Veganska hrana

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 26. Mar. 2009 17:07

ne vem natančnega naslove knjige, je pa v bistvu knjiga o jogi, maš noter različne asane pa še nekaj o jogijski prehrani. je pa knjiga A4 format se mi zdi. v bistvu je nekej v smislu, da ma ta hrana slabo energijo, gobe ker rastejo v temi in so težke, itd.
belkin
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 24. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a belkin » 26. Mar. 2009 18:58

Aha, no, torej je dokaj podobno kot z makrobiotiko in jing jangom. Prehrana v povezavi z še nečim drugim, v tem primeru z jogo.
Kdor upošteva to, ga itak da spoštujem in če bom le zasledila to knjigo jo bom vzela v roke. Sama pa zagovarjam zadevšne malo drugače. Vsak po svoje :)
nenanena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 249
Na forumu od: 25. 3. 2005
Kraj: Me land

Neprebrana objavaNapisal/-a nenanena » 29. Apr. 2009 9:42

Sem novopečena in bi zelo rada spoznala osebo ki to že počne in se od nje kaj naučila...ker je to kar sprememba nisem še čisto razjasnjena z hrano in vsem...=)
Uporabniški avatar
Boris
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 11. 7. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Boris » 29. Apr. 2009 20:29

prinzessin napisal/-a:Lani sem pribl. 2 meseca jedla večinoma vegansko hrano in sem bila več kot zadovoljna. Je bil pa največji problem v tem, da imam krvno skupino 0 in torej resnično rabim meso.


To je mit.
Sam imam enako krvno skupino 0, mesa ne pogrešam, jedel ga nisem že več let, večinoma sem pa veganski presnojed.

Poleg tega, če so naši stari starši in prastarši in praprastarši poleg prehranjevanja z ostalo ne-živalsko hrano znali prav lepo živeti (to še ne pomeni, da so vsi lepo živeli) od ene živalske pečenke na mesec ali še manj, lahko tudi mi, njihovi potomci (razen Borisa seveda, ker ima skupino 0 in bo z veliko verjetnostjo vsem dokazal, da živalskega mesa ne rabi).

Moj štirinajsti mesec presnojedstva (veganstva) - sadje, zelenjava, oreščki in semena (napisano leta 2007)
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 01. Maj. 2009 1:59

kinana napisal/-a:no,nalepite kake recepte
:wink: :D


;)

Recepti in priprava presne hrane.

Veganski recepti

Hrvaška stran z veganskimi recepti.

Jaz jem po občutku. Ta občutek zadnje čase ne vsebuje mesa. Vsebuje pa veliko zelenjave, sirov, in (za dušo, lušt in kot bi nakateri rekli na škodo telesu) veliko sladkega.

Današnji veganski recept (ponucala, kar sem imela v hladilniku, končni produkt: odličen :D):

- 150 g riža
- 1 tanko narezana cuketa (bučka)
- 4 koprive (listi), drobno narezani
- bučno olje - 1 žlica (namesto masla)
- 1 žlička margarine
- curry, sol

Njami rižota. :D[/url]
Uporabniški avatar
Rebeka Kupec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 88
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Hrastnik

Neprebrana objavaNapisal/-a Rebeka Kupec » 02. Apr. 2010 15:55

Veganstvo se mi zdi super! Poleti, ko se bom lahko navadila na takšno prehrano in bom imela dovolj časa, da opazujem posledične spremembe na sebi, bom postala veganka. Že lani sem se nekaj tednov prehranjevala vegansko in vse, kar lahko rečem, je - enkratno. Močno se mi je izboljšalo počutje, prebava, apetit ni bil več tako intenziven. Po prehodu na normalno prehrano sem potrebovala kar nekaj časa, da sem prebrodila utrujenost in slabost. Za recepte pa predlagam knjigo Mrha suha tud' kuha. :)
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 02. Apr. 2010 18:10

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 22:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Lucia Klasinc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Lucia Klasinc » 02. Apr. 2010 22:33

Veganstvo res podpiram, ampak sama mislim, da še kar nekaj časa ne bom mogla narediti tega koraka, saj sem preveč vezana na mlečne izdelke, razhudnike (predvsem krompir!)... Moj oči je vegan, počuti se zelo dobro. Veganske paštete so dejansko dobre, priporočam tudi lečo in ajdovo kašo, pa seveda sadje.. :)
Uporabniški avatar
Rebeka Kupec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 88
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Hrastnik

Neprebrana objavaNapisal/-a Rebeka Kupec » 03. Apr. 2010 22:28

sirova štručka napisal/-a:In kaj konkretno je tako super pri veganstvu?


Vprašaj, kaj ni, hehe. :P

Dokazano je, da je tveganje za ogromno različnih bolezni dosti manjše, tudi stres je manj pogost, uredi se bioritem, naša presnova, minejo lahko tudi migrene, alergije, astma in prehladi, s takšno prehrano pridemo na idealno telesno težo.
Saj pravim, pri meni se je že na kratek rok veliko poznalo. :)
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 04. Apr. 2010 9:37

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 22:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Rebeka Kupec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 88
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Hrastnik

Neprebrana objavaNapisal/-a Rebeka Kupec » 04. Apr. 2010 9:46

Hja, tako ali tako so to vrste, ki smo jih "ustvarili" mi pred nekaj tisoč leti in evolucijsko gledano skoraj nimajo možnosti preživetja v naravi brez naše pomoči. Počasi opuščati vzrejo in če bi jih želeli zaščititi pred izumrtjem, postavimo nekakšne turistične kmetije brez kakršnekoli pridelavi mlečnih izdelkov ali mesa. Pač kar tako. :)
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 04. Apr. 2010 9:51

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 22:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Rebeka Kupec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 88
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Hrastnik

Neprebrana objavaNapisal/-a Rebeka Kupec » 04. Apr. 2010 10:10

Vedno se da poiskat še kakšen drug, bolj donosen vir zaslužka. Za primer - v razvitem svetu se za vzrejo živali porabi več kot desetkrat več energije, preden iz njih dobimo meso, kot pri vzreji kulturnih rastlin (predvsem žit), da ne govorim o porabi vode. Gre se kvečjemu za nerazvit svet, kjer so ljudje odvisni od živinoreje. Ne vidim razloga, zakaj na Kavkazu še naprej ne bi pili mleka ali v centralni Afriki vseeno zaklali kakšno kravo, saj je tam življenje takšno že tisočletja. Sicer pa bi bilo dobro vlagati tudi v razvoj "staroselcev", če bi sami tako želeli. V razvitem svetu so vsi živalski produkti polni antibiotkov, hormonov stresa zaradi pomanjkanja prostora živali in bolezni. To je veliko večji problem kot samo uživanje živalskih produktov. Kjer se da, bi živinorejo torej nadomestilo poljedelstvo, kjer pa ne, pa tako ali tako že danes ni problemov s kakšnimi boleznimi in drugimi težavami.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 04. Apr. 2010 10:15

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 22:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Rebeka Kupec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 88
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Hrastnik

Neprebrana objavaNapisal/-a Rebeka Kupec » 04. Apr. 2010 10:44

Zakaj le? :)
V razvitem svetu je težko živeti zdravo, vsakodnevno uživamo barvila, umetna sladila, pesticide, od živali pa veliko antibiotikov in hormonov. Veliko teh snovi je nam nevarnih, nekatere so kancerogene, kar je tudi znanstveno dokazano. Zato se raje izogibam cigaretam, alkoholu in umetnim sladilom, obenem pa še produktom živali.
Poleg tega sem mnenja, da nam naše okolje zelo dobro omogoča veganski način življenja. Smo edina vrsta na svetu, ki v odrasli dobi pije mleko (če izvzamemo domače mačke, ki jim nekateri dajejo kravje mleko) in to povzroči, da se pri kravi v enem letu iz teleta razvije več stokilogramski bik. Naša potreba po mleku pa res ni taka, kajne?
Tudi meso ni nič drugega kot razpadajoče truplo, hrana za prave karnivore. Morda smo po definiciji res omnivori, vendar so se naši daljni predniki, pri katerih je bila sprožena encefalizacija, prehranjevali zgolj z žuželkami. Pred nekaj milijoni let smo bili s prednikom domačega prašiča ena sama vrsta. Nimamo krempljev, da bi ulovili žival in ne zobovja, da bi žival kar tako raztrgali na kose in preprosto požrli. Vprašanje je, koliko ljudi je z golimi rokami ubilo žival, jo pripravilo brez ognja in jo pojedlo brez pribora...
In nerazviti deli sveta s staroselci niso tako kot mi - reja je prosta, mleko se porabi sproti, z živalmi se ravna lepo in se jih spoštuje,... Če bodo ti deli sveta želeli naš razvoj, bo tudi veganstvo pri njih po mojem mnenju bolj pomembno.

To je pač moje mnenje, in ne verjamem da ga bom kdajkoli spremenila. Ne zaupam vsaki raziskavi, ki jo naredijo, zaupam pa svojem občutku - ki je bil ekstra dober po poskusnem uživanju veganske hrane.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov