Vegetarijanski recepti

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Če primerjam naštete skupine izdelkov, dnevno pojem največ:

jajc
5
9%
mlečnih izdelkov
42
75%
sojinih izdelkov
0
Brez glasov
stročnic (npr. fižola, graha, leče, čičerike)
3
5%
različnih semen (npr. bučnih, sončničnih)
0
Brez glasov
različnih oreškov (npr. mandljev, orehov, lešnikov, arašidov)
3
5%
seitana
0
Brez glasov
beljakovinsko bogatih žitaric (npr. kvinoje, ajde, rjavega riža, amaranta)
3
5%
Skupaj glasov : 56

Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 01. Apr. 2010 11:45

Alpro jogurt, gozdni sadeži 500g - ZMAGA! :D
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 01. Apr. 2010 22:49

N0ty napisal/-a:...aja, pa opažam da večinoma vse konzumirate sojino mleko... kako pa to da rižovega ne?


Sej to, ki ga jaz kupujem v Hoferju, je bio sojino-riževo. Nikjer pa še nisem zasledila poceni (beri: manj kot 1,40 eur) riževega mleka, sicer bi ga že sprobala. Se kje dobi?
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 02. Apr. 2010 10:35

Za vegetarijanske recepte imate na forumu že dve temi odprti: KLIK in KLIK.

Da pa ne bom OT, me pa zanima, kje kupujete zelenjavo? Zadnje čase sicer kupujeva hrano v Lidlu in Hoferju, pa se mi zdi asortima zelenjave zelo majhen, samo osnove, pa še te hitro zmanjka. Že za kakšno juho je ni.

verjetno kakšna tržnica, kaj?

Kakšni drugi predlogi - in seveda mnenje o kvaliteti :)
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 03. Apr. 2010 15:58

UG84 napisal/-a:...Da pa ne bom OT, me pa zanima, kje kupujete zelenjavo? Zadnje čase sicer kupujeva hrano v Lidlu in Hoferju, pa se mi zdi asortima zelenjave zelo majhen, samo osnove, pa še te hitro zmanjka. Že za kakšno juho je ni.

verjetno kakšna tržnica, kaj?

Kakšni drugi predlogi - in seveda mnenje o kvaliteti :)


Jaz malo kombiniram:
1. Čez leto pa dobim največ od tasta, ki ima nekaj zemlje, in vse prideluje kar se da naravno. To se mi zdi še najboljša ideja. Da dobivaš/kupuješ od nekoga, ki ga poznaš in ki prideluje s čimmanj gnojili in pesticidi. Obstaja tudi partnersko kmetijstvo, kjer se potrošnik in ekološka kmetija dogovorita, kaj bo kmetija pridelovala in potrošnik kupoval.

2. Pozimi pa kupujem v Sparu, Tušu, Hoferju in Lidlu.

Tržnico ponavadi zgrešim oz. mi časovno ne znese priti do tja. Kar se tiče kvalitete in razmerja kvaliteta/cena, bi rekla, da je od supermarketov še najboljši Spar. Včasih kupim tam tudi kaj biološko pridelanega. Tudi v Tušu se najde sem ter tja kaj kvalitetnega in poceni. V Lidlu in Hoferju pa kupujem bolj izjemoma, samo če je kaj res poceni in ne izgleda preveč umetno (beri: popolni sadeži in zelenjava brez pikic, vdrtinic ipd.). Poleg tega me moti to da za neko sadje napišejo Akcija in dajo na polico samo po eno gajbo, ki je itak zmanjka v 10 minutah. :roll:
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
Uporabniški avatar
študentka20
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 553
Na forumu od: 10. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a študentka20 » 03. Apr. 2010 17:43

mene pa zanima katere začimbe uporabljate pri kuhi? recimo pri raznih rižotah, omakah...itd. razen soli in vegete seveda. :)
življenje je igra,igraj jo,
življenje je izziv,sprejmi ga,
življenje je iskanje,razišči ga,
življenje so sanje,uresniči jih. (sai baba)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 03. Apr. 2010 19:24

Vegeto uporabim mogoče dvakrat letno, če mi kaj zmanjka. Sicer pa timijan, origano, lovor, papriko, zeleno, kurkumno, žafran, drobnajk, baziliko, poprova mešanica, šetraj, pehtran, rožmarin, nekaj mešanic za meso, pico, ribe, kumina, čili, ingvar, kurkumna, koriander, curry, kajenski poper. Mogoče sem akj pozabila, amapk v glavnem je to to. Če kuham kaj novega, navadno še kaj dokupim.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 03. Apr. 2010 19:51

študentka20 napisal/-a:mene pa zanima katere začimbe uporabljate pri kuhi? recimo pri raznih rižotah, omakah...itd. razen soli in vegete seveda. :)


V različnih jedeh različne začimbe, pač odvisno, ali kuham kitajsko, mehiško, indijsko, mediteransko,... in ali je sladko ali slano.

Namesto Vegete uporabljam mešanico začimb od Alnature, ki ne vsebuje ojačevalcev okusa.
Poleg tega pa še:
-sojino omako,
-mleto čebulo,
-mleti česen,
-mleto sladko papriko,
-začimbo za piščanca na žaru (brez ojačevalcev okusa),
-sveži, zamrznjeni ali sušeni peteršilj,
-svežo ali sušeno baziliko,
-sušen origano,
-kurkumo,
-koriander v zrnju,
-ingver,
-muškatni oreh,
-kumino,
-lovorov list,
-kardamom,
-vanilijevo esenco,
-rumovo esenco.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
Uporabniški avatar
študentka20
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 553
Na forumu od: 10. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a študentka20 » 04. Apr. 2010 11:41

aha, hvala....bom začela malo eksperimentirat :)
življenje je igra,igraj jo,
življenje je izziv,sprejmi ga,
življenje je iskanje,razišči ga,
življenje so sanje,uresniči jih. (sai baba)
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 06. Apr. 2010 20:33

študentka20 napisal/-a:aha, hvala....bom začela malo eksperimentirat :)


:top: :)
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 11. Apr. 2010 22:30

A katera pripravlja doma sadne in zelenjavne sokove? Kakšen sokovnik imate in kako ste zadovoljne z njim? In katera zelenjava/sadje je najbolj primerna za iztisnit sok?
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 12. Apr. 2010 10:54

buubbika napisal/-a:
Pred nekaj tedni sem šla večkrat mimo tržnice v centru in so me tako omamili tisti ljudje tam, čisto posrečeni zjutraj itd., da sem začela še jaz tja hodit. Sicer ne razumem čisto, kako je lahko zdaj pridelan paradižnik na naraven način (? :oops:), ampak ok, okus je 100x boljši kakor tisti plastični (!) v trgovinah. Cena se res kar dosti razlikuje, ampak mi res ni žal. Polet imamo pa itak vrt doma - luksuz. :)


Žal mi je da te moram razočarat - ampak večina zelenjave in sadja na tržnici je iz trgovin. :D Se jim bolj splača. In na takšen način dobijo paradižnik pozimi ;) Hofer ma pa meni fenomenalno sadje, ameriške borovnice, liči, jagode (poceni in sladke pozimi), maline... Yummy.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 13. Apr. 2010 8:30

katja_t_1980 napisal/-a:A katera pripravlja doma sadne in zelenjavne sokove? Kakšen sokovnik imate in kako ste zadovoljne z njim? In katera zelenjava/sadje je najbolj primerna za iztisnit sok?


Jaz imam doma juicer, podoben kot je tisti Levinov, samo ni ta. Ma efekt je isti. Dela ni veliko s tem, samo vseeno olupim sadje (tiste olupke, k se ne jedo, ostale ne), narežem na četrtine, in šele potemnoter. Stisne kar solidno, ostane na koncu le relativno suha mešanica. Ponavadi delam to takrat, ko je citrusov v izobilju, ker daje največ sok ain gre najmanj sadje v ta namen. banane npr. lahko stiskaš in stiskš, p ani nekega efekta. Jaz če dam kakšno, jo dam za osladit pijačko.

Lahko pa zmiksaš karkoli notri, samo meni zelenjava ne paše v sadni sok. Moraš pa seveda to še isti dan spit, če ne se pokvari, saj ni nič konzervirano.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 14. Apr. 2010 10:37

buubbika napisal/-a:Pred nekaj tedni sem šla večkrat mimo tržnice v centru in so me tako omamili tisti ljudje tam, čisto posrečeni zjutraj itd., da sem začela še jaz tja hodit. Sicer ne razumem čisto, kako je lahko zdaj pridelan paradižnik na naraven način (? :oops:), ampak ok, okus je 100x boljši kakor tisti plastični (!) v trgovinah. Cena se res kar dosti razlikuje, ampak mi res ni žal. Polet imamo pa itak vrt doma - luksuz. :)


Ko bi jaz lahko kdaj prišla do tržnice preden se zapre bi bilo super.
Mogoče pa vseeno kako malico na teden žrtvujem...sploh na tisti zaprti tržnici bi bilo fajn za kako domačo stvar pogledat :)
doda22
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 4. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a doda22 » 14. Apr. 2010 11:51

Mi mamo doma power juicer. Pridejo fajn sokovi ven, tako zelenjavni kot sadni, ampak potem maš tut kr vlko za sčistit. Drugače pa nardim pozimi največ soka iz jabolk,pomaranč in korenčka, poleti pa iz ananasa, kivija, banan, rdeče pese in tistga sadja, ki ga je pač v izobilju. Drugač pa največ soka dobiš iz sočnega sadja...npr. agrumov, jabolk, ananasa...presenetljivo tudi korenček, da veliko soka :D
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 15. Apr. 2010 13:38

doda22 napisal/-a:Mi mamo doma power juicer. Pridejo fajn sokovi ven, tako zelenjavni kot sadni, ampak potem maš tut kr vlko za sčistit. ...


Kaj natančno to pomeni, da imaš veliko za ščistit? Da pač pomiješ kot vso ostalo posodo v parih minutah ali da je treba drgniti majhne delčke sokovnika (recimo rezila) z bibopalčkami ali krtačkami? Predvsem tega se bojim, da bi morala vsakič pucati po 1h vsak delček posebaj.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov