Vegetarijanstvo

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 19. Feb. 2010 23:50

No daj.
Si ali nisi.
Če gledaš na vegeterijanstvo kot na stil življenja, na neko predanost temu stilu življenja, vegeterijanstvo torej JE. Je celota, ne ješ živečih bitij and thats it. Ribe so živeča bitja z vsem, da so priznana kot bitja. Torej so identična zajcem, psom, mačkom, levom, slonom, kitom ipd.
Torej, kako si lahko sploh nekaj delno? Kako si ti lahko del ene celote in del neke druge celote in si upaš označit sebe sploh pod istim imenom, kakor je celotna celota? Torej si mesojed-vegeterijanec! Kakor tudi v drugih rečeh rečeš, nikoli nemoreš biti DELNO nekaj, ker če drugi del, ni del iste celote, potem prvi del sploh ni del tiste prvotne celote, ker ga drugi del izključuje, kot del. :)
Če si mesojed- nisi vegeterijanec in če si vegeterijanec-nisi mesojed. Lahko imaš nekatere prvine vegeterijanstva v svoji prehrani ampak se nikakor nemoreš oklicat za vegeterijanca. Si vsejed takoj, ko poješ malo mesa in obenem ješ neživa bitja.
Če ne razumeš, tako tudi dveh verstev nemoreš bit. Si Kristjan in "delno" ateist. Ni opcije. Takoj, ko vključiš del neverovanja(ali druge vere) si izključil prvotno vero-kristjanstvo. Drug drugega izključujeta. Nista kompatibilna. Tako mesojedstvo in vegeterijanstvo NISTA kompatibilna, da imaš sploh opcijo reči, da si DELNO vegeterijanec. Beseda vegeterijanec tako izgubi svoje ime, svojo "trade mark".
Torej, kvečjemu si lahko izmisliš(no ja, že obstaja) novo ime, ki ima veliko množico prvin vegeterijanske prehrane in le redke mesojedske.

Uporaba "delno" spada samo v kontekst, kjer pojem celote ni jasno razčiščen. Vegeterijanstvo-kot celota, je popolnoma jasno razščišeno. Ne ješ živali. Če jih, ne spadaš sem.
Sploh pa, vprašaj se, kaj so ribe manjvredne do drugih bitij, da si ne zaslužijo humanega ravnanja od vegeterijancev, katerih geslo sloni na humanosti-sobivanju z živimi bitji?
Definicija delnega vegeterijanstva je torej absurdna.
It was forever..but it didnt last long..
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 19. Feb. 2010 23:53

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 23:31, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 20. Feb. 2010 0:02

Kva je. :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 20. Feb. 2010 0:18

..Evelyn.. napisal/-a:No daj.
Si ali nisi.
Če gledaš na vegeterijanstvo kot na stil življenja, na neko predanost temu stilu življenja, vegeterijanstvo torej JE. Je celota, ne ješ živečih bitij and thats it. Ribe so živeča bitja z vsem, da so priznana kot bitja. Torej so identična zajcem, psom, mačkom, levom, slonom, kitom ipd.
Torej, kako si lahko sploh nekaj delno? Kako si ti lahko del ene celote in del neke druge celote in si upaš označit sebe sploh pod istim imenom, kakor je celotna celota? Torej si mesojed-vegeterijanec! Kakor tudi v drugih rečeh rečeš, nikoli nemoreš biti DELNO nekaj, ker če drugi del, ni del iste celote, potem prvi del sploh ni del tiste prvotne celote, ker ga drugi del izključuje, kot del. :)
Če si mesojed- nisi vegeterijanec in če si vegeterijanec-nisi mesojed. Lahko imaš nekatere prvine vegeterijanstva v svoji prehrani ampak se nikakor nemoreš oklicat za vegeterijanca. Si vsejed takoj, ko poješ malo mesa in obenem ješ neživa bitja.
Če ne razumeš, tako tudi dveh verstev nemoreš bit. Si Kristjan in "delno" ateist. Ni opcije. Takoj, ko vključiš del neverovanja(ali druge vere) si izključil prvotno vero-kristjanstvo. Drug drugega izključujeta. Nista kompatibilna. Tako mesojedstvo in vegeterijanstvo NISTA kompatibilna, da imaš sploh opcijo reči, da si DELNO vegeterijanec. Beseda vegeterijanec tako izgubi svoje ime, svojo "trade mark".
Torej, kvečjemu si lahko izmisliš(no ja, že obstaja) novo ime, ki ima veliko množico prvin vegeterijanske prehrane in le redke mesojedske.

Uporaba "delno" spada samo v kontekst, kjer pojem celote ni jasno razčiščen. Vegeterijanstvo-kot celota, je popolnoma jasno razščišeno. Ne ješ živali. Če jih, ne spadaš sem.
Sploh pa, vprašaj se, kaj so ribe manjvredne do drugih bitij, da si ne zaslužijo humanega ravnanja od vegeterijancev, katerih geslo sloni na humanosti-sobivanju z živimi bitji?
Definicija delnega vegeterijanstva je torej absurdna.


Amen.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 20. Feb. 2010 1:06

Se počutim kot vzgojiteljica v vrtcu, ki vpije: 'Otrociiiiii, miiiiiiir!!!!!!!!!!!!' :lol:
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 20. Feb. 2010 1:58

Lady_Cristina napisal/-a:Vrste vegetarijanstva:


Lakto-ovo vegetarijanstvo: ne jedo mesa in rib, jedo pa ostala živalska živila
Lakto vegetarijanstvo: ne jedo mesa/rib/jajc, jedo pa ostalo
Ovo vegetarijanstvo: ne jedo mesa/rib, jedo živalske izdelke, mampak ne jedo pa mlečnih izdelkov
Veganstvo: ne jedo ničesar od naštetega, le občasno jedo med
Presnojedstvo: ne jedo ničesar od zgoraj naštetega, in le surovo in svežo rastlinsko hrano
Frutarijanstvo: ne jedo ničesar od zgoraj naštetega, od rastlinske hrane jedo samo sadje
Makrobiotika: ne jedo mesa, ribe jedo občasno, ostalih živalskih izdelkov pa ne jedo
Delno vegetarijanstvo: ne jedo mesa, jedo pa ribe in ostale živalske izdelke

Opazite besedo vegetarijanstvo v besedni zvezi 'delno vegetarijanstvo'? Tudi če je delno, vseeno je še vegetarijanstvo. Več pa ne bom komentirala.


Evo ravno nekaj podobenga sem misla prepisat iz skripte za kulinariko :D Js se čist strinjam s tem.
Uporabniški avatar
tmis_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 736
Na forumu od: 22. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a tmis_ » 20. Feb. 2010 9:23

Meni je to delno vegetarijanstvo kr neki. Al delaš stvari za prav ali jih pa sploh ne delaš.
doda22
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 4. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a doda22 » 20. Feb. 2010 12:02

tmis_ napisal/-a:Meni je to delno vegetarijanstvo kr neki. Al delaš stvari za prav ali jih pa sploh ne delaš.



se čisto strinjam..ribe so živali pa amen :D če ne ješ mesa, ješ pa ribe za mene nisi noben vegeterijanc, ampak si sam izbirčen :D
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 20. Feb. 2010 13:12

Js tud stojim za tem da vegeterjanc je samo in edino tisti, ki ne je nobene vrste mesa (in ja riba JE meso!), veganov pa sploh ne štekam, er kaj hudiča pa more bit narobe s tem, da nam krava daje mleko, kura jajca...? A živalim kej manjka zarad tega? A jih kej boli? NE! One so "narjene" da dajejo te stvari. Sicer sama jem samo pust meso, purana, piščanca, svinjine sploh ne, pa čevapčičou pa teh stvari z žara tud ne, prou tko ne hrenovk, raznih poli salam pa paštet... mam rada ribe, tuno, toj pa to pa bi se, kokr so ene v prvih postih pisale, lahko opredelila za delno (WTF?!) vegeterjanko. Sicer se mi pa vegeterjanci zdijo smešni, ker večinoma to sploh niso, ne živijo zdravo, ne vejo kako se pravilno prehranjujejo vegeterjanci in wtf, če si ti neki pametn kok ti meso nč ne manjka, zakaj hudiča pa pol rabš nadomestk? Ljudje smo narjeni tko, da rabmo določene stvari, da lahko funkcioniramo in brez mesa in živalskih produktou se to ne da pa me nben nau prepričou u nasprotno!

Od sošolke tip je kao vegan (spet ena svoja razlaga, ker tip ne je mesa, je ribe, ne pije pa mleka?! - toj po novem kao vegan?) in mi je enkat zaceu pridgat kok so živalski produkti nezdravi za telo pa bla bla bla... in ga poslušam do konca, pol sm mu pa sam rekla, lepo je to slišat od nekoga k škatlo rdečih marličou pokadi na dan pa tri pire spije dnevno!
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 20. Feb. 2010 13:24

Potem se tudi jaz lahko opredelim za delno vegetarijanko, ker ne jem govedine :D

Resnični primer: Moj kolega se smatra za vegetarijanca. Je pa čevapčiče, hrenovke, pršut in poli salamo.
LanaMaxim
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 644
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LanaMaxim » 20. Feb. 2010 14:18

^^ Aha, čisti vegetarijanec je! :D :lol:
doda22
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 4. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a doda22 » 20. Feb. 2010 14:35

jullia_ napisal/-a:Potem se tudi jaz lahko opredelim za delno vegetarijanko, ker ne jem govedine :D

Resnični primer: Moj kolega se smatra za vegetarijanca. Je pa čevapčiče, hrenovke, pršut in poli salamo.



Jz tut enga takega poznam :D
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 20. Feb. 2010 14:53

doda22 napisal/-a:
tmis_ napisal/-a:Meni je to delno vegetarijanstvo kr neki. Al delaš stvari za prav ali jih pa sploh ne delaš.



se čisto strinjam..ribe so živali pa amen :D če ne ješ mesa, ješ pa ribe za mene nisi noben vegeterijanc, ampak si sam izbirčen :D


Pač če ti neka stvar ne paše oz. se ti celo gabi in je neb dal pod nobenih pogojem v usta, za mene nisi zbirčen.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 20. Feb. 2010 16:25

*kayka* napisal/-a: veganov pa sploh ne štekam, er kaj hudiča pa more bit narobe s tem, da nam krava daje mleko, kura jajca...? A živalim kej manjka zarad tega? A jih kej boli? NE! One so "narjene" da dajejo te stvari.


Je splošno znano da nekaterim piščancem režejo kljune in da krave ne vidijo sonca in da so razmere precej bedne. (razen eko jajc in mleka) In ne, NISO narjeni da "dajejo" te stvari, đizs kero mišljenje. Jajca so kurja menstruacija, mleko je pa v bistvu za teličke, ne za ljudi. Sicer jst to jem, ampak popolnoma štekam vegane zakaj ne, in svaka jim čast ker je res težko (in drago). In da nekdo trdi da so oni narjeni da nm dajejo to, je tko kot k mamica reče petletnemu otročku "pojej pujska da bo vesel". :D In tvoj pogled na vegetarijanstvo je mal izkrivljen, nobenih "nadomestkov" ne rabš, sam se nam spuščala v to.


In ja, pol je moj brat tud delni vegetarijanc, ker ne je purana. :D
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 20. Feb. 2010 18:35

..Evelyn.. napisal/-a:Sploh pa, vprašaj se, kaj so ribe manjvredne do drugih bitij, da si ne zaslužijo humanega ravnanja od vegeterijancev, katerih geslo sloni na humanosti-sobivanju z živimi bitji?


Niso vsi vegetarijanci, ker se jim živali smilijo, to je prvo. Drugo, delno veren si glihtak lahko, tako da ta primerjava je bila konkretno mimo..


haley - :gut:
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov