Zajtrk

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali zajtrkujete?

Da,redno.
120
49%
Pogosto.
53
21%
Redko.
50
20%
Ne,nikoli.
24
10%
Skupaj glasov : 247

Uporabniški avatar
Leann
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 24. 8. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Leann » 30. Jun. 2007 9:04

Praktično nikoli ne jem zajtrka, pa čeprav se zavedam, da to ni najbolj pametna navada... Enostavno mi ne paše že, ko se vstanem in komaj začnem dobro funkcionirati, dati karkoli v želodec. No, ponavadi pa si zjutraj privoščim belo kavo, to pa skoraj obvezno, ko sem že na poti v službo ali po opravkih...
I know there's no forgiveness for the things I've said and done; at least I know what I am and I'm not the only one
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 30. Jun. 2007 9:30

Zadnje čase kar jem zajtrk. Če mi ne paše velik, pojem kak kos sadja (ponavadi jabolko ali dve), drugače pa jogurt+muesli (večinoma polozrnati s koščki sadja pa mal rozin si še zraven namečem, ker so mi njami) - včasih si še jabolko/kivi noter narežem, al dam pa jagode/borovnice še notri, kdaj kako skuto s sadjem, včasih pa petzrnati kruh, mejčken sira pa koščke paradižnika zraven. Pa do junija sem skoz še čaj z mlekom zraven spila.

Aja, sem pa tut jaz čez cel dan skoz bolj lačna, oz. bi več jedla, če pojem zajtrk. Skregano z logiko, ampak ok tko je. :)

Pp & Ksk, a lah mal več o tem Wheyu povesta? Sm zgooglala, pa vseen .. Je bl sam za hude športnike ta stvarca?
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 30. Jun. 2007 10:37

miikena napisal/-a:Aja, sem pa tut jaz čez cel dan skoz bolj lačna, oz. bi več jedla, če pojem zajtrk. Skregano z logiko, ampak ok tko je. :)



Jaz tudi. Če jem zajtrk, čez dan več pojem in sem prej lačna, kot pa če ga ne.
Čeprav naj bi bilo ravno obratno.
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 30. Jun. 2007 11:19

js pa nikoli ne jem zajtrka ker če takoj ko vstanem jem mi potem naredi slabo. vsako jutro pa obvezno popijem kavo. i'm coffe addicted! :kaffe: :D
Uporabniški avatar
Lisset
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 215
Na forumu od: 6. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Lisset » 30. Jun. 2007 11:20

Nikoli ne jem zajtrka, ker ne čutim nobene potrebe po njem....in zavedam se, da bi mogla to spremenit, kajti jem vedno ob poznih večernih urah čez dan pa nič...
Kosmo_s_Kjem
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 1. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kosmo_s_Kjem » 30. Jun. 2007 11:36

miikena napisal/-a:Pp & Ksk, a lah mal več o tem Wheyu povesta? Sm zgooglala, pa vseen .. Je bl sam za hude športnike ta stvarca?


Jp, sam za profije :P
Ne ne, ne me vzet resno. WHey je za vse, ki hočejo k svoji prehrani bodisi zarad športa, bodisi zarad kakšnga druzga razloga vnest v prehrano več beljakovin. Whey je sirotka, se pravi to so sirotkini proteini (beljakovine, da ne bo zgledalo prevč strašno, ene pač ta beseda "trzne" ). :)
Nastajajo iz sirotke..preko raznih filtrov, ionizacije ipd.
Maš koncentrat in izolat. Izolat so bolj čisti, boljši, temu primerna je cena. V kolikor nisi kakšn profi športnica je koncetrat ok...(večina ga uporablja).
Sama stvar je v prahu, maš več okusov, lahko zmešaš z vodo, mlekom, sokom itd. Lahko piješ, za zajtrk, po treningu, za obrok, lahko primešaš notr, arašidovo maslo, kosmiče in pol poješ, banano, jagode, karkoli..ustvarjaš kot ti paše.
Je podobno aptamilu (tistmu umetnemu mleku za otroke), seveda so razlike..drugačne vrednosti ipd.
Lahko bi pisal še in še, ampak če te še kaj zanima, karkoli o tem dej rajš ZS, da ne bom tle..besedičiu. LP! :D
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 30. Jun. 2007 11:52

Ha, očitno sm izjema! Jez pa jem zajtrk, če je le mogoče! Najraje mam sendvič, včasih jogurt s kosmiči al pa une kruhove ploščice, včasih sadje. Zdej poleti pa fulkrat s postlje direkt u zmrzovalnik po kornet. In mi ni nč slabo, mi je slabo, če ne jem zjutrej :D .
Kosmo_s_Kjem
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 1. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kosmo_s_Kjem » 30. Jun. 2007 13:07

..PO KORNET :D haha

Kaj lučke ne smeš, ti pade s palčke? :D

No drgač nisi ravno izjema..sej neki jih/nas je...si pa v manjšini.
Sej teoretično..je sladoled dobr zajtrk..mlečni izdelek..s cukrom..ne vem, s emi zdi da ga vsi preveč dajejo v kategorijo "posladek"...če narediš banano split..mislim da je kul zajtrk s sadjem (za sladkosnede pač) :D
Uporabniški avatar
J.Lo
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 576
Na forumu od: 7. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a J.Lo » 30. Jun. 2007 13:35

Jaz ga tud redno jem, bi verjetno umrla, če ga nebi :D Mi je dosti lažje spustit ven kosilo ali pa katerikoli drugi obrok, samo zajtrk pa mora bit. Ponavadi so to kaki kosmiči, jogurt, cornflakes, sadje, kdaj pa kdaj tudi sendvič al pa pašteta,...
Lahko imam vse.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 30. Jun. 2007 13:57

gač
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 06. Dec. 2010 0:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
..aNia*.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 296
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ..aNia*. » 30. Jun. 2007 14:33

Kosmo_s_Kjem napisal/-a:..PO KORNET :D haha

Kaj lučke ne smeš, ti pade s palčke? :D

No drgač nisi ravno izjema..sej neki jih/nas je...si pa v manjšini.
Sej teoretično..je sladoled dobr zajtrk..mlečni izdelek..s cukrom..ne vem, s emi zdi da ga vsi preveč dajejo v kategorijo "posladek"...če narediš banano split..mislim da je kul zajtrk s sadjem (za sladkosnede pač) :D


sladoled naj bi imel isti učinek na telo kot pa jogurt :D ..bajee
Don''t care what people say, just follow your own way...
Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 30. Jun. 2007 15:45

Jst si pa zdej ful velikrat naredim umešana jajca z pečeno čebulo pa polnozrnat kruh...mjamsk :razz:
Zadnjič spremenil mycosmogirl, dne 02. Jul. 2007 10:04, skupaj popravljeno 1 krat.
Kosmo_s_Kjem
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 1. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kosmo_s_Kjem » 30. Jun. 2007 16:09

..aNia*, tolaži se. :D

Ne ne, sej ne vem glej, ne poznam ravno učinkov hrane na telo (zunanji videz). Meni itak ne pomaga..zgledam starejši pa če pijem vodo al pa samo gazirano. Hormoni. :)
Uporabniški avatar
rdeče vrtnice
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 571
Na forumu od: 18. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a rdeče vrtnice » 30. Jun. 2007 16:22

ja zajtrkujem redno ker ponavadi ne zdržim do malice :wink:
jem različne stvari. med, salama. vedno pa domač kruh :) pa kakšen sok ali pa mleko.
ℓινє...ℓαυgн...ℓσνє...
ℓυкα<3
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 30. Jun. 2007 16:25

Kosmo: Ma ja trenutno se doma zalagamo z unmi korneti s Špara, ki so ful fini in poceni, drgač mam pa rajši lučke hehe :D . Lepo, da me tolažš aNia*, da ma sladoled isti učinek ku jogurt, pol pa že raje zberm sladoled :razz: . Jez rada zjutrej tudi jem topel kruhec, direkt s trgovine! :)

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov