Zdravi recepti

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
ribicaX
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 9. 2. 2005
Kraj: Prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ribicaX » 08. Sep. 2007 8:09

densy napisal/-a:
polly-polly napisal/-a:Jaz olja za peko sploh ne uporabljam, ampak le kokosovo maslo, ker je to edina maščoba, ki med segrevanjem ne razpade na trans maščobe.
Večina pa pečem kar na teflonu in meso dobesedno skuham v vodi in je tko narejeno popolnoma brez maščobe.

Na solato pa najraje dam olivno olje, ker mi je po okusu najboljše.


ke se pa da kupt to kokosovo maslo,ker sm ga ža iskala pa ga nikjer nimajo?


v merkatorju med maslom in margarino ga imajo :wink:
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 14. Sep. 2007 11:28

js si velikokrat narežem sveže sadje v navaden jogurt. najboljše so banane, breskve al pa jagode.
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
SweetNumb
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 27. 12. 2006
Kraj: My field of paper flowers

Neprebrana objavaNapisal/-a SweetNumb » 11. Jan. 2008 19:39

Jaz pa si kruh sama pečem doma, pa me zanima če ma katera recept za kak kruh, da nebi bil tolko rediln...? :) Hvala
Uporabniški avatar
blue eye
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 726
Na forumu od: 8. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a blue eye » 11. Jan. 2008 21:06

SweetNumb ga pečeš v aparatu za peko kruha a v pečici?

Najbolš, da se izogibaš bele moke..
Za dežjem vedno posije sonce!!
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 11. Jan. 2008 21:15

Ja aparat za peko kruha je res super.

Drgač pa naredi ga brez sladkorja, čim manj soli pa kaksna pirina moka. Sicer po polnozrnate tut zdrave, samo pride pretrd pa pregost kruh, s pirino moko pa pride bolj rahel.
Uporabniški avatar
SweetNumb
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 27. 12. 2006
Kraj: My field of paper flowers

Neprebrana objavaNapisal/-a SweetNumb » 11. Jan. 2008 21:26

ja aparat mam :D res je super,ja

Bom probala hvala :) Ker kruh mam pa res tak rada, da bi ga težko čisto iz jedilnika črtala.
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 12. Jan. 2008 11:12

No najprej glede kruha...Če ga pečeš sama mogoče lahko še rečeš, da je malo manj rediln (čeprav je to tko približno tko kot da bi rekla, da iščeš ful kalorično solato ;)), pri kupljenem kruhu je pa no future. :? En k hodi občasno k nam v službo pomagat je po poklicu pek in dela v eni večji pekarni in je reku, da ves "črn" kruh barvajo s kavo, da se črna moka praktično ne uporablja, ker se jim ne splača. Edini, ki je kolkr tok "originalen" je rženi kruh. Tko da u bistvu je totalno brezveze v trgovini kupovat črn kruh, ker je kao bolj zdrav, ker je vse en in isti k****. Mislim, sej to, da barvajo kruh sem vedla že dolgo, sam sem vseeno misnla, da obstajajo vsaj kakšne kombinacije s črno moko al karkoli... No, bedno uglavnem.

Sicer pa me zanima ta kokosova maščoba...To se dobi v takih lončkih, ne? A ma to pol kak poseben okus? Kolko časa pa približno traja tak lonček?
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 12. Jan. 2008 22:09

Moj recept za solatko:
- narežš papriko in paradižnik na kocke
- daš zravn sir (ok, mogoče kkga bolj zdravga), narezan na kocke
- mal oli in popra
- pa kislo smetano (mogoče uno z manj maščob)

Meni je ta solatka njaaaam, sam kaj ku jo jez jem z edamcom al pa ementalcem in kislo smetano z normalno mero maščob. Drgač pa paše zravn tudi pašta-mašnce (ohlajena), sam to že ni več tko zdravo, a? Ma še vedno boljše ku kk pomfri :wink:.
Uporabniški avatar
Kaychee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 15. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kaychee » 12. Jan. 2008 22:48

Jaz mam dele že kr precej krizo, ker tud obožujem poletne solatke, pozimi pa to ne gre, ker je paradižnik totalno brez okusa in kašast...

Skratka, moja naj solatka je zelena, paradižnik, paprika, mocarela, rio mare pa recimo še kumare. Preliv z malo olivnega olja in kisa, če pa mi ne paše meso (rio mare), pa dam še mal navadnega jogurta čez.

Kar se pa kruha tiče je pa pr nas doma tko, da skoz doma pečemo v avtomatu. Mami gre vsake tolk časa v mlin po moko, jo vzame cca 25 kg in jo mamo pomoje de za vsaj 2 meseca. Razlika v ceni je ogromna (če primerjamo kupljen kruh z doma spečenim). Dobimo pa tud 100% polnozrnato moko in ne pobarvano belo (kao črno). Kruh je sicer zelo gost sam je pa prednost v tem, da sm ga omejila večinoma na zajtrk. Ker ko smo še kupoval kruh v trgovini, je takoooo dišal, pa svež al pa med vikendi k sta domov prnesla iz trgovine francoske štruce ... joj, to smo jih dobesedno požrli, tolk so ble dobre, pa dišale.... Noro.

Drugač se pa lahko kombinira polnozrnato moko z belo, pa paše tud, če daš mal posušenega sadja not al pa recimo kaka semena ala sončnično seme, pa recimo mandeljne, orehe ... Precej popestri okus.

LP
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 13. Jan. 2008 1:04

KittyKiss napisal/-a:In kako bi uporabila bučke na najbolj zdrav in okusen način :D
Jz si delam rižoto z bučkami. Ok, priznam, pa z velik sira čez. :D
Uporabniški avatar
Tr|n|ty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 338
Na forumu od: 17. 2. 2006
Kraj: soncna dolina

Neprebrana objavaNapisal/-a Tr|n|ty » 13. Jan. 2008 8:28

lolitaa napisal/-a:js si velikokrat narežem sveže sadje v navaden jogurt. najboljše so banane, breskve al pa jagode.


mmm, ja, to sem ravno včeraj naredla - narezala sem banano, kivi in pomarančo, ter prelila z ananasovim jogurtom. Res okusno! :wink:
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 13. Jan. 2008 12:18

Tiavanna napisal/-a: Sicer pa me zanima ta kokosova maščoba...To se dobi v takih lončkih, ne? A ma to pol kak poseben okus? Kolko časa pa približno traja tak lonček?


Različno... V raznih trgovinah in na 'zdravih' oddelkih (npr. Kalček, Zrno do zrna, Tuš, Jablana...) lahko najdeš strjeno kokosovo olje v lončkih, ponekod kokosovo maščobo v obliki bloka (Mercator, Maxi, Leclerc...)... Različne firme in velikosti pakiranja obstajajo :) ...

Sama sem to sprobala šele pred par dnevi in je kar v redu... Diši po kokosu, pa tudi blag okus po kokosu lahko zaznaš... Je pa res, da sem do sedaj uporabila samo surovega (lahko ga uporabiš tudi kot namaz oz. zaužiješ kar z žličko), kako je ob segrevanju, pa ne vem...

Jaz mam dele že kr precej krizo, ker tud obožujem poletne solatke, pozimi pa to ne gre, ker je paradižnik totalno brez okusa in kašast...


Zakaj pa ne uporabiš paradižnika češnjevca ali pa mini pelatov? Jaz npr. že celo življenje ne jem surovega paradižnika (še probat si ga ne upam :tot: ), tole sem pa prvič poizkusila pred par meseci in je res okusno... Pa še bolj čvrsti in lepše barve so :D ... Lahko jih kupiš na tržnici na vejicah ali pa v škatlicah v trgovini (Mercator, Spar, Leclerc, Tuš, Hofer, tudi Lidl - tukaj baje moja mati kupuje zelo dobre mini paradižnike 'datelj'...)
Uporabniški avatar
bouhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 933
Na forumu od: 30. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bouhica » 13. Jan. 2008 22:42

A ma katera kak hud recept za zeliscno juho? Lahk je tud kremna. Ful bi rada neki tazga nardila, pa gledam recepte, pa naletim na same neke cudne :?
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 04. Maj. 2008 20:55

Upsala :D
cacao.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 13. 6. 2008
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a cacao. » 05. Jul. 2008 13:58

Tami napisal/-a:Poletna solata, ki jo obožujem:

narezan paradižnik,
mocarela sir(vsaka kroglica na pol)
malo kisa in mogoč olja, sol
pol kisle smetane.

Zmešaš vse skupaj in maš.

Njami :zustimm:



sva že dve, čeprav jaz olja ne uporabljam. namesto mocarela sira je odličen tudi topljen (tisti z narisano kravico), kislo smetano pa lahko zamenjamo s skuto. tisti mali češnjevi "paradajzki" so zares nekaj najboljšega(:

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov