Zeleni čaj

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
^cherry^
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 16. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ^cherry^ » 16. Mar. 2008 12:58

Js pijem zeleni čaj z mlekom obvezno vsako jutro. Ne pijem kave zato mi tolko bolj paše.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 16. Mar. 2008 13:03

sleepyheadgirl napisal/-a:sej skor nubenmu na začetku ni ušeč ker ma res nenavadn okus dost ogabn ampak ene trikrat ga pijš pa se navadš na okus in ti rata všeč. Vrjetn pa ne usm. Men vem da je zdej noro ušeč :)

Meni tudi na začetku ni bil ogaben ... seveda pa ne smeš pustiti vrečke not 10 minut, da vse zagreni.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
..aNia*.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 296
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ..aNia*. » 16. Mar. 2008 13:22

iluzija napisal/-a:Ah, jaz še vedno ostajam na zeliščnih čajih - with no sugar, with no lemon... Pa mogoče kakšnega sadnega od časa do časa - tudi brez sladkorja.


:zustimm:

Js mam podobne navade: zu3 ena velika šala zelenega, nesladkanega čaja..zvečer pa ponavadi koprivin čaj..od časa do časa pa tud kak saden čaj spijem.
Don''t care what people say, just follow your own way...
Uporabniški avatar
*waterlily*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 12. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *waterlily* » 18. Mar. 2008 23:59

Jst tut pijem zeleni čaj z mlekom...ful je dobr...sploh če mi kava ne paše več :)
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 29. Maj. 2008 21:54

Sama pijem zeleni čaj dokaj konstantno, v vseh letnih časih. Imam občutek, da mojemu telesu ( in tudi duši..tak fajn obred je :D ) dobro dene, čeprav se ga na trenutke naveliča. Vsake toliko naredim cca eno ali dvo tedenski premor. Opazila sem, da je to običajno takrat, ko mi zapaše prehranjevanje izključno s sadjem in zelenjavo. Verjetno ga telo takrat ne potrebuje več.
Nekaj ugotovitev o delovanju zelenega čaja na moje telo:

- kadar jem sladko hrano, mi zeleni čaj zelo tekne ( baje niža nivo sladkorja v krvi in med drugim dobro deluje pri sladkornih bolnikih)
- ko grem na morje ( oziroma nekam, kjer sem bolj izpostavljena sončnim žarkom), povečam količino čaja in verjamem, da me sonce zaradi tega ne opeče, v primerjavi s prej, ko ga nisem pila ( no, lahko da jo to moč vere :))
- če ga popijem pred treningom vzdržljivosti, skupaj s sokom limone, so moji rezultati boljši in dlje vzdržim brez utrujenosti( morda pripomore k boljšem metabolizmu maščob)
- če ga pijem skupaj z mlekom, mi srce utripa hitreje, kar pomeni, da mojemu telesu ne "paše"...zato se tej kombinaciji izogibam ( itak pa mi kot tak ni okusen)
- če se želim umiriti z vnosom substanc v telo, pustim zeleni čaj v vodi 5 - 10 min in pri meni dokazano deluje :wink:
- če se želim poživiti z vnosom substanc v telo, pustim zeleni čaj v vodi 2 do 3 min, in ne v več kot 80 stopinj topli

In še opozorilo, ki sem ga slišala od osebe, ki se ukvarja s kulturo pitja čajev: Osebe, ki imajo težave s pomanjkanjem železa v krvi oziroma so slabokrvne, odsvetujejo pitje zelenega čaja, ker ta zmanjšuje absorbcijo železa v črevesju. Če pa ne želite ukiniti s pitjem, naj to ne bo med obroki, neposredno pred in po.

Pa še link do foruma, kjer lahko izveste nekaj zanimivih reči o zelenem čaju: http://www.caj.mojforum.si/caj-forum-2.html
Uporabniški avatar
virginiaNOmore
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a virginiaNOmore » 30. Maj. 2008 15:55

Men zeleni čaj ful pomaga za voljo pri učenju. Lani sem imela obdobje, ko sem bila totalni frik. V veliko šalco vrele vode sem tunkala eno vrečko črnega in eno vrečko zelenega. Sem bila pokonci celo noč, hehe.
Ko boš prišla na Bled, boš moja punčka spet. Za naju ves bo svet kot češnjev cvet.
Uporabniški avatar
MIYA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 70
Na forumu od: 31. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a MIYA » 30. Maj. 2008 17:20

Jst tud zdj že 2 tedna pijem kitajski zeleni čaj,iz vrečke,vsako jutro ko pridem v službo-namesto kave,zdaj me tudi manj boli želodec kot prej ko sem pila kavo.

Okusa se pa prej al slej navadiš,seveda se ga pije brez sladkoraj ali kakršnihkoli dodatkov.

Kolikor sem prebrala o zelenem čaju,je res zdravilen.

Sam morm še unga originalnga kupt...a kera ve če ga majo v samostanu v ivančni gorici?

Lp
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 01. Jun. 2008 10:42

Jaz sem pa zdej dobila nek zeleni čaj iz Brazilije, ki je baje fuuuul močen. Sicer ponavadi ne čutim nekih posebnih učinkov (niti pri kavi, red bullih, drugih čajih), ampak ta naj bi bil res hud, tako da me je kar malo strah ga probat. ;)
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 01. Jun. 2008 14:44

Bo treba it kupit kakšnega boljšega spet. Tisti iz vrečk so obupni. Najraje imam ginko, jasmin in green hopper. Mmmmmm.
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 01. Jun. 2008 14:46

jest pa pinakolado, vanilijo, mateja, gingseng limona,... joj na čase res pretiravam pol pa en tedn nič pol pa spet :)
Uporabniški avatar
nora_ovca
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 29. 4. 2005
Kraj: na sončni strani alp

Neprebrana objavaNapisal/-a nora_ovca » 03. Jun. 2008 15:41

men je pa všeč zeleni čaj z limono al pa breskvijo iz vrečke.
če lahko o nečem sanjaš, lahko to tudi uresničiš. walt disney
Uporabniški avatar
*cheRry*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 15. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *cheRry* » 11. Avg. 2008 10:45

Največkrat pijem zelen čaj-okus jagoda in pa pina colada sta mi najbolša. Včasih si pa prvoščim kak sadni čaj, obvezno nesladkan. Se mi zdi da čaj zgubi svoj pomen če mešaš notr sladkor, limono... Vse čaje pa kupim v čajnici Cha, ti ki se dobijo v trgovinah v vrečkah mi niso tok dobri, pa baje te vrečke vsebujejo neki, kar lahk povzroča raka na črevesju če piješ preveč teh čajev :nixweiss:
Freedom is just another word for nothing left to lose..
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 11. Avg. 2008 12:22

jest ravno pijem cha- jevo pina colado. joj nevem, kako da se je ne naveličam :)
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 11. Avg. 2008 12:42

Meni je še vedno najljubši Jasmin, tisti v kroglicah. Vedno pozabm kako se mu že reče. :oops: Je pa precej drag in večinoma potem pijem cenejše verzije. Všeč sta mi pa še earl green in malaga.

Od Cha-ja so mi pa zakon črni čaji, posebi karamelino. :razz:
Uporabniški avatar
_ninchyka_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 324
Na forumu od: 8. 7. 2008
Kraj: *paradiž*

Neprebrana objavaNapisal/-a _ninchyka_ » 11. Avg. 2008 12:54

:eek: Js pa ne pijem zelenga čaja sploh ! :cool:
Kdor išče nebesa na zemlji je med zemljepisom spal

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov