Kaj trenutno berete? #1

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

*tanya*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 7. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *tanya* » 07. Maj. 2005 15:00

meni so najboljše knjige:
- življenje so mi spremenile v pekel
- gospodar prstanov
- zlatin dnevnik: otroštvo v obleganem sarajevu
- poljubi me
Peščena PŁaža + KoktejŁi
Sonce + SŁadoŁed
Morje + Doßra Družba......... :=)
Uporabniški avatar
Bluegirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 31. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Bluegirl » 07. Maj. 2005 19:27

halima napisal/-a:no, potem prebereš 50 strani v eni uri, to pa ni nobena posebnost :wink: je pa velika posebnost, da bereš 8 ur skupaj! :gut:



Ma kaj berem, sem se sposobna učit 18 ur skup. S kratkimi premori za jest.

Sam ni mi pol jasno tvoje cudenje nad sedemstooooo straniiiiii v treeeeeeh dneeeviiiiih :?: .
(glede na to, da je 400 str v 8 h brezveze :)).

V glavnem najzadnje sem stopala Da vincija in je blo 8 h za celo knjigo.
Uporabniški avatar
+Tharja+
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 7. 5. 2005
Kraj: Middle Earth

Neprebrana objavaNapisal/-a +Tharja+ » 07. Maj. 2005 19:59

Jaz sem dobesedno obsedena s Harryem. Knjige so preprosto božanske :oops: Vse knjige sem prebrala že večkrat in komaj čakam na 6.del. Peti del sem brala dva dni. Nisem mogla nehati, dokler nisem bila na koncu (spala sem le kakih 5 ur).
Berem pa drugače vse kar ima vsaj nmal veze z magijo. Full je dobr gospodar prstanov (da o filmu sploh ne govorim :D ).
Trenutno pa berem Pojoči kamen. Je kr vredu knjiga.
halima
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 13. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a halima » 09. Maj. 2005 9:31

Bluegirl napisal/-a:
halima napisal/-a:no, potem prebereš 50 strani v eni uri, to pa ni nobena posebnost :wink: je pa velika posebnost, da bereš 8 ur skupaj! :gut:



Ma kaj berem, sem se sposobna učit 18 ur skup. S kratkimi premori za jest.

Sam ni mi pol jasno tvoje cudenje nad sedemstooooo straniiiiii v treeeeeeh dneeeviiiiih :?: .
(glede na to, da je 400 str v 8 h brezveze :)).

V glavnem najzadnje sem stopala Da vincija in je blo 8 h za celo knjigo.



joj, ne vem zakaj tak jezen odgovor, saj te nisem mislila užalit, ali pa kaj..moje čudenje pa zato, ker ne vem, kje najdete tok časa za branje.dopuste štekam, ampak drugače pa ne vem..pri meni je 2 uri branja na dan ze cel luksuz.pozabljam, da nimajo vsi toliko obveznosti, kot so služba, faks,..me pa res zanima, koliko časa povprečno berete na dan?in to predvsem tisti, ki hodite v službo, delate faks..oz.imate veliko drugih obveznosti.

knjiga črna skrinjica od amosa oza mi je bila tudi super
Uporabniški avatar
Žaklina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 21. 3. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Žaklina » 09. Maj. 2005 11:42

Ponoči :D Drugače pa jaz trenutno berem Ženske, ki tečejo z volkovi in se mi zdijo kar zanimive psihološke razlage, ki jih ponuja avtorica, tko da ... :vielposten:
Uporabniški avatar
shaMa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 8. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a shaMa » 09. Maj. 2005 12:40

Žaklina napisal/-a:Ponoči :D Drugače pa jaz trenutno berem Ženske, ki tečejo z volkovi in se mi zdijo kar zanimive psihološke razlage, ki jih ponuja avtorica, tko da ... :vielposten:


uu moja mami jo lih bere, prav da jo pol jz tut morm ... hm, we'll see ... Kaksna se pa tebi zdi ? Se da brat ?
Meet me in outer space
I will hold you close
if you're afraid of heights
I need you to see this place
Uporabniški avatar
smotkica_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 561
Na forumu od: 11. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkica_ » 09. Maj. 2005 13:36

jaz mam pa rajš kašne take knjige, ki govorijo recimo o kakšnih drogah(mi otroci s postaje zoo)ali pa tako kaj, da te res potegne notri.ampak tukaj v kranjski knjižnici full nič takega ne najdem, ali ima katera kakšen predlog zame? :?
Uporabniški avatar
Žaklina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 21. 3. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Žaklina » 09. Maj. 2005 19:35

shaMa napisal/-a:
Žaklina napisal/-a:Ponoči :D Drugače pa jaz trenutno berem Ženske, ki tečejo z volkovi in se mi zdijo kar zanimive psihološke razlage, ki jih ponuja avtorica, tko da ... :vielposten:


uu moja mami jo lih bere, prav da jo pol jz tut morm ... hm, we'll see ... Kaksna se pa tebi zdi ? Se da brat ?


ja se da, če te zanima psihologija, drugač pa moram priznat, da je za moje pojme mal težje berljiva, ni ravno lahko branje tako za sprostitev, ker al moreš zraven razmišljat, al pa preletiš pa si nič ne zapomniš :roll: So pa zanimive razlage, ki mi dajejo mislit, tko da, .... če te ne moti še mal razlag pa učenja, kar pogumno :mukkies:
Uporabniški avatar
Žaklina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 21. 3. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Žaklina » 09. Maj. 2005 19:37

smotkica_ napisal/-a:jaz mam pa rajš kašne take knjige, ki govorijo recimo o kakšnih drogah(mi otroci s postaje zoo)ali pa tako kaj, da te res potegne notri.ampak tukaj v kranjski knjižnici full nič takega ne najdem, ali ima katera kakšen predlog zame? :?


Aha, poskusi z Marinko Fritz Kunc, ki se precej ukvarja s to tematiko, pa v kranjski knjižnici mislim, da imaš skoraj vse njene knjige, jest sem jih predihala in so mi ble ful všeč :zustimm:
halima
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 13. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a halima » 09. Maj. 2005 20:26

Žaklina napisal/-a:
shaMa napisal/-a:
Žaklina napisal/-a:Ponoči :D Drugače pa jaz trenutno berem Ženske, ki tečejo z volkovi in se mi zdijo kar zanimive psihološke razlage, ki jih ponuja avtorica, tko da ... :vielposten:


uu moja mami jo lih bere, prav da jo pol jz tut morm ... hm, we'll see ... Kaksna se pa tebi zdi ? Se da brat ?


ja se da, če te zanima psihologija, drugač pa moram priznat, da je za moje pojme mal težje berljiva, ni ravno lahko branje tako za sprostitev, ker al moreš zraven razmišljat, al pa preletiš pa si nič ne zapomniš :roll: So pa zanimive razlage, ki mi dajejo mislit, tko da, .... če te ne moti še mal razlag pa učenja, kar pogumno :mukkies:


u, tale knjiga bo pa potem direkt zame!!ful me zanima psihologija :cyclop: veš še za kakšno super knjigo s podobno tematiko?
Uporabniški avatar
Žaklina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 21. 3. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Žaklina » 11. Maj. 2005 10:06

halima napisal/-a:
Žaklina napisal/-a:
shaMa napisal/-a:
Žaklina napisal/-a:Ponoči :D Drugače pa jaz trenutno berem Ženske, ki tečejo z volkovi in se mi zdijo kar zanimive psihološke razlage, ki jih ponuja avtorica, tko da ... :vielposten:


uu moja mami jo lih bere, prav da jo pol jz tut morm ... hm, we'll see ... Kaksna se pa tebi zdi ? Se da brat ?


ja se da, če te zanima psihologija, drugač pa moram priznat, da je za moje pojme mal težje berljiva, ni ravno lahko branje tako za sprostitev, ker al moreš zraven razmišljat, al pa preletiš pa si nič ne zapomniš :roll: So pa zanimive razlage, ki mi dajejo mislit, tko da, .... če te ne moti še mal razlag pa učenja, kar pogumno :mukkies:


u, tale knjiga bo pa potem direkt zame!!ful me zanima psihologija :cyclop: veš še za kakšno super knjigo s podobno tematiko?


Da razlaga tako kot ona, žal še nisem naletela na nobeno :gruebel: , če pa naletiš na kakšno pa sporoči :D
beyonce7
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 79
Na forumu od: 27. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a beyonce7 » 29. Maj. 2005 11:16

Trenutno berem Jaz, Gejša Mineko Iwasaki. Najraj berem potopise sploh o Afriki, pa tud kjerih drugih dežel in ljudstvih o aboriginih, tibetancih, indi-jancih. Najboljša knjiga o Afriki je od Waris Dirie. Sicer pa so mi zlo všeč knjige od brazilca Paola Coelho-ta. Herman Hesse mi je tud fajn, sploh Siddharta.
Uporabniški avatar
¤MiSsY¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Litija

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MiSsY¤ » 29. Maj. 2005 11:46

Uf, Da vincijeva sifra ga roka, edin kar je bed da je izmislena, in c to zves sele 1tedn po tem k si prebrou je ful fak, k se en tedn skoz sprasujes pa razmislas... Jz sm jo skor pojedla, tko en dan pa je blo skoz..... Prou nemorš odložit knjige.....
Drgac pa mi je postena knjiga Na Novi Poti sam se ne spomnem vec kdo je napisu......
Pa ful mi pali Jurski park, c nism to velikrat prebrala tut nc ne recem, pa od Agathe Cristie bilokej, pa kke filozofske, poljudnoznanstvene, fantastika kukr kk Kongo pa podobne knjige.... Spravlam se brt Zeleno milijo, sam je baje ful za jokat - namenoma se nism filma gledala......
aja pa eno knjigo sm brala se mi zdi da je Beležnica, res, kr solzice začnejo tečt.... :cry:
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 29. Maj. 2005 15:46

¤MiSsY¤ napisal/-a:Uf, Da vincijeva sifra ga roka, edin kar je bed da je izmislena, in c to zves sele 1tedn po tem k si prebrou je ful fak, k se en tedn skoz sprasujes pa razmislas... Jz sm jo skor pojedla, tko en dan pa je blo skoz..... Prou nemorš odložit knjige.....
Drgac pa mi je postena knjiga Na Novi Poti sam se ne spomnem vec kdo je napisu......
Pa ful mi pali Jurski park, c nism to velikrat prebrala tut nc ne recem, pa od Agathe Cristie bilokej, pa kke filozofske, poljudnoznanstvene, fantastika kukr kk Kongo pa podobne knjige.... Spravlam se brt Zeleno milijo, sam je baje ful za jokat - namenoma se nism filma gledala......
aja pa eno knjigo sm brala se mi zdi da je Beležnica, res, kr solzice začnejo tečt.... :cry:


Šifra ni čisto izmišljena. Precej stvari ima znanstveno podlago. Priporočam kak dokumentarec. Na netu jih je precej.
Uporabniški avatar
¤MiSsY¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Litija

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MiSsY¤ » 29. Maj. 2005 18:49

krfjolca napisal/-a:
¤MiSsY¤ napisal/-a:Uf, Da vincijeva sifra ga roka, edin kar je bed da je izmislena, in c to zves sele 1tedn po tem k si prebrou je ful fak, k se en tedn skoz sprasujes pa razmislas... Jz sm jo skor pojedla, tko en dan pa je blo skoz..... Prou nemorš odložit knjige.....
Drgac pa mi je postena knjiga Na Novi Poti sam se ne spomnem vec kdo je napisu......
Pa ful mi pali Jurski park, c nism to velikrat prebrala tut nc ne recem, pa od Agathe Cristie bilokej, pa kke filozofske, poljudnoznanstvene, fantastika kukr kk Kongo pa podobne knjige.... Spravlam se brt Zeleno milijo, sam je baje ful za jokat - namenoma se nism filma gledala......
aja pa eno knjigo sm brala se mi zdi da je Beležnica, res, kr solzice začnejo tečt.... :cry:


Šifra ni čisto izmišljena. Precej stvari ima znanstveno podlago. Priporočam kak dokumentarec. Na netu jih je precej.


to je res, sam bistvo baje ni resnicno......

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov