Voda ali Coca cola?

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 17. Nov. 2007 20:21

Mah moj lubi pa tuuuuk kokakole spije-če ne tega pa drugih mehurčkou, pa mu skos težim zarad tega. Pa prau da mu paše..

Sama ne pijem velikat mehurčkou, zarad ledvic pa mehurja. Redkokdaj.
Narava je krivična. Psi ne znajo govoriti, medtem ko nekateri ljudje odlično lajajo!
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 18. Nov. 2007 0:12

Sj če delaš bambus s Merkator kolo ni tolk škodljiv, ker nima pol tolk teh snovi notri.
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
Uporabniški avatar
dajancy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 4. 11. 2007
Kraj: Piran/Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a dajancy » 18. Nov. 2007 0:21

definitivno voda...Coca-Cola je kvecjemu uporabna za mesanje..p se tkrat mam raj ksne druge kombinacije..

nasplosno ne pijem gaziranih pijac razn obcasno radenske..
Uporabniški avatar
Lillu
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 176
Na forumu od: 18. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lillu » 18. Nov. 2007 1:22

Brez dvoma voda :!: Kokakola samo v primeru če jo naročim v McDonaldsu, pa še to zelo redko saj imajo zdaj možnosti soka..
"Life is too precious to worry about stupid things. So have fun, fall in love...Say what you want to say, do what you want to do. Regret nothing & don't let people who don't matter bring you down !!! "
Uporabniški avatar
*Laura*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 318
Na forumu od: 28. 12. 2006
Kraj: Pariz

Neprebrana objavaNapisal/-a *Laura* » 18. Nov. 2007 10:00

jaz glasujem za vodo :!:
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 18. Nov. 2007 10:02

itak da je voda najboljša, ampak tisto z zrezkom so že dokazali da ni res...v želodcu imamo kislino dosti močnejšo od coca cole
Houd de wereld tegen
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 18. Nov. 2007 10:45

jemina napisal/-a:Sj če delaš bambus s Merkator kolo ni tolk škodljiv, ker nima pol tolk teh snovi notri.


te merkator/tuš/špar kole so še bolj zanič za telo, ker majo v sebi en miljon barvil :? In barvila tud niso dobra za organizem.Kot recimo kšni ceneni gazirani soki.To ma vse barvila notr.

drgač pa seveda se da s kokokakolo marsikej popucat, ampak ni pa tko da če boš pil, da te bo kar razžrla.telo ma svoj obrambni sistem in svoje kisline ki peprečijo, da bi se zgodil s tabo kot recimo z mesom ki ga daš v kokakolo in ga razžre.je pa definitivna prevelika uporaba slaba.Pa ne sam kokakole vsega gaziranga sranja skupaj.
drgač mi je pa kokkakola dobra po okusu, za žejo je pa itak voda :)
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 18. Nov. 2007 10:49

Voda je najbolš. Sploh iz studenca al pa iz pipe. Zala in podobne so pa bolj tkotko.
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 18. Nov. 2007 11:03

Joj jest pa kr dostkrat coca colo light spijem, npr.: včeri. Pa ta je še slabš, k ma en kup umetnega sr***a notr. Čeprov sem jo že ful omejila - 1 na 14dni, ampak mi je cilj, da čist izključim to. Mene je že dostkrat želodec bolel po njem, ampak jest pa moja trma :roll: ....
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 18. Nov. 2007 11:18

*purple* napisal/-a:
jemina napisal/-a:Sj če delaš bambus s Merkator kolo ni tolk škodljiv, ker nima pol tolk teh snovi notri.


te merkator/tuš/špar kole so še bolj zanič za telo, ker majo v sebi en miljon barvil :? In barvila tud niso dobra za organizem.Kot recimo kšni ceneni gazirani soki.To ma vse barvila notr.

drgač pa seveda se da s kokokakolo marsikej popucat, ampak ni pa tko da če boš pil, da te bo kar razžrla.telo ma svoj obrambni sistem in svoje kisline ki peprečijo, da bi se zgodil s tabo kot recimo z mesom ki ga daš v kokakolo in ga razžre.je pa definitivna prevelika uporaba slaba.Pa ne sam kokakole vsega gaziranga sranja skupaj.
drgač mi je pa kokkakola dobra po okusu, za žejo je pa itak voda :)


Jah sj brvila ima pa tud original. So enkrat delal poiskus in dal jetra v original, druga pa v kr eno colo. In v prvi so bila čiz boga, razžrta, z drugimi se pa ni nič zgodilo. Tko, da tlele je zadosten dokaz.
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
Uporabniški avatar
Ljud
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 19. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Ljud » 19. Nov. 2007 0:56

lolitaa napisal/-a:7. Samo 2-odstotni padec vode v telesu lahko sproži zabrisan kratkotrajni spomin, težave z osnovami matematike, težjo koncentracijo pri branju s papirja ali računalniškega monitorja.


.... in sedaj - lastnosti Coca Cole


4. Za odstranjevanje rjastih madežev z avtomobila: zmečkano alu-folijo namočite v Coca-Colo in madež zdrgnite.

5. Korozivni madež na avtomobilskem akumulatorju: Pločevinko Coca-Cole zlijte preko akumulatorskih baterij in korozija bo izginila.

6.Vse rjaste madeže boste očistili s krpo, namočeno v Coca-Colo, ki jo za nekaj minut položite na madež.


8. Odstranjevanje mastnih madežev: s Coca-Colo namočite oblačila, dodate detergent in operete v stroju. Coca Cola bo pomagala odstraniti mastne madeže.

9.Če se v avtu rosijo stekla, jih premaľete s Coca Colo.


In sedaj, samo za informacijo.......!!!!

2.Za koncentrat - sirup Coca-Cole morajo prevozniki uporabljati cisterne, ki so zaščitene proti rjavenju.

3. Distributerji Coca-Cole ľe 20 let uporabljajo Coca-Colo za čiščenje tovornjakov in motorjev!



Te stvari u quote-u mene motjo.
Ko mamo 2% padec vode v telesu takrat šele postanemo žejni.
Korozija in rja sta skor eno in isto in ne razumem kako naj bi pomagal, če bi pomočil alu folijo (kaj pomaga, če namočiš alu folijo v coca colo, če nič ne vpija) in zdrgnil rjast madež, če edina stvar, ki pomaga pri tem je da se zbrusi in pokita in niti to ni dobro za dalj časa. Coca cola bi samo še poslabšala.
In kar se tiče madežov na tekstilijah in steklenih površinah se uporablja sodo. Mislmi da je tukaj pol stvari narobe zaradi prevajanja, ker američani rečejo coca coli in ostalim gaziranim pijačam "soda".

In najbolje kar me moti je :Za koncentrat - sirup Coca-Cole morajo prevozniki uporabljati cisterne, ki so zaščitene proti rjavenju.
A vi bi pili nekaj, kar je prevažano v cisterni z rjo?
In če je vse res, zakaj so cisterne zaščitene proti rjavenju, če je tako odlična proti rji?

Ne pravm, da coca cola ni škodljiva, ampak to kar tuki piše je pretiravanje in če kdo ne verjame, nj proba te stvari doma.
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 19. Nov. 2007 9:55

jemina napisal/-a:Jah sj brvila ima pa tud original. So enkrat delal poiskus in dal jetra v original, druga pa v kr eno colo. In v prvi so bila čiz boga, razžrta, z drugimi se pa ni nič zgodilo. Tko, da tlele je zadosten dokaz.


Ja, baje da so ti ponaredki (razne druge cole) vseeno manj škodljivi kot coca cola... Cockta npr. je iz bolj naravnih snovi kot coca cola.

Tistim alinejam v prvem postu pa jaz tudi najbolj ne verjamem.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 19. Nov. 2007 10:06

4.Kozarec vode skoraj 100 % prežene večerno lakoto (raziskave Washingtonske univerze).

:D Washingtonska univerza nima pametnejšega dela?

Vsaka stvar škodi v pretiranih količinah. Če spiješ preveč vode, ti nevarno pade koncentracija mineralov v telesu ...
V glavnem, ne pretiravat. Ne s Cocacolo in ne z argumenti proti njej. :wink:
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 19. Nov. 2007 12:31

jemina napisal/-a:
*purple* napisal/-a:
jemina napisal/-a:Sj če delaš bambus s Merkator kolo ni tolk škodljiv, ker nima pol tolk teh snovi notri.


te merkator/tuš/špar kole so še bolj zanič za telo, ker majo v sebi en miljon barvil :? In barvila tud niso dobra za organizem.Kot recimo kšni ceneni gazirani soki.To ma vse barvila notr.

drgač pa seveda se da s kokokakolo marsikej popucat, ampak ni pa tko da če boš pil, da te bo kar razžrla.telo ma svoj obrambni sistem in svoje kisline ki peprečijo, da bi se zgodil s tabo kot recimo z mesom ki ga daš v kokakolo in ga razžre.je pa definitivna prevelika uporaba slaba.Pa ne sam kokakole vsega gaziranga sranja skupaj.
drgač mi je pa kokkakola dobra po okusu, za žejo je pa itak voda :)


Jah sj brvila ima pa tud original. So enkrat delal poiskus in dal jetra v original, druga pa v kr eno colo. In v prvi so bila čiz boga, razžrta, z drugimi se pa ni nič zgodilo. Tko, da tlele je zadosten dokaz.

ja ampak če barvila ne razžirajo to ne pomeni, da niso škodljiva :wink:
sok z barvili je ravno tako škodljiv kot kokakola.zadosten dokaz je to da je meni vedno po teh sokih precej slabo, pa še kakšnemu drugemu tudi.

in se s trinjam, teli argumenti so ponekod popolnoma nesmiseni.Sam se mi zdi pa čudno, ker smo imeli umazane štenge (ko kamen zgubi celo barvo) in je mami zanalašč probala skokakolo zdrgnit.pa je drgnila in drgnila, pa nič.potem se je pa enkrat slučajno maček poscal pa je razžrlo uso umazanijo :D pa ne verjamem da kdo dejanso cisterne puca s kokakolo.Glede na to je kar precej draga, rabiš jo pa hektolitre.
sicer sem pa povedala.organizem je anrjen tko da se bori proti teu.Ima svoje funkcije ki skrbijo da ti ne ražre jeter in ne nardi škode.to je popolnoma isto kot pri alkoholu.če je pa v prekomernih količinah, pa itak ražre vsaka stvar.
sicer pa noben konzerviran sok ni dober in ni nevemkako zdrav.Najboljši je tisti, ki ga ožamemo iz svežih pomaranč.ostalo je vse crap! :)
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 19. Nov. 2007 12:39

Yazmeen napisal/-a:Jst Coca cole sploh ne pijem, tko da ni panike :D

Sm pa ljubiteljica vode (čist navadne, brez okusa) in je ful spijem...

Pr men zmaga voda, vedno in pred vsem :wink:


podpis!

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov