Jehove priče

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
kiki*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 4. 6. 2005
Kraj: na eni zvezdici

Neprebrana objavaNapisal/-a kiki* » 29. Jun. 2006 20:54

mah ne vem kaj vas to tok moti... jst sm drugač ateistka ampak z veseljem jim prisluhnem in ful so mi zanimivi pripadniki takšnih ver...Jehove priče, Hare krišna, budisti...Poznam eno družino k so vsi Jehove priče in so zlo v redu...Mal mi je blo sam hecno k so za novo leto 2000 šli s čolni na en vrh kao da bojo sam oni preživeli ampak ajde, vera in prepričanja ti mal preveč v glavo stopjo!
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 29. Jun. 2006 21:03

....
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 29. Jul. 2010 20:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
uršy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 641
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: najlepše mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a uršy » 29. Jun. 2006 22:18

Men grejo tut na živce, ker se jih, če si do njih prijazn, sploh več ne da znebit in ti kr morijo na vratih.....to vem, ker je enkrat moj fotr od ene vzeu tist Stražni stolp, da so mu dale mer, pol so pa še pou leta skoz na vrata hodile, mi smo se mogl pa vsi lagt, da ga ni doma :roll:
Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 29. Jun. 2006 22:35

jest pa sploh še nism nikol nobenga srečala....mogoče zato, ker nism v lj doma ampak nek ve eni vasi...pač nek :D

sam sm pa slišala, da so baje ful nadležni pa da skos hodijo od vrat do vrat pa delijo brošure :!:
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 30. Jun. 2006 10:04

~NIA~ napisal/-a:men so ful bedni..
enx sm štopala in sta me pobrala 2 (tip pa ženska, stara ene 25) pa res sta vozila 40km/h, 30km sta me pelala in skos sta mela uno cerkveno musko.. jaooo
in pol sta mi začela pravt celo zgodbo o teh njihovih useh.. in sta mi še eno bukvo dala in sploh nism vedla kdo sta kr besede 'jehov*' nista niti omenila.. in pol mi je mama doma povedla kdo sta bla in je vrgla knigo v smeti in čez en tedn sta mi spet unadva ustavla in prašala če sm že prebrala knigo.. jaoo..
komi sm čakala da me odložita.. mislem tumač


Dvomim da so to bile priče, ker ne ustavljajo štoparjem :wink: zaradi lastne varnosti.

Aja pa glede čolnov, ki naj bi jih vlekli na hribe,...nakladanje da glava boli. Poznam vse zgodbice povezane s tem in lahko povem, da nič od tega ne drži.
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 30. Jun. 2006 11:18

Ok LARIKA razumem, da maš ti drugačen oz. pozitiven pogled na njih, saj je tvoja mami Jehova priča in zaradi tega tud sigurno veliko več veš o teh stvareh kot ostali.

Vendar se mi vseeno zdi, da ta način, da hodijo od hiše do hiše, z namenom, da bi ljudi prepričali v svoj prav, ni glih najpametnejši. S tem si ne delajo usluge, kvečjemu mečejo slabo luč nase, saj delujejo vsiljivi.

Bog in samo verovanje naj ne bi prišlo k tebi ampak naj bi vsak človek našel sam pot do tega. Ne vem, zakaj naj bi bla njihova vera nekaj tako posebnega, da bi bilo potrebno ljudi na domu o tem obveščat. Sej katoličani, budisti, islamisti… tud ne prihajajo in talajo brošure okoli in si na tak način pridobivajo pripadnike.
Zadnjič spremenil Frenkie, dne 30. Jun. 2006 14:56, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
kiki*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 4. 6. 2005
Kraj: na eni zvezdici

Neprebrana objavaNapisal/-a kiki* » 30. Jun. 2006 14:06

jah Larika tle pr nas so to delal, k so od mojga strica sosedi in so prov lepo povedal kaj so delal...tok da...
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 03. Jul. 2006 6:52

[.....
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 29. Jul. 2010 21:00, skupaj popravljeno 1 krat.
petelin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 17. 5. 2005
Kraj: Odvisno od števila sončnih peg

Neprebrana objavaNapisal/-a petelin » 03. Jul. 2006 8:31

LARIKA napisal/-a:Razlika med jehovovoimi pričami in katoliškimi kristjani je ogromna.
Priče dejansko živijo po načelih, ki jih drugim želijo približati. Spoštujejo druge, ljubijo življenje, vsakomu so pripravljeni pomagat tako ali drugače, ne sprejemajo transfuzije krvi,...nimajo križa, ker Jezus ni bil križan ampak pribit na kol,..Jezus ni Bog, ampak je Božji sin- ker se katoliki nanj obračajo kot na Boga,...potem Marija ni Božja mati, kot rečejo katoliki, je samo Jezusova mati,.....


ogromno razlik je :wink:


res ne vidim kaj ima spoštovanje do sočloveka skupnega z nadlegovanjem na njegovem domu. prosim razsvetli me.

sj možno, da v resnici niso takšni, toda v tem primeru bi RES morali razmisliti o načinu razširjanja svoje vere, saj na njih (milo rečeno) meče slabo luč. tako kot na mor(m)one.

LARIKA napisal/-a:Piše v svetem pismu,da Jezus ni bil križan.


citat?? sicer nisem veren in ne poznam svetega pisma, toda če lahko tole potrdiš s citatiom iz biblije zan biti zelo zanimivo...
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 03. Jul. 2006 9:09

----
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 29. Jul. 2010 21:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 03. Jul. 2006 10:12

Ne vem, a jaz še nisem rekla da je jehovec kletvica!
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 03. Jul. 2006 10:29

< :D
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 19. Sep. 2010 19:20, skupaj popravljeno 1 krat.
petelin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 17. 5. 2005
Kraj: Odvisno od števila sončnih peg

Neprebrana objavaNapisal/-a petelin » 03. Jul. 2006 14:19

LARIKA napisal/-a:Ne vem, a jaz še nisem rekla da je jehovec kletvica!


LARIKA napisal/-a:Beseda JEHOVEC je kletvica!!!


sej ni daleč nazaj. na prejšnji strani.

in na moje vprašanje o (ne)križanju jezusa še vedno nisi odgovorila...
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 04. Jul. 2006 9:26

No sem hotla glih to temo odpret in vidim na srečo, da je že...

Ravnokar sta bili dve Jehovi priči pri meni...pozvonili sta in jaz sem prov hitr šla ospret ker se sploh ni vidl kdo stoji pred vrati...

pač dali sta mi vabilo, da bi prišla v Ljubljano na eno srečanje -> Zborovanje Jehovih prič...
Dali sta mi "knjižico! Stražni stolp, da nej si kaj več o tem preberem; ter prav knjižico z naslovom kaj biblija v resnici uči?

Hm...bom prebrala, da vidim kaj majo ane...

Ampak jst sem krščanske vere...in me zanima kaka je razlika med našo vero in Jehovimi pričami???


Mi imamo Boga, Jezusa in Marija,...

Kaj imajo oni???

Mi imamo Sveto pismo oni pa Biblijo-> ali ni bil Martin Luter potem jehova priča???

dajte kaj več o tem povedat ker sedaj ta razlika me pa prov zanima ane....
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 04. Jul. 2006 17:53

petelin napisal/-a:in na moje vprašanje o (ne)križanju jezusa še vedno nisi odgovorila...


Se bom potrudila in se res pozanimala za citat, ker sem vse kar sem vedela iz Biblije pozabila. Bom vprašala svojo mami, da ti postrežem s citatom :wink:
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov