Vegetarijanstvo

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

enč
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 17. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a enč » 20. Avg. 2004 12:56

aja pa še to, jaz nosim samo usnjene čevlje.. saj konec koncev kaj pa naj obujem sredi zime, ko je snega do kolen... :roll: sicer pa to usnje mnde poberejo iz živali ko je že mrtva... torej je ne ubijejo zaradi tega da me dobimo lepe škorenčke :roll: saj upam... :? men je bistveno hujša krznena industrija, k tiste žvalce dobesedno mučjo!
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 20. Avg. 2004 12:57

Kadar koli izključite meso iz prehrane, se lahko pojavi pomanjkanje železa, cinka in vitamina B12, ki je izključno v živalskem mesu. Večletno pomanjkanje lahko povzroči padec imunskega sistema in resne bolezenske znake.

tut jaz nosim usnjene stvari
enč
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 17. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a enč » 20. Avg. 2004 13:00

glede tega se jaz popolnoma strinjam... ker sem mela sama probleme s slabokrvnostjo in sem pol tablete jedla... ampak ok, ni panike že nekak nadomestiš! zanimivo mi je pa to ker moji sestri nimata problemov s krvjo.... :?: :nixweiss:
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 20. Avg. 2004 13:04

Zanimivo ja. No upam, da se ne bo kasneje kaj pokazalo
Uporabniški avatar
darchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 5. 7. 2004
Kraj: EU :-)

Neprebrana objavaNapisal/-a darchy » 20. Avg. 2004 13:04

enč napisal/-a: sicer pa to usnje mnde poberejo iz živali ko je že mrtva... torej je ne ubijejo zaradi tega da me dobimo lepe škorenčke :roll:


ne, pol je gre za hrano, pol pa za škorenjčke :idea:

kakorkoli je, sigurno, da ni lepo do živali, ker tudi one nas ne pobijejo, da bi si karkoli iz nas naredile za oblečt ali pojest, ali pa kake obrazne maske....
ampak takšna je pač prehranjevalna veriga, tako se vrti naš svet.

vsak-a se pa sam-a odloči, kaj mu/ji paše in kaj ne :!:
*I love sunshine*
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 20. Avg. 2004 13:07

enč napisal/-a:
jaz mam dve mlajši sestrici, ki sta vegetarijanki že od rojstva in moram rečt, da so bolj zdrave kot marsikater otrok v vrtcu! ma tud zelenjava dost vitaminov... pa tud veliko je nadomestkov, npr. soja, leča, tofu, sejtan... a mislte da je zdravo, da nekateri 3 krat na dan jejo meso :?: :!: jaz mislim da ni... pomislite kako je bilo pred 50imi leti ko so mesne izdelke jedli samo ob praznikih, torej 3-5 na leto :!: :!: in tudi bistveno manj je bilo bolezni... zdaj pa je vsega boga in rak in holesterol... ste kdaj pomislile tudi na to koliko jih je umrlo zaradi norih krav? preveč... samo to se pač ne govori javno, ker bi bilo preveč šokantno, raje si spomnijo nek drug vzrok smrti! (to vem, ker je bilo tako v nm) sej v bistvu ni važno! vsak ma svoje mnenje... in jaz sem vam svojega povedala.... :razz:


se popolnoma strinjam s tabo....
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 20. Avg. 2004 13:07

Ljudje nism one živali ne rastline. Pravzaprav mučimo naš planet Zemljo, da nas nosi. Halo.

Trgamo travo, da preživimo, ubijamo živali, da se lahko oblečemo in seveda da spet preživimo.

Ne razumem u čem je point. Jst žival lahko ubijem, če ona mene napade je agresivna in jo je treba spet ubit. :?: :?:
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 20. Avg. 2004 13:08

Sunshine357 napisal/-a:Kadar koli izključite meso iz prehrane, se lahko pojavi pomanjkanje železa, cinka in vitamina B12, ki je izključno v živalskem mesu. Večletno pomanjkanje lahko povzroči padec imunskega sistema in resne bolezenske znake.

tut jaz nosim usnjene stvari


mislim,da se da vse nadomestit....še preden smo začeli jesti meso je mati narava poskrbela da nam ničesar ne bi primanjkovalo....
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 20. Avg. 2004 13:09

Tako je življenje
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 20. Avg. 2004 13:09

enč napisal/-a:aja pa še to, jaz nosim samo usnjene čevlje.. saj konec koncev kaj pa naj obujem sredi zime, ko je snega do kolen... :roll: sicer pa to usnje mnde poberejo iz živali ko je že mrtva... torej je ne ubijejo zaradi tega da me dobimo lepe škorenčke :roll: saj upam... :? men je bistveno hujša krznena industrija, k tiste žvalce dobesedno mučjo!



proti tej krzneni industriji sem tudi jaz proti!!!! ni mi jasno zakaj morajo ljudje v bogatih deželah nositi krzno,če pa imajo toliko drugih materialov na razpolago
enč
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 17. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a enč » 20. Avg. 2004 13:10

Sunshine357 napisal/-a:Zanimivo ja. No upam, da se ne bo kasneje kaj pokazalo


ja jaz tud upam... ker me so me eni ful zastrašil kao da se bo to k ne jem mesa pokazalo ko bom starejša... :ideadev: aja, dr. medenova mi je pa rekla, da je dost vegetarijank k so neplodne! upam da to ni samo zaradi vegetarijanstva :lupe:
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 20. Avg. 2004 13:10

kathy napisal/-a:mislim,da se da vse nadomestit....še preden smo začeli jesti meso je mati narava poskrbela da nam ničesar ne bi primanjkovalo....


Kot na primer???????????????? Meso se je od samega začetka
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 20. Avg. 2004 13:11

marateja napisal/-a:Ljudje nism one živali ne rastline. Pravzaprav mučimo naš planet Zemljo, da nas nosi. Halo.

Trgamo travo, da preživimo, ubijamo živali, da se lahko oblečemo in seveda da spet preživimo.

Ne razumem u čem je point. Jst žival lahko ubijem, če ona mene napade je agresivna in jo je treba spet ubit. :?: :?:



ljudje smo itak čudni.....mi smo tisti,ki bomo uničili našo zemljo, pol bomo pa že koga našl,da bo kriv
Uporabniški avatar
darchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 5. 7. 2004
Kraj: EU :-)

Neprebrana objavaNapisal/-a darchy » 20. Avg. 2004 13:13

kathy napisal/-a:ljudje smo itak čudni.....mi smo tisti,ki bomo uničili našo zemljo, pol bomo pa že koga našl,da bo kriv


z zemljo bomo uničili tudi sebe, tako da sploh ne bomo potrebovali krivca :!:
zveni precej ameriško, a ne?
*I love sunshine*
enč
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 17. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a enč » 20. Avg. 2004 13:14

kathy napisal/-a:
enč napisal/-a:aja pa še to, jaz nosim samo usnjene čevlje.. saj konec koncev kaj pa naj obujem sredi zime, ko je snega do kolen... :roll: sicer pa to usnje mnde poberejo iz živali ko je že mrtva... torej je ne ubijejo zaradi tega da me dobimo lepe škorenčke :roll: saj upam... :? men je bistveno hujša krznena industrija, k tiste žvalce dobesedno mučjo!



proti tej krzneni industriji sem tudi jaz proti!!!! ni mi jasno zakaj morajo ljudje v bogatih deželah nositi krzno,če pa imajo toliko drugih materialov na razpolago


ja pa najhujš je to, k za plašček ne rabjo sam ene živalce ampak jih rabjo recimo 100-200 kaj vem kolk ampak vem da ful! in pol tiste žvalce z elektriko ubijejo... boge so :stumm:

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov