Kaj trenutno berete? #1

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Bluegirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 31. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Bluegirl » 01. Maj. 2005 7:20

halima napisal/-a:v treh dneh 700 strani?? :eek:


Jaz berem 400 str v 8 urah. Pa natancno, povem celo obnovo :). Seveda odvisno koliko tezavna je knjiga, ko se ucim, je drugace, rekord pa mam 900 str v dnevu.

jaz trenutno berem: Orhan Pamuk - Zovem se crvena, me zanima kaka bo, so ga ful hvalili.

Caka me se Haruki Murakami Norwegian wood - njega itak da priporocam.
halima
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 13. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a halima » 01. Maj. 2005 9:17

no, potem prebereš 50 strani v eni uri, to pa ni nobena posebnost :wink: je pa velika posebnost, da bereš 8 ur skupaj! :gut:

aja, pozabila sem na enajst minut, to je men tud super knjiga!
Uporabniški avatar
laram
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 792
Na forumu od: 29. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a laram » 01. Maj. 2005 10:10

cartika napisal/-a:hvala laram. potem pa jo bom. me prau firbec mantra. greš v radence 20 na njegov koncert?


20.5. ma v Radencih koncert? Na maratonskem teku? Nevem še ... Jaz sem nekaj slišala, da bi baje naj bil Magnifico :roll: ...


Drugače pa tudi jaz rada berem knjige; vendar zadnje čase malo manj, ker sploh nimam časa ... :nixweiss:
Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 01. Maj. 2005 11:43

Ancica napisal/-a:
halima napisal/-a:
in še in še..zdej berem vzhodno od raja in mi je tud čist huda!


Se pridružujem! Prebrala v treh dneh, mi je bla tok dobra knjiga. Naj bi obstajal tudi film z Jamesom Deanom, kera ve, če majo to naše videoteke?


film obstaja, ker vem da so ga zadnjič vrteli na tv slo, ne vem pa točno kdo igra in če ga boš našla v videoteki...

drugače pa med mojimi ljubšimi:
sanje imajo svojo ceno
norosti na 10.000 metrih
dama s kamelijami
((no to sem zdaj nazadnje prebrala, ko preberem kaj novega bom pa poročala))
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...
Uporabniški avatar
šečeru
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 23. 9. 2004
Kraj: Peščena plaža pod vročim soncem

Neprebrana objavaNapisal/-a šečeru » 01. Maj. 2005 16:48

maraton se začne 21.5 on pa ma koncert 20 samo ne vem kje?
Pomesaj ove noci crnu i zlatnu,
po mojoj koži slikaj kao po platnu,
diraj me usnama po telu i vratu,
pa onda stavi me u ram.
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 01. Maj. 2005 16:53

Jst pa trenutno berem ... Gejša: Atrhur Golden ... je tut predstavljena v novem Cosmotu oz. omenjena tam pod temo Gejše ... je res super knjiga ... sem še bolj na začetku, ampak mi je ful všeč res ... :wink:
Nosso amor é como o vento.
Năo posso vę-lo ...
... mas, posso senti-lo.
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 02. Maj. 2005 3:41

tiasha napisal/-a:Jst pa trenutno berem ... Gejša: Atrhur Golden ... je tut predstavljena v novem Cosmotu oz. omenjena tam pod temo Gejše ... je res super knjiga ... sem še bolj na začetku, ampak mi je ful všeč res ... :wink:

Ja Gejsa je res dobra, ti prikaze njihovo zivljenje v cisto drugacni luci. Sprva sem mislila, da so bile gejse malo boljse kurbe.. Samo je pa res zanimivo, da kot je pisateljica dejala, da jih celo zgodovinarji in pisci poimenujejo drugace, da niso prikazane kot tisto, kar naj bi predstavljale.. kulturnice. Ker ko smo bili mi na eni razstavi na Dunaju (sem bodoca zgodovinarka :D) so tam tudi dejali, da gejse veljajo za kurbe.. da nacin kako so nalispane, pomeni na kaki stopnji so..itd. :)
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
*tinc*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 1. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *tinc* » 04. Maj. 2005 14:54

Nazadnje sem prebrala Da Vincijevo šifro. Super knjiga, skos napeta :)
Free your body, the mind will follow.
Uporabniški avatar
*missy*
Kršitelj/ica 1. stopnje
Prispevkov: 87
Na forumu od: 10. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *missy* » 04. Maj. 2005 16:37

joj..jaz sem prebrala veliko dobrih, sam kaj ko hitro pozabim naslove :?
no, se pa spomnim knjige Divjakinje - full dobra da sem jo 2x prebrala, pa še Bobri - tud 2x prebrala :D
bolje ljubiti in izgubiti, kot nikoli ljubiti


me to you
Uporabniški avatar
Anchi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 224
Na forumu od: 19. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Anchi » 04. Maj. 2005 22:25

halima napisal/-a:v treh dneh 700 strani?? :eek:

He he, ko jaz dobim Harryja Potterja v roke, gre toliko strani še hitreje...dobesedno požrem te knjige.

In kot je že povedala @, je Imenovali so jo dvoje src FUL dobra knjiga. Moram priznat, da odkar sm jo prebrala, sem še bolj prepričana, da je tričetrt problemov in težav povzročenih v naših glavah. Knjiga me je res očarala, čeprav je noter kar nekaj zelo zelo neverjetnih dogodkov. V bistvu je to delo nek potopis oz. opis življenja in navad Aboriginov, kot ga dojema fina dama iz mesta. PRIPOROČAM. :gut:

Kaj pa ti meniš @? Ciljam predvsem na tisti dogodek, ko je imel eden od Aboriginov odprti zlom, naslednji dan je pa že hodil... :? (seveda po posredovanju vračev ipd.)
Zapisuj rane v pesek in srečo v kamen. (anonimo)
Uporabniški avatar
Žaklina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 21. 3. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Žaklina » 05. Maj. 2005 8:43

Jest pa trenutno berem Pijevo življenje in mi je zaenkrat kar všeč. Precej drugačna od knjig, ki me navadno privlečejo in ravno zaradi tega full fino branje :)
Uporabniški avatar
@
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 2. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a @ » 05. Maj. 2005 9:20

Anchi napisal/-a:In kot je že povedala @, je Imenovali so jo dvoje src FUL dobra knjiga. Moram priznat, da odkar sm jo prebrala, sem še bolj prepričana, da je tričetrt problemov in težav povzročenih v naših glavah. Knjiga me je res očarala, čeprav je noter kar nekaj zelo zelo neverjetnih dogodkov. V bistvu je to delo nek potopis oz. opis življenja in navad Aboriginov, kot ga dojema fina dama iz mesta. PRIPOROČAM. :gut:

Kaj pa ti meniš @? Ciljam predvsem na tisti dogodek, ko je imel eden od Aboriginov odprti zlom, naslednji dan je pa že hodil... :? (seveda po posredovanju vračev ipd.)


Meni je knjiga precej spremenila pogled na samo življenje in stvari, ki se mi dogajajo. Prepričana sem, da se večina stvari zgodi z določenim razlogom in na nas samih je, kako bomo ukrepali.
Tisti dogodek z odprtim zlomom je tudi mene šokiral in hkrati presenetil - skoraj neverjetno je. A kot je povedala avtorica - zdravniki lahko pomagajo telesu, tako da odstranijo tujke, vbrizgajo kemične snovi, naravnajo in sestavijo kosti, a to še ne pomeni, da bo telo ozdravelo. Zdravilec je v človeku. Pleme, s katerim je potovala avtorica, je imelo umske sposobnosti tako razvite, da jih večina ne bo nikoli dojela. Sicer pa se tudi v medicini ves čas pojavljajo t.i. "čudeži" - ljudje, za katere so prepričani, da se je njihovo življenje končalo, a kljub dvomom preživijo najhujše stvari - zdravilec je torej v človeku....
Uporabniški avatar
shaMa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 8. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a shaMa » 05. Maj. 2005 10:33

Salvador Dali > Dnevik genija ( tipo res genij brez primere .... ) pa se Bulgakov > Mojster in Margareta .... domislija na ful ....
Meet me in outer space
I will hold you close
if you're afraid of heights
I need you to see this place
Uporabniški avatar
shaMa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 8. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a shaMa » 05. Maj. 2005 13:49

aja se to sm se spomnla, k je bil Coelho omenjen prej ... A je kera brala njegovih 11 minut ? Res odlicna knjiga, prou za vse zenske... :wink: :D
Meet me in outer space
I will hold you close
if you're afraid of heights
I need you to see this place
Uporabniški avatar
nefertit
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 180
Na forumu od: 21. 10. 2004
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a nefertit » 06. Maj. 2005 8:43

no ne vem če je katera že omenila, k nism brala vseh postov, knjigo "Hiša peska in megle". super knjiga. in pa knjige z naslovom: rdeča bukev, prijatelji, večerni tečaj, hiša na tari, še 2 naslovov se pa ne spomnem. vse te so supr. trenutno sem pa u enem dnevu prebrala -spletke. je tud zlo vredu.
lp
A moment on your lips, forever on your hips!

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov