Vegetarijanski recepti

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Če primerjam naštete skupine izdelkov, dnevno pojem največ:

jajc
5
9%
mlečnih izdelkov
42
75%
sojinih izdelkov
0
Brez glasov
stročnic (npr. fižola, graha, leče, čičerike)
3
5%
različnih semen (npr. bučnih, sončničnih)
0
Brez glasov
različnih oreškov (npr. mandljev, orehov, lešnikov, arašidov)
3
5%
seitana
0
Brez glasov
beljakovinsko bogatih žitaric (npr. kvinoje, ajde, rjavega riža, amaranta)
3
5%
Skupaj glasov : 56

Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 21. Apr. 2010 20:38

Ah kje pa. Jaz moj juicer operem v 5 minutah. Lepo se azstavi, spereš pod tekočo vodo, edino za kar uporabiš gobico je notranje cedilo, ampak se zelo hitro spere. Res malo dela.

Pa še eno vprašanje: kupila sem si mandljevo mleko. Krasno, sladko, dobro. Ampak - precej gosto! Ker je gosto mi pač ne tekne najbolje h kakšnim kosmičem ali drugim stvarem, ki sem jih prej jedla z mlekom, pa tudi za pit ni najbolji občutek potem. Tiste, ki ste ga že poskusile - je bil pri vas tudi gosto? Pokvarjeno definitivno ni.

Danes sem ga dodala k maski za obraz, namesto vode. Mmmmm :)
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 29. Apr. 2010 21:00

V katerih nevegetarijanskih gostilnah/restavracijah po Sloveniji je po vašem mnenju dobra vegetarijanska hrana in katere jedi so vam tam všeč?

Meni:
-Jurman (LJ): solata Kraljica
-kitajska Domžale: tofu chop sui
-Kaval (LJ): pizza Michelangelo brez šunke in kaper
-pizzerija Foculus (LJ): solata Cucumis sativus
-Imperio mexicano (LJ): burritos z mešano zelenjavo in mozzarello
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
doda22
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 4. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a doda22 » 29. Apr. 2010 21:19

UG84 napisal/-a:Ah kje pa. Jaz moj juicer operem v 5 minutah. Lepo se azstavi, spereš pod tekočo vodo, edino za kar uporabiš gobico je notranje cedilo, ampak se zelo hitro spere. Res malo dela.


jz se ne strinjam, da je tolk malo dela.....mogoče če ga spereš, pol je res sam za pet minut. Če pa hočeš vredu spucat, da ti ne ostanejo delčki sadja, pa je z cedilom mal več dela kot pet minut. No za eno uro nimaš kej delat, razen če ga glancaš:) Sej ostale dele lahk vse na hitro spereš, edino cedilo moreš malo bolj pucat...mogoč uporabit kak zobotrebec. Odvisno zej kolk si natančen:)

DRugač pa se splača met power juicer.......dela res dober sok:)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 30. Apr. 2010 7:10

Jaz ga nikoli ne pucam z zobotrebcem, seveda pa je vedno popolnoma čist, čisto nič ne ostane na njem, ne na cedilu, ne na nobenem od drrugih sestavnih delov. Verjetno imaš drug model kot jaz, z mojim je res malo dela.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 08. Maj. 2010 11:08

katja_t_1980 napisal/-a:V katerih nevegetarijanskih gostilnah/restavracijah po Sloveniji je po vašem mnenju dobra vegetarijanska hrana in katere jedi so vam tam všeč?

Meni:
-Jurman (LJ): solata Kraljica
-kitajska Domžale: tofu chop sui
-Kaval (LJ): pizza Michelangelo brez šunke in kaper
-pizzerija Foculus (LJ): solata Cucumis sativus
-Imperio mexicano (LJ): burritos z mešano zelenjavo in mozzarello


Aja, pozabila sem še:
-Da Buda (LJ): pad thai rezanci brez piščanca
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
tasica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 12. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a tasica » 12. Maj. 2010 10:43

V restavraciji Mexico 1867 imajo veliko vegetarijanske ponudbe (ne veganske, ker je vse s sirom ali kislo smetano). Vse, kar sem jedla, je bilo dobro, najbolje pa je buritto z bučkami in sirom in prelito z arašidovo omako. Njami
Power juicer je tudi meni krasen. Navaden jabolčni sok mi je najboljši. Odstranim peške in pecelj in je takoj narejen. Zdaj preizkušam iz katerih jabolk je najboljši in sem zaenkrat ugotovila, da so jabolka gala zanič za sok. Bolj grenek in brez okusa kot z drugimi sortami. Tudi mene nervira pomivanje, še posebej cedila.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 13. Maj. 2010 13:57

A mogoče katera sama dela TAHINI? Zaupate recept?
Ali pa...kje se dobi dober in poceni tahini? Koliko časa ta zadeva zdrži v hladilniku, ko je enkrat kozarec odprt?
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 15. Maj. 2010 15:00

katja_t_1980 napisal/-a:V katerih nevegetarijanskih gostilnah/restavracijah po Sloveniji je po vašem mnenju dobra vegetarijanska hrana in katere jedi so vam tam všeč?


Evo, še:
-pivnica Adam Ravbar (Rodica-Domžale): vrtna pizza
-gostilna Čot (Pijava Gorica): mali zelenjavni krožnik, ocvrt sir (najboljši, kar sem jih jedla)
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
Uporabniški avatar
urska.pavlic
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 121
Na forumu od: 3. 6. 2010
Kraj: domzale

Neprebrana objavaNapisal/-a urska.pavlic » 06. Jun. 2010 7:59

trgovina veganska je full dobra ta v mengšu. sadni vrt. tam res dobim vse od sejtanov, sveže sadje in zelenjava, piskotki, namazi...prav veganska restovracija pa je bila vegadrom. slaščičarna pa je mihalek od prav veganske.
zvezdica
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 11. Jun. 2010 22:49

Imate kakšne ideje oz. recepte za vege jedi na piknikih?
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 16. Jun. 2010 19:51

urska.pavlic napisal/-a:trgovina veganska je full dobra ta v mengšu. sadni vrt. tam res dobim vse od sejtanov, sveže sadje in zelenjava, piskotki, namazi...prav veganska restovracija pa je bila vegadrom. slaščičarna pa je mihalek od prav veganske.


Kje točno pa je ta Sadni vrt? Vem recimo, kje je v Mengšu hipermarket Tuš. A je kje blizu?
Vegedroma pa ni več :( , zdaj je menda Annapurna. A je že kdo bil tam?
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 22. Jun. 2010 19:33

katja_t_1980 napisal/-a:Imate kakšne ideje oz. recepte za vege jedi na piknikih?


Hehe, vidim, da bom morala kar jaz začeti. Ok, naj bo. :)
1. vege ražnjiči:
vzameš (s poljubnimi začimbami in sojino omako) mariniran tofu, češnjev paradižnik, koščke zelene paprike, majhne pokuhane šampinjone in jih nabodeš na držala za ražnjiče, posoliš in spečeš na ražnju
2. bučke z dimljenim sirom:
bučke narežeš na tanke rezine, posoliš, dodaš česen v prahu, vržeš na raženj, da so že skoraj pečene, nato položiš nanje rezine dimljenega sira in počakaš minuto ali dve, da se stopijo
3. krompir z rožmarinom:
mladi krompir narežeš na tanke rezine, ga daš v posodo, dodaš sol in rožmarin, pokapaš z oljem, premešaš in spečeš na ražnju

Več receptov pa naslednjič.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 26. Jun. 2010 8:21

Šeee, katja! Danes je piknik in pridejo vegetarijanci :help: Žal bojo mogli jest iz istega žara, na katerem se bo peklo meso. Ker dveh žarov pa nimamo. Razen, če si bojo sami gitro pucali :D
Hec, brez zamere.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 27. Jun. 2010 10:59

4. seitan na žaru:
Kose seitana lahko pripraviš že doma in sicer jih 10 minut kuhaš v majhni količini vode, ki si ji dodal poljubne začimbe (npr. za piščanca na žaru, sojino omako, česen, čebula...) in sol. Na pikniku ga samo še po okusu dodatno začiniš in popečeš na žaru (2 minuti na vsaki strani). Zraven paše na žaru pečena paprika.

5. sojin golaž iz kotlička:
Vzameš sojine kocke (cca. 1x1x1 cm velike kose sojinega 'mesa') in jih 5 minut kuhaš v vodi, ki si ji dodal jušno osnovo. Nato narediš golaž iz pražene čebule, sojinih kock, paprike, paradižnika, lovorja,... Kuha se cca. 20 minut.

6. grška solata:
Zmešaš narezan paradižnik, papriko, solatne kumare, rdeči (ali kakšen drugi čvrst fižol) in na kocke narezan feta sir. Dressing je lahko klasičen (kis, olje, sol) ali pa jogurtov (jogurt, malo kisa, solatne začimbe, sol).
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 27. Jun. 2010 12:18

Kul, bo prišlo prav za drugič! Včeraj pa so bile bučke (z vegeto, kajenskim poprom in pikante mischung) na žaru.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov