Kaj trenutno berete? #2

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 17. Dec. 2012 16:32

Glih sm se lotla 50 Shades of Grey - končno! Mi je šlo že tok na živce, da je tok fame okol te knjige, jst pa pojma nimam za kaj gre :D
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 17. Dec. 2012 19:35

pravkar prebala 50 odtenkov sive. Malo boljši doktor roman. :)
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 17. Dec. 2012 20:47

Magična renesansa (Škamperle). Eno izmed najbolj berljivih knjig na soci :D Taka fajn splošna, za širše množice.
alek
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 20. 12. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a alek » 20. Dec. 2012 15:09

Ravno prebrani Sreča od Will Fergusona in pa 7000 dni v sibiriji od Karla Štajnerja. V branju J. Grogan: Marley in jaz.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 23. Dec. 2012 12:43

Hudiča, običajno me "peer pressure" ne prepriča, ampak zdej sem pa prav mogla poiskat teh 50 odtenkov, da še jz mal zavijam z očmi ob prebranem :D (včasih paše prebrat kaj takega, kjer se lahko ful zgražam zraven :lach:)


Trenutno berem "The Last Letter from Your Lover" (Jojo Moyes) - po 2/3 nič posebnega, pravzaprav, samo naslov mi je pa tako lep :oops:


Prebrala tudi "The Casual Vacancy", ki me pa ni ravno navdušila. Za začetek: čiiiist preveč se vleče zgodba; zaključek mi ni všeč; oseb je totalno preveč - ok, v ene sem se lahko vživela, enih res nisem marala, hehe (kar mi je sicer všeč pri knjigi, da se lahko tkole vživim in sočustvujem).
Pa jezik se mi je zdel kar na visokem nivoju, še dobro, da ima e-bralnik slovar zraven :D
T3jcha
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a T3jcha » 23. Dec. 2012 23:56

Kampara napisal/-a:Od novejših, ki sem jih v zadnjem času prebrala/jih še bom prebrala (me čakajo na polici:)):
J.K. Rowling - Nadomestne volitve (Rowlingova - avtorica Harryja Potterja)
Silvia Day - Predana (hihi ... spet ena ta žgečkljiva:) boljše kot Petdeset odtenkov sive!:) 1.knjiga trilogije Crossfire)
Ken Follett - Propad velikanov (1. knjiga trilogije Stoletje - Zgodovinski, vojni in ljubezenski roman, ki zelo verodostojno naslika družbeno okolje 20. stoletja)
Ali Žerdin - Omrežje moči (omrežja moči v Sloveniji ... kako politične elite nadzirajo gospodarstvo)
Vse sem kupila/dobila pri Mladinski knjigi. Ammmm...če katera ne bo vedla kaj za darilo kupit...hint hint:)


Kampara, jaz sem prebrala od Folletta, Propad velikanov. Nora knjiga res!! Jutri jo grem iskat sestri za Božička;) Drugače pa bom sebi za božička kupila tole od Jamieja Oliverja ... da se v novem letu končno naučim kuhat! :lol:
Uporabniški avatar
Atonka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 29. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Atonka » 26. Dec. 2012 11:18

Jaz sem v zadnjem mesecu prebrala dve dobri knjigi, obe mi je priporočila prodajalka v Mladinski knjigi v konzorciju:

Rhonda Byrne - The Secret (slo: Čarobnost) - Kdorkoli že ste in kjerkoli ste, ne glede na vse okoliščine, bo znanje iz knjige Čarobnost spremenilo vaše življenje.

Jorge Bucay - Ti povem zgodbo? - Nihče ne more narediti zate, kar lahko sam narediš zase. Vrhunska knjiga, ki jo priporočam vsakemu, da si jo prebere.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 28. Dec. 2012 15:32

Nazadnje sem prebrala knjigo Popotnik (Zvone Šeruga). Lahko berljivo, super fotografije, pa še zanimiv je že sam po sebi, definitivno vredno branja. "Obdela" pa del Afrike in Papuo Novo Gvinejo, živo si lahko predstavljaš napisano in zgodbe ljudi iz knjige. Priporočam :gut:
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Binko
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 1. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Binko » 23. Jan. 2013 18:24

Prebrala Jo Nesbo: Brezskrbno, Patterson: Jaz, Michael Bennett
Berem Vina Jackson: Barve strasti
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 23. Jan. 2013 18:40

haylee napisal/-a:Glih sm se lotla 50 Shades of Grey - končno!


Prebrala. In sm obupno razočarana - taka fama okol teh knjig, men se je pa zlo hitr začela ful vlečt. Ne vem, a sm sam jst tok imuna na opise seksualnih dolgodivščin povprečne punce in tega oh in sploh tipčka (to opisovanje neizmerne lepote enga tipa in njegov (po njenem mnenju) nenavaden interes za dokaj povprečno deklino sem že pri Twilightu prebolela) ampak men se je zdel, da se res nič ne dogaja oz. da se dogaja skos eno in isto. Napredek zgodbe je počasen, konec (glede na to, da gre za prvi del sage) predvidljiv.
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
Beya_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 17. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Beya_ » 23. Jan. 2013 19:38

Slika

http://www.goodreads.com/book/show/8379374-backstage-pass

Woow, to pa je knjiga z ''žgečkljivimi scenami'' ;) Sem na sredini in me še ni ''razočarala'' :zwinker: :twisted:
Sassy, Classy & a bit Smart Assy ;)
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 23. Jan. 2013 20:26

J.K. Rowling, The casual vacancy - med zamišljenostjo, krohotom in potrjevanjem dejstev o spletkah od življenja v majhnem mestu, ki jih poznam iz lastne izkušnje. Superca :)
I am not an enigma, just a contradiction!
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 23. Jan. 2013 23:37

5o odtenkov teme. :D

Čeprav jo zadnje dni kar malo zapostavljam.. Jo bo treba spet v roke malo vzet.
Uporabniški avatar
Aliee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 31. 12. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Aliee » 25. Jan. 2013 14:08

čakam na knjigo the secret, berem pa zle knjige na temo pisihologije

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov