Knjige/ Fantazijski romani

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 02. Apr. 2007 10:23

A ze kdo ve, kdaj pride ven film? Jst ga ze komi cakam, pa ceprav ze vnaprej vem, da bom razocarana, tko kot zmeri pri filmih, ki so posneti po knjigah.
Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 02. Apr. 2007 21:20

FemmeFatal napisal/-a:A ze kdo ve, kdaj pride ven film? Jst ga ze komi cakam, pa ceprav ze vnaprej vem, da bom razocarana, tko kot zmeri pri filmih, ki so posneti po knjigah.

Kateri film, Pullmanov ali Srce iz črnila? ;)

The Golden Compass pride ven decembra letos, Srce iz črnila pa marca 2008.

Se strinjam, filma bosta najverjetneje malo razočarala, ampak sama vem, da bom pogledala oba! :D
now I have you sleeping next to me ... and this is home
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 02. Apr. 2007 22:29

Pullmanovga sem mislila, ja. Grem gledat ziher. Pa ziher bom prisla jezna iz kina.

Um ... Srce iz crnila? Po kateri knjigi?
Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 03. Apr. 2007 0:24

FemmeFatal napisal/-a:Um ... Srce iz crnila? Po kateri knjigi?

Srce iz črnila. ;) Oba filma sem omenjala v prejšnjem postu in nisem bila prepričana, kateri te zanima.
now I have you sleeping next to me ... and this is home
Uporabniški avatar
mash@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 228
Na forumu od: 15. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a mash@ » 09. Jul. 2007 21:54

zgodbe in Narnije so mi dbest, sam jih nisem brala ampak poslušala audio book. lani sem za roj. dan dobila nov mobitel N73 in gor mi je fant naložil audiobook Narnijo in sem to poslušala..ja lepo darilce mi je dal.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 24. Jul. 2007 1:13

LOTR + Silmarillion + Hobit so itak zmaga. Defitivno ena lepa kolekcija, ki mislim da jo bom morala še ene 10x prežvečit.

Pa tudi Shelley - Frankenstein, čeprav ne gre ravno za fantazijsko literaturo v ožjem pomenu besede, enako kolekcija Anne Rice.

Trenutno pa žvečim Staro Zavezo.
Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 16. Sep. 2007 12:24

ne vem če spada sem, ali pod ljubezenske romane...

delno sem, ker je zgodba o najlepšem vampirju

delno pa pod ljubezenske romane, ker je zgodba tudi o dekletu s katerim se zaljubita...

no v glavnem, knjiga je za prebrati... pa ne enkrat... jaz sem zaradi nje skoraj odpovedala pijačo in potem ko sem na drink vseeno šla že ob polnoči pobegnila s kafiča da sem jo lahko prebrala do konca... :lol:

govorim o knjigi somrak avtorice stephenie meyer
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...
metron(temporary)
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metron(temporary) » 16. Sep. 2007 12:31

Zanimiv je Stik, ne vem kdo je napisel. Bil je tut film, mislm da Jodie foster igra, sam niti pod razno ni tok zanimiv kot roman. Tagline: stik z nezemeljsko inteligenco.


Najboljši zame je roman od Kurta Dreifussa - Onstraj vesolja. V bistvu ni to SF, kot je idealistična (in seveda utopična) razlaga življenja na drugem planetu. Vojaški pilot po nevem kaki logiki strmoglavi na neznani planet in začne spoznavati ljudi, njihov način življenja, se zaljubi ipd.
Uporabniški avatar
nefertit
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 180
Na forumu od: 21. 10. 2004
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a nefertit » 19. Sep. 2007 10:20

Meni je tudi odličen Anthoniy Horowitz in njegova trilogija MOČ PETIH. Prvi knjigi je naslov Krokarjeva vrata, drugi pa Zvezda zla, tretjo pa še čakam. Gre za dobre fantazijske romane.

ŠE MALCE VSEBINE:Zgodba govori o Mattu, ki v nesreči izgubi starše. Pošljejo ga k novi skrbnici v Yorkshire. Matt kmalu začuti, da je z njo in prebivalci vasice nekaj hudo narobe, saj se na osameli kmetiji dogajajo čudne stvari. Medtem ko išče razlago zanje, Matt spoznava, kako drugačen je od drugih ljudi in da je v skrivnostno dogajanje, ki na trenutke spominja na magijo, vpleten tudi sam. A nihče mu ne verjame, nihče mu ne more pomagati.

Ko že izgublja upanje, v sebi odkrije nenavadno moč. So del te moči tudi sanje, v katerih ga trije fantje in dekle vedno znova kličejo na pomoč? Ali pa ga želijo le opozoriti? A pred čem?

Vedno je vedel, da je drugačen. Najprej so bile sanje. Potem so se začele smrti. Ni dokaza. Ni logike. So samo Vrata.
A moment on your lips, forever on your hips!
chica bella
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 158
Na forumu od: 27. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a chica bella » 29. Sep. 2007 17:08

mesto mask, mesto zvezd, mesto cvetja... pozabla sm kak se reče zbirki, so mi ble pa svetovne knjige! pa HP afkors :)
Uporabniški avatar
Kasiopeia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 3. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kasiopeia » 09. Okt. 2007 10:56

Tearjerker napisal/-a:LOTR + Silmarillion + Hobit so itak zmaga. Defitivno ena lepa kolekcija, ki mislim da jo bom morala še ene 10x prežvečit.


:jump: Se ne bi mogla bolj strinjat!! Dodala bi samo še Children of Hurin :D :D

Od druge fantazije sem pa prebrala še Severni sij, pa mi nikakor ni potegnil (čeprav film bom šla zagotovo gledat :supercool:), Zgodbe iz Narnije: Lev, čarovnica in omara ter Princ Kaspijan, ki sta mi obe kar všeč. Prijetni pravljici, pač :)

O HP pa ne bom niti začela :magic:
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 15. Okt. 2007 18:15

magpie napisal/-a:Sabriel Gartha Nixa.
Je trilogija ampak v slovenščino je preveden sam prvi del, pa tud v angleščini jih je nemogoče dobit :(.
Ampak knjiga je pa dobra in upam da se jih bo končn kdo spomnu prevest al pa usaj spravt v knjigarne angleške verzije

Evo, lihkar prebrala Sabriel - huuuuda knjiga. :) Drgač mi ti fantazijski romani niti niso tolk, sam tale je pa res dober, sem tok notr padla, da bi kr še brala pa brala pa brala, 300 strani je totalno premalo. :)
Arr, a ostalih pa še ni? Škoda ..
Lirael bo treba zgleda v angleščini brat - ga ma prijateljica pa si ga bom sposodila. :)
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 19. Okt. 2007 16:51

Pred kratkim sem še enkrat prebrala Srce iz črnila, nato pa sem se (končno!) lotila nadaljevanja: Kri iz črnila. Knjigo bi prebrala že zdavnaj, ker sem jo reeees težko čakala, ampak je tako ogromna, da sem se odločila, da si bom vzela čas - in tako sem jo brala pred začetkom faksa, ko sem bila največ doma. Suuuuper knjigi za vse, ki imajo radi knjige, kajti v tem romanu je ljubezen do knjig ključna (in kriva za vse težave, hehe), poleg tega pa ima osrednjo vlogo ena knjiga. Sicer nisem preveč navdušena nad fantazijskimi romani, ampak tole je pa zakon in komaj čakam tretji del! :D
now I have you sleeping next to me ... and this is home
Uporabniški avatar
¤crystal¤
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 14. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤crystal¤ » 30. Okt. 2007 15:50

chica bella napisal/-a:mesto mask, mesto zvezd, mesto cvetja... pozabla sm kak se reče zbirki, so mi ble pa svetovne knjige! pa HP afkors :)


To je zbirka Stravaganza, avtorica Mary Hoffman. Tudi jaz sem jo prebrala. The best! :top: Pa še HP, Sabriel-Garth Nix, pa zbirko Ognjeni veter-William Nicholson, zbirko Replika-Marilyn Kaye, zbirko Njegova temna tvar-Philip Pullman, zbirka Čarodeji-Rhiannon Lassiter, zbirka Viharno nebo-Chris Wooding...100% bi se še kj našlo. :D

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov