Ali kupujete knjige?

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 07. Okt. 2012 19:02

^^ V škatli?? Uboge knjige. Sodijo lepo na polico, da so na razgledu.

Sicer jih kupujem precej redko zaenkrat, ampak nekoč:
Slika
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 07. Okt. 2012 19:38

Js si knjige več ali manj samo izposojam v šolski knjižnici pa še itak samo take, ki jih imamo za domače branje (jap še zmeri nas matrajo s tem)... pa še to vprašanje če jo grem iskat :bgdev: Drugač mam pa ful rada kakšne kuharske knjige al pa kakšne bolj zanimive khmmm... :D Tist se pa seveda kupi. :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
Mimika55
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 29. 6. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimika55 » 24. Jun. 2013 20:45

jaz si včasih sposodim, nekatere knjige pa tud kupim, ker so mi preveč hude in jih moram imet :) kakšne žepnice, ki so res poceni, pa še ful dober izbor knjig je noter. 10, 15 eur mi ni težko dat za knjigo. Se pa splača včasih tud na kakšne nagradne igre počakat, imaš kar dosti tud takšnih kjer so nagrada knjige, zdaj imaš ravno z žepnicami pri MK takšno, da glasuješ za najboljšo knjigo poletja pa lahko žepnico zadeneš. Velikokrat pa knjigo dam tud za darilo-s knjigo vsaj po mojem mnenju ne moreš pretirano v temo brcnit, ker je ena takšna stvar ki ti zmeraj nekaj da in ti razširi obzorja.
Speer
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 24. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Speer » 27. Jun. 2013 20:48

Žepnice za par eur so super ja. Kakšnih dražjih pa tudi jst ne morem stisnit, čeprav se nekatere tako dobro napisane, da jo lahko odpreš bilokje in bereš odlomke in to je enastavno must have. Se tolažim, da jih bom kupil kasneje ko bom imel denar. Najrajši bi seveda kupil kar celo knjižnico in jo dal pod ključavnico. :D
Sposojam pa si jih na dnevni osnovi, iz različnih knjižnic.
Neutral men are the devil's allies.
Uporabniški avatar
klavdy33
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 11. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a klavdy33 » 01. Jul. 2013 12:43

Tudi jaz večinoma hodim v knjižnico in si jih izposodim, ampak kar nekaj jih pa tudi kupim - kuharske knjige itak, kak priročnik v katerega večkrat pogledaš in pa knjige k mi jih ne uspe v roku prebrati in vrniti v knjižnico - recimo Game of Thrones je lep primer :D
We're young, we're fine... let's do some damage!
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 12. Avg. 2013 1:08

leposlovje si večinoma sposojam od prijateljic in kolegic ali v knjižnici, nekaj leposlovja kdaj kupim v kakem antikvariatu in ga navadno kasneje podarim dalje. knjig emorejo krožit :) na polici imam samo moje res najljubše pisatelje.

strokovne knjige kupujem, prav tako knjige iz področij, ki me zanimajo. nekaj preko spleta, ostalo na potovanjih ali razprodajah in sejmih.

zadnji nakup je bil nakup knjig na kile :D takim akcijam se težko uprem in si naberem res ful knjig.
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 04. Nov. 2013 20:58

bom kar tukej vprašala - vi ki ste bolj bralci, mate kakšen predlog zame, namreč fantu bi mogoče za darilo kupila kakšno knjigo ker ful rad bere, pa bi rabla kakšno idejo. sama ne berem nekej ful veliko, tako da bi mi prav prišel še kakšen predlog. rad ma pa razne fantazijske romane pa kej takega :)
You make me smile, please stay for a while :)
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 05. Nov. 2013 1:37

Jaz bi, če bi mu že hotela kupiti fantazijsko knjigo, ne bi pa vedela kateri aspekti fantazije ga privlačijo ali katere knjige in avtorji so njegovi najljubši, kot njegova ljubimka kupila Deathless, ker je to ena taka dosti obskurna, čarobna, nekoliko romantična knjigica, ki je verjetno še ni prebral, v kateri pa je na tisoče fantazijskih elementov prepletenih z zgodovinskimi, sociološkimi in psihološkimi elementi, na tak način, da je v lesketajoče se duhovitem tonu opisano vse od tega kako se ustvarjajo, propagirajo in uničujejo miti do intimnih misli in občutkov dekleta, ki postane obenem veliko več in veliko manj kot dekle, demonov, prikazni, palčkov, čarodejskih vladarjev, njihovih pomočnikov in tudi nekoliko navadnih ljudi, ki se znajdejo vmes, od tistih na dolgočasnih, zaspanih kmetijah do tistih v nespečem Leningradu v času nacistične okupacije. Je ena taka knjigica, kjer se najdejo tako izjemno domiselni, lepo napisani odlomki o najintimnejših človeških občutkih, željah in sanjah, kot tudi odlomki o tem kako šarmantna čarovnica z ljubeznijo pripravi golaž iz teles umrlih ljubimcev. :D :)

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron