Vegetarijanstvo

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 20. Avg. 2004 13:14

ah kje....tisti k majo že zdej tok dnarja,da bi lohka celo afriko nahranl se bodo že rešl....mi navadni smrtniki bomo pa tuki pokopani...
enč
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 17. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a enč » 20. Avg. 2004 13:17

darchy napisal/-a:
kathy napisal/-a:ljudje smo itak čudni.....mi smo tisti,ki bomo uničili našo zemljo, pol bomo pa že koga našl,da bo kriv


z zemljo bomo uničili tudi sebe, tako da sploh ne bomo potrebovali krivca :!:
zveni precej ameriško, a ne?


jps, to je čist res... :!: narava nam vrača, ker jo mi onesnažujemo in vse te zadeve k jih spuščajo v zrak... ko bo naša lepa mati narava šla v ku... bomo šli tud mi z njo..sej konc koncev živimo v njej... :?
caia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 17. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a caia » 20. Avg. 2004 14:15

Jaz sem vegetarijanka že skorajda od vedno. Brez da bi zaužila meso je zdaj več kot 8 let. Jem pa sir, mleko, tud jajca (če so v kakšnem pecivu ipd.) Nikoli nisem bila navdušena nad mesom...Ko so me kot otroka "posiljevali z mesom" sem ga vedno zbirala ven. Nikoli se nisem odločila za vegetarijanstvo. Enostavno ne maram mesa, tko kot eni ne marajo npr. paradižnika. Tko da jst nism vegetarijanka ampak le nemesojedka. Če pa se odločaš za vegetarijanstvo moraš zelo dobro premislit zakaj to delaš in kakšne bodo posledice. Če maš rad meso se mi zdi neumno da bi se mu odpovedoval.
Jaz se počutim odlično brez njega in nikoli še nisem imela problemov, pa ne pazim na to kaj moram jest. Jem pač tisto kar mi paše, in to predlagam tudi vam. Z raznimi okoljevarstvenimi fintami se na račun vegetarijanstva nima smisla ubadat, smo premajhni in nemočni...Treba je pazit druge, ohranit čisto vodo npr. To je tisto kar je pomembno za vsakega posameznika, da vsak sam pri sebi pazi na to kaj dela in ali s tem ogroža pitno vodo (ne kmetje in vaša gnojnica, če je sploh kateri tle- najbrž ne!!)
Zdej sem se pa preveč razpisala....
Uporabniški avatar
Kitty_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 19. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Kitty_ » 22. Avg. 2004 10:26

sej ni treba nehat jest meso jst sam mislm da bi blo potrebno zmanjšat količino mesa k ga ljudje pojemo, vsi k niso vegetarjanci se neki zgovarjajo da je meso treba jest zarad vitaminov pa bla, bla, bla, sej verjetn je ras sam ni pa treba jest mesa USAK DAN, dost je en zrezk na tedn, ma zelenjava velik več koristnih sestavin kt pa meso
Tejch-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 12. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Tejch-a » 22. Avg. 2004 20:26

No jaz sem pa vegeterijanka že 5 let ampak sploh ne zato ker bi se mi živalce smilile ampak zato ker mi smrdi in mi ni dobro!Bila sem na morju in vsi so pekli na žaru pa je cel kamp smrdel(ostalim je dišalo)in sem rekla ne nevbom več jedla mesa!Je pa velika razlika med vegeterijanci in vegoti!Vego je tisti ki ne je nobenega mlečnega izdelka, praktično jejo samo sadje in zelenjavo pa sojo in te reči!Meni osebno je to pretiravanje in res skrajnost!
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 22. Avg. 2004 21:53

Vego???? Pravilno se jim reče vegan.
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MajC¤ » 24. Avg. 2004 18:03

Jaz poznam enga vegana in je cis bel u fris.Tak zgleda kot da mu nekaj manjka :pale: No, naj vsak je kar mu paše,sam če se gledamo na prehrnjevalnik trikotnik rabimo vsega po malo.
Tud jaz nisem neki mesojedec navdusen,disijo mi samo puranji zrezki.Svinjine itd ne jem ker je kao nezdravo pa niti mi ni dobra...po drugi strani je cokolada v prekomerni kolicni tut skodljiva pa jo vseeno jem na vlko.
Tak da tistim ko se uspesno upiratesladkarijam in podobnemu ,vsaka čast:D
Uporabniški avatar
želvica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a želvica » 24. Avg. 2004 19:39

samo vrjeli ali ne, v čokoladi je tudi svinjska mast, tak da vegani ne bi smeli niti čokolade jest. no pa tudi ostali vegetarianci
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 24. Avg. 2004 20:22

želvica napisal/-a:samo vrjeli ali ne, v čokoladi je tudi svinjska mast, tak da vegani ne bi smeli niti čokolade jest. no pa tudi ostali vegetarianci


A pol je res al kaj?? K mene bratranc od mojga fanta skos ful "zafrkava", da kako lahko jem samo čokolado in pa bombone (gumjaste medvedke, k so mi najbol njaaammmii :razz: ) , ker je svinjaka mast notr, kar jst seveda ne vrjemem ampak on je o tem baje gledu neko odajo na discoveriju...
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MajC¤ » 24. Avg. 2004 21:38

uhz...kaj je notr? fuuuuuuuj :embarrassed:
Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 24. Avg. 2004 22:53

Kitty_ napisal/-a:sej ni treba nehat jest meso jst sam mislm da bi blo potrebno zmanjšat količino mesa k ga ljudje pojemo, vsi k niso vegetarjanci se neki zgovarjajo da je meso treba jest zarad vitaminov pa bla, bla, bla, sej verjetn je ras sam ni pa treba jest mesa USAK DAN, dost je en zrezk na tedn, ma zelenjava velik več koristnih sestavin kt pa meso


se čist strinjam!! jaz nisem vegetarjanka, kr mam občasno rada meso... ampak sam določeno, pa če bi morala zdržat brez njega en mesec mi ni problem, ampak da bi bila čist brez mesa pa ne... že pici (šunka, sir, gobice) pa raznim pršutkom... pa temu se ne bi mogla odpovedati...

ampak vsak kar mu paše...

npr. moj brataranec trdi da je vegetarjanec zato kr je zdravo, živi pa praktično s testenin, ki direkt plavajo v olju... torej ne vem če je to ravno to?? ali??? pol bi mu občasno kakšno meso na žaru že bilo bolj zdravo kot testo noč in dan... :razz: :razz:
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 24. Avg. 2004 23:05

tiasha napisal/-a:je svinjaka mast notr...


Ni svinjska mast notri, so pa zanimive sestavine kot npr. odpadne kožice živali, pa okoli parkljev...v žele bombonih. Sem že pozabila, no mogoče se še spomnim kaj je še notri.

Sam hrenovke in salamico pa tut rade jeste kajne? Pa tam notri tut niso same lepe stvari?? Pa s kremicami in pudri se tut rade mažete, kaj mislite da to nima živalskega dodatka (nekatere seveda, ne vse)??
enč
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 17. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a enč » 25. Avg. 2004 6:33

jps... to je res-v tistih gumijastih bobonih je not vsega boga...tud kostna moka :!: sicer pa v hrenovke pa salame res not zmečejo vsega boga, v bistvu tiste stvari ki niso uporabne... enjoy :razz:
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 25. Avg. 2004 8:20

O joj babnce kaj ste mi zdej nardile??? :razz: Pa gumi bomboni so moja najljiubša hrana, jst umrem brez njih...res :razz: !! Ampak mi je že reku bratranc od mojga fanta, da je notr žolca, pa ne vem kaj še :eek: ???!!!
Pol pa gre na morje in mi kupi dve vrečki gumiberen :razz: , in jst nej zdej to sam gledam ne, ne, ne ,ne, ne ni šans... jst bom to kr pojedla :razz: !! Če bi za vsako hrano gledal kaj je notr, pol drage punce ne bi nč jedl... :wink:

Kar se pa hrenovk tiče...to je pa najbolj nagravžna hrana, kar jih je, res men se tkoooo gabjo, da jih nikol ne bi jedla... :razz: (pa pardon, če jih ma kera fulllll rada) :wink:
Uporabniški avatar
darchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 5. 7. 2004
Kraj: EU :-)

Neprebrana objavaNapisal/-a darchy » 25. Avg. 2004 8:32

tiasha napisal/-a: Če bi za vsako hrano gledal kaj je notr, pol drage punce ne bi nč jedl... :wink:

točno!
*I love sunshine*

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov