Vitamini in dodatki k prehrani

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 26. Sep. 2012 10:50

Posebej ne jemljem nič. Sem vidla, da se je v prejšnjih postih omenjala Cedevita, to pa koristim.
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 27. Sep. 2012 22:45

cedevita je zgolj cukr...
Uporabniški avatar
Rollin #3
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 760
Na forumu od: 7. 6. 2011
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #3 » 27. Sep. 2012 22:50

Cedevito :D
Uporabniški avatar
Lavriksa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 12. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Lavriksa » 08. Okt. 2012 17:21

Jst jemljem omega 3 pa cla maščobe (se mi zdi, d tud lasem pomaga), 2x-3x na leto usekam čistilno kuro za jetra s pegastim badljem (kupim kapsule - Antioxx) pa Alcalife kaplce mam. Včasih sem jemala med športanjem magnezijeve šumečke, pa sem potem prebrala, da ni nekega izkoristka in je boljše, če že tablete vzet pa še koncentracija je višja. No sej to je že ena zgoraj opisala.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 08. Okt. 2012 18:27

^^ A te omega 3 so z ribjim oljem? :)
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 24. Feb. 2013 16:50

^No sej nevem, samo kaj ni ta standard za en krat vecje tablete? Torej da imajo tele na svojo velikost vec v sebi? Kje pa jih potem kupujes pa katere? In kaj potem ni res da ce pise na tabletah da vsebujejo 100% rda, da jih dejansko vsebujejo?


Jaz sem v lekarni gledala celo steno različnih, ene ameriške so bile dvojno koncentrirane, ampak na manj koncentriranih je pa pisalo, da je treba 2 na dan vzet... tako da je najbrž potem podobno nix weiss

Drugače pa lahko nadaljujemo v temi o prehranskih dopolnilih, da ne bomo OT... tudi mene to zanima biggrin (sem že jeseni spraševala o teh Omega 3, pa se še zdaj nisem spravila kupit, hah):

http://www.cosmopolitan.si/forum/viewto ... 8&start=30



Sama velikosti tablet je itak irelevantna. Je res, da potem pač poješ 2, vendar, so potem te toliko dražje.
% RDA vsak drugače interpretira. Npr. pri vitaminih se fajn vidi. Če pogledaš različne vitamine, imajo različne vsebnosti posameznih vitaminov, pri vseh pa piše 100% RDA (oziroma tudi manjši procent, vendar spet pri različnih vsebnostih). Pri nas je zakonsko dejanska vsebnost posameznih mikrohranil, (nad to vsebnostjo lahko prodajajo samo lekarne), RDA pa ni zakonsko določen, zato lahko vsak malo po svoje piše.
Jaz prehranske dodatke kupujem tule, ker imajo ugodne cene, izdelki so fajn, večinoma naravni, še beljakovine (sicer samo kazein) imajo s stevio, tako da sem se navadila samo še tule kupovat. Edino vitamin C kupujem v DM-u. V lekarno pa samo po zdravila.
Uporabniški avatar
Trolla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 11. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Trolla » 18. Mar. 2013 16:28

Jaz vsak dan jemljem vitamine, omega3, glutamin in whey, občasno pa guarano (npr. po neprespani noči :D ), konopljine beljakovine, klorelo, vlaknine,... ter pa vsake toliko (kakor pravijo raziskave) enega pajka ponoči :D :D
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 18. Mar. 2013 22:52

^^ Kako pa vse to razporediš oz. a se lahko kar hkrati jemlje ali razdeliš preko dneva? :) Jaz si bojim preveč stvari naenkrat nabasat, tudi zato, ker bom zihr pozabila vsak dan vse odkljukat... tako da začenjam bolj počasi z Omega 3 in nekimi probiotiki :D
Uporabniški avatar
Trolla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 11. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Trolla » 19. Mar. 2013 6:07

Dnevno dozo vitaminov, omega3 in glutamina razdelim na 2 in vzamem zjutraj pred zajtrkom in zvečer pred spanjem (razen glutamina, ki ga vzamem po treningu in zvečer pred spanjem)

Whey jem vedno po treningu in ponavadi še za zajtrk s kosmiči + po potrebi (v raznih receptih..)

Guarano vzamem zjutraj kadar spim manj kot 5 ur (zelo zelo redko) in vem, da zeleni čaj ne bo dovolj (kave ne pijem).

Vlaknine imam prašek, ki ga ponavadi zmešam skupaj z wheyem, ampak precej redko, ker pojem dovolj vlaknin iz ostale hrane.

Klorelo sem do sedaj kupila 2x in sicer v tabletah, tako da sem jih jedla tako kot ostale tablete zjutraj in zvečer.

Konopljine beljakovine so odlične v zelenih smoothijih (ki jih kar precej pijem) - whey se tu nikoli ni dobro obnesel.

Količinsko koliko tablet česa je pa predvem odvisno od vsebnosti... vsako zadevo posebej preštudiraš, naprej je zelo enostavno. Imam omaro samo za te zadeve in je simpl vsako jutro in večer vzet, vzame ti minutko max. Lahko bi si sicer še bolj razporedila odmerke čez dan (npr. na 4 doze in tako npr. vzela omego pred večimi obroki) ampak osebno se mi zdi to brezvezno kompliciranje.
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 19. Mar. 2013 10:27

Jaz trenutno jemljem omega 3, svetlinovo olje, b vitamine, c vitamin, ALA, D3, algeo,bazični prašek (magnezij, kalcij, cink itd) in občasno cimet. Imam pa še kar nekaj izdelkov na WL. Več ali manj se spomnim vse vzet, ampak včasih pa tudi ne, zato še razmišljam kakšen sistem bi uvedla, imela bi neko škatljico, ki bi bila razdeljena na predlačke: pred in po zajtrku, pred in po kosilu, pred in po večerji. Pa še nujno rabim nekaj, za s sabo jemat vse to, ker sem 50% časa pri fantu.
Uporabniški avatar
Trolla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 11. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Trolla » 19. Mar. 2013 10:41

Škatlic za tablete je malo morje, lahko jo kupiš, v večini trgovin s športno prehrano pa jih dobiš kot darilo ob nakupu nad X€. Moja ima sicer samo 5 predalčkov vendar lahko kupiš večje.
Jaz sem, ko s fantom še nisva živela skupaj imela pri njemu par "svojih" plastičnih posodic, v katerih sem imela svoje "praške". To je veliko lažje, kot če jih vsakič posebej pakiraš in jemlješ s seboj.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 19. Mar. 2013 16:13

@Trolla: kje pa kupuješ konopljine beljakovine? Sem jih en čas neuspešno iskala, je pa res da zadnje nekaj časa nisem nikjer pošnjofala, kje bi lahko dobila (pa seveda kvalitetne in ne precenjene glede €).
Uporabniški avatar
Trolla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 11. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Trolla » 19. Mar. 2013 16:21

V Sloveniji sem kupovala te:
http://www.planetbio.si/proteinski-prah ... oplje.html
Ali pa naročala prek interneta:
http://www.myprotein.com/sports-nutriti ... 29338.html
Ti zadnji so cenejši, ponavadi dobiš še 10% popusta.

Jih pa uporabljam izključno v zelenih smoothiejih, ker so povsod drugje zanič :) No, vsaj meni :)
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 19. Mar. 2013 17:11

hmmm... jaz jih pa še nisem videla, bom zdaj bolj pozorna!
Uporabniški avatar
Trolla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 11. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Trolla » 19. Mar. 2013 17:23

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov