Vegetarijanstvo

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
želvica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a želvica » 16. Avg. 2004 14:09

jaz sem polvegetarianec. jem živalske stvari, samo mesa ne. torej pijem mleko, jem jajca...ker nimam rada sira (niti rastlinskega ne) ter nekatere vrste zelenjave, pač moram tudi nekaj živlaskega, da je moj jedilnik bolj pester.
sicer je pa tu en link o vegetarianstvu:
http://www.svet-je-lep.com/prehrana/ved ... anstvo.php
tincha
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 3. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tincha » 17. Avg. 2004 17:16

cebelica napisal/-a:Jaz sem delna vegetarijanka. Čeprav se za to nisem odločila zavestno, zaradi kakšnih predsodkov, ampak enostavno zato, ker nimam potrebe po mesu. Nimam ga rada.

Ko pa se mi zalušta kakšen košček - ponavadi kakšen puranji file ali pa kaki čevapčič iz žara, pa si ga seveda privoščim. Ampak ful ful malo.

Drugače pa se nikoli ne bi odrekla pršutu in ribam. Mjammm...

Prav tako pa mi nikakor ne pride na misel, da bi postala vegetarijanka zaradi kakršnihkoli prepričanj. Ker že tako nas življenje in družba na vsakem področju omejujeta, zakaj bi se še mi sami?

Vendar to je le moje mnenje. Sicer pa je to odločitev posamenzika!


js sm ista :lol:

:respekt:
Uporabniški avatar
lisička
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 249
Na forumu od: 27. 7. 2004
Kraj: malo tuki malo tam

Neprebrana objavaNapisal/-a lisička » 18. Avg. 2004 7:47

[quote="tincha"][quote="cebelica"]Jaz sem delna vegetarijanka. Čeprav se za to nisem odločila zavestno, zaradi kakšnih predsodkov, ampak enostavno zato, ker nimam potrebe po mesu. Nimam ga rada.

Ko pa se mi zalušta kakšen košček - ponavadi kakšen puranji file ali pa kaki čevapčič iz žara, pa si ga seveda privoščim. Ampak ful ful malo.

Drugače pa se nikoli ne bi odrekla pršutu in ribam. Mjammm...

Prav tako pa mi nikakor ne pride na misel, da bi postala vegetarijanka zaradi kakršnihkoli prepričanj. Ker že tako nas življenje in družba na vsakem področju omejujeta, zakaj bi se še mi sami?

Vendar to je le moje mnenje. Sicer pa je to odločitev posamenzika!


Tudi pri meni je podobno. Jaz se nimam za vegetarianko, vendar res zelo malo jem meso. Med tednom (skoraj) nikoli, za vikend pa se raje malo prisilim, ravno toliko da dobim kakšen potreben vitaminček iz mesa, ki ga drugje ni. Nimam ravno odpora do mesa, le ne ljubi se mi ga jesti. Pa saj mi ne manjka, tako da ni panike. Če se bo pa slučajno v zdravju pokazal primanjkljaj, se bom malo bolj prisilila ga jesti.
enč
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 17. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a enč » 19. Avg. 2004 10:47

jaz sem pa vegetarijanka zdle že 11 leto inmi čist nč ne manka, mela sem probleme s slabokrvnostjo ampak drgač pa ni panike in se počutim super. jem veliko zelenjave,sadja, mlečnih izdelkov, jem pa tud razne nadomestke za meso... pr nas cela familija ne je mesa. jaz pa v bistvu nikol nisem marala mesa, ko sem bla majhna sem ga pluvala ven, tko da lahko brez problem živim brez in tud pogrešam ga ne... najbolj hecno je pa to, k pol vsak tadrug sprašuje kaj sploh jem, kakor da ni dost stvari brezmesa... mislim nekateri se pač ne zavedajo kaj vse se da s hrano (brez mesa) nrdit... :lol: poznam pa tud dost takih k jejo meso sam takrat ko jim res zapaše, pa še to samo kakšno salamo!
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 19. Avg. 2004 11:37

enč napisal/-a:jaz sem pa vegetarijanka zdle že 11 leto inmi čist nč ne manka, mela sem probleme s slabokrvnostjo ampak drgač pa ni panike in se počutim super. jem veliko zelenjave,sadja, mlečnih izdelkov, jem pa tud razne nadomestke za meso... pr nas cela familija ne je mesa. jaz pa v bistvu nikol nisem marala mesa, ko sem bla majhna sem ga pluvala ven, tko da lahko brez problem živim brez in tud pogrešam ga ne... najbolj hecno je pa to, k pol vsak tadrug sprašuje kaj sploh jem, kakor da ni dost stvari brezmesa... mislim nekateri se pač ne zavedajo kaj vse se da s hrano (brez mesa) nrdit... :lol: poznam pa tud dost takih k jejo meso sam takrat ko jim res zapaše, pa še to samo kakšno salamo!



To gre tud men ful na živce, če me kdo vpraša, kva pol sploh jem, če ne jem mesa. A kao iz zelenjave se ne da nič narest, oziroma, če ni mesa ni kosila, al kako že......Odkar sama zase kuham, sem jedla že vse čudne kombinacije kuhane in sveže zelenjave, da zelenjavnega kosila sploh ne morem več primerjati z mesnim,....
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 19. Avg. 2004 12:00

enč napisal/-a:jaz sem pa vegetarijanka zdle že 11 leto!


Kakšna vegeterijanka pa si?

Aja, pa zanima če pojeste dosti oreščkov?
Zadnjič spremenil Sunshine, dne 19. Avg. 2004 12:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 19. Avg. 2004 12:01

Aja sama nisem vegeterijanka. Rada pojem kakšen puranji ali piščančji zrezek. Imam pa obdobja, ko mi meso enostavno ne paše.

Vendar brez mleka ne bi šlo pri meni
Uporabniški avatar
želvica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a želvica » 19. Avg. 2004 12:14

Sunshine357 napisal/-a:Vendar brez mleka ne bi šlo pri meni

saj zato sem pa jaz delna vegetarianka in ne jem samo mesa :D
enč
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 17. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a enč » 19. Avg. 2004 12:36

Sunshine357 napisal/-a:
enč napisal/-a:jaz sem pa vegetarijanka zdle že 11 leto!


Kakšna vegeterijanka pa si?

Aja, pa zanima če pojeste dosti oreščkov?


sej pravim, ne jem NIČ mesa, niti rib, jajc pa sploh ne. samo mlečne izdelke(jogurte pa mleko) :roll:
enč
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 17. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a enč » 19. Avg. 2004 12:39

marateja napisal/-a:
enč napisal/-a:jaz sem pa vegetarijanka zdle že 11 leto inmi čist nč ne manka, mela sem probleme s slabokrvnostjo ampak drgač pa ni panike in se počutim super. jem veliko zelenjave,sadja, mlečnih izdelkov, jem pa tud razne nadomestke za meso... pr nas cela familija ne je mesa. jaz pa v bistvu nikol nisem marala mesa, ko sem bla majhna sem ga pluvala ven, tko da lahko brez problem živim brez in tud pogrešam ga ne... najbolj hecno je pa to, k pol vsak tadrug sprašuje kaj sploh jem, kakor da ni dost stvari brezmesa... mislim nekateri se pač ne zavedajo kaj vse se da s hrano (brez mesa) nrdit... :lol: poznam pa tud dost takih k jejo meso sam takrat ko jim res zapaše, pa še to samo kakšno salamo!



To gre tud men ful na živce, če me kdo vpraša, kva pol sploh jem, če ne jem mesa. A kao iz zelenjave se ne da nič narest, oziroma, če ni mesa ni kosila, al kako že......Odkar sama zase kuham, sem jedla že vse čudne kombinacije kuhane in sveže zelenjave, da zelenjavnega kosila sploh ne morem več primerjati z mesnim,....


se popolnoma strinjam s tabo!sej pravim, nekateri ne vejo kakšne kombinacije lahko vse zmečeš skup :roll: sicer pa sm mela že dost kolegov na kosilu pa sploh opazil niso da not ni mesa, vse kar je blo slišat od njih so ble pohvale kako je dobro! :lol:
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 19. Avg. 2004 12:43

Ti čist verjamem.
Ponavadi k jst slučajno kuham kosilo, pa še jst k sploh videt ne smsm surovega mesa, kombiniram vso zelenjavo skupaj. Mogoče mal več začimb not zmečem in pol se u bistvu zraven mea sploh ne rab.

Zaenkra se pa tud še noben (starši od mojga niti moj) ni pritoževal čez mojo kuho. Kvečjemu so bili še talarji čist pomazani in polizani :o
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
enč
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 17. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a enč » 19. Avg. 2004 12:54

mas kasen dober recept, kasno posebno specialiteto... :roll:
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 19. Avg. 2004 12:55

Sunshine357 napisal/-a:sama nisem vegeterijanka. Rada pojem kakšen puranji ali piščančji zrezek. Imam pa obdobja, ko mi meso enostavno ne paše.


Enako tut jst, vegeterjanka nisem, mesa pa tut ne obožujem lih najbol, če že pojem kkšn mejhn košček mesa, ponavadi v kaki omaki zraven z rižem ali testeninami, imam pa tudi obdobja, ko mesa sploh vidt ne moram na krožniku, ne bi pa mogla brez kkšnga pršuta al pa kkšnga dobrga dunajca :razz:
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 19. Avg. 2004 13:04

enč napisal/-a:mas kasen dober recept, kasno posebno specialiteto... :roll:



Zdele trenutno se nobenga ne spomnim, pa tud pogledat nimam kam trenutno. Drugač je pa ful velik stvari k se delajo čist na easy način, pa hitr

Takoj, k bom najdla cajt ti sporočim recepte.

Lahko pa ti tud napišeš kakšnega, če poznaš
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
enč
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 17. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a enč » 19. Avg. 2004 13:25

marateja napisal/-a:
enč napisal/-a:mas kasen dober recept, kasno posebno specialiteto... :roll:



Zdele trenutno se nobenga ne spomnim, pa tud pogledat nimam kam trenutno. Drugač je pa ful velik stvari k se delajo čist na easy način, pa hitr

Takoj, k bom najdla cajt ti sporočim recepte.

Lahko pa ti tud napišeš kakšnega, če poznaš


najlažje pa najhitrejš je omakca pa makarončki. jaz omako nrdim tko da dam mal olja ingverja pol pa prepražim na tem papriko, pol dodam na kocke narezane malancane in ko le ti spustijo +vodo dam zravn še pelate čist na konc pa začimbe...mmmm.. :lol: ful dobr! pa parmezan- obvezno...

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov