Kaj trenutno berete? #1

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 27. Apr. 2005 8:29

2good4u napisal/-a:Jaz pa trenutno prebiram tri knjige....to so od pisatelja Johann Wolfgang Goethe in sicer, Trpljenje mladega Wertherja, Faust in njegovo zbirko pesmi v nemškem jeziku. Zraven še ena psihološka knjiga in knjiga a katero se bom naučila poljskega jezika. Za možgane na off pa berem Gospodar prstanov :D


Svaka čast, jaz Goetheja ne prebavljam. Edino, kar sem prebrala, je bil Werther, ker ga je bilo v sr. šoli treba, pa še tega sem le prelistala. Ok, pesmi so pa v redu.

Jaz zdaj berem Angeli in demoni od Dan Browna, pa mi je ful fajn, samo je bila Da Vincijeva šifra boljša.
Uporabniški avatar
malecka07
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 26. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a malecka07 » 27. Apr. 2005 10:28

Jaz pa uzivam ob branju ljubezenskih romanov pa napetih zgodb. Ob kaksni res dobri zalostni zgodbi tecejo tudi solze...sicer mi zadnje case vec cas ne dopusca da bi brala... =)
...vsak dan je nekaj posebnega...
Uporabniški avatar
baby girl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 218
Na forumu od: 18. 2. 2005
Kraj: ko bi biu vsaj los angeles

Neprebrana objavaNapisal/-a baby girl » 27. Apr. 2005 10:40

krfjolca napisal/-a:Jaz zdaj berem Angeli in demoni od Dan Browna, pa mi je ful fajn, samo je bila Da Vincijeva šifra boljša.


a te angele in demone beres v slovenscini al anglescini? k ce v solvenscini pis povej ke si jih nasla....pr nas majo v kniznci sam v anglescini, pa sm jo ze zacela enkrt mau brat, sam ves to d mores vsake tolk cajta skakat po slovar ti uzitek pokvari :roll:
ta knjiga pa baje tud raztura ha?
can you keep up
baby boy
Uporabniški avatar
XtRa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 23. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a XtRa » 27. Apr. 2005 11:02

Paulo Coelho ma dobre knjige.
Veronika se odloči umreti je fuuul uredu,
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 27. Apr. 2005 11:16

Trevor Eleston - Šojino poletje
Vladimír Páral - Njen poklic je žena

Toti dve knjigi sta tudi full fajn!
Is sex dirty? Only if it’s done right.
Uporabniški avatar
Anchi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 224
Na forumu od: 19. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Anchi » 27. Apr. 2005 11:17

baby girl napisal/-a:a te angele in demone beres v slovenscini al anglescini? k ce v solvenscini pis povej ke si jih nasla....

Knjiga Angeli in demoni je izšla v ponedeljek in jo na polno prodajajo. V knjižnicah je pa najrbrž rezervirana za 5 let naprej, tako da najbolje, da jo kar kupiš. :wink:
Zapisuj rane v pesek in srečo v kamen. (anonimo)
nogica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 25. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a nogica » 27. Apr. 2005 14:25

Karamela napisal/-a: in Charlesa Bukowskega.

Tut jst obožujem njegove knjige. Katere si pa vse prebrala. Js sm prebrala knjigo Ženske in sm kašna poglavja kr z odprtimi usti brala :eek: :D Dej povej še kašn naslov, da bom bl točno vedla kaj naj drugič vzamem, ko bom v knjižnici.

Drugače sta mi pa všeč še deli pisatelja Ian McEvan-a (za ta oba romana je dobu tut nagrado)
-Pokora
-Amsterdam
Uporabniški avatar
dragon_fly
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 167
Na forumu od: 24. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a dragon_fly » 27. Apr. 2005 17:39

baby girl napisal/-a:
krfjolca napisal/-a:Jaz zdaj berem Angeli in demoni od Dan Browna, pa mi je ful fajn, samo je bila Da Vincijeva šifra boljša.


a te angele in demone beres v slovenscini al anglescini? k ce v solvenscini pis povej ke si jih nasla....pr nas majo v kniznci sam v anglescini, pa sm jo ze zacela enkrt mau brat, sam ves to d mores vsake tolk cajta skakat po slovar ti uzitek pokvari :roll:
ta knjiga pa baje tud raztura ha?


ce bi mogla zbirat, mi je tud vsec sifra... pa tud angeli in demoni niso svoh, sm jo pozrla v dveh dneh... :razz:
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 28. Apr. 2005 8:38

Enako! Pa pol berem do 4ih zjutri pa take ... Sam me res zanima kolk je to kaj na znanstveni podlagi - ta antimaterija pa to. Na novinarski konferenci so rekli, da so na svetu doslej odkrili samo en atom te snovi, nič več.
Drugače pa nekje jeseni izide v slovenščini nov roman od Browna - Digitalna trdnjava.
Uporabniški avatar
Davorin
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 200
Na forumu od: 24. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Davorin » 28. Apr. 2005 9:54

Douglas Adams: trilogija (v štirih delih in še eni knjigi) Štoparski vodnik po galaksiji ...
Resistance is futile.

ŽVPL je spet online -> www.zvpl.com
Uporabniški avatar
@
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 2. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a @ » 28. Apr. 2005 9:59

Davorin napisal/-a:Douglas Adams: trilogija (v štirih delih in še eni knjigi) Štoparski vodnik po galaksiji ...


Štoparski vodnik po galaksiji sem tud jaz prebrala...Res priporočam, ker je čist adijo knjiga... :D
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 28. Apr. 2005 10:03

Ja, samo jo je treba brat v izvirniku, ker se pri teh štoserskih knjigah precej for izgubi s prevodom. Tudi meni je fajn, samo mi je Pratchett še boljši - za crknit od smeha.

Ja, pa kar se tiče smeha - ni boljšega kot stara dobra klasika: Rabelais - Gargantua in Pantagruel.
Uporabniški avatar
dragon_fly
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 167
Na forumu od: 24. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a dragon_fly » 28. Apr. 2005 12:05

krfjolca napisal/-a:Enako! Pa pol berem do 4ih zjutri pa take ... Sam me res zanima kolk je to kaj na znanstveni podlagi - ta antimaterija pa to. Na novinarski konferenci so rekli, da so na svetu doslej odkrili samo en atom te snovi, nič več.
Drugače pa nekje jeseni izide v slovenščini nov roman od Browna - Digitalna trdnjava.


na emki je intervju z pisateljem... tam neki razkrije. jaz mislim, da uzame za poslago nekaj resnicnih dejstev in krajev in pol doda mal domislije, in tko rata vseskup ena fantasticna teorija zarote...

ni pa vsega za verjet in jemat kot sveto resnico a??

http://www.danbrown.com/novels/angels_d ... rview.html
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 28. Apr. 2005 12:30

dragon_fly napisal/-a:
krfjolca napisal/-a:Enako! Pa pol berem do 4ih zjutri pa take ... Sam me res zanima kolk je to kaj na znanstveni podlagi - ta antimaterija pa to. Na novinarski konferenci so rekli, da so na svetu doslej odkrili samo en atom te snovi, nič več.
Drugače pa nekje jeseni izide v slovenščini nov roman od Browna - Digitalna trdnjava.


na emki je intervju z pisateljem... tam neki razkrije. jaz mislim, da uzame za poslago nekaj resnicnih dejstev in krajev in pol doda mal domislije, in tko rata vseskup ena fantasticna teorija zarote...

ni pa vsega za verjet in jemat kot sveto resnico a??

http://www.danbrown.com/novels/angels_d ... rview.html


To itak. Ampak ravno to mi je zanimivo - kako je recimo pri šifri Cerkev hitela odkrivat, katere napake je Brown naredil v tekstu - zgodovinske, znanstvene ... Čeprav se pri šifri res opira na raziskovalno delo - tiste 4 dela, ki jih tudi navede v zadnji tretjini romana. Zanima me, koliko je tam resnice. Kar se tiče obsodbe cerkvenih temeljev kot kupa laži - se mi zdi logično in verjetno, ko malo razmisliš. Pri A&D je tega nekoliko manj, pa vendarle je sporočilo jasno - vera je dobra, dokler na položaj ne pride nek norec, ki stvari postavi na glavo. (zelo posplošeno)
Uporabniški avatar
baby girl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 218
Na forumu od: 18. 2. 2005
Kraj: ko bi biu vsaj los angeles

Neprebrana objavaNapisal/-a baby girl » 28. Apr. 2005 12:43

js ne vem kwa bi zdj verjela......veskakor mam rajs da vincijevo sifro, kot pa tist kwa cerkev pravi, sam lih to je problem...ravno zarad takih ljudi k nismo prepricani al bi se verjel cerkvi le ta prepoveduje tole knjigo ker te res lahk spreobrne.in takih ljudi k niso prepricani je vse vec, pol pa najdejo taksno knjigo in itak da bojo temu bol verjel ker prvic: to da mormo hodet k masi vecini mladih ni vsec, drugic: vse bolj poslusamo kolk vojn je zarad cerkve in kake zganja, tretjic: radi mamo teorije zarote :roll:
al pa cerkev tole knjigo prepoveduje zato k se pa le neky skriva za tem...
mogoc pa je tale da vincijeva sifra res ena sifra do odkritja najvecje prevare v zgodovini....ce mal fantaziramo :)
ne vem men je knjiga vsekakor bol vsec, kot pa to d morm hodet k masi, ce tko povemo... :nixweiss:
can you keep up
baby boy

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov