Biografije in resnične zgodbe + potopisi

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
*MajCiKa*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *MajCiKa* » 07. Nov. 2006 18:02

Izpoved iz harema - men najbolša resnična zgodba

Slika
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 12. Nov. 2006 21:17

Hulya Kalkan: Samo svobode sem želela

link

Povprečno, za prebrat v par urah. Zanimivo mi je, da se je v nasprotju s podobnimi knjigami podpisala z imenom in priimkom in objavila slike. Sploh glede na to, da je sestro spravila iz Turčije nezakonito (s tujim potnim listom).
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 16. Nov. 2006 19:36

kr.ena napisal/-a:Hulya Kalkan: Samo svobode sem želela

link

Povprečno, za prebrat v par urah. Zanimivo mi je, da se je v nasprotju s podobnimi knjigami podpisala z imenom in priimkom in objavila slike. Sploh glede na to, da je sestro spravila iz Turčije nezakonito (s tujim potnim listom).


kr.ena,imas pa cisto podoben okus kot jaz, me veseli :D
priporocam ti knjigo: tretja oseba mnozine (vsaj mislim, da je tak naslov), po moje ti bo vsec.
Ali pa:
majada, iraska hci (jaz sem bila cist sokirana, ko sem jo prebrala)
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 17. Nov. 2006 22:53

ANSAF napisal/-a:priporocam ti knjigo: tretja oseba mnozine (vsaj mislim, da je tak naslov), po moje ti bo vsec.
Ali pa:
majada, iraska hci (jaz sem bila cist sokirana, ko sem jo prebrala)


Cameron West: tretja oseba množine :wink:

Sem brala že nekaj časa nazaj in mi je bila kar zanimiva.

Majada, iraška hči mi pa nekako ni sedla, je nisem prebrala do konca.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 25. Nov. 2006 17:24

SlikaNedjma: Mandelj: intimna izpoved

"Mandelj je drzna erotièna izpoved iz arabskega sveta, s katero je pisateljica odstrla prepovedano tanèico spolnosti in osvobodila stoletja dolgo zatirano žensko telo. V prvi osebi spremljamo življenje junakinje Badre, ki odrašèa v maroski vasici in poèasi odkriva svojo ženskost. Medtem ko sanjari o iskreni ljubezni, ji kruta resniènost vsili dogovorjeno poroko s starejsim moškim. Badra zato pobegne k svoji teti v Tanger, kjer spozna Drissa, ki ji razkrije skrivnost ljubezni in spolnosti. Vendar tudi razmerje z njim ne izpolni vseh njenih hrepenenj... Pisanje je odkrito in neposredno, nenavadna mešanica arabske etnomistike in spolnosti, izgovorjena skozi ženska usta brez dlake na jeziku.

Nedjma (kar v arabšèini pomeni 'zvezda') je psevdonim maroške avtorice, ki spretno meša liriène odlomke z ljubezenskimi prizori. Na vseh dvesto straneh ji uspe ohraniti mandelj kot simbol ženske seksualnosti, kar je poseben izziv. Zgodba sicer ustreza zahodnjaški fantaziji – osvoboditi muslimansko žensko njene tanèice – vendar je njeno pisanje hkrati tako èustveno iskreno in ognjevito, da nas povsem posrka vase.

Mandelj je pomenljiv in skrivnosten sadež, kakor je pomenljiva tudi provokativna avtobiografska izpoved èutnega prebujenja Maroèanke, ki se prevaja v 17 jezikov, vroèica pa se se ni polegla, saj nas njena provokativna in iskrena zgodba ne more pustiti hladne.


"Sijajno... V razbeljenem pisanju Nedjme se sreèajo skrajna nasprotja ženske in moškega, Vzhoda in Zahoda, opolzkega in èutnega."
The New York Times Book Review

"Redki so tisti, ki jih ta nenavadna knjiga, v kateri se s posebno prefinjenostjo prepletajo erotika, jeza, èutnost, prostaškost in poezija, ni oèarala. Pri Nedjmi je meso zgoèe, beseda surova, užitek pa se druži z jezo."
Alexie Lorca, Lire

"Ta knjiga je pravi šok. Moè Mandlja je v njegovi pisavi, v alkimiji nasprotij.... Še nikoli ni nobena ženska, se posebej Arabka iz severne Afrike, tako odkrito govorila o erotiki teles in duš."
Marianne Payot, L'Express"
vir http://www2.lepa-si.com/tabla/index.php ... =17&t=3832

Naslednja je pa najbrž Otrok džungle
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 25. Nov. 2006 17:37

Zvoncica napisal/-a:Nedjma: Mandelj: intimna izpoved


Ja, ta je bila meni najbolj všeč od teh "resničnih zgodb". ker je tudi stilsko zelo lepo napisana ...
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 28. Nov. 2006 10:26

Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
*zeljka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 814
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *zeljka* » 28. Nov. 2006 18:46

- dave pelzer: otrok brez imena (use dele)
- živa zažgana
- waris dirie 1. in 2. del
- lance armstrong: ne gre samo za kolo
- bela masajka

use so vredne branja, edin od waris dirie mal manj, se mi zdi tko dost nekvalitetna knjiga za moj okus.
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 11. Dec. 2006 4:29

Prva oseba mnozine... tele skice v knjigi so prav creepy :? Drugace pa res zanimiva knjiga, na koncu sem ze jaz imela prisluhe :stupid:
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 18. Dec. 2006 20:34

||MuCkAa napisal/-a:Prva oseba mnozine... tele skice v knjigi so prav creepy :? Drugace pa res zanimiva knjiga, na koncu sem ze jaz imela prisluhe :stupid:


dobra knjiga.

drgac mi pa od Mandeljnove Intimna pripoved, za razliko od vecine vas, sploh ni bila vsec ... ne vem... nekaj mi je falilo na tej knjigi.
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
IJO
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 10. 12. 2006
Kraj: Dreams

Neprebrana objavaNapisal/-a IJO » 21. Dec. 2006 8:32

No, jaz recimo rada berem življenjepise oz. zgodbe, karkoli, o zgodovinskih osebah. Malo je to povezano s študijem, predvsem me pa to ful zanima. Recimo o Napoleonu, Juliju Cezarju, Kleopatri,


js tui rada preberm kasno zgodovinsko knjigo...se posebej kasne srednjeveske ali staroveske...:)..skoda le da v jamah se niso nicesar napisali...pomojem bi mi bilo to se mnjbolj zanimiwo..:)


od realisticnih zgodb pa so za nas itq najbolj skoantne tiste iz tujih dezel zaradi drugacne kulture in morda so podobno kot nam njihowe njim nase zeeelloo "srange"..ceprow se nam ne zdi nc posebnega..(suznja,,..)

od realisticnih zgodb mni je bil vsec roman: GRENKO MORJE[/list]
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 21. Dec. 2006 11:35

Mi otroci s postaje zoo...
nisem vedla kam bi uvrstila tole knjigo, ampak glede na to da je resnična, sem jo kar sem :)
mi je pa knjiga res totalno všeč, ker res ponazarja tisto pravo življenje narkomanov...In tud pol ko sm bla sama neki časa v taki družbi sem skos našla podobnosti in celo enake dogodke, ki so tudi opisani v knjigi...sicer ne rada berem, ammpak tole knjigo sem dobesedno požrla v veh dneh...
Uporabniški avatar
WannaMe
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 18. 12. 2006
Kraj: Venera

Neprebrana objavaNapisal/-a WannaMe » 26. Dec. 2006 19:39

Men osebno je biografija Oprah Winfrey spregovori segla do srca...res, vidiš kako ljudje garajo za svoje sanje in ko jih dosežejo ugotovijo, da četudi so na svet že zelo vplivali, še vedno lahko storijo več... Najbolš so zagotovo njene misli, vsekakor povezane z mladostjo, ki je bila izredno boleča...

Nevem men je super :cool:
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 06. Jan. 2007 14:17

Slika
I love SISLEY& RW
Uporabniški avatar
borboletta
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 19. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a borboletta » 13. Jan. 2007 13:44

Čudno da nihče ni omenil "NE DAM SVOJEGA OTROKA" od Betty Mahmoody & William Hoffer. Zame ena najboljših. V stilu "Saj ni res...Pa je!"

Drgač pa so mi absolutno pustile velik vtis vse štiri knjige (3 nadaljevanja in en priročnik) od Dave-a Pelzer-a, prebiram pa tud rada knjige od Marinke Fritz- Kunc, sicer niso po resničnih dogodkih, sam se vidi da je velik "idej" črpala iz svojga lajfa (njen si je bil narkoman kolkr jst vem).

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]