Jehove priče

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

manuelaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 3. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a manuelaa » 09. Jul. 2006 14:52

a s tem misliš jehove priče?[/quote]
S čim mislm na Jehovove priče? :roll:
petelin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 17. 5. 2005
Kraj: Odvisno od števila sončnih peg

Neprebrana objavaNapisal/-a petelin » 10. Jul. 2006 10:10

manuelaa napisal/-a:
petelin napisal/-a:a s tem misliš jehove priče?

S čim mislm na Jehovove priče? :roll:


s tvojim (domnevam) biblijskim citatom.

sj veš "gledajo pa ne vidijo, in poslušajo, pa ne slišijo".
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 10. Jul. 2006 11:31

Hmmm enkrat mi je ena gospa hotela podarit njihovo litertaturo pa sem se lepo zahvalila in zavrnila..no nakar me je ozmerjala in rekla da mi bo ze se nekoc zal. :eek: Zelo v redu..morm rect :evil:
manuelaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 3. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a manuelaa » 10. Jul. 2006 17:30

petelin napisal/-a:
manuelaa napisal/-a:
petelin napisal/-a:a s tem misliš jehove priče?

S čim mislm na Jehovove priče? :roll:


s tvojim (domnevam) biblijskim citatom.

sj veš "gledajo pa ne vidijo, in poslušajo, pa ne slišijo".


Ne, neki drugza sm hotla povedat s tem, sj ni važn!
manuelaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 3. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a manuelaa » 10. Jul. 2006 17:32

*QueenBitch* napisal/-a:Hmmm enkrat mi je ena gospa hotela podarit njihovo litertaturo pa sem se lepo zahvalila in zavrnila..no nakar me je ozmerjala in rekla da mi bo ze se nekoc zal. :eek: Zelo v redu..morm rect :evil:


Jehovove priče ne zmerjajo, sj se učijo prijaznosti, kletvic nikoli ne uporabljajo. Tok da je mogla tista oseba bit kdo drug.
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 11. Jul. 2006 6:13

Manuelaa a bi lahko ti poiskala citat kjer piše,da Jezus ni bil pribit na križ ampak na kol. Sicer vem,da se to razlikuje od citat do citata in od izdaje Biblije,ampak vseeno :wink: če se ti mogoče da. Drugače se bom pa jaz en dan malo spravila brat, že dolgo nisem :wink:
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
manuelaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 3. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a manuelaa » 11. Jul. 2006 15:15

Ja Larika, itak! :)

Tukej je; "da bo Sin človekov izročen grešnikom v roke, da bo pribit na kol..." (Luka 24:7) Sam to je Prevod Novi svet, včasih se v drugih izvodih prevaja drugače, npr. križ. V izvirnih grških spisih pa se je uporabljala grška beseda stauros, in ni nikjer dokaza, da bi grška beseda stauros pomenila križ, ampak to besedo prevajajo s pokončnem kolom ali drogom. o tem da je Jezus res umrl na kolu pa govori tud dejstvo, da je bil takrat takšen način usmrtitve (na kolu) običajen. (obstajajo še daljše razlage zakaj :) )
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 12. Jul. 2006 5:41

Ej hvala ti Manuelaa :wink:
Kljub temu, se bom spravila malo brat, je že čas :wink: kaj praviš na to?
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 12. Jul. 2006 6:39

Kaj vidvi sta Jehovi priči al kako nej se izrazim???
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
petelin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 17. 5. 2005
Kraj: Odvisno od števila sončnih peg

Neprebrana objavaNapisal/-a petelin » 12. Jul. 2006 6:45

manuelaa napisal/-a:
*QueenBitch* napisal/-a:Hmmm enkrat mi je ena gospa hotela podarit njihovo litertaturo pa sem se lepo zahvalila in zavrnila..no nakar me je ozmerjala in rekla da mi bo ze se nekoc zal. :eek: Zelo v redu..morm rect :evil:


Jehovove priče ne zmerjajo, sj se učijo prijaznosti, kletvic nikoli ne uporabljajo. Tok da je mogla tista oseba bit kdo drug.


ja, pa tud katoliški duhovniki ne bi smeli ministrantov od zadaj pokat pa jih vseen :roll:

to, da nečesa pripadniki neke organizacije ne smejo delat, še ne pomeni, da nekdo, ki to dela, ni član tiste organizacije. tak da je čist verjetno, da je dotična oseba bila jehova priča.

hvala za citat. zanimivo.
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 12. Jul. 2006 7:40

Tigi napisal/-a:Kaj vidvi sta Jehovi priči al kako nej se izrazim???


Ne jaz nisem več :wink: jih pa zelo zagovarjam! In cenim in spoštujem!
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Thrashy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 258
Na forumu od: 18. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Thrashy » 12. Jul. 2006 9:04

men osebno so ga totalne face, jih na svoj način full spoštujem kot tut vse druge pripadnike katerekoli religije in osebnega prepričanja.
......

in vedno ko imam čas jim tudi rade volje prisluhnem, saj me pač full zanima kako drugi ljudje dojemajo svet in dogajanje okoli njega, vendar pa mi kljub tisočim različnimi veroizpovedmi in podobno ne morejo spremeniti moje lastne vere in to je to.........

čisto preprosto, poslušam te ker me zanima-ne boš pa name tako močno vplival, da bi se zaradi tega spremenila in prestopila v drugo vero.......
manuelaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 3. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a manuelaa » 12. Jul. 2006 9:42

ej Petelin, sj to maš prov, da velik religij neki uči, delajo pa drugač, ampak, če se kaj takšnega dogaja pri Jehovovih pričah, da bi nekdo stalno zmerjal je pa manj vrjetno; ker loh sledijo tud kakšni ukrepi, ker nobeden izmed Jehovovih prič ne bi dolg tolerirau kletvic al pa žaljivk, loh se pa zgodi, da je res komu kej "ušlo", js sama sm dolg časa rabla da sem nehala klet :)
manuelaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 3. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a manuelaa » 12. Jul. 2006 9:46

Tigi napisal/-a:Kaj vidvi sta Jehovi priči al kako nej se izrazim???


Ja js bom kmalu:)
princess´
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 41
Na forumu od: 12. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a princess´ » 12. Jul. 2006 18:18

caw!

no podobno kot pri LARIKI je tut moja mami Jehovova priča, jes pa nism (krscena), sam obiskujem njihove shode.
kokr vidm ste eni, kljub svojim letom, cis nezreli za take debate, tko da sploh ne bom zgublala besed o tej veri, ker vse kar znate je dajat kontro, napadat in zalt.(nekateri)
nekj mi pa res ni jasn...tle mate toooooook uprasanj, k pa Jehovove priče pozvonijo pr vs doma pa nimate tok jajc (oprostite izrazu), da bi jih to sami uprasal. cis usak k oznanjuje po hisah, vm bo znou odgovort kaj veruje, zakaj prihaja do razlik med verami in se vse ostalo kar vas tukaj kokr vidm zanima.
pa se to...res mi gre na jetra k folk govori neki kr je pac mimogrede slisou in nardi iz tega en uau. :roll: lepo vs prosm, a je kdo s tega foruma (oz sploh kdorkol) vidu Jehovove priče s colni kako lazijo na hribe in v gore ipd. đizs. smiljo se mi tisti naivnezi k vrjamejo usakmu bullshitu k ga slisjo...in da pustijo(mo) otroke umirat ker ne sprejemamo transfuzije krvi. :lol: znanost skoz bl napreduje in se dohtarji skoz bl govorijo, kuko majo Jehovove price prou, ker je transfuzija res skodljiva oz v mnogih primerih nepotrebna...
mah sj nima smisla, kokr je ze ena pred mano rekla, ce se ne gre za dnar pa za modo nobenga ne zanima... :roll: sad, but true...

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov