Zdravo življenje

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

tamala123xy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 103
Na forumu od: 17. 3. 2009
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a tamala123xy » 02. Apr. 2009 12:29

mene pa zanima če se ktera ravna po teh sestavinah"kao zdravo življenje" sej veste samo olivno olje, nič uporabe soli,zelo malo mesa in OH, samo črna moka oz polnozrnata in črn kruh v majhnih količinah....
sprašujem zato ker moram urediti svoj videz do poletja :oops: ker pa vem da se neke diete ne bi mogla držati sem pomislila na zdravo prehrano tako bi lahko vse normalno jedla a vendar bi se mi vseeno kje obrestovalo. A ima ktera kake predloge v zvezi s to kuho oz kaj pripraviti za vsakdanje kosilo/večerjo.
and baby when it's love it is not rough it isn't fun...
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 02. Apr. 2009 12:36

lahka ti sam povem kaj vse je moj ati (k se s tem ukvarja) v tem casu naredu iz svoje prehrane :D

1. OGROMNO VODE, 10 minut pred vsakim obrokom - pospesi prebavo in jo izboljsa
2. nic navadnega olja (samo laneno, olivno)
3. nic bele moke (samo polnozrnata, iz mlina, ne iz trgovine)
4. sploh nic kruha iz trgovine ker mu nekaj dodajajo, nevem kaj - pr nas si ga pecejo doma v aparatu za kruh
5. nic mleka, ce pa ze, pa ne tistega homogeniziranega...mors kupit tistga v plasticnih plastenkah z rdecimi pokrovcki, ali pa sojino mleko
6. nic mesa (no tako je pri nas, pac ga ne jejo)
7. nic sladkarij, cipsov, pudingov, in vseh teh nezdravih reci
8. mores gledat na vse tiste E-je in jih izlocit iz prehrane (oz. izdelke ki jih vsebujejo)
9. jej ful oresckov, kalckov, semen, ipd.
10. nic soli - ce ze, pa ne tiste navadne bele, ampak kaksno kameno sol raje
11. nic sladkorja, ce ze, pa rjavega
12...ful je se tega pa se ne spomnim...ko bom sla spet kej domov lahko malo pogledam po omarah kaj se jejo in cesa ne :lol: nism vec tok na tekocem.

no tako se on ze dolga leta prehranjuje, je cil, zdrav in vitalen in vitke postave :D no on se je res poglobil v to prehrano, js pravim da pretirava, ampak kaj ces...za to vse je on ugotovil da je najboljse za njega.
tamala123xy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 103
Na forumu od: 17. 3. 2009
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a tamala123xy » 02. Apr. 2009 12:46

ej hvala za odg. velik teh stvari tud nisem vedla. tak da naslednji moj nakup v trgovini bo absoluteno po tvojih iztočnicah :) a pa veš slučajno kej kaj pripravlja za kosilo katero hrano skupaj in česa npr ne.Npr tko kot so rekli za ločevanje hrane da mesa in krompirja kao ne smeš jest skupaj?
and baby when it's love it is not rough it isn't fun...
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 02. Apr. 2009 12:47

red_rose napisal/-a:
1. OGROMNO VODE, 10 minut pred vsakim obrokom - pospesi prebavo in jo izboljsa

Tle je mogoče micn zgrešil, glede na to, da naj nebi vode pili pred obrokom ali po obroku vsaj eno uro, ker voda redči kislino v želodcu in s tem upočasni prebavo, ne pospeši :)
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
La_Stella
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 22. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a La_Stella » 02. Apr. 2009 13:16

red_rose napisal/-a:8. mores gledat na vse tiste E-je in jih izlocit iz prehrane (oz. izdelke ki jih vsebujejo)

Kateri E-ji so to oz. kje jih najdem, da bom vedela čemu se moram odslej izogniti?
Resnica ni plenica, vendar marsikomu smrdi.
Uporabniški avatar
pepelčica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 483
Na forumu od: 10. 7. 2007
Kraj: koper

Neprebrana objavaNapisal/-a pepelčica » 02. Apr. 2009 13:21

Uspešen moški je tisti, ki zasluži več kot lahko njegova žena zapravi. Uspešna ženska je tista, ki najde takega moža.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 02. Apr. 2009 14:58

vse te snovi so ZE v hrani, samo ljudje si jih se dodatno dodajamo stvarem!! in kar je prevec je prevec. vcasih niso meli cukra in soli posebej a ves ;)
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 02. Apr. 2009 15:00

..Evelyn.. napisal/-a:
red_rose napisal/-a:
1. OGROMNO VODE, 10 minut pred vsakim obrokom - pospesi prebavo in jo izboljsa

Tle je mogoče micn zgrešil, glede na to, da naj nebi vode pili pred obrokom ali po obroku vsaj eno uro, ker voda redči kislino v želodcu in s tem upočasni prebavo, ne pospeši :)


eno uro po obroku vem ja, tako tut on pocne, samo pravi da deset minut prej je se vredu. on vedno spije kozarec vode, potem pa pocaka deset minut..


nevem glej, ne se na mene jezit ce kateri kaj ni vsec, tako jst ne delam, tako moj oce dela. on ma sluzbo na tem podrocju, in se s tem vsakodnevno ukvarja in svetuje ljudem...

kar sm js ''prevzela'' je vegeterijanstvo in to da pijem velik vode, ostalih stvari se zal ne drzim :? no ko sem doma, ja, ker pa zal zivim vecino casa drugje, se pa tu vbolj nezdravo prehranjujem :D
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 02. Apr. 2009 15:03

bom ga se mal povprasala za kake linke in clanke, pa vam lahko posredujem, potem je pa na vsaki posameznici da se odloci a se ji zdi to prav al ne. na podrocju zdrave prehrane je namrec se vedno ogromno polemik, ceprav nekatere stvari so se ze kar precej sprejele.

js pa drugace ne vem dosti o tem, samo posredujem lahko =)
lelija
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lelija » 02. Apr. 2009 15:15

:)
Zadnjič spremenil lelija, dne 21. Avg. 2009 2:08, skupaj popravljeno 4 krat.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 02. Apr. 2009 15:22

buubbika napisal/-a:
red_rose napisal/-a:vse te snovi so ZE v hrani, samo ljudje si jih se dodatno dodajamo stvarem!! in kar je prevec je prevec. vcasih niso meli cukra in soli posebej a ves ;)


Sol vrjamem da je, za mleko (v prahu) niti ne vem, ker iskreno redko kdaj berem sestavine, za meso (morda v juhah?), sladkor pa itak.

Sam če ti kuhaš krompir, js ga ne morm jest brez soli, ravno tako rib, mesa, testenin; js pač to moram solit. Moja bivša sošolka je mela težave s ščitnico, ker ji je primanjkovalo joda.
Sladkor je itak v vsaki sladkariji, soku, vodi,... Sam vrjamem, da tist, k pije kavo, da je ne pije grenke? :? Da je pa v kavi cukr, pa še nism čula. :)
Itd.. (konkreto take primere sm mela v mislih)


ups se opravicujem sm se mal prenaglila :D misla sm cuker in sol.

mleko se nadomesti z sojinim ali tistim ko sm rekla, mesa pa pac ne jemo tako kot veliko vegeterijancev

lej se enkrat ponavljam: JS SE NE DRZIM TEGA! js zivim zlo nezdravo, jem cips sred noci, vsak dan eno cokolado, ogromno soli in cukra in vse kar je tu nasteto js JEM! :D

sol sm povedala - da se nadomesti s kristalno (himalajska npr. k je taka roza), kave pa pr men doma ne pijejo...

in zdej se prav ogrozeno pocutim ko sm za enga drugega cloveka povedala kako se prehranjuje, ''kriva'' sm pa js. torej, ce bi se katera rada pritozevala ji lahko dam mail od oceta pa njemu napise, js sm samo pvoedala kaj in kako on je :D
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 02. Apr. 2009 15:24

lejila a se razumemo zdej?! js se cist strinjam s tabo oz. se sploh ne obremenjujem s prehrano :D (Razn mesa, sm pac vegeterijanka iz dolocenih rzalogov)

pac ve k vec veste nadaljujte debato, js se umikam ker nimam prevec znanja s tega podrocja :)
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 02. Apr. 2009 15:32

ja sej si js tut to govorim, sam ce se 5 punc na moj post spravi se kr nekak ogrozeno pocutim in se mi zdi koda se morm branit :D (sam to sm se mogla komentirat :D ).

zelim vam uspesno zdravo-prehranjevalno zivljenje :D mislim da more konc koncev vsak sam poiskat kombinacijo ki mu najbolj ustreza :)
lelija
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lelija » 02. Apr. 2009 15:41

:les:
Zadnjič spremenil lelija, dne 21. Avg. 2009 2:07, skupaj popravljeno 1 krat.
tamala123xy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 103
Na forumu od: 17. 3. 2009
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a tamala123xy » 02. Apr. 2009 17:27

hvala vam za vse podatke nekaj bom že izluščila iz vsega in upam da se mi bo obrestovalo :)
and baby when it's love it is not rough it isn't fun...

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov