Veganska hrana

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

cami
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a cami » 08. Apr. 2010 12:53

tole je juhica, ki je odlicna - bucna, ki jo jaz vcasih naredim tudi kot korenckovo

Slika
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 08. Apr. 2010 13:21

a naj ne bi bla juhica mal redkejša zadeva? :gruebel:
Ko zunaj mraz je in veter veje, po sprehajanju viski me ogreje.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 14. Apr. 2010 10:32

Meni se tudi zdi, da. Z mal zelenjavne osnove se da popravit :)
doda22
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 4. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a doda22 » 14. Apr. 2010 11:53

je pač bolj kašasta :D zgleda pa dobro :D
suomi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 3. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a suomi » 03. Avg. 2010 16:54

Meni se zdi veganska hrana super. Tudi jaz se odpovedujem mlečnim izdelkom, mesa in rib že 15 let ne jem.
Men se pa zdi kokosova maščoba super zadeva, drugače pa olivno olje. Jaz pa sejtan in tofu in rast. mleko delam sama. Super stran z več recepti kokr jih lahko prabavite http://blog.fatfreevegan.com/ pa še tale http://www.favoritecook.com/
Jaz sem že veliko receptov preprobala in so super.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 04. Avg. 2010 23:10

Katero margarino uporabljajte vegani oz. s čem nadomestite maslo na kruhu? Pravijo, da so mnoge margarine še bolj škodljive za telo kot maslo. Hvala za odg.!
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
suomi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 3. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a suomi » 05. Avg. 2010 7:19

Mislim, da ni pravega nadomestilo za maslo. Problem teh margarin, pa naj bodo še ne vem kako bio in iz rastlinskih olj ,... Nobena rastlinska maščoba v svojem naravnem stanju ni strjena ( izjema je kokosova maščoba). Da to dosežejo jo kemično spremenijo in nastanejo trans maščobe, ki so strup za telo. Drugače se da iz olivneg olja naredit kremo po postopku molekularne gastronomije (mešanje v ledeni vodi). Recimo meni je olivno olje zakon, zdravo in dobrega okusa.
Uporabniški avatar
Lainy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 30. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Lainy » 05. Avg. 2010 18:41

Moja mami maslo nadomesti kar s kokosovo maščobo. Čisto na tanko jo namaže na kruh, čez pa posuje spirulino, med ali pa marmelado.
Nekaj časa sva uporabljali tudi Vitaquell margarine, vendar pa zdaj tudi pri peki peciva uporabljava kar kokosovo. Za razne solate pride v poštev konopljino; za kakšno kuho pa olivno olje.
Drugače pa najboljša maščoba so še vedno oreščki in semena v prvotni obliki.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 28. Jul. 2011 10:48

Da malo obudim tole temo ;)
Tudi sama sem prešla na vegansko prehrano in seved avedno pridejo prav kakšni preverjenik recepti, je pa res tega tudi veliko na internetu. Pa vseeno, tudi osebne izkušnje pridejo prav.

Če je še kakšna veganka na forumu lahko doda še svoje izkušnje.
Uporabniški avatar
Trouble
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 481
Na forumu od: 30. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Trouble » 07. Avg. 2011 13:45

Hoj :)

Jaz sem se približno 2 leti "opirala" živalskim izdelkom, sem jih jedla skoraj nič... pa sem zadnjič gledala na youtubu nek predavanje o živalskih izdelkih itd.... in sem se zdej odločla, da črtam živalske izdelke dokončno iz mojga krožnika...

Upam, da mi rata.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 07. Avg. 2011 17:07

Si gledala slučajno predavanje Gary Yourofskya?
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 07. Avg. 2011 18:12

Tudi jaz sem se pred kratkim odločila, da poskusim popolnoma preklopiti na vegansko prehrano. Moram priznati, da mi je še najtežje se odreči raznim jogurtom in siru.

Če mi uspe bo to dobro izhodišče, za prehod na presno hrano. Nekako se mi zdi, to najbolj samoumeven način prehranjevanja, samo še telo in misli bo treba prepričat o tem :)

Kakšne izkušnje s presno hrano mimogrede?
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 07. Avg. 2011 19:52

Jaz skušam imeti neko ravnotežje met kuhano in presno hrano, vsaj 60:40 v dnevu v korist surovi hrani (kosilo je ponavadi več kuhanega kot surovega, zajtrk in malice pa skoraj vedno vse surovo). Da bi čisto preklopila pa mislim da zaenkrat še ne bom, vsekakor se pa trudim, da je je več.

Tudi jaz sem mislila da bo sir problem, pa sploh ni več. Meni se je paleta ful spremenila v zelo kratkem času. Enostavno mi več ni všeč pokus kakšnih (pred)pripravljenih jedi (razni pšenični koščki, fake namazi ipd), zelo zanimivo, da ne pogrešam več toliko ne mesnih, ne mlečnih stvari in se jim veliko lažje uprem tudi če jih jedo okoli mene.

Zdaj si želim samo "from scratch" pripravljene hrane, preproste, hranljive, sveže - sveža zelenjava, sadje, žita, riž (divji, rdeči), polnozrnate zadeve, to mi je najboljše.

Nazadnje so vsi za mizo jedli jelenji golaž (domač), jaz pa sveže pripravljen (presni, seveda) gazpacho. Niti slučajno ne bi hotela zamenjat.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 07. Avg. 2011 21:44

Tiste, ki ste se odlocile za vegansko prehrano, zakaj ste se tako odlocile? Sama sem vegetarijanka in ze dolgo ne jem nic mesa. Mleko sem sicer zamenjala s sojinim, ostalim mlecnim izdelkom pa bi se tezko odpovedala, se posebej siru, ker ga imam zelo rada.
Saj vem, da je to mogoce nadlezno vprasanje, ker tudi meni gre vcasih na zivce, ko me sprasujejo, zakaj sem vegetarijanka, kot da je to nekaj cudnega in nezaslisanega, tako da mi je vcasih prav nerodno govorit o tem, da ne jem mesa. :?
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 08. Avg. 2011 7:45

Če mene kdo vpraša zakaj sem šla na vegansko prehrano, ga vprašam nazaj: "Boljše vprašanje je, zakaj nis šel/šla tudi ti".

Pri meni je glavni razlog predvsem v zavedanju da je naša sebičnost in neodgovornost do okolja, do živali in do lastnega zdravja dosegla že eno kritično točko. Jaz sem se odločila da ne bom več del problemain da ne bom več podpirala industrije in ljudi ki so tako ozkogledi. Nisem se za to odločila izključno zaradi živali temveč tudi zato, ker mi ni vseeno zame.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov