Jezikovni tečaji

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 02. Sep. 2007 13:19

Js sem naredila 1. stopnjo francoščine v Panteonu, zdej grem na 2. Sem fuul zadovoljna, je pa res, da je odvisno od predavatelja. Js sm mela res srečo in sem dobila eno super punco..Samo je letos baje ne bo več. Odnesla sem tud res velik, v 4 mescih sem znala približno tok kokr moji sošolci, ki se učijo v šoli. Pa še cenovno je ugodno - 80ur je 311€
morissette
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 29. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a morissette » 06. Sep. 2007 10:27

Mene pa zanima če ima kdo izkušnje z nemščino na ŠOLTu. Katerega predavatelja priporočate itd. Razmišljam o osvežitveni stopnji 1 (že učila nekaj na gimnaziji sam smo čist na easy vzel, tako da kakega znanja ravno ni).
Kot drugo pa me zanimajo te lokacije. Si sam izbereš al boš obiskoval v Rožni ali na Bežigradu, je odvisno od vrste tečaja ali kaj tretjega?
Res hvala za kakršne koli info
mononoke
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 20. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a mononoke » 07. Sep. 2007 1:36

Mene pa zanima, če je kdo hodil na Verbo. Fajn se mi zdi, ker je v centru oz. mi je najbližje, me pa zanima kok so učne ure kvalitetne, kok ste odnesli znanja itd. Zanima me učenje španščine. Če je več predavateljev, katerega priporočate?

Hvala.
Uporabniški avatar
artie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 127
Na forumu od: 10. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a artie » 08. Sep. 2007 17:41

cejlon napisal/-a:Učila sem se nemščino na jezikovni šoli Cene Štupar, celo šolsko leto, cene se sedaj več ne spomnim, ker je preteklo že velikooo vode od takrat, vem pa, da je bilo kvalitetno, majha skupina, 1x/teden po tri šolske ure.
Nemščino sem imela tudi osvežitveno v Mintu, zelooo zadovoljna, bil to poletni tečaj, res se predela vse gimnazijske osnove, vse teme, sicer gre vse zelo hitro (30 urni tečaj, 2 tedna vse skupaj traja), ampak efekt je. :)

Naslednje leto pa razmišljam o izpopolnjevanju angleškega jezika v tujini, pa me zanima, če je že katera bila, kakšne so cenovne variante, šla bi vsaj za 4 tedne (London, New York ...), ker ponekod so cene ubijalske, nekje pa skoraj smešno nizke ...


Glede izobraževanja v Veliki Britaniji poglej na tej spletni strani http://www.britishcouncil.org/slovenia-education-english-uk.htm, potem pa lahko kontaktiraš šole in ti v okviru tvojega budgeta pomagajo najti ustrezno varianto. Najcenejše prenočišče je verjetno pri kakšni družini.
Uporabniški avatar
keya
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: wajt krajna

Neprebrana objavaNapisal/-a keya » 12. Sep. 2007 20:19

ok, problem... Boris nima ne fra2, ne fra3 :(

torej... kakšen predlog koga naj vzamem??
Anja K., Barbara K., Jasmina K., Albina Š. ???

:help:
Uporabniški avatar
volley girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 16. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a volley girl » 13. Sep. 2007 22:44

keya napisal/-a:ok, problem... Boris nima ne fra2, ne fra3 :(

torej... kakšen predlog koga naj vzamem??
Anja K., Barbara K., Jasmina K., Albina Š. ???

:help:


Ne poznam dobro teh predavateljic, tako da ti težko svetujem. Je pa ponavadi tako, da pri tistih, ki so dobri, je kar gužva. Lahko torej pogledaš, pri kom je največ vpisanih, poleg tega pa lahko pogledaš, do katere stopnje je kaki predavatelj - če ima zdaj samo 2 in 3 recimo, od 4 do 8 ga pa ne najdeš več, potem verjetno ni ravno najboljši (očitno ljudje pri njem obupajo ali pa se prepišejo drugam). Vem pa, da ima Boris FRA1, tako da morda lahko počakaš novembrski vpis (19.11.), ker potem bo sigurno imel FRA2, ker gre skupina naprej (ampak skoraj vedno kdo odpade in se odpre novo prosto mesto).
Uporabniški avatar
Shannon
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 15. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Shannon » 16. Sep. 2007 14:37

sofia83 napisal/-a:Tale ilf mi ful dobr zgleda, še posebi navaden tečaj v kombinaciji s francosko literarno kavarno :razz: I'm such a geek :lach:


Jst se začnem zdej oktobra učit francosko na tem inštitutu za francoščino. Ima katera že kake izkušnje? Sicer pa slišim same pohvale, da ful dobro naučijo, ker so pač specializirani samo za francoščino.
TTmR
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 3. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a TTmR » 04. Okt. 2007 14:40

Jaz pa razmišljam, da bi se upisala na maturiteni tečaj iz angleščine. Je katera kam hodila pa da dobr naučijo? Rabla bi ponovitev cajtov, pravil pa tut besednega zaklada mi manka.. Sam more bit tut dost zahtevn - ker bi rada uzela višji nivo. A kej veste kako je to pr Mintu?
Uporabniški avatar
shiva*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 20. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a shiva* » 26. Okt. 2007 12:40

Jaz razmišljam da bi se po novem letu začela učiti farncoščino ali italijanščino. Tiste ki imate francoščino - kako se vam zdi, je težka?
I walk these roads with grace
And I'll wave with you behind me
With a new smile on my face
Cause I'm walking in new shoes now
I got a new song to sing!
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 27. Okt. 2007 15:42

shiva* napisal/-a:Jaz razmišljam da bi se po novem letu začela učiti farncoščino ali italijanščino. Tiste ki imate francoščino - kako se vam zdi, je težka?
Od teh dveh je italijanščina lažja..(sam jz sem oboje že vse pozabila :(). Ampak francoščina je pa blazno uporabna.
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 08. Jan. 2008 10:41

Shannon napisal/-a:
sofia83 napisal/-a:Tale ilf mi ful dobr zgleda, še posebi navaden tečaj v kombinaciji s francosko literarno kavarno :razz: I'm such a geek :lach:


Jst se začnem zdej oktobra učit francosko na tem inštitutu za francoščino. Ima katera že kake izkušnje? Sicer pa slišim same pohvale, da ful dobro naučijo, ker so pač specializirani samo za francoščino.


Se že učiš? Kako ti je? Js bi se nasledn semester prepisala iz Panteona, ker mi ne odgovarja prfoxa in mi je prov muka hodt, sam ne vem, kam naj grem. Me ILF zeloo mika, sam je precej drago, pa da nebi se zdej vpisala pa bi blo bedno =) Kako poteka pouk, kakšni so predavatelji, po keri knjig delate, loh mal poveš? =)
Uporabniški avatar
4_maya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a 4_maya » 17. Jan. 2008 11:50

zdravo! je katera mogoce hodila v Panteona ta zimski semester na španščino? zanima me kok ste dejansko odnesli od vsega in ce je ok?...ker razmisljam da bi menjala jezikovno šolo, pri kateri sem bla do sedaj :(
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 02. Maj. 2008 14:56

Punce in fantje, imam eno oz. več vprašanj v zvezi z jezikovnim tečajem angleščine v tujini, natančneje New Yorku, Bostonu ali Miamiju (med temi tremi možnostmi variiram, ker se mi zdi zahodna obala ZDA zaenkrat še cenovno nedosegljiva). V mislih imam poletni jezikovni tečaj, vzela bi 2 ali 3 tedne (skupine nad 16 let). No, jaz bom kmalu stara 18 let, čeprav še toliko star v ZDA nisi polnoleten, če se ne motim, ali pač? :gruebel: No, to me kar tako obenem zanima, čeprav že s 17. leti lahko greš na ta tečaj. Torej, zanimajo me vaše izkušnje, če je že kdo bil kjerkoli v ZDA na tovrstnem jezikovnem tečaju, koliko znanja jezika je odnesel, je bilo dosti ogledov znamenitosti itd. (ker če greš nekam tako daleč, si seveda moraš ogledati mesto). S starši smo računali kaj je dražje in kolikor sem sama že prej gledala, je Miami neprimerljivo dražji od New Yorka, saj nima v ceno vključenih nič ogledov, ima polpenzion in ne polni penzion kot v NY, sezonski dodatek je še potrebno doplačati, ker je pač oblegano turistično mesto že čez leto, poleti pa valda še bolj, poleg tega so tudi stroški prevoza do šole, saj je rezidenca v sklopu hotela oddaljena od šole. Any experiences? Vsakršna informacija mi bo prav prišla. :wink:
Aja, sama sem bila na jezikovnem tečaju v Angliji pred štirimi leti, ampak znanja samega jezika nisem ravno največ pridobila, sploh ker smo bili Slovenci skupaj v istih sobah (no, med delavnicami smo se družili s tečajniki iz drugih držav).
fatima
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 2. 8. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a fatima » 03. Maj. 2008 22:13

Če kdo študira na Obali in bi ga/jo zanimajo jezikovni tečaji, priporočam CJMK v Kopru. Cena je bila za letošnje leto 100 eur. Vključenih 90 ur. 60 tečaj in 30 samostojnih ur (delo za računalnikom).

Link: www.cjmk.upr.si
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 14. Jun. 2010 13:23

Pozdravljeni!

Že nekaj časa si želim na tečaj španščine, sem iz Maribora in teh tečajev je vedno več; pa me zanima če je med vami kdo, ki je v Mariboru obiskoval kak tečaj španščine (pri keri "agenciji" in kako je bil zadovoljen z znanjem, ki ga je tam pridobil).

Hvala za odgovore.

Petraxy

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov