Balet

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Freaked
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 368
Na forumu od: 8. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Freaked » 01. Mar. 2006 22:29

Draga jagoda!
Sprva ne razumem tega mita o krvavem delu balerin. Men se zdi čist isto delo za pokl baletko kot za pokl dohtarja. Še bolj stresno je delo na faxu, na težjih seveda. Vidim da govoriš o mariborskem baletu, ja za tega slišim da se kar povzpenja, men sicer Clugov stil ni všeč, sam se pobje vsaj trudjo. Jst sm pa za Ljubljano bolj na tekočem...Pa še celo Jelinčič k ga sicer ne maram vedno kadar ga kdo upraša tokrat upravičeno strese kritike:)! Še celo plesalci sami niso zadovoljni in kritizirajo, da o lobiranju ne govorim. To je tisto kar je najhujše, veze in poznanstva pomoje na baletnem področju najbolj delujejo, k jih noben ne kontrolira. Plače, organizacija, prostori,poden od podnja! So pa ene, recimo Sanja Neškovič ki pa živijo dobro in spodobno. Če mi ne verjameš kar Lidijo Sotlar upraši k je še vedno dejavna v Operi :D
klarca123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 12. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a klarca123 » 04. Mar. 2006 23:58

Zame najlepša baletna predstava je bila do sedaj zagotov TANGO (Edward Clug). Zelo priporočam!
Freaked
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 368
Na forumu od: 8. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Freaked » 06. Mar. 2006 13:43

Men pa ni bil všeč tango od Cluga, ampak tango v sklopu predstave La vie v Operi Lj. Tale Clug se sicer posveti in naredi kvalitetno sam men njegov stil sploh ni všeč, tak preveč moderno-vesoljski. Tisti vložki ko se on trese na tleh ko da ma mrzlico, pa da so brez špic, pa v copatih al pa bosi...ne ne, to je men že preveč futuristično-dadaistično.
Drgač pa je bila v operi super predstava, naredu jo je portugalski koreograf, če se ne motm,...torej La vie...super glasba, koreografija. En del je bilo celo tako da so dal utripajoče lučke po celi operi, da so se baletanke vidle v počasnem posnetku. Enkratno!
Uporabniški avatar
ushergirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 4. 10. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ushergirl » 08. Mar. 2006 22:38

zdejle sm pršla iz baletne predstave romeo in julija :zustimm: zelo dobra predstava, vredna denarja. sicer mi je pa balet kot na splošno zelo všeč.
tjaska
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 12. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tjaska » 11. Mar. 2006 16:17

Jaz grem pa v torek gledat Romeo in Julija in komi čakam :)
First to Know

Tres tres chic.
Uporabniški avatar
ushergirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 4. 10. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ushergirl » 12. Mar. 2006 20:39

tjaska napisal/-a:Jaz grem pa v torek gledat Romeo in Julija in komi čakam :)

aha pol pa uživej...jst sm zlo... :hearts:
Uporabniški avatar
Jagoda_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 23. 10. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Jagoda_ » 22. Mar. 2006 22:19

Ja govorim za mariborski balet...in to z krvavim delom baletk je res,ma dej ko bi te po riti :D si kdaj vidla njihova stopala ??? vsa so krvava in ožuljena od copatov,poleg tega morjo tut one fura šolo,kr so poklicne balerine lahko do največ 30-35 leta,dalje se pa tut one morjo preživljat...vse pa tut nemorjo postau učiteljice baleta... poleg vsega še morjo pazit na postavo,in ko so mlajše igrat še klavir...nevem kok se tebi zdi to lahko...nekateri težko pridejo skozi srednjo šolo brez vsega tega,pol se zamisli kok je njim...sicer pa to velja za use ki so v čem uspešni,kr brez dela ni jela... :D
Freaked
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 368
Na forumu od: 8. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Freaked » 26. Mar. 2006 12:46

Jagoda, ne govorim ti kr tako. Sem šla skozi vse to. Pa nisem nikoli jamrala. Krvava stopala in ožuljene noge je še najmanj kar ima lahko balerina. Zame je bilo najhujše lobiranje in zveze in zabiti tisti ki imajo balet čez. Ker to so kr eni zafrustriranci, neizobraženi, pohlepni po denarju.
Da pa mormo še šolo delat pa hvalabogu, ker drugače možgani zakrnijo. Kolegica pleše v nemčiji, v operi, vsak dan 6-7 ur, če so predstave še več, pa tukaj še študira na eni izmed najtežjih faxov, pa dela redno,brez pritožb. Verjemi mi da tudi brez prostega časa za razne žure ipd. nisi za nič prikrajšan, in hvalabogu da imajo lahko nekateri tak lajf ker na koncu ugotoviš da si dosti bolj srečen če si tako zaposlen kot profi balerine kot pa če si en povprečen študent :) .
Freaked
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 368
Na forumu od: 8. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Freaked » 26. Mar. 2006 12:49

Pa kar se tiče srednje šole, garantiram, da mnogo lažje prideš skozi srednjo šolo z vsakodnevnimi klasi, kot pa če si prost. Sicer pa danes težko skozi srednjo šolo pridt, morš bit pa res zabit, k je tok v izy vse!
Uporabniški avatar
ushergirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 4. 10. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ushergirl » 21. Maj. 2006 10:05

ok mene neki zanima. ali je še čas da bi naslednje šolsko leto začela obiskovati balet?stara sem namreč šestnajst in mi je balet v zadnjem času kar prirasel k srcu.
Freaked
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 368
Na forumu od: 8. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Freaked » 22. Maj. 2006 7:53

ja itaq da lahko, samo mogoče ne na srednji baletni šoli. Drgač maš na pirueti, preko šou šprta majo 1x tedensko klase, pa še v kazini so mel 1x tednsko klase, če se ne motm. Aja pa na baletni, vsak dan zju3 ob 8.30, majo amaterke. Tko prou profi pa ne vem, mogoče, če bi šla vprašat na baletno šolo...
Drgač vidm da ste navdušene nad romeo in julijo, kaj pa nad Romeom, Lukasom Zuschlagom??? Mislm, cukr prve vrste, LUŠKANNNN! :love:
Sm pa gledala še kraljevi flamski balet, matr, to sploh ni primerjave z našimi, kok so HUDI!!!! :flehan:
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 28. Jun. 2006 9:27

včeraj sem bila na predstavi Arhitektura tišine od e.cluga. moram reči, da nisem bila ravno navdušena, malo se mi je vleklo, nekateri prizori so bili pa čudoviti.

moderen balet mi ni tako všeč, bolj klasični... :?
preveč enega trzanja pa enih hitrih gibov. nobene miline, po kateri je balet tako znan... :)

aja pa skoraj vsi so bili v enih lateks enodelnih kopalkah pa plavalne kape so imeli na glavi
Uporabniški avatar
SETA II
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 185
Na forumu od: 15. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SETA II » 28. Jun. 2006 10:14

Zvoncica napisal/-a:včeraj sem bila na predstavi Arhitektura tišine od e.cluga. moram reči, da nisem bila ravno navdušena, malo se mi je vleklo, nekateri prizori so bili pa čudoviti.

moderen balet mi ni tako všeč, bolj klasični... :?
preveč enega trzanja pa enih hitrih gibov. nobene miline, po kateri je balet tako znan... :)

aja pa skoraj vsi so bili v enih lateks enodelnih kopalkah pa plavalne kape so imeli na glavi



Men je blo pa super, s kostumi in sceno vred, pa ni se mi vlekl, pravzaprav mi je clo prehitro minil, ker me je čist očaral to, kako je vse perfektno izpeljano. Do vsazga centimetra al pa stopinje v naklonu telesa se ujamejo!!
No, edino kar se glasbe tiče je dolg časa trajal, da je pršlo do tistga "vrhunca". Sam kaj vse nardi gran cassa , kurjo polt, direkt. Mogoče sem bla preblizu orkestra. Pa zbor je bil v primerjavi s podlago zelo glasen :|

Všeč mi je že sama ideja za to predstavo, brez balasta, vse tko simpl kar se scene tiče... Pa ful menjav pozicij in velik plesalcev, to mi je d best.
Clug je genijalc. :flehan:
"Bogovi nas spoštujejo, kadar delamo, ljubijo pa nas, ko plešemo."
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 28. Jun. 2006 12:12

Sem hotla it gledat Arhitekturo tišine, pa se je mati na koncu odločila, da ne bo kupila kart. :? Jah, pa kdaj drugič.
Romeo pa Julija me tut mika, Lukas je pa itak čisti cuker. Ponavadi si ne zapomnim obrazov, sam enkrat smo bowlali na sosednjih stezah, pa je blo ene par scen, pa sem si ga ful zapomnila .. Pa sem zdej odprla Citymagazin, pa je bil kr on noter .. Čist šok, ker prej nisem vedela, kdo je. :)
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Freaked
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 368
Na forumu od: 8. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Freaked » 28. Jun. 2006 20:11

ja sam je baje da gey :cry:

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov