Zdravljenje mačka

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 25. Mar. 2008 9:27

Tigi napisal/-a:Včasih zjutri najbolj pomaga da takoj spet enga cukneš...ampak se vam takrat to zdi ogabno ampak res pomaga...


S tem pa se absolutno strinjam! Glede na to, da se ga rada napijem, me vcasih malce zanese, potem pa grozen macek naslednji dan. Najraje si spijem kaj 0,3 zganega in je boljse. Pa seveda doooosti vode. Itak imamo macka zaradi dehidracije, telo pa rabi vodo.
Uporabniški avatar
Amandine
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 22. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Amandine » 29. Mar. 2008 18:16

jaz sem trenutno tako zmačkana,da se v resnici nagibam k temule enmu jutranjemu cuku :lach:
groooooozzzzzaaaaaaaaaa :x sem tako jezna sama nase,če si dovlim,da se ga napijem preveč :schlaumeier:
neodgovornica!
sem se pa malo sknajpala,pa kar pomaga,za en kratek čas.ampak kaj,ko pa ne morem transfuzije nares in si nealkoholizirano kri vase napeljat!
*kristyna*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 226
Na forumu od: 7. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *kristyna* » 29. Mar. 2008 20:36

Najlažje se je mačka znebit tako da takoj ko prideš domov ( oziroma ko nehaš s pitjem) da nekaj poješ in spiješ. pol pa spat zjutraj pa nekej kar ima dosti vitaminov (men je najbolš pomarančni sok- sveže stisnjen) in spet jest (neki toplega- js največkrat jem toast) in pol velik pit se it stuširat pa na sprehod pa tko. (razn če greš delat pol pa obilen zajtrk pa čez dan veliko pit pa ne preveč sedet (je težko sam sej gre)).

Aja pa nikdar ne pit na čist prazn želodec ;)
Love me or leave me. Hey! Where''s everybody going??
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 29. Mar. 2009 16:28

jst pa takoj ko pridem domov odprem okno v sobi, si pripravim celo flašo vode zraven postelje (ker se itak ful zbujam in potem vsakič ko se zbudim pijem) in dva pouštra, da mam glavo čim višje .. naslednji dan običajno sploh ne čutim posledic, pa če spijem še tako dosti :D
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
La_Stella
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 22. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a La_Stella » 29. Mar. 2009 17:07

Jaz imam po prekrokani noči tako ogaben okus v ustih, da mi niti voda ne paše. :D Malo jo pijem po sili, da ne dehidriram, drugače pa mi v takih jutrih (včasih celo dneh, ker se maček zavleče pozno v dan) najbolj pomaga sadni čaj z limono, home made sendvič s kumaricami ali pa pica/kebab. :D Včasih naredim tudi kakšno serijo trebušnjakov, sklec, počepov in malo skačem, da si zbistrim glavo in se dokončno "prebudim". Najbolj pa pomaga sprehod na svežem zraku in malo teka zraven psičke. :cool:
Resnica ni plenica, vendar marsikomu smrdi.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 29. Mar. 2009 21:49

Preden se vležem v posteljo, obvezno spijem ful vode, min.pol litra. Pa magari mi je potem slabo, tolko boljše.
Drugi dan mi skoraj ni pomoči. Vsaj počutja si nikakor ne morem dvignit, fizično še nekak gre.
Največ sem pa naredla v boju proti mačku ( :razz: ) s tem, ko sem nehala pit slovenski pir, oz. nasploh neke nizkoproračunske pijače. Rajš spijem en štamperli jacka ko pa nek industrijski špirit ala Limoncello.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Rosalie*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 24. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Rosalie* » 29. Mar. 2009 22:58

jaz pa vedno ko pridem iz žura spijem liter in pol Oaze in mi je dosti boljše na drugi dan, kot pa če tega ne naredim
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 30. Mar. 2009 0:38

uf, če mi je slabo in če vem da sledi bruhica celo noč in celo jutro, v najslabšem primeru še cel dan, potem pijem pijem pijem vode kukrkol jo lahko spijem :D ker je zandja želja na svetu, da pride do kšne bruhice žolča,ko nimaš nilesar več za zbruhat :?
drgač pa vedno ko grem domou že prej začnem pit vodo, pa potem doma spijem fuuul vode.Zjutri me ponavad čaka goveja župca (ker mami pač predvideva :D ), zraven postle tamočen nalgesin in obezno neki konkretnega čimbolj mastnega (kšn dunajc) za kosilo da popiuna alkohol.
Ampak ponavad je že po župci uredu :)

načeloma pa sploh ne pijem več, sm dala ta leta že skos in nimam nobene potrebe več po prekomernem brezglavem nalivanju. :)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 30. Mar. 2009 13:32

Jaz probam že med samim pitjem spiti čim več vode, potem pa se nacejam z njo še pred spanjem :) Naslednji dan mi pa potem najbolj paše kaka juhica in seveda spet veliko vode.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 30. Mar. 2009 19:08

Foxy-lady napisal/-a:
Tigi napisal/-a:Včasih zjutri najbolj pomaga da takoj spet enga cukneš...ampak se vam takrat to zdi ogabno ampak res pomaga...


S tem pa se absolutno strinjam! Glede na to, da se ga rada napijem, me vcasih malce zanese, potem pa grozen macek naslednji dan. Najraje si spijem kaj 0,3 zganega in je boljse. Pa seveda doooosti vode. Itak imamo macka zaradi dehidracije, telo pa rabi vodo.


Ej, to pa ni da ni. Za želodec je najboljši štamprl jegra, si kojci kot nov. Tud 2 deci pira ful pomaga, samo če pa je več, si pa takoj spet pijan :)
Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 30. Mar. 2009 21:32

Heh, kdaj sem pa to napisala... :D

No, moj novi recept je ta, da vmes ko pijem, spijem tudi kar nekaj vode in je drugi dan boljše. Če pa je še vedno hudo, pa kar preležim ves dan, pijem vodo, pojem kakšno juhico in čakam da mine...

Čeprav se več ne pije toliko, ker smo zdaj že starejši, heh :lol:
Izkušnje so nas naučile ;)
You want me to be something I can never ever be.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 30. Mar. 2009 21:34

Hm, moje zdravilo: najraje pijem tekile in očitno po tistih ogromnih količinah limone nimam tazga mačka. Če je pa vseeno, si pa prinesem flašo vode k postli, pa to skoz pijem. Pa veliko juhe za kosilo (dobr da ponavad lih nedelja :D). Pa seveda popoldanski spanec. Fajn je tud jit pod tuš, da se mal k seb spravm.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 30. Mar. 2009 21:39

Jaz žganih pijač sploh ne morem piti! Najraje kakšen špricer al pa bambus, problem je le, da glava boli po slabem vinu.

Pili smo enkrat domačo žganico, ki smo jo segreli in me je fizično tako onesposobila, da nisem bila naslednji dan sposobna si iti po kozarec vode. To je moja preventiva.... samo vino! Res pa je, da pomaga tudi, če pred spanjem še nekaj pojem in spijem.
You want me to be something I can never ever be.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 30. Mar. 2009 21:40

Po vinu imam tako ogaben zadah, da si naslednji dan 5× zobe umijem, pa se mi še zmeri dviguje. Pa prebava me matra- kar vre vse v meni.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
mortisha
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 17. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a mortisha » 31. Mar. 2009 21:42

simple-odgovor se glasi : bloodymary :biggthumpup:

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov