Vegetarijanstvo

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 19. Avg. 2004 13:31

mmmmmmmmmmmmmmmmmm


:supercool: :megacool:
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 19. Avg. 2004 14:07

enč napisal/-a:sej pravim, ne jem NIČ mesa, niti rib, jajc pa sploh ne. samo mlečne izdelke(jogurte pa mleko) :roll:


Potem si lakto vegeterijanka
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 19. Avg. 2004 14:10

enč napisal/-a:najlažje pa najhitrejš je omakca pa makarončki.


A ješ navadne testenine ali durum?
Uporabniški avatar
Kitty_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 19. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Kitty_ » 19. Avg. 2004 17:07

komur paše jest meso nej ga je, men ne paše, ker se mi živalce smiljo, je pa res too much da večina ljudi ne zdrži niti enga dneva brez mesa, brez zelenjave pa brez problema.
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 20. Avg. 2004 10:33

Kitty_ napisal/-a:komur paše jest meso nej ga je, men ne paše, ker se mi živalce smiljo, je pa res too much da večina ljudi ne zdrži niti enga dneva brez mesa, brez zelenjave pa brez problema.



Še ne vejo ne kaj zamujajo
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 20. Avg. 2004 11:34

Brez vsakdanjih problemov dan danes nihče več ne more, mislim da smo vsaj na tem forumu že toliko stare, da ima vsaka nekakšen problem, s katerim se spopada iz dneva v dan, mogoče je pri tebi drugače Kitty?
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 20. Avg. 2004 11:49

nekako se strinjam s kitty....tud men se smiljo boge kravice,pa lušni pujski.....in komot bi lahko prežveli brez mesa ker ni nobenih vitaminov v njem,to je samo crkovina.....

sej ne rečm nč,tud jst včasih kakšnega purana pojem ali pa ribi....sam je
res žalostno,k se žvali mučjo predn jih mi dobimo na krožnik
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 20. Avg. 2004 11:54

kathy napisal/-a:in komot bi lahko prežveli brez mesa


S tem se nikakor ne strinjam, ker vsebuje pomembne snovi za otroke, ki še odraščajo.

Hmmm, imaš zanimivo teorijo kathy vendar v praksi je ne uresničuješ. Uboge ribice ki jih ješ :cry:
Uporabniški avatar
darchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 5. 7. 2004
Kraj: EU :-)

Neprebrana objavaNapisal/-a darchy » 20. Avg. 2004 11:57

kathy napisal/-a:....in komot bi lahko prežveli brez mesa ker ni nobenih vitaminov v njem,to je samo crkovina.....


ja, človek je mrhovinar.
tudi mene stisne, ko vidim teličke z vlkimi učkami na 'tistem' tovornjaku....

ampak meso vseeno jem, ker tax pač ne razmišljam o tem. sicer pa nisem nevemkak ljubitelj mesa - že iz zdravstvenih razlogov samo bela perutnina in ribe.
nikakor pa ne bi mogla jest živali, ki sem jo malo pred tem 'videla' , ali pa celo 'božala'.
*I love sunshine*
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 20. Avg. 2004 12:00

Sunshine357 napisal/-a:
kathy napisal/-a:in komot bi lahko prežveli brez mesa


S tem se nikakor ne strinjam, ker vsebuje pomembne snovi za otroke, ki še odraščajo.

Hmmm, imaš zanimivo teorijo kathy vendar v praksi je ne uresničuješ. Uboge ribice ki jih ješ :cry:


sej so res uboge,se popolnoma zavedam in uboge vse žvali ki jih jemo pa nosmo itd.....sej ne pravim da sem svetnica glede tega sam pač rajši se probam izognt....ko se da

če otroci nebi nikol dobil mesa oz če ga nebi probal ga tud nikol nebi pogrešal....meso vsebuje samo beljakovine,ki pa se jih dobi tudi v zelenjavi in žitaricah...in je ta način prehranjevanja bolj zdrav...to ni moja teorija ampak študija iz anglije...
Uporabniški avatar
darchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 5. 7. 2004
Kraj: EU :-)

Neprebrana objavaNapisal/-a darchy » 20. Avg. 2004 12:02

kaj pa usnje, punce? a nosite usnjene čevlje, pa paske, pa plašče...
*I love sunshine*
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 20. Avg. 2004 12:13

darchy napisal/-a:kaj pa usnje, punce? a nosite usnjene čevlje, pa paske, pa plašče...


jst ne nosim plaščev...zmeri prvm ko me lubi vpraša če si bom kakšn plašč kupla mu rečem,da ne bom nosila krave....pasov tudi ne nosim,ker mam rajši pasove iz blaga ali pa umetnega usnja....probam narest kar se da

ja, čevlje pa nosim....še posebi superge....sam te niso čist celi iz usnja
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 20. Avg. 2004 12:27

darchy napisal/-a:kaj pa usnje, punce? a nosite usnjene čevlje, pa paske, pa plašče...


Ful dobro uprašanje moram rečt!! No jst drgač nosim samo usnjene čevlje, drugih izdelkov iz usnja pa ne!
Me pa zanima, če se tiste vegeterjanke, k se jim živalce za hrano smiljo držijo tut tega, da ne kupujejo usnjenih izdelkov?
Uporabniški avatar
darchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 5. 7. 2004
Kraj: EU :-)

Neprebrana objavaNapisal/-a darchy » 20. Avg. 2004 12:33

tiasha napisal/-a:Me pa zanima, če se tiste vegeterjanke, k se jim živalce za hrano smiljo držijo tut tega, da ne kupujejo usnjenih izdelkov?


in pa raznoraznih kremic in drugih preparatov, v katerih so 'živalske' snovi...
kaj pa usnjeni deli avtomobila, pohištva, pa usnjene rokavice, torbice, peresnice, denarnice, obeski (tud za ključe)....
*I love sunshine*
enč
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 17. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a enč » 20. Avg. 2004 12:52

in
Sunshine357 napisal/-a:
kathy napisal/-a:in komot bi lahko prežveli brez mesa


S tem se nikakor ne strinjam, ker vsebuje pomembne snovi za otroke, ki še odraščajo.

Hmmm, imaš zanimivo teorijo kathy vendar v praksi je ne uresničuješ. Uboge ribice ki jih ješ :cry:


jaz mam dve mlajši sestrici, ki sta vegetarijanki že od rojstva in moram rečt, da so bolj zdrave kot marsikater otrok v vrtcu! ma tud zelenjava dost vitaminov... pa tud veliko je nadomestkov, npr. soja, leča, tofu, sejtan... a mislte da je zdravo, da nekateri 3 krat na dan jejo meso :?: :!: jaz mislim da ni... pomislite kako je bilo pred 50imi leti ko so mesne izdelke jedli samo ob praznikih, torej 3-5 na leto :!: :!: in tudi bistveno manj je bilo bolezni... zdaj pa je vsega boga in rak in holesterol... ste kdaj pomislile tudi na to koliko jih je umrlo zaradi norih krav? preveč... samo to se pač ne govori javno, ker bi bilo preveč šokantno, raje si spomnijo nek drug vzrok smrti! (to vem, ker je bilo tako v nm) sej v bistvu ni važno! vsak ma svoje mnenje... in jaz sem vam svojega povedala.... :razz: :razz:

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov