Veganska hrana

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 08. Avg. 2011 17:53

Moji razlogi za vegansko/vegetarijansko prehrano so pa deljeni med etične in zdravstvene. Ko rečem zdravstvene mislim predvsem to, da se po takšni lahki prehrani počutim veliko bolje, kot prej.
Uporabniški avatar
Trouble
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 481
Na forumu od: 30. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Trouble » 10. Avg. 2011 9:07

UG84 napisal/-a:Si gledala slučajno predavanje Gary Yourofskya?


Ja, to predavanje sem gledala. Top shit.

Zakaj sem se odločila za veganstvo?
1. zaradi počutja - po mleku, jogurtu sem imela vedno težo v trebuhu... Zato sem od živalskih izdelkov v večini jedla samo še meso. Jajc tako ali tako ne maram (mogoče edino v kakšni sladici, čeprav nisem nora na sladice...
2. skrb za živali + narava
3. ugotovitev, da živalskih izdelkov sploh ne potrebujem - vse vitamine, minerale lahko dobim drugje :)

V parih dneh, ko res pazim kaj jem, se počutim "lažjo", ni več napihnjenosti (katero so mi nardil mleko in sir...), nisem noro lačna (tko kot prej, čeprav jem več...), in zgubila sm 1kg :D

UG84 - s čem nadomestiš sladoled? :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 10. Avg. 2011 14:16

Jem riževega ali sojinega, čeprav imam riževega raje. Al pa ga naredim sama :)
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 10. Avg. 2011 20:07

Sladoled jaz že nekaj časa delam kar doma, in sicer z zamrznjenih banan. Recept je simple: par zrelih banan + kakšen kakav, ali karkoli pač paše, vse zmešaš in je že za pojest. Počaka pa tudi v zamrzovalniku.

Evo, tole sem našla za primer http://tinyurl.com/3cjm3g2

Najlepše pri tem sladoledu je, da je brez sladkorja in da praktično nič ne redi :cool:
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 11. Avg. 2011 7:33

Tega delam tudi jaz, ampak včasih paše kak drug okus :)
Uporabniški avatar
Trouble
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 481
Na forumu od: 30. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Trouble » 11. Avg. 2011 7:39

UG84 napisal/-a:Jem riževega ali sojinega, čeprav imam riževega raje. Al pa ga naredim sama :)


Ja, mi ga doma tud včasih nardimo :) zdej ga bomo večkrat. smo usi pogledal predavanje...in smo črtal živalske izdelke iz krožnika...

ammm... kje pa kupiš drgač riževega ali pa sojinega? ker men je sladoled ful ful ful dobr in mi posledično tud velikrat zapaše :) in vrjamm, da ne bomo mogl met doma sladoleda na "zaloge" :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 11. Avg. 2011 7:42

Kupim ga ne pogosto, grem raje ven na sladoled:) Sicer pa večji mercatorji, Maxi, trgovine ala Kalček ipd.
Uporabniški avatar
Trouble
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 481
Na forumu od: 30. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Trouble » 11. Avg. 2011 8:48

No, al pa vn na sladoled :) isto dobar :)

No, bom šla jutr pogledat situacijo v trgovine :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 11. Avg. 2011 9:02

Če si iz LJ - Zvezda ima dobrega veganskega :)
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 11. Avg. 2011 9:06

Tryanna napisal/-a:Sladoled jaz že nekaj časa delam kar doma, in sicer z zamrznjenih banan. Recept je simple: par zrelih banan + kakšen kakav, ali karkoli pač paše, vse zmešaš in je že za pojest. Počaka pa tudi v zamrzovalniku.

Evo, tole sem našla za primer http://tinyurl.com/3cjm3g2

Najlepše pri tem sladoledu je, da je brez sladkorja in da praktično nič ne redi :cool:


Tale sladoled ima cca 10-15 g sladkorjev :P Vseh OH-jev cca 55g. In cca 300 kalorij. In "redi" (beri vsebuje veliko OH-jev, malo/nič beljakovin).
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
Trouble
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 481
Na forumu od: 30. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Trouble » 11. Avg. 2011 9:13

Nisem iz Lj, v Lj študiram.

Kje je zvezda? center?
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 11. Avg. 2011 9:18

Če je sladoled res presni kot bi moral biti in ob tem, da to ni glavna hrana ampak sladica, je to zdrava sladica.

Jaz delam ta sladoled s surovim kakavom, ki ima ogromno hranil in mineralov. In to sta edini sestavini pri mojem sladoledu. Upam, si trditi, da (gledano hranilno) povozi sladoled iz trgovine ali domač navadni sladoled.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 11. Avg. 2011 9:19

Trouble napisal/-a:Nisem iz Lj, v Lj študiram.

Kje je zvezda? center?


Kongresni trg.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 11. Avg. 2011 9:44

Seveda je zdrava sladica. Sej ne vsebuje zdravju škodljivih sestavin. In vsaka domača stvar IMHO povozi kupljeno.

Še vedno pa ne drži, da ne vsebuje sladkorja (samo dodanega ni) in da "praktično nič ne redi".

In kot si rekla, je sladica. Trditev, kako sladica ne redi in ne vsebuje sladkorjev, mi je bila tako absurdna, da je zahtevala komentar. :wink:

In takole razmišljam.....s kuhanjem zmanjšamo vsebnost nekaterih vitaminov in mineralov. Z zamrzovanjem tudi. Zakaj zamrzniti banano, in s tem izgubiti npr 10% kalija, če lahko pojemo neobdelano in ga zaužijemo 10% več?

UG84 - praviš, da je zdrav, če je presen. Sicer ne vem veliko o presni hrani ampak a ni point, da živilo ni konzervirano? A je lahko sladoled sploh "presen", če je zamrznjen?
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 11. Avg. 2011 9:56

barbie_girl_85 napisal/-a:Trditev, kako sladica ne redi in ne vsebuje sladkorjev, mi je bila tako absurdna, da je zahtevala komentar. :wink:


Agree.

barbie_girl_85 napisal/-a:Sicer ne vem veliko o presni hrani ampak a ni point, da živilo ni konzervirano? A je lahko sladoled sploh "presen", če je zamrznjen?


Ne vem, nisem presnojedka. Vedno ko sem kaj gledala na njihovem forumu je bilo vprašanje samo o termo obdelavi hrane. Pozimi na primer uživajo zamrznjena živila, če niso bila pred tem kakorkoli termično obdelana.

Ja, seveda da se cca. 10% kalija izgubi, ampak tu gre za sladoled - drugače kot da zmrznjen ne gre. Pa še vseeno je zaradi miksanja dokaj "tekoč". Veliko več se izgubi s termo obdelavo mogoče zato je tu kompromis. Ne vem, res. :)

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov