Kaj trenutno berete? #1

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Naughty grl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 599
Na forumu od: 4. 9. 2004
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Naughty grl » 21. Apr. 2005 20:51

laram napisal/-a:Ljubezen v stklenici je primerna za domače branje - po lastni izbiri?

Hmmm ... Ne vem no. Gre za ljubezenski roman. Je pa ful lepa zgodba, prprav se na veeeelik solzic :wink: skratka, ce je ne bos zbrala za domace branje, jo vsekakor enkrat vseeno preber :gut:
Uporabniški avatar
laram
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 792
Na forumu od: 29. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a laram » 21. Apr. 2005 20:55

Naughty grl napisal/-a:
laram napisal/-a:Ljubezen v stklenici je primerna za domače branje - po lastni izbiri?

Hmmm ... Ne vem no. Gre za ljubezenski roman. Je pa ful lepa zgodba, prprav se na veeeelik solzic :wink: skratka, ce je ne bos zbrala za domace branje, jo vsekakor enkrat vseeno preber :gut:


Saj doma jo imam ... prebrala bom jo vsekakor ... upam, da že danes začnem ...
Imaš kakšen predlog za domače branje? :roll:
Uporabniški avatar
Naughty grl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 599
Na forumu od: 4. 9. 2004
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Naughty grl » 21. Apr. 2005 21:02

laram napisal/-a:
Saj doma jo imam ... prebrala bom jo vsekakor ... upam, da že danes začnem ...
Imaš kakšen predlog za domače branje? :roll:

Hmmm ... Mogoce Debeluska? Ne morem se spomnt kdo jo je napisal ... ena slovenska zenska avtorica ... Ce katera ve, nej prosm pomaga :wink:
Al pa ksna od Paula Coehla? Ali pa Slika Doriana Graya (Oscar Wilde) - ta je tud zlo fajn ... Joooj zdele se cist nobene primerne vec ne spomnm ... ko neki rabis, se nikol ne spomnis :roll: :wink:
Uporabniški avatar
laram
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 792
Na forumu od: 29. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a laram » 21. Apr. 2005 21:07

Naughty grl napisal/-a:
laram napisal/-a:
Saj doma jo imam ... prebrala bom jo vsekakor ... upam, da že danes začnem ...
Imaš kakšen predlog za domače branje? :roll:

Hmmm ... Mogoce Debeluska? Ne morem se spomnt kdo jo je napisal ... ena slovenska zenska avtorica ... Ce katera ve, nej prosm pomaga :wink:
Al pa ksna od Paula Coehla? Ali pa Slika Doriana Graya (Oscar Wilde) - ta je tud zlo fajn ... Joooj zdele se cist nobene primerne vec ne spomnm ... ko neki rabis, se nikol ne spomnis :roll: :wink:


saj, tako je vedno ... noi, če se v teh dneh še kakšne spomniš kar pošlji zs ... to debeluško pa sem že brala ...
olivia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: Bela Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a olivia » 21. Apr. 2005 22:16

Naughty grl napisal/-a:
laram napisal/-a:
Saj doma jo imam ... prebrala bom jo vsekakor ... upam, da že danes začnem ...
Imaš kakšen predlog za domače branje? :roll:

Hmmm ... Mogoce Debeluska? Ne morem se spomnt kdo jo je napisal ... ena slovenska zenska avtorica ... Ce katera ve, nej prosm pomaga :wink:
Al pa ksna od Paula Coehla? Ali pa Slika Doriana Graya (Oscar Wilde) - ta je tud zlo fajn ... Joooj zdele se cist nobene primerne vec ne spomnm ... ko neki rabis, se nikol ne spomnis :roll: :wink:


Janja Vidmar: Debeluška; je pa zlo dobra novela, z enakim naslovom, od Maupassanta
Uporabniški avatar
plavooka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 24. 10. 2004
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a plavooka » 22. Apr. 2005 15:55

Jaz pa priporočam knjigi Puščavska roža (1. del knjige) in Puščavska zarja (2. del knjige) napisani po resničnem življenju afriške manekenke Waris Dirie, ki je kot 13 letna deklica zbežala iz somalijske piščave. Ko bereš to knjigo komaj verjameš, da je tak način življenja resničen in način kako ravnajo z ženskami.
Waris ima sedaj kampanijo, ki se bori proti obrezovanju deklic!
**Tisti, ki živijo za ljubezen, živijo večno*
Uporabniški avatar
Žaklina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 21. 3. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Žaklina » 23. Apr. 2005 9:34

plavooka napisal/-a:Jaz pa priporočam knjigi Puščavska roža (1. del knjige) in Puščavska zarja (2. del knjige) napisani po resničnem življenju afriške manekenke Waris Dirie, ki je kot 13 letna deklica zbežala iz somalijske piščave. Ko bereš to knjigo komaj verjameš, da je tak način življenja resničen in način kako ravnajo z ženskami.
Waris ima sedaj kampanijo, ki se bori proti obrezovanju deklic!


U jaz sem to tud brala in te kr mal stisne, sm kr vesela da sm rojena v bolj mrzlih krajih :ja:
nogica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 25. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a nogica » 23. Apr. 2005 12:07

Puščavska roža & Puščavska zarja sta tut meni full dobri knjigi. Js sm si ju najprej sposodla u knjižnici in prebrala, pol sm si ju pa še kupla :stupid: :D Waris Dirie je zakon- sm jo kr na avatar dala :)

Drugače pa izide v pondelk knjiga Angeli in demoni- od istega avtorja kokr Da Vincijeva šifra, tko da bomo loh spet bral k nori :D
Uporabniški avatar
plavooka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 24. 10. 2004
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a plavooka » 26. Apr. 2005 19:01

nogica napisal/-a:Puščavska roža & Puščavska zarja sta tut meni full dobri knjigi. Js sm si ju najprej sposodla u knjižnici in prebrala, pol sm si ju pa še kupla :stupid: :D Waris Dirie je zakon- sm jo kr na avatar dala :)

Drugače pa izide v pondelk knjiga Angeli in demoni- od istega avtorja kokr Da Vincijeva šifra, tko da bomo loh spet bral k nori :D

Komaj zdaj sem opazila, da imaš avatar od lepotice Waris.
**Tisti, ki živijo za ljubezen, živijo večno*
Uporabniški avatar
dasa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 8. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a dasa » 26. Apr. 2005 19:25

men je ful dobra knjiga
jennifer cruise- stava :gut:
pa se ksna bi se najdla, sm se trenutno ne spomnem
ko se bom spomnla dom dopisala
Ljubezen je kot delifin, ki se kopa v neskončni toplini tvojih oči, zato jih nikoli, zares nikoli ne zapri, saj pravijo, da delfini umirajo v temi.
Uporabniški avatar
Karamela
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 6. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Karamela » 26. Apr. 2005 19:34

Moje najljubše: Vse od Markiza de Sada in Charlesa Bukowskega. Tudi Jane Austen mi je zelo všeč in Sigmund Freud (Pet predavanj o psihoanalizi). Od domačih knjig mi je trenutno najljubša Slovenska demokratična revolucija 1986 - 1988, ki jo je napisal dr. Milan Balažic in je prva iz triologije o slovenski demokratizaciji (gre za dokumentirano resničnost, ki pa je napisana sočno in poljudno).

No, trenutno pa berem Melisso Panarello in njeno uspešnico Pred spanjem si stokrat skrtačim lase.

Še en mali nasvet: Knjiga, ki bi jo moral prebrati prav vsakdo, da bi spoznal veličino, veličastnost in pomembnost knjig, književnosti, pa je po mojem mnenju knjiga Fahrenheit 451, ki jo je napisal Ray Bradbury. Genialna zgodba v šusu. Ko jo začneš brati, kar ne moreš nehati. Sama sem jo naravnost požrla v enem samem večeru. Je tudi dovolj kratka, da se to da opraviti v enem večeru ;)
Curiosity killed the Cat ...
Uporabniški avatar
sweet_kitty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 485
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sweet_kitty » 26. Apr. 2005 19:52

Vse od Douglasa Adamsa. Pa od Nietzscheja, od Millerja...
Ni moj trip v svetu sanj-
Moj trip je lajf!
Uporabniški avatar
baby girl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 218
Na forumu od: 18. 2. 2005
Kraj: ko bi biu vsaj los angeles

Neprebrana objavaNapisal/-a baby girl » 26. Apr. 2005 21:33

men je pa se vedno najbolsa da vincijeva sifra, drugac pa v kniznci vedno brskam za knjigami o takih stvareh kot so pomeni barv, simbolov, numerologija itd itd. uglavnem astroloske stvari
drugac zj berem eno knjigo poljub moje sestre al neky tacga, k se gre k sta se dvojcka-brat pa sestra zalubla pa sta kr sexala pol skupi pa take... :roll: sm pa rada brala tud one knjige replika-ja te so mi ble full vsec, ma drgac pa tko no....zdj ne berem lih velik, vec med pocitncam :)
can you keep up
baby boy
2good4u
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 5. 11. 2004
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a 2good4u » 26. Apr. 2005 21:57

Jaz pa trenutno prebiram tri knjige....to so od pisatelja Johann Wolfgang Goethe in sicer, Trpljenje mladega Wertherja, Faust in njegovo zbirko pesmi v nemškem jeziku. Zraven še ena psihološka knjiga in knjiga a katero se bom naučila poljskega jezika. Za možgane na off pa berem Gospodar prstanov :D
Uporabniški avatar
t-e-a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 195
Na forumu od: 18. 2. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a t-e-a » 27. Apr. 2005 8:28

Berem ene par knjig naenkrat ...
FRANZ KAFKA - SPLET NOROSTI IN BOLEČIN
NAN MCCARTHY - JAZ.TI@USODA.NET
SRCE IN LJUBEZEN - psihologija ljubezni (zanimiva zadevca)
DAVE PELZER - OTROK BREZ IMENA - :cry:
DOSTOJEVSKI - ZLOČIN IN KAZEN (bo drug let za maturo ... :()
IVAN CANKAR - NA KLANCU (dost zamorjena zadevca)

Drgač pa priporočam Zeruya Shalev - Ljubezensko življenje PA ŠE JIH JE SAM SE ZDEJ NE SPŠOMNM :)

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov