Vitamini in dodatki k prehrani

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 19. Mar. 2013 17:35

js pa zaenkrat kot dodatek jem samo vitamine. in mi je zdej kar bedno k tukaj berem vaše dolge sezname :P
ok mam namen tut začet omega 3 kapsule, pa če mi uspe redno mal bl športat začet, še kkšne proteine mogoče.
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
Trolla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 11. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Trolla » 19. Mar. 2013 17:46

Človek, ki ima urejeno prehrano načeloma sploh ne rabi dopolnil - problem je v tem, da si je v današnjem času težko vzeti čas za planiranje in pripravo hrane ter pa najti kvalitetno verzijo le-te.
Potem je pa tu še stran nas, rekreativnih športnikov - prehrana pred in po treningu je ključna, drugače ne bo rezultata, trud bo šel v nič... in pa še dejstvo, da npr. jaz popijem ogromno količino tekočine, še posebej na dneve dolgih tekov poleti (vse nadaljne ure po treningu do večera pijem kot goba), ko lahko spijem tudi zame rekordnih 7 litrov (poleg vode in čaja štejem sem tudi juhe, šejke, smoothije)... kar pomeni da iz telesa sperem veliko večjo količino vitaminov in mineralov kot "povprečni" človek, ki niti 2 litra dnevno ne spije. Torej - vitamini so pri meni skorajda nuja.
Zdrave maščobe lahko načeloma dobiš zadosti iz rib, oreščkov, olivnega olja... da ne bomo preveč reklame za dodatke delali :D Je pa sigurno lažje pogoltniti tableto, priznam :D
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 19. Mar. 2013 20:58

Hvala za predloge! Sem pred časom sicer dobila kontakt kot od neke bio kmetije pri nas, kjer to prodajajo, ampak sem izgubila.

Drugače pa lepo povedano, jaz sem tudi prej jedla kot dodatek samo vitamin C (še vedno najboljša stvar), odkar pa sem spremenila prehrano in dodala rekreacijo (tj. 4x tedensko vadba z utežmi + intervalni trening in 1x tedensko intervalni trening + nizkointenzivni kardio) sem v hrano vključila tudi dodatke. Tudi jaz spijem precej več tekočine in potem to splaviš ven, pa še za regeneracijo mišic so potrebe večje. Prej sem pač večino B kompleksa dobila s pirom, zdaj pa ne :D

Trenutno jemljem:
omega3/omega6 - konopljino olje (1 čajna žlička na tešče)
vitamin C (1,5-3g dnevno)
8 kapsul Spiruline (EAK + železo + B kompleks)
L-karnitin pred treningom 1× 1500mg
CLA samo pred nizkoinenzivnim
multivitaminska tbl. 1 dnevno
Mg + Ca + D vitamin med treningom (stopljeno v vodi)
Proteinski shake po treningu vedno in občasno za malico (če vem, da imam v načrtu intenziven trening)

Če pa začutim da se me hoče lotit kakšna zdravstvena nevšečnost, kot npr. prehlad pa povečam C vitamin na cca. 5g dnevno, pa do prehlada sploh ne pride.
Uporabniški avatar
Little fairy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 201
Na forumu od: 6. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Little fairy » 20. Mar. 2013 9:42

Trolla, si probala natural whey? Mogoče ima mal okus po mleku a se v smutijih pomoje neb čutilo. Drgač pa konopljine B so super, sam cena :roll:

Sama jemljem Elevit, Omega 3, pa kakšno žličko železovega sirupa z vit. B in C bom tu pa tam spila.
"Sanje vsakomur od nas dovolijo, da smo tiho in varno nori vsako noč svojega življenja"
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 20. Mar. 2013 10:49

Trolla ful hvala! :)
Uporabniški avatar
marjetica85
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 6. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a marjetica85 » 06. Okt. 2014 11:12

Po moje se bolj splača izbrati en, ampak dober izdelek in ne jemati vsega, kar oglašujejo, ker preprosto obremenjujemo želodec. :idea:

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov