Zajtrk

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali zajtrkujete?

Da,redno.
120
49%
Pogosto.
53
21%
Redko.
50
20%
Ne,nikoli.
24
10%
Skupaj glasov : 247

CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 12. Mar. 2011 20:31

Ja recimo, ceprav vsaka vrsta cereal ni v obliki kosmicev :)
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 12. Mar. 2011 20:40

Jaz pa občudujem vse, ki ste si sposobni zjutraj rezat bučkice, paradajz, lupit sadje, pečt palačinke...đizs...edino, kaj sem zjutraj sposobna, je vlit jogurt prek muslijev in to požret...kruh rezat in karkol gor mazat je že prevelik napor :lol:

Vmes nekje ponavadi zberem še voljo za vodo zavret za črn čaj/kavo...tukaj se pa moje delo konča :D
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 12. Mar. 2011 22:08

Hehe, saj se navadiš:) Jaz se včasih spravim vstat 45 min prej (5:30) kot ponavadi, samo zato, da grem na orbitrek:), pa šele potem ko potelovadim in se stuširam zrihtam smoothie in sadje za zajtrk:) Včasih pa tud ne. Kolkor se mi da.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 12. Mar. 2011 22:38

:eek:

Js bi bila po jutranji telovadbi in takšnem zajtrku po dveh dneh hin! :D
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 12. Mar. 2011 23:07

Uf vsaka čast vsem, ki mate zjutraj tolko energije in volje da se prej vstanete potelovadit in še pripravit obilen zajtrk :D Jaz zgodaj zjutraj sploh apetita nimam (mogoče je to stvar navade, da pač nisem navajena zjutraj jest). Preprosto mi na bruhanje gre, če bi mogla takoj ko se vstanem nekaj pojest. Kozarec vode spijem ponavadi. Mogoče čez kaki dve uri pol pa lahko že kaj pojem. Druga zgodba je, če se pozno vstanem ob 10h, 11h, 12h :D Takrat pa ni tak problem zajtrk pojest :D Mal sem čudna vem, sam poznam več takih kot sem jaz :)
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
medvedka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 26. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a medvedka » 13. Mar. 2011 9:06

CaliLove* napisal/-a:Ja recimo, ceprav vsaka vrsta cereal ni v obliki kosmicev :)


Žitarice?
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 13. Mar. 2011 13:46

Petek: domač jabolčni sok, dateljni, malce kasneje smoothie z višnjami, malinami, ovsenimi kosmiči, guarano, kakavom in mandeljni

Sobota: domač jabolčni sok in sirova štručka :)

Danes: domač jabolčni sok, tek, po teku pa sadna solata (grenivka, pomaranča, banana, jabolka - vse ekološka pridelava) in domač sadni jogurt

Jutri bo verjetno na vrsti kakavov smoothie z banano.
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 13. Mar. 2011 14:52

jaz zadnje čase v glavnem jem kar ovseno kašo z banano. včasih si skuham tudi proseno kašo. od smoothija ni šanse da bi bla sita, kvečjemu še bolj lačna, ker če pojem nekaj malega mi to samo zbudi tek. tako da če nimam časa raje sploh nič ne pojem
you believe lies so you eventually learn to trust no one but yourself
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 13. Mar. 2011 17:55

Največkrat zajtrk prespim in potem pojem samo kako malenkost pred kosilom. Seveda pa je to čisto drugače, ko moram zgodaj vstat. Ko vstanem nisem lačna in potem če nekam grem in vem, da par ur ne bom mogla nič pojest se nekako prisilim in nekaj pojem. Imam enake probleme kot jih omenja kikyca...kar na bruhanje mi gre, da moram tko hitro jest ko vstanem...in se mi je potem že večkrat zgodilo, da sem tudi malo bruhala, ker očitno mi res ni pasalo jest :?
×Sweety×
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 270
Na forumu od: 14. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ×Sweety× » 13. Mar. 2011 18:13

Tud js občudujem vse, ki se vam da zjutri vstat prej za pripravo zajtrka.
Sama sicer vedno jem, ker drugače bi pomoje kar skup padla, ampak ponavadi je to kar čokolino al pa polnozrnat kruh z nekim namazom (res zelo izvirno - en dan jem čokolino, drug dan kruh, tretji dan spet čokolino itd. :D)
Ašša
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 20. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Ašša » 22. Mar. 2011 16:11

Tudi sama redno zajtrkujem. Med tednom kakšen jogurt + sadje/toast, med vikendom si pa privoščim jajčka na oko. :razz:
Uporabniški avatar
moj_zlobni_jaz
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 28. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a moj_zlobni_jaz » 28. Mar. 2011 16:14

Ko sem še bila v srednji šoli, mi je blo že slabo ob sami misli na to, da bi imela zajtrk, en kapučino sem zvrnila vase in to je blo to :)

No pol pa, ko sem prišla na faks pa se je zgleda moj metabolizem občutno spremenil in je telo klicalo po hrani zjutraj :) tako da od takrat naprej brez zajtrka ne morem normalno funkcionirat :)

Zajtrkujem pa tam med 7 in 9 uro..odvisno pač, če grem v službo al če sem doma.

Ponavadi se pa na krožniku alu v krožniku znajde naslednje:
- razni kosmiči, müsliji z mlekom ali navadnim jogurtom, mogoče še narežem not kakšno banano, če vem, da bo kosilo bolj pozno
- polnozrnati kruh ali pa toast z margarino, včasih kak sirov namaz, mogoče celo pašteta
- toast + ocvrta jajčka
- vsake toliko časa se mi pocedijo sline in si naredim čokolino

Zraven pa še ponavadi kak kapučino, bela kava ali pa čaj...odvisno od razpoloženja :)
Why be an angel when I can play god?!
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 28. Mar. 2011 19:48

Js tut zadne case pridno jem zajtrk, k ga prej skor nikol nism. Usaj ne med tednom. Zdej, k sm se navadla, pa ne morm brez...

Ampak sem se vedno prevelik zaspanc da bi med tednom ustala prou dost prej, tko da je najvec kar sm sposobna zjutri vrzt mau mleka u mikrovalovno pa pol strest notr ovsene kosmice. Ce mam reeeees velik casa, si not narezem se banano al pa ksn drug primern sadje ;)
Med vikendom si nardim pa tut "kej bl zahtevnga", si skuham cajck al pa kavico, skratka si uzamm cas :)
Live. Love. Surf.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 08. Apr. 2011 7:39

Danes: Smoothie (za dva):
- 6 večjih šopkov sveže surove koprive
- 2 večji redkvici
- 2 manjši banani
- chia semena (2 žlici)
- polovica stebla zelene

Vse iz ekološke certificirane pridelave.

Zelo dober, izjemno zdrav :)
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 12. Apr. 2011 8:28

Trenutno najljubši: ovseni kosmiči z naribanim jabučkom, preliti z navadnim jogurtom, posuti s cimetom in parimi kapljicami javorjevega sirupa, mmmmmm ... :ja:

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov