Kaj trenutno berete? #1

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 03. Sep. 2006 23:50

FemmeFatal napisal/-a:
Zvoncica napisal/-a:
sinička napisal/-a:ravnokar sem prebrala Catherine Millet - Seksualno življenje Catherine M.
knjiga je še kar... ženska samo seksa, seksa in še enkrat seksa, menjava moške kot gate (ima tudi nekaj stalnih partnerjev), seksa v različnih pozah, krajih... v glavem, samo sex, ampak mene ni preveč pritegnila, upam si celo rečt, da sem se ob trenutkih prav dolgočasila... but that's just me :P


Mene tut ni navdušila. Pač o seksu piše na čist nezanimiv način.


Mene tudi ne. Sem jo nehala brat na sredini, ker sem mislila, da bom umrla od dolgcasa.


Se strinjam, isto je blo tut, k sm brala Nimfomanko... brezveze
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 03. Sep. 2006 23:58

legally blonde napisal/-a:
FemmeFatal napisal/-a:
Zvoncica napisal/-a:
sinička napisal/-a:ravnokar sem prebrala Catherine Millet - Seksualno življenje Catherine M.
knjiga je še kar... ženska samo seksa, seksa in še enkrat seksa, menjava moške kot gate (ima tudi nekaj stalnih partnerjev), seksa v različnih pozah, krajih... v glavem, samo sex, ampak mene ni preveč pritegnila, upam si celo rečt, da sem se ob trenutkih prav dolgočasila... but that's just me :P


Mene tut ni navdušila. Pač o seksu piše na čist nezanimiv način.


Mene tudi ne. Sem jo nehala brat na sredini, ker sem mislila, da bom umrla od dolgcasa.


Se strinjam, isto je blo tut, k sm brala Nimfomanko... brezveze

Tista je bla men malenkost bols (beri: prisla sem celo do konca), ampak je bla kr neki. Skoz cakas, da se bo rs kej zgodil pa se ne. Al je predvidljivo al pa napisano k recept za pecena jajca.
Uporabniški avatar
Blooma
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 19. 11. 2005
Kraj: nekje...med oblaki

Neprebrana objavaNapisal/-a Blooma » 04. Sep. 2006 19:01

Glih kar sem zaprla prvo knjigo trilogije "Čarodeji" od Rihannon Lassiter;
če so vam všeč trilerji in napetost, je to 100% knjiga za vas - jaz jo kar nisem mogla odložit :eek:

Se že veselim drugega dela "Čarodeji: Sence" :)
se la vita non ti sorride...falle il solletico!
Uporabniški avatar
sinička
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 8. 4. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a sinička » 05. Sep. 2006 11:24

danes sem prebrala knjigo Markiz de Sade - Incest
zelo šokantna in žalostna zgodba (dogaja se v 18. stoletju) v kateri oče svoji hčeri praktično od rojstva "pere" možgane, da pri 14-ih postane njegova ljubimka :eek:
Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 05. Sep. 2006 21:37

Berem The Secret Dreamworld of a Shopaholic by Sophie Kinsella. Ta knjiga je sicer prva iz serije o Becky Bloomwood (=obsedena z nakupovanjem), prej sem prebrala pa že tretjo in četrto. Načeloma sicer nisem ravno navdušena nad chick-litom, ampak Sophie Kinselli se je pa nemogoče upreti. :D Prebrala sem že vse njene knjige (Shopaholic Ties the Knot, Shopaholic & Sister, The Undomestic Goddess, Can You Keep a Secret?; slednja je tudi prevedna kot Moje Skrivnosti).

Komaj čakam, da te knjige izidejo še v prevodu, ker jih bom priporočila vsem bejbam po spisku. :D Res lahko in smeeeeešno branje, pa zagotovljeno te spravi v dobro voljo. :D

Next up: Shopaholic Abraod
Aja pa valda komaj čakam, da februarja izide nova knjige iz serije: Shopaholic & Baby! :lol:
now I have you sleeping next to me ... and this is home
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 06. Sep. 2006 21:15

Seksualno življenje Catherine M. in Pred spanjem si stokrat skrtačim lase sta bili tudi meni bedni (na prejšnji strani ste komentirale ti dve knjigi). Mi je bila pa kar všeč Nedjma: Mandelj. Tudi neke vrste erotika, ampak je tak zanimiv jezik in stil.

Sicer pa sem še enkrat prebrala Janice Galloway: Dihati moraš, to je vsa skrivnost, že pred leti me je navdušila in sem jo prav morala še enkrat prebrat.

Pa Salem Falls sem prebrala do konca (Jodi Picoult). No ja, saj je dobra. Ampak pokvarila sem si užitek, ker sem poškilila v zadnje poglavje (ne bom nikoli več). Pa ženska že malo pretirava z neverjetnimi zapleti, vse za ponazoritev psihologije likov itd. Ma ja, vseeno je dobra, to treba priznat.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 07. Sep. 2006 16:09

Danes v dveh urah prebrala v čakalnici pri zdravniku
Nicholas Sparks: Viharna noč

Avtor Beležnice in Ljubezen v steklenici

Iz spremne besede: Nežna pripoved o upanju, odpuščanju in radostih življenja.... pripravite robčke.
Jaz sem res rabila robčke- oziroma nekaj za obrisat vso to sladkobo. :roll: Moje osebno mnenje- neznosno ganljivo pocukrano... bljak


Sicer pa sem si danes kupila
Nicole Krauss: Zgodovina ljubezni- par strani nazaj jo je ena tule hvalila in me navdušila
Kazuo Ishiguro: Ne zapusti me nikdar- od te knjige sem bila kar nekaj časa zadeta, ko sem jo prebrala in sem čakala, da izide v žepni izdaji
Andrea Levy: Mali otok- izgledala je zanimivo, pa še akcija je bila 3 knjige za ceno dveh... a je katera brala?
Uporabniški avatar
leena
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 63
Na forumu od: 10. 5. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a leena » 08. Sep. 2006 7:23

Janice Galloway: Dihati moraš, to je vsa skrivnost - je bla pred par leti moja biblija.. ene 3x sem jo prebrala, res dobra bukva

Kazuo Ishiguro: Ne zapusti me nikdar - to pa zdej berem... zaenkrat ful dobra ampak sem sele na pol

me je pa navdusil tud Paul Auster - Orakeljska noc, kar zanimivo.

drugace so pa zdaj pri nas v igri knjige kot so: nega matere in otroka, otrok od rojstva do sole, ker mamo dvomesecnega razgrajaca, ki nam ne pusti dihat kaj sele ksno leposlovje brat :wink:
bom ze nadomestila....
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 09. Sep. 2006 10:12

kr.ena napisal/-a: Nicole Krauss: Zgodovina ljubezni- par strani nazaj jo je ena tule hvalila in me navdušila

Guilty. :D Res super knjiga in mislim, da ti ne bo žal. :)

kr.ena napisal/-a: Kazuo Ishiguro: Ne zapusti me nikdar- od te knjige sem bila kar nekaj časa zadeta, ko sem jo prebrala in sem čakala, da izide v žepni izdaji

leena napisal/-a:Kazuo Ishiguro: Ne zapusti me nikdar - to pa zdej berem... zaenkrat ful dobra ampak sem sele na pol

Hehe, jst sem pa ravno danes ponoči končala z branjem - sploh nisem mogla nehat brat. :D Na začetku mi je bla knjiga mal čudna, ker mi ni blo jasn, ampak sčasoma so stvari dobile smisel... Pa tudi sam razplet je bil dober, udaren konec.

Za tiste, ki še niste brali in vas zanima: Ne zapusti me nikdar je v osnovi knjiga o kloniranju. Ampak! Avtor ne razglablja o problemu kloniranja, niti ne gre za ne vem kakšno znanstveno fantastiko. Kloniranje je sprejeto kot popolnoma naravno in sploh ni kaj dosti omenjeno.
Pripovedovalka je Kathy, stara 31 let, ki se spominja svojih let na in po Hailshamu, nenavadni zasebni šoli, polni skrivnosti. Glavni junaki so trije, poleg Kathy še njena šolska prijatelja Tommy in Ruth, in knjiga pripoveduje njihovo zgodbo. Pri 16-ih zapustijo Hailsham in se počasi pripravljajo na tisto, kar jih čaka zunaj in na tisto, za kar so sploh namenjeni. Kajti vsi hailshamski učenci imajo le en namen: postati darovalci. Zakaj in kako pa ne povem. :D

kr.ena napisal/-a: Andrea Levy: Mali otok- izgledala je zanimivo, pa še akcija je bila 3 knjige za ceno dveh... a je katera brala?

Nisem še brala, ampak se zna zgodit, da bom v bližnji prihodnosti - zna biti super knjiga.

leena napisal/-a:me je pa navdusil tud Paul Auster - Orakeljska noc, kar zanimivo.

Tudi ena izmed knjig 'on the waiting list'. ;)
now I have you sleeping next to me ... and this is home
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 09. Sep. 2006 12:53

Velouria napisal/-a:
kr.ena napisal/-a: Nicole Krauss: Zgodovina ljubezni- par strani nazaj jo je ena tule hvalila in me navdušila

Guilty. :D Res super knjiga in mislim, da ti ne bo žal. :)


A, ti si bila tista :D . Bom poročala...

Pri vseh novitetah, ki izhajajo hitreje, kot jih lahko preberem, pri vseh dolgovih, ki jih imam do klasike (Idiot, Mojster in Margareta,...), se ne morem ubraniti branja knjig, ki sem jih že prebrala... mogoče je tudi to za nekaj dobro....

Pravkar sem še enkrat prebrala Allison Pearson: Le kako ji to uspe. Na nek način chick-lit, ampak zelo zabavno in ne prepoceni...
Uporabniški avatar
*tenisačica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 591
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Celje(na žalost)

Neprebrana objavaNapisal/-a *tenisačica* » 09. Sep. 2006 13:23

Jst sem pa prebrala tisti roman, ki je bil v Glossu. Večerja.
Konec mi je bil sicer malo pričakovan, a vseeno je bilo zanimivo branje. Čeprav se jo malo prehitro prebrala (3 urce).
“The only gossip I'm interested in is things from the Weekly World News - 'Woman's bra bursts, 11 injured'. That kind of thing.” ~ Johnny Depp
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 09. Sep. 2006 18:09

Sue Monk Kidd- Prestol morske deklice

Slika

V cerkvi benediktinskega samostana na otoku Egret stoji skrivnosten stol, imenovan Prestol morske deklice, posvečen svetnici, ki je bila po legendi pred posvetitvijo morska deklica. Življenje žene in matere Jessie je v veliki meri povezano s skrivnostno legendo in prestolom morske deklice, vendar se tega ne zaveda, dokler se ne vrne na rodni otok, da bi pomagala materi in jo odvrnila od njenih poskusov samouničevanja. Na idiličnem otoku Jessie znova obudi spomin na ljubljenega, prezgodaj umrlega očeta, čaka pa jo tudi razkrivanje nenavadne družinske skrivnosti in opoj strastne prepovedane ljubezni.
S to knjigo smo v slovenščini dobili živahno imaginarno zgodbo o morskih deklicah in svetnikih, o duhovni ljubezni in prvinskih strasteh ter o zavedanju svojega najglobljega jaza.
Waiting in the queue oh whoopee doo
Uporabniški avatar
SIEENA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1437
Na forumu od: 18. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a SIEENA » 09. Sep. 2006 20:04

Gabriel García Márquez - Sto let samote :)
This too shall pass.
fatima
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 2. 8. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a fatima » 09. Sep. 2006 20:12

Trenutno berem Črni angel varuh moj
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 09. Sep. 2006 20:24

SIEENA napisal/-a:Gabriel García Márquez - Sto let samote :)


enako :)

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov