Zmanjšanje apetita

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
shiva*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 20. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a shiva* » 11. Jan. 2009 18:40

Aha, hvala. Saj tu jem tiste marmelade ki imajo namesto sladkorja fruktozo (79 kcal/100g) in veliko sadja.
Kaj pa npr. za malico? So tisti riževi hrustljavi kruhki OK? Nekaj lahkega bi pa nimam ravno neke ideje.

V kakšnem času pa lahko pričakujem da bi shujšala okrog 10 kg? Začela sem se ukvarjati tudi s športom.

Hvalaaaa! :D :D
I walk these roads with grace
And I'll wave with you behind me
With a new smile on my face
Cause I'm walking in new shoes now
I got a new song to sing!
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 11. Jan. 2009 22:23

Riževi vaflji so ok, samo dodaj še kakšno beljakovino (skuto, beli šink, tofu, ...) zraven.

Vzem si čas za 10kg. Recimo 6 mesecev. Res ti priporočam počas in zanesljivo.
Uporabniški avatar
shiva*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 20. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a shiva* » 28. Jan. 2009 16:25

Zanima me ali se dajo dobit kakšne tablete, ki bi zmanjšale apetit (pri zdravniku)? Bi mi zdravnica znala svetovati pri tem?
I walk these roads with grace
And I'll wave with you behind me
With a new smile on my face
Cause I'm walking in new shoes now
I got a new song to sing!
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 28. Jan. 2009 18:07

Joj shiva* zakaj pa jih sploh rabiš?
Uporabniški avatar
shiva*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 20. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a shiva* » 28. Jan. 2009 18:35

Med tednom se lepo držim (telovadim 4 krat na teden), ne jem veliko OH - razen zajtrka, v soboto pa sem si rekla, da bom imela navaden jedilnik - amapk brez sladkarij - to mi je nekajkrat uspelo, ampak ko se pregrešim je pa konec - potem pa spet začnem jesti vse. :? :? Verjetno je vse v psihi, pa še letni čas in se mi zdi ko se pregrešim, da potem jem, da mi je to edini užitek.

Drugače pa sem že shujšala 1,5 kg.
I walk these roads with grace
And I'll wave with you behind me
With a new smile on my face
Cause I'm walking in new shoes now
I got a new song to sing!
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 28. Jan. 2009 19:24

Ah, pri meni je čisto isto. Nekaj časa zdržim in sem čisto ponosna nase, nato pa me prime in reskiram tisti bogi košček čokolade. In tu se začne, ker en košček ni dovolj. Ratam kot kontejner in spravim vase vse zaloge sladkarij do zadnje.
Sicer pa.. raje še naprej vztrajaj in se trudi, da se boš bolj zdravo prehranjevala, ker je več ali manj vse v psihi ^^ Te tablete so pa čisto sranje. Ne pomaga nič, pa če ma učinek, se ti bodo ti kilogrami kaj kmalu vrnili nazaj. Pa ne verjamem, da je ravno zdravo jemati te tablete.. ;)
Raje skušaj okrepiti svojo samopodobo, se zamotiti, da boš čimmanj razmišljala o tem in se obremenjevala in se trudi čimbolj zdravo prehranjevati ^^ Te tablete pa le odmisli, ker jih zagotovo NE potrebuješ :razz:
Uporabniški avatar
shiva*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 20. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a shiva* » 28. Jan. 2009 20:00

Ne saj nisem nisem mislila kakšnih zeliščnih pripravkov, ki se jih da kupit v lekarnah ali pa kaj podobnega. Mislila sem bolj kakšno zdravilo na recept. Me pa spravi malo v depresijo, ko se sošolke (ki ne hujašajo namerno ali pa so normalne postave) začnejo pogovarjati kako nimajo teka, kako se jim nič ne ,,lušta'' ali pa jaz - ko se spomnim mojih prejšnjih preh. navad - ko sem znala hrani reči ne in se nisme nekak obremenjevala. :?
I walk these roads with grace
And I'll wave with you behind me
With a new smile on my face
Cause I'm walking in new shoes now
I got a new song to sing!
Uporabniški avatar
pepelčica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 483
Na forumu od: 10. 7. 2007
Kraj: koper

Neprebrana objavaNapisal/-a pepelčica » 28. Jan. 2009 20:07

Te popolnoma razumem. Ti pa povem da v veliko primerih punce same sebi dopovedujejo, da nimajo apetita. Pomembno je samo, da se znaš samokontrolirat.
Uspešen moški je tisti, ki zasluži več kot lahko njegova žena zapravi. Uspešna ženska je tista, ki najde takega moža.
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 28. Jan. 2009 20:11

shiva* napisal/-a:Ne saj nisem nisem mislila kakšnih zeliščnih pripravkov, ki se jih da kupit v lekarnah ali pa kaj podobnega. Mislila sem bolj kakšno zdravilo na recept. Me pa spravi malo v depresijo, ko se sošolke (ki ne hujašajo namerno ali pa so normalne postave) začnejo pogovarjati kako nimajo teka, kako se jim nič ne ,,lušta'' ali pa jaz - ko se spomnim mojih prejšnjih preh. navad - ko sem znala hrani reči ne in se nisme nekak obremenjevala. :?


Mja, saj verjamem, ampak mogoče je point ravno v tem, da se preveč obremenjuješ s tem. Ker tudi sama si ustvarjam neke "probleme" ravno s tem, ko se stalno obremenjujem glede tega. In paziš kaj ješ, karkoli poješ imaš slabo vest, zdi se ti da nonstop samo ješ, da se rediš ipd.
In psiha dela svoje :) Tako da res.. nekako probi najt način, da nehaš mislt na to pa se tolk obremenjevat ^^. Drgač pa mene zlo mine tek po tem ko si zobe umijem :P Pol na noben način ne morem jest, ni šans.
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 28. Jan. 2009 21:29

Mogoče se pa prej preveč omejuješ. In potem na dan, ko pač ješ normalno dobiš v glavo idejo o tem: ``oo danes pa lahko karkoli´´ in pač dan izkoristiš.

Lej taki dnevi, ko ``kao normalno ješ´´ vsaj iz mojih izkušenj ne delujejo - kar si tiče psihe seveda. Bolje, da skoz zmerno ješ in si vsak dan nekaj malega privoščiš. Pa tudi preklopi iz nezdravega na zdravo so velik šok, tako za psiho kot telo, in je bolje, da lepo počasi in postopoma izločuješ neprimerno hrano.
Lahko tudi, da količinsko premalo poješ...

Normalno je zame enako zmerno in zdravo. In to je na tak način, da ne razmišlaš o tem kako težko ti je, kaj vsega ne smeš jesti, ... moraš imeti občutek, da se nobeni hrani ne odrekaš in da za nobeno nisi prikrajšana. In tako moraš jesti skozi.

Sicer pa se poskusi zapolnit ``dolgočasni´´ čas. Oz. ugotoviti če ti kaj čustvenga sproži tisto lakoto.
Uporabniški avatar
girl92
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 231
Na forumu od: 23. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a girl92 » 24. Jul. 2010 13:49

joj, js se soočam s čist istim problemov in tudi jaz sem stara 18 let..
lani sem shujšala za 7 kg, zdj mi pa usi stalno težijo da se morm zredit in mi pod nos mečejo samo kalorično hrano in ogljikove hidrate, v glavo so me vbil da se morm zredit in zdj se kar prenažiram neki iz dougcajta..sj pol grem tečt pa use..
ampak nočem da hrana vpliva na moja čustva oz. da kadr me obide kakšno čustvo posežem po hrani al pa zarad dougčasa... :x
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 02. Feb. 2011 14:23

Bom kar tukaj vprašala, ker ne najdem ustreznejše teme :)
Zanima me, ali je študentska hrana (kupujem mešanico ekološkega suhega sadja v Mercatorju) ok za vsak dan kot neka manjša malica, če nimaš časa kaj drugega jest oz. it nekam jest? Ali je to kar redljivo? Sicer ne pojem celotnega paketka, tam nekje do polovice pridem pa sem sita za nekaj časa :D
dandy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 29. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dandy » 14. Feb. 2011 22:41

mam podobno situacijo. odkar sm se preselila v novo stanovanje v bloku sm se zredila za 12 kil...v dveh mescih...lani sm shujšala kr velik, okol 3o kil in odkar sem se preselila se samo prenajedam, ne vem kaj mi je.
ne morem se nehat prenajedat, včasih grem v trgovino in si nakupim polno vrečko sladkarij in pojem vse naenkrat, in vse to na skrivaj. doma se že ugotovili da sem se zredila in mi usak dan mečejo pod nos, nikol jim ni prov. nehala sem se socializirat, tuki nimam nobenih prijateljev, ne poznam nobenega, čisto sem pasivna. še najbolj se živciram zaradi šole, z družino nima skoraj nobenih stikov in zarad tega sem še najbolj depresivna. hočem se spravt telovadt in vsak dan si rečem sej bom jutr sej bom jute, ampak nikol mi ne rata. danes sem npr šla v trgovino in kupla kozarc nutelle in ga celga pojedla. tega prej nikol nisem delala. ne vem kako naj se spravm k seb. ne zaleže niti to da mi nobene hlače niso več prav in me skoraj vse obleke tiščijo plus to da sem dobila nove strije in me koža čist zateguje. prov sovražm svoje telo...ne morem se več niti v ogledalo pogledat...najhuj je k grem na fb in majo vsi take slikce k vidš da drugi uživajo tebi se pa zdi kot da življenje zapravljaš za knjigami non stop...
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 08. Maj. 2011 12:57

Lilah napisal/-a:Bom kar tukaj vprašala, ker ne najdem ustreznejše teme :)
Zanima me, ali je študentska hrana (kupujem mešanico ekološkega suhega sadja v Mercatorju) ok za vsak dan kot neka manjša malica, če nimaš časa kaj drugega jest oz. it nekam jest? Ali je to kar redljivo? Sicer ne pojem celotnega paketka, tam nekje do polovice pridem pa sem sita za nekaj časa :D


jaz prav obožujem te študentske hrane. to ma res veliko kalorij, sam je pa zagotovo bolj zdravo od kruha ali pa kakšnih prigrizkov, tak da za malico pa v takšnih količinah pomoje ni redljivo :)
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 09. Apr. 2013 14:50

Da mal oživim temo... nesladkan zelen čaj tud pomaga proti velikemu apetitu.. vsaj men. :)
Tu es dans toutes mes pensées.*

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov