Katero zvrst jezika uporabljati na forumih?

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 12. Jan. 2006 14:49

No, jaz učasih uporabim kakšno angleško besedo al pa kakšno drugo (npr. al :lol: ). Pa se mi ne zdi nič grozno, pa tut prav briga me kaj si folk misli, če ne pišem knjižno. Zakaj pa ne bi nekje mel malo individualnosti, če moraš že drugje vse pravopisno, itd. :D :D

Je pa res, da če pretiravaš (sploh brez ločil), zna bit pa že težko berljivo. Upam, da jaz ne pretiravam kdaj. :lol:
Uporabniški avatar
P1k4
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 50
Na forumu od: 15. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a P1k4 » 12. Jan. 2006 16:08

Jst tut nimam problemov z razumevanjem napisanih postov.
Pišem pa večinoma tko, kot govorim (razen izraze, za katere sem prepričana, da jih ne bi vsi razumel).To pa zato, ker se mi eni izrazi v knjižnem jeziku zdijo res smešni oz. se mi ful smešn slišjo, ker sm navajena govort v slengu.

Aja, drugač mi pa ni problema v šoli "preklopit" na knjižno slovenščino.
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MajC¤ » 12. Jan. 2006 17:50

črkarske pravde :lol:
meni je vseeno, kak kdo piše, ker tut jaz ne pišem lepo, tk da ce se komu da brat moje poste se bo že potrudo, če bo pa mene kaj zanimalo pa si om 2x prebrala pa mi bo ze kapnilo kaj je mislila.
Uporabniški avatar
girlie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 924
Na forumu od: 17. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a girlie » 12. Jan. 2006 17:53

js tud pišem tko nekak, kot govorim, sam tko kt je Zofa rekla, pri kakšnih temah začnem kr slovnično pravilno pisat :) pa večinoma znam vse brat, sam mi grejo pa zlo na živce kkšni w-ji namesto v-je, sploh pa y-ni namesto j-jev :?
Let the good times roll.
Uporabniški avatar
SIEENA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1437
Na forumu od: 18. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a SIEENA » 12. Jan. 2006 18:23

To sm pa enkrat že pisala :D Men je sleng čist ok. Se pa strinjam, da se pri nekaterih temah uporablja knjižni jezik :) Pikce pa dobim pri raznih w, ch, sh, y. :willnicht:
To mi je res obupno, pa še posti so neberljivi! Pa p namest pa :roll: Čeprov priznam, da velikrat uporabm k, namesto ko :D :embarrassed:
Pa ful sm postala pozorna, da se NE govori oz. piše greve, pogovarjale, pisale itn. Dvojino, prosim! :schlaumeier:
This too shall pass.
Uporabniški avatar
~škratk štunfk~
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 163
Na forumu od: 21. 10. 2005
Kraj: življenje..

Neprebrana objavaNapisal/-a ~škratk štunfk~ » 12. Jan. 2006 18:57

veliko vas vidim pisati v pogovornem jeziku, narecjih, slengu...kaj to pomeni za vas? porabljate pri pisanju v teh zvrsteh jezika manj energije kot pri pisanju v knjiznem jeziku? se sploh znate izrazati v knjiznem jeziku? kaksni so (bili) vasi rezultati pri spisih/esejih?

hvala za odgovore.[/quote]


ja je že res da učash pišm u slengu samo to ne pomen da se ne znam izražat preprost ne da se mi pisat vseh teh nepotrebnih črk
res je pa da usen ne pišem tok zlo nerazumljivo.
pa naj še povem da so bili oziroma še vedno so moji spisi/eseji kakorkol jih že imenujete/mo večinoma zelo dobri..nism še pisala slabše kot 5 pa drugače ne blestim glihk u šoli...
čepa kdaj kej rečem ali napišem v slengu še ne pomen da mam slovenščino šut(prevod ena) :roll:
umiram.</3
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 12. Jan. 2006 19:01

Khm, khm...kaj pa ločila :?:
Uporabniški avatar
SIEENA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1437
Na forumu od: 18. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a SIEENA » 12. Jan. 2006 19:05

Pa med tropičji so presledki :D No, sej jst tut ne delam presledkov vedno :D
This too shall pass.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 12. Jan. 2006 19:07

ne poznam pravil pisanja tropicja, ampak po logiki med koncem besede in tremi pikami ne bi smelo biti presledka, saj ga tudi med koncem besede in ostalimi locili (pika, vejica, podpicje,...) ni.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 12. Jan. 2006 19:26

Tropičje je nestično ločilo. :D Ponavadi namreč nadomeščajo eno ali več besed in med besedami je seveda vedno presledek.

Obstaja sicer tudi raba tropičja v primeru, ko gre za izpust dela besede: pi... (samo primer) V tem primeru se uporablja stično.
:!:
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 12. Jan. 2006 19:29

Ti samo pričaj kakogod očes, neka budejo dve, tri, četri tačke :lol:
Tko nekak...
Uporabniški avatar
SIEENA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1437
Na forumu od: 18. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a SIEENA » 12. Jan. 2006 19:33

:rofl: Hahaha
This too shall pass.
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 12. Jan. 2006 19:56

Hm, mene mal narečja pa slenga ne moti, res ni treba uporabljati čist knjižne slovenščine. Mi grejo pa res na živce y, w, sh, ch, ipd. Pa pretirana uporaba klicajev, pa vprašajev. Punce, sej če napišete en vprašaj, bomo dojele, da je poved vprašalna, ni treba za vprašanjem napisat trilijona vprašajev (npr. Me vara???????!???? ).
Aja, pa fuul me nervira nepravilna uporaba rodilnika pa dvojine :twisted: .

Drgač pa tut sama, ko pišem spustim kakšno črko, pa pikce me jeb***, ker sem navajena med stavki več pikc delat namest pike (ne vem zakaj :? ). :)
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 12. Jan. 2006 20:02

Huh ja ... se trudim pisat čim bolj pravilno ... ampak včasih mi pa pač ne rata al pa kej tok hitr pišem, da je pol bolj po domače :D

Ampak sej večinoma se stvari kr dajo brat ... včasih se sicer najde kkšn uporabnik, uporabnica, k ga ne štekam niti mal, ampak ok se potrudim.

Mi grejo pa tko kot ostalim najbolj naživce teh miljon klicajev, vprašajev, šesto pikic namesto treh pa razni w-ji, y-i, in tko naprej ... pa recimo prekomirna uporaba smeškov ... pa ne rečem, me ne moti če jih je 10 v postu al pa še več ... ampak če so pa npr. takole :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: , bi pa najrajš živa znorela ... sej nam je jasno že po prvem smešku, da pač to pomeni da je nekoga sram ...

Tko da ... se potrudimo, da vse preživimo in razvozljamo ... :wink:
Nosso amor é como o vento.
Năo posso vę-lo ...
... mas, posso senti-lo.
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 12. Jan. 2006 20:30

Sama sem vajena pisati tako, kot pisem tu. Zelo redko pisem bolj "po domace" in se takrat je to nacrtno. Ker vem, da smo po forumih zbrani s cele Slovenije, se mi zdi edino pravicno, da pisem tako, da me bo cela Slovenija tudi razumela. Ne moti me, ce komu vejice niso blizu, ce izpusca nekatere samoglasnike ipd.. Vazno je le, da se razumemo.

Je pa prava skoda, da marsikaterega posta ne preberem, ker se mi zdi skoda metat energijo stran za prevajanje spak polpismenih ljudi. Zal nekateri res izpadejo taksni. Hvalabogu vecina ne, so pa posamezniki, ki izstopajo.

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov