Zajtrk

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 01. Dec. 2009 16:31

vidim, da vse podobno jemo.

jaz imam zajtrk že od osnovne šole. tako sem navajena in naj se mi še tako mudi, ne morem več brez.

jem pa zadnje čase vsako jutro polnozrnati sportmüsli z jogurtom (navadni ali activia z žitaricami). včasih dam notri še jabolko ali banano.
mam pa res nekje 2-3 žlice muslija, ja.

jajca, hrenovke, salame... ipd. pa zjutraj nikoli nisem marala. mi je 'pretežka hrana' za tako uro.
Uporabniški avatar
Georgia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 7. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Georgia » 01. Dec. 2009 18:38

Js tut vsako jutro (ki se mi vedno začne šele ob 9h ali kasneje - prednosti našega faxa) pojem probiotični jogurt z mislimi (trenutno mam ene iz Hofferja, in so super!), eno banano, en kivi, kadar mam čas pa si stisnem še svež pomarančni sok, če ne pa pravi zeleni čaj. :) Najboljši zajtrk!!
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 01. Dec. 2009 18:42

obvezno vsako jutro. mogoce izjemoma kdaj ne, ce res vstanem zelo zgodaj (pred sedmo).

ze nekaj casa mi zjutraj ne pase nic mlecnega (odpadejo jogurti, kosmici..), razen kaksen puding, ponavadi kruh in kaj na kruhu, svez sadni sok, kaksna cokoladica, rogljicki...ce nimam casa doma se ustavim pri faksu v pekarni in pojem kaj od nastetega na hitro.

ce ne jem, sem zelo hitro sestradana zjutraj :D
A diamond is nothing more than a chunk of coal made good under pressure.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 01. Dec. 2009 18:52

Če grem od doma, moram obvezno jest zelo kmalu, ker hitro ratam lačna. Pred faksom se doma prisilim pojest banano, sadno skuto, puding, pol kosa kruha z riomarepatte,...
Če mi to ne uspe, pač nekje kupim rogljiček, navihančka, žemljico,... Nimam pa takih ultra zdravih zajtrkov, kot jih tu opisujete, z muesliji in jogurtom.

Obvezna je velika skodelica kave z mlekom. Brez tega pa dejansko ne grem iz hiše.

Aja, če sem pa celo dopoldne doma, pa najprej spijem kavo, čez kakšno uro pa potem začnem tuhtat, kaj bi jedla. Včasih tudi nič do kosila, pa mi ni panike.
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 03. Dec. 2009 11:38

Zjutraj jem večinoma mlečne stvari. Se pravi čokolino/čokolešnik, puding, kosmiče v mleku,... Redkeje jogurte, sadja in česarkoli s kruhom pa praktično skoraj nikoli. Mogoče bom u kratkem malo spremenila jutranji meni in bom popila čaj/šalco mleka z nutelo na kruhu, marmelado... Bomo vidli. :)
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 03. Dec. 2009 12:53

Jaz pa priznam, da ne zatrkujem pogosto, saj dostikrat skoraj celo dopoldne prespim :oops: :D
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 03. Dec. 2009 14:06

Jaz nimam nekega pravila glede zajtrka. Ponavadi zajtrkujem, če imam čas in če vem, da imam kake opravke, ki bodo terjale od mene da spustim malico in/ali kosilo. Če sem v Lj, ponavadi zajtrkujem kaj iz pekarne: krof, sirovo štručko, polnozrnato bombeto, makovko pa zraven kakšen jogurt kdaj pa kdaj.... Če sem doma, ponavadi korn flejks z mlekom in noter narezano banano, tovst s sirom ali pa opečene tovtst kruhke z zeliščnim namazom. Če ni časa pa pač samo čaj ali kofe pa čao miki.
Uporabniški avatar
Ursa7
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 8. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Ursa7 » 05. Dec. 2009 13:22

Vedno zajtrkujem. Večinoma: topel sendvič s sirom+kava, kosmiči z mlekom (z dvema žlicama si jih ne predstavljam, moji so čisto gosti :D ), jogurt+tuna...
Rada bi se navadila na sadje pred zajtrkom, a je zaenkrat nemogoče, ker mi niti približno ne paše.
Uporabniški avatar
anoyel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 696
Na forumu od: 3. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anoyel » 05. Dec. 2009 14:01

moj zajtrk zadjih nekaj tednov/dober mesec je polnozrnata žemljica (kompliciram, da najdem tako, ki ni mešanica z belo moko ipd.) - če je polnozranta naj bo, ne pa mešana bela-polnozrnata žemlja. pa probiotični jogurt/napitek plus kako jabolko/mandarine/banano. pa seveda grande kava z mlekom :) trudim se zdravo živet sam brez kave mi ni :?

skozi ves faks je bil moj zajtrk klasika lisnato testo, rogljiček, sirova + kava. (iz pekarne direkt na kofe) na hitr varianta - bolj shitty verzija hrane. :)
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 05. Dec. 2009 15:15

jaz tudi že od nekdaj furam zajtrk.. že zato, ker mam dopoldne ponavadi fax in do dvanajstih ziher nebi zdržala s praznim želodcem.. sem pa že nekaj časa v dilemi, KAJ jest za zajtrk. že skoraj eno leto namreč praktično čist vsako jutro jem bio ovsene kosmiče s pšeničnimi otrobi in mlekom + zeleni čaj. včasih sem pred tem pojedla še kak kivi.. s takšnim zajtrkom sem začela ko semmela grozne probleme z zaprtostjo in mi je edino ta kombinacija zjutraj uspela pošlihtat prebavo.
problem je v tem, da sem se pa tega okusa vsako jutro na smrt naveličala :? prava muka mi je že požirat tisto brozgo, nevem pa sčim bi to nadomestila, da se mi nebi spet sesula prebava + da bi imelo dovolj visoko hranilno vrednost. sem vmes namreč probala z raznimi drugimi kosmiči in kruhi z namazi, ampak je pri teh stvareh fora, da ratam že čez 2 uri lačna. rabim pa nekaj, kar bo mi nasitilo želodec vsaj za 4-5 ur, tako kot zdaj.tudi če piše, da je polnozrnato, opažam da je res vse enak bulšit. polno sladkorja, ki trenutno res daje občutek napokanosti, čez urco pa vse nekam izpuhti.
any ideas?
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 06. Dec. 2009 10:00

zajtrk je edini obrok, ki ga jem redno vsak dan, ne glede na to, kdaj zjutraj vstanem (med tednom ob 5.30, med vikendi pa najkasneje ob 9h), tudi takrat, ko smo še s familijo hodili na morje v Dalmacijo in vstajali ob 4h zjutraj, sem zajtrkovala..
ponavadi jem müslije z jogurtom in banano, topel sendvič s kakšno fino mesnino in sirom, kruh z marmelado precej redko (še največkrat na morju), raje kruh s kakšnim drugim namazom ali s salamo

müslijev sicer ne tehtam, sama si jih naložim 3 žlice, notri zrežem 1 banano in vse skupaj prelijem s sadnim jogurtom
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 06. Dec. 2009 15:17

Ursa7 napisal/-a:jogurt+tuna...

:eek: Kak pa to paše??? :lol:
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 06. Dec. 2009 21:51

Kofetka in šalčka mleka za penjenje, pou litra donata in merca (trenutno whey) proteinou, zmešanih s kosmiči z otrobi in kefirjem, jutranje internet novičke. Vedno. Zagotavlja prebujanje možgančkou in prebave.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Me.Myself.and.MY.EGO
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 266
Na forumu od: 15. 5. 2009
Kraj: Mars

Neprebrana objavaNapisal/-a Me.Myself.and.MY.EGO » 06. Dec. 2009 22:10

3-4 jajca + ovsene kosmiče+jogurt 0.5% mašč. 500ml + mejčkn sadja+ oreščke :D
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 06. Dec. 2009 22:21

Kok tehtaš OMG ?!? :D
It was forever..but it didnt last long..

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov