Zajtrk

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali zajtrkujete?

Da,redno.
120
49%
Pogosto.
53
21%
Redko.
50
20%
Ne,nikoli.
24
10%
Skupaj glasov : 247

Uporabniški avatar
Rominna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 2. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Rominna » 03. Feb. 2010 11:27

Mislim, da brez zajtrka ne bi mogla, sploh ker imam zadnji mali obrok okoli 18h, spat pa grem okoli 22h. Zjutraj imam najraje sadje (pomaranče trenutno, poleti nektarine), potem obvezno kavo!, če mi zadiši pa še kaj (pečena jajčka, kakšna salamca ala kuhan pršut, piščančje prsi, mini pica, sadni jogurt, puding...) in to združim v zajtrk, če pa ne, imam pa za malico potem (skupaj s kapučinom).
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 03. Feb. 2010 23:44

Seveda, sicer sploh ne morem funkcionirati.
Jem kaj sadnega (npr. smoothie z muesliji, sadje z jogurtom in oreški,...) ali pa polnozrnat kruh z maslom in medom oz. kakim skutinim namazom. Kdaj ob nedeljah si naredim malo bolj obilen zajtrk, recimo več kosov kruha, sir, trdo kuhano jajce, maslo in med, svež pomarančni sok, žitna kava z mlekom,..
Uporabniški avatar
*pikapoka*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 16. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikapoka* » 04. Feb. 2010 1:48

Jst sm se tut tolk navadla, da morem neki jest. Tut sicer največ pojem prav za zajtrk. Kos kruha s kakšnim namazom al pa kakšne kosmiče pa kej podobnega, da sploh lažje funkcioniram potem čez dan.
Uporabniški avatar
piQoLina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 14. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a piQoLina » 04. Feb. 2010 7:39

jst pa zajtrk obvezno! vsak dan. med tednom ko mamo faks jem nekje okoli 8ih, ker začnemo vedno ob 9ih. in pol nimamo neke douge pauze med predavanji da bi lohk jedli. mamo šele nekje ob 14 čas za kosilo.
drgač med vikendom pa nekje med 9 in 11.
jem pa ponavadi kake žitarice z jogurtom, pa sadje. al pa kruh pa kaksne namaze. al pa jajčka, al pa hrenovke.ma vedno nek drugega :)
life is too short to worry about stupid things.
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 04. Feb. 2010 10:28

Jedli naj ne bi do 13.00, ker je tako grajen človeški organizem in telo do takrat prebavlja ali karkoli že. Vem da obstaja prav urnik kdaj naj bi jedel in kdaj ne. Meni to ne uspeva preveč. Oz. nikakor :lol:
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 04. Feb. 2010 10:31

buubbika napisal/-a:
Moram pa povedat, da občudujem ljudi, ki vstanejo sami od sebe okoli 8-9h in si naredijo muslije itd.


Hahaha, "vstati sam od sebe okoli 8-9 ure"...
Ja kako boš pa ti vstajala nekoč, ko boš imela službo, :D

Jst vstajam okrog 6.ure, si vzamem lepo na izi eno debelo uro časa, da se zrihtam, sem spada seveda tudi zajtrk, ponavadi kakšen toast z margarino & domačo marmelado, ali pa včasih samo jogurt in žemljica, občasno tudi müsliji...
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 04. Feb. 2010 10:41

^^ :eek:
še nikoli slišala. Zajtrk je najpomembnejši obrok, ker naše telo zjutraj (dopoldne) rabi energijo, da lahko funkcionira. Lahko navadiš svoj želodec da do 13h ne bo dobil nič hrane, ampak to ni zdravo. Še posebej če ima kdo name hujšat, je najbolj nespametno, da se odpove zajtrku, raje naj se odpove najbolj poznemu obroku (vem vem, težko je ker zvečer paše 100/h).

Jaz imam za zajtrk včasih kosmiče z mlekom, včasih kruh z nutello ali marmelado ali medom + kavo. Edino na dopustu ko imam veliko časa si privoščim kakšne rogljičke, pečena jajčka, skutni namaz ...

Meni ni problem vstat malo prej in si vzet čas za zajtrk, medtem ko jem še malo klikam po netu in prečekiram maile.

Če imam res zgodaj faks, ne vstajam prej za zajtrk, ampak nesem s sabo na faks kak jogurt ali banano in imam tam zajtrk.
Ko bom velika, bom Lara Croft.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7046
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 04. Feb. 2010 10:50

Zajtrkujem samo v primeru, da vem da bo prva pavza na faksu čez kar nekaj časa-pa še to ne jem doma, ampak jem na poti.
Nikoli se nisem navadila na zajtrk, tudi kot mala ne, mi pač ne paše.S tem ko je moja sošolka jedla zajtrk vsaaako jutro in sem jo kar malo občudovala zaradi tega :)
The world is as you are.
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 04. Feb. 2010 18:46

To, da ne ješ do 13h se mi zdi čist neka bedna izmišljotina. Sem že slišala za to. In kako naj potem funkcioniraš, sploh če narediš do te ure že 7/8 šihta? Od kje potem telo dobi energijo? Od večerje, ki je ne smeš jest po 18h? Bedarija. Ne samo, da tukaj ni logike, tud telo je lačno, s praznim želodcem pa res ni luštno delat.

Jz zajtrkujem kar redno. Če sem doma potem si ga privoščim kakšno uro po tem ko vstanem, ker mi prej ne paše, če pa zgodaj vstanem ga pa jem nekje med deveto in deseto uro. Zadnje čase prakticiram kosmiče s koščki čokolade, čist une navadne mi niso dobre, čist čokoladne pa tudi ne. Najboljše so mi do zdaj še Vitalis. Včasih si pa privoščim bolj kaloričen zajtrk kot je nutela na kruhu in kozarec mleka, mogoče kdaj salama in kruh ali kakšni namazi. Odvisno kako se počutim in kaj imam namen delati, ter tudi kdaj bo kosilo. Si pa zjutraj ponavadi skuham zeleni čaj.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 05. Feb. 2010 0:07

Mimi_M napisal/-a:
buubbika napisal/-a:
Moram pa povedat, da občudujem ljudi, ki vstanejo sami od sebe okoli 8-9h in si naredijo muslije itd.


Hahaha, "vstati sam od sebe okoli 8-9 ure"...
Ja kako boš pa ti vstajala nekoč, ko boš imela službo, :D


Jaz imam službo in kljub temu vstajam okol 9h. Pač odvisno, kdaj kdo začne službo, ne? :nixweiss:

Da pa naj ne bi jedli do 13h, pa še nikoli nisem slišala. Možno, da komu to ustreza. Pomembno je poslušati svoje telo. Jaz bi lahko jedla šele ob 13h samo v primeru, če bi vstala okol pol dvanajstih ali dvanajstih. Nekajkrat sem vstala ob 9h in je bilo možnost jesti šele čez 3 ure (sem se morala prej stuširati in v štacuno kaj kupit za jesti) in mi je bilo že tolk slabo, da sem komaj domov prišla. Zato si tega res ne mislim več privoščiti.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 05. Feb. 2010 10:11

Meni se to, da ne ješ do 13-te ure, zdi ena večjih bedarij. Zadnjič pa verjetno ješ ob 6ih zvečer, kar pomeni, da si skupaj 19 ur brez hrane. Tako maltretiranje telesa bi moralo biti kaznivo :)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 05. Feb. 2010 10:49

jullia_ napisal/-a:Tako maltretiranje telesa bi moralo biti kaznivo :)
Sej je, na nek način, s tem, ko se človek takole prehranjuje, ubistvu sam sebe (oz. svoje telo) kaznuje..

Ehh, men se tud zdi oslarija ne jest do 13h; jz sem ubistvu ravno obratno brala pred kratkim (pa, grrr, ne najdem slikce), je pisalo, da naj bi ravno do 13h največ hrane zaužili.
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 07. Feb. 2010 13:14

Js bi se pa laži odpovedala večeji kot pa zajtrku...ponavad jem zajtrk mal čez 8, če sem frej pa mal čez 9, ponavad je to polnozrnat kruh z medom, čokolino, polnazrnati kosmiči, gres, jajca, banana, jogurt... kosilo jem ponavadi okrog 2h in vecerjo pred 19h, običajno pa okrog 18h, če delam dalj kot do 18h pač morm kasnej :) nikol pa ne jem pozno zvečer, grem raj lačna spat.
doda22
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 4. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a doda22 » 07. Feb. 2010 13:50

Ja, jaz tut morem obvezno jesti zajtrk. Ni važno kak hit se zbudim, vedno nekaj pojem. Večinoma jem sezonsko sadje in jogurt, včasih še zraven različne žitarice. Pol pa obvezno sledi še kava z mlekom :D
sunset21
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 359
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sunset21 » 07. Feb. 2010 13:58

zajtrkujem vsak dan. ob pol petih ravno ne, ko je treba vstat. ampak pred 6h zjutraj-ko pridem na shiht, vedno in ko delam ponoč. ko delam popoldne, pa takrat ko se zbudim, torej okrog 7h-8h.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov