Vegetarijanstvo

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
študentka20
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 553
Na forumu od: 10. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a študentka20 » 15. Avg. 2010 10:31

na žalost je tako, da če si danes vegi te zelo čudno gledajo, in si zelo čuden človek. tudi kar se tiče prehrane, grem v trgovino si po hrano, pa me že prodajalka gleda kot da sem nardila največji greh. Mislim pač, da še v mojem okolišu niso sprejeli vegetarijancev - ker nimam namreč sama takšnih opažanj. Zato sploh ne razlagam kaj jem, pa zakaj ne in zakaj ja...:)
življenje je igra,igraj jo,
življenje je izziv,sprejmi ga,
življenje je iskanje,razišči ga,
življenje so sanje,uresniči jih. (sai baba)
suomi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 3. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a suomi » 15. Avg. 2010 11:21

uf tazadne se sekiraj za prodajalke ;) Jaz sem sla enkat v malo trgovinico (mercator) na vasi in vprašam če majo tofu. Pa tko prodajalka gleda, a Toffee bombone? jaz tko: ne tofu- sojin sir! Ona tko čudn gleda: ja kaj pa je to?? V glavnem, sem šla sam ven.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 15. Avg. 2010 21:57

suomi napisal/-a:uf tazadne se sekiraj za prodajalke ;) Jaz sem sla enkat v malo trgovinico (mercator) na vasi in vprašam če majo tofu. Pa tko prodajalka gleda, a Toffee bombone? jaz tko: ne tofu- sojin sir! Ona tko čudn gleda: ja kaj pa je to?? V glavnem, sem šla sam ven.


Brezveze se sekirat zaradi takih ljudi.
Če vegetarijanci želimo, da bomo enkrat povsod lahko kupili tofu, seitan, rastlinsko mleko ipd., moramo biti tečni. :lol: S tem mislim to, da pač v vsaki :!: štacuni vsakič :!: sprašujemo, če imajo tofu, pa potrpežljivo razlagamo, kaj to je itd. Potem trgovci dobijo občutek, da se veliko ljudi zanima za to in da bi radi kupili in kontaktirajo dobavitelje in čez par tednov so izdelki na policah.
Enako velja za gostince oz. gostinske lokale. Pač vsakič posebaj želimo naročiti tofu z žara ali pa paniran seitan ali pa sojin golaž ali pa... in če tega nimajo, napišemo v knjigo pritožb in pohval, da smo bili precej razočarani, ko so nam (od brezmesne ponudbe) lahko postregli edino npr. s solato in ocvrtim sirom. Enkrat bo lastniku restavracije že kapnilo, da bo treba kaj od tega začet ponujat.
Pač trg ponuja tisto, po čemer je povpraševanje.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
suomi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 3. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a suomi » 18. Avg. 2010 11:11

katja_t_1980 ja imaš prav. treba je biti vztrajen pri teh stvareh, da kaj dosežeš. Bi želela več ponudbe soje, dala, leče, eksotičnih začimb, mok iz stročnic in raznih žit, modelčkov za izdelavo tofuja, ... v večjih trgovskih centrih.
Moj namen sicer ni da bi v 'navadnih' gostilnah jedla vege jedi. Ne moreš jest ocvrt sir, v istem olju kjer cvrejo meso in podobno. Jaz itak ne jem ničesar, kar pripravijo drugi. Pač ne želim komplicirat, kaj je nekdo dal notr, in če je rezal na isti deski kot meso, in če si je umi roke, ipd. A veš kaj hočem povedat? ... s časoma pride tako, da pač lahko zaupaš samo sebi in ješ hrano, ki jo sam pripaviš. Sem vege 15 let in zadnjih 10 let več al manj sama kuham, prej sem pa od mami, k je tudi vege.
Uporabniški avatar
študentka20
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 553
Na forumu od: 10. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a študentka20 » 18. Avg. 2010 18:04

ja vem ja, da je ona zadnja na ketero bi se morala ozirati, sam mi je dala krasen primer kako je sprejeta "drugačnost", ker pač ne jem mesa...zanimivo je to, da nikol v družbi ne bluzim folku zakaj naj nebi jedli mesa, ker nisem pristaš tega da bi karkoli vsiljevala, medtem ko meni nonstop gušijo da jem nezdravo, da živali so za to da jih jemo...hvala bogu se mi ti osebki iz življenja umikajo, ker je včasih blo že too much vsega....in pol se za pol minutke počutim kot največji debil...:) :D
življenje je igra,igraj jo,
življenje je izziv,sprejmi ga,
življenje je iskanje,razišči ga,
življenje so sanje,uresniči jih. (sai baba)
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 18. Avg. 2010 20:43

študentka20 napisal/-a:ja vem ja, da je ona zadnja na ketero bi se morala ozirati, sam mi je dala krasen primer kako je sprejeta "drugačnost", ker pač ne jem mesa...zanimivo je to, da nikol v družbi ne bluzim folku zakaj naj nebi jedli mesa, ker nisem pristaš tega da bi karkoli vsiljevala, medtem ko meni nonstop gušijo da jem nezdravo, da živali so za to da jih jemo...hvala bogu se mi ti osebki iz življenja umikajo, ker je včasih blo že too much vsega....in pol se za pol minutke počutim kot največji debil...:) :D


Tudi meni se dogaja, da se okoli mene pojavljajo večinoma vegetarijanci. Ali pa ljudje, ki jim ni nujno jesti meso vsak dan al pa celo vsak teden. Ostalih sploh ne srečujem več. Pa ne, da ne bi hotela, ampak so se kar nekam izgubili oz. smo se oddaljili. Sej ponavadi je tako, da če imaš precej različna načela, se oddaljiš in najdeš ljudi, s katerimi imaš podobna mnenja oz. skupne interese.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 20. Avg. 2010 8:05

katja_t_1980 napisal/-a:Enako velja za gostince oz. gostinske lokale. Pač vsakič posebaj želimo naročiti tofu z žara ali pa paniran seitan ali pa sojin golaž ali pa... in če tega nimajo, napišemo v knjigo pritožb in pohval, da smo bili precej razočarani, ko so nam (od brezmesne ponudbe) lahko postregli edino npr. s solato in ocvrtim sirom. Enkrat bo lastniku restavracije že kapnilo, da bo treba kaj od tega začet ponujat.
Pač trg ponuja tisto, po čemer je povpraševanje.


to se mi zdi zelo dobra poteza. tudi mene vedno zniva preseneča kako malo domišlije imajo slovenski gostinci in je na meniju ponavadi samo ocvrt sir in zelenjavni krožnik (ki je itak samo razkuhana zelenjava). Neverjetno res
you believe lies so you eventually learn to trust no one but yourself
suomi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 3. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a suomi » 20. Avg. 2010 19:56

Najbolj je zavit v vegetarijansko restavracijo. Tamo bodo sigurni imeli večjo ponudbo. Govinda's (LJ) je sigurno dobr izbor.
Drugače pa ko sem še šla v kako gostilno sem parkrat jedla kar ok:
Gostilna Ančka (gorenjska): drobnjakovi štruklji (domača verzija http://www.favoritecook.com/chive-struklji), skutni ali ajdovi so bli fajn. Pa kak zel. krožnik z mladim pečenim krompirjem, al dente kuhano zelenjavo s svežimi zelišči, grillan sveži sir. Pa tudi vidla sem zel. kanelone, lazanje v drugih gostilnah... Nekje na Bledu sem tudi dobro jedla, se ne spomnim imena. Vedno ostanejo pice: margerita, vrtna, zelenjavna, z rukolo, calzone ,...
Kim77
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 7. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Kim77 » 21. Avg. 2010 9:04

Meni je zelo okusno v Ajdovem Zrnu v Ljubljani.
Uporabniški avatar
little.miss.trouble
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 15. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a little.miss.trouble » 22. Avg. 2010 18:38

študentka20 napisal/-a:na žalost je tako, da če si danes vegi te zelo čudno gledajo, in si zelo čuden človek. tudi kar se tiče prehrane, grem v trgovino si po hrano, pa me že prodajalka gleda kot da sem nardila največji greh. Mislim pač, da še v mojem okolišu niso sprejeli vegetarijancev - ker nimam namreč sama takšnih opažanj. Zato sploh ne razlagam kaj jem, pa zakaj ne in zakaj ja...:)


kje pa živiš? js na srečo nimam problemov s tem. še po vegi kebab bi lahko šla pa me noben ne bi čudno gledo :D se pa velkokrat najde kdo ki sprašuje zakaj ne jem mesa (ponavadi iz radovednosti) pa lepo razložim ... no najdejo se pa tut taki ki se norčujejo, pa me hočejo prepričat da bi jedla meso (ne vem kk majo tako voljo pa ne obupajo) ampak se na mnenja takih ljudi, ki imajo predsodke do nečesa sploh ne oziram

Na splošno pa se mi zdi, da vegetarjanci noro dobro jemo ... sploh od kar mamo tople obroke v šoli mi je njami ...še velkokrat si kdo ko ni vegetarjanec naroči vegi hrano ... edino tega nikol nisem razumela in nikol ne bom zakaj nam včasih skuhajo morske sadeže??? vsaj za mene je to meso in pač ostanem lačna
I`m a good girl. I do everything a bad girl does but I do it good.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 22. Avg. 2010 19:22

suomi napisal/-a:Ma sej sploh ni tolk v hrani, ampak v genetiki. Enim pač nič ne pomaga, ne kvihtanje, ne beljakovine, ne preh. dodatki,... ;)
To nikakor ni res. Vsak se lahko zelo nabilda.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 22. Avg. 2010 21:11

little.miss.trouble napisal/-a:Na splošno pa se mi zdi, da vegetarjanci noro dobro jemo ... sploh od kar mamo tople obroke v šoli mi je njami ...še velkokrat si kdo ko ni vegetarjanec naroči vegi hrano ... edino tega nikol nisem razumela in nikol ne bom zakaj nam včasih skuhajo morske sadeže??? vsaj za mene je to meso in pač ostanem lačna


Se strinjam, da vegetarijanci ful dobro jemo. Odkar ne jem mesa, se je pestrost moje prehrane precej povečala, izboljšal okus,...
Morske sadeže vam naredijo zato, ker nekateri ne smatrajo rib in morskih sadežev pod meso. Domnevam, da so to povzeli iz krščanske zapovedi, da je ob petkih post, ob katerem se ne sme jesti mesa, ribe pa lahko, torej se ribe ne smatrajo pod meso. Predlagam, da vegetarijanci opozorite tistega, ki vam pripravlja obroke, da so ribe in morski sadeži prav tako meso in da tega ne želite jesti. Če ne drugega, razložite s tem, da je meso vsako mišičje in da tisti, ki jedo morsko hrano, jedo prav mišičje rib, školjk, rakov in lignjev.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
Uporabniški avatar
little.miss.trouble
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 15. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a little.miss.trouble » 24. Avg. 2010 16:52

Ja to še razumem, da velko kdo to misli, samo od poklicnih kuharjev bi pa pričakovala da to vejo ...
I`m a good girl. I do everything a bad girl does but I do it good.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 24. Avg. 2010 19:32

Se strinjam, da bi MORALI to vedeti. Verjetno so pod tako velikim vplivom določenih avtoritet, da ne razmišljajo več s svojo glavo. Če jim nekdo reče, da riba ni meso in da je celo postna hrana, pač riba zanje ni meso. Očitno potrebujejo nekoga, da jih razsvetli. :wink:
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov