Veganska hrana

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 30. Nov. 2011 21:43

Anjeske in druge, ki vas matrajo smoothiji - po nesreči sem odkrila en luštn blogič in ima kar par fajn receptov za baaarvaste :mrgreen: smoothije

http://lakotnikov-brlog.blogspot.com/se ... l/smoothie
:schaf:
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 30. Nov. 2011 22:14

Anjeske napisal/-a:Mimogrede, tiste ki delate smoothije: A ima kera kakšno preverjeno dobro sadno zelenjavno kombinacijo? Do sedaj sem jih delala samo s sadjem, pa bi rada poskusila še kaj novega (pa se bojim, da ne bi preveč zašuštrala v prvo, he he).


Sadja (razen jabolka) ni priporocljivo mesat z zelenjavo. Sadje je lazje prebavljivo kot zelenjava. Za prebavo zelenjave so potrebni drugi encimi kot za sadje in kadar ju zmesas, je prebava pocasnejsa, kot ce bi spila samo sadje ali samo zelenjavo. Posledica je slabsa absorbcija in slabsi izkoristek hrane. Poleg tega sadje tudi fermentira, ce se prebavlja dlje, kot je potrebno. Saj zelenjavni smoothiji/sokci sploh niso tako slabi. Ponavadi imajo rahel okus po travi, ampak ni tako grozno, da se ne bi dalo spit. :)
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 01. Dec. 2011 20:32

Hvala Keepsake.

Okej, CaliLove, tega pa nisem vedla. Sicer je pa tud res, da si tele mineštrice delam samo občasno v manjših količinah, tako da me ne skrbi pretirano na kakšen način se zadeva prebavlja. Vseeno hvala za opozorilo :)
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 01. Dec. 2011 22:11

No, saj ce spijes tak smoothie ali sok obcasno, potem ne bo nic hudega. Drugace pa naj se sadje in zelenjava ne bi mesala iz istih razlogov, kot se tudi sadje naj ne bi jedlo po obroku - ker se tako prepocasi prebavlja in zato v prebavilih fermentira.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
principesa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 256
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a principesa » 31. Jan. 2012 0:36

ursiika napisal/-a:Čist fajn mu ga pripravim, pa tudi atiju kuham raznovrstno prehrano.. Sebi pa skuham vegetarjansko oz. vegansko. Meni ni ugabna mesna hrana, za vegetarjanstvo pa sem se odločila zato ker ne bom del krutega ubijanja živali, ko bo moj sin dovol star, pa mu bom razložila od kod prihaja tisto lepo pakiran mesek ki ga kupimo v trgovini, vedel bo kako se z živalmi ravna, in takrat se bo odločil po svoji vesti.

Tako, tiste, ki ste veganke, kaj mi lahko poveste kako nadomestite sir, ker sir bo pri meni največji problem. Pa če mi še katera lahko svetuje katero mleko najbolj kombinira v kavici??

ok kapiram, da nekdo ne je mesa zaradi prepričanja o trpljenju živali in pobijanju in vsem tem,..ampak z istimi razlogi kategorično zavračat tud ostale izdelke, kot so jajca, mleko in drugi mlečni izdelki, ki seveda niso posledica smrti neke živali....no tega pa pač ne razumem,....
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 31. Jan. 2012 1:31

Saj ne gre samo zato, da zivali umrejo. Mnogokrat zivali, ki so vzrejene za potrebe hrane v mnozicni proizvodnji, ne zivijo v najlepsih pogojih (premajhni prostori, prevec zivali na kupu), so podhranjene ali dehidrirane, jih filajo s hormoni itd. Potem recimo krave - v zelji, da bi od njih pridobili cimvec mleka, jih pogosto molzejo, kar kravam pozvroca poskodbe na vimenih. In tako naprej. V glavnem gre se za to, da te zivali niso tretirane humano, zato zavracanje mlecnih izdelkov in jajc, ceprav zival ne umre zaradi njih. Nekateri vegani zavracajo zivalske izdelke tudi zaradi vplivov, ki jih ima zivalska pridelovalstvo na okolje.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
principesa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 256
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a principesa » 31. Jan. 2012 1:59

CaliLove* napisal/-a:Saj ne gre samo zato, da zivali umrejo. Mnogokrat zivali, ki so vzrejene za potrebe hrane v mnozicni proizvodnji, ne zivijo v najlepsih pogojih (premajhni prostori, prevec zivali na kupu), so podhranjene ali dehidrirane, jih filajo s hormoni itd. Potem recimo krave - v zelji, da bi od njih pridobili cimvec mleka, jih pogosto molzejo, kar kravam pozvroca poskodbe na vimenih. In tako naprej. V glavnem gre se za to, da te zivali niso tretirane humano, zato zavracanje mlecnih izdelkov in jajc, ceprav zival ne umre zaradi njih. Nekateri vegani zavracajo zivalske izdelke tudi zaradi vplivov, ki jih ima zivalska pridelovalstvo na okolje.

ja seveda razumem absolutno, sm po drugi strani je to spet kategorično zavračanje vsega mesa zarad načina, ki se ga pa mogoče vsi ne poslužujejo. Recimo, da če nevem v Nemčiji koljejo tkom še ne pomen, da tudi v sosednji vasi. Oziroma mam v mislih predvsem možnosti domačih kmetij in pridelovalcev. pri nas doma nismo nikol grdo delal z živalmi, tud sosedje pri babici so vsi po večini knetje taki ali drugačni, pa sem bila že pri njih, tud lepo delajo, urejena ''domovanja'' živalic. Skor vsak pozna koga, tko da dobre, domače pridelane hrane spet ni tolko težko dobit, pa tudi pogosto so dobrine pri kmetih cenejše kot pa druge,..predvem pa ko spoznaš res fajnega veš točno od kje je kaj prišlo. V primerjavi z štacunam pri katerih običajno ne veš.
Samo ideja pač....se mi zdi, da se da vse lepo poštimat, če se hoče., sploh pri ljudjeh, ki vegeterianci postanejo kr naekrat ko ugostovijo, da piščanci, ki so jih prej petnajst let jedli ne rastejo na polici.l
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 31. Jan. 2012 9:27

Ja, so pa tudi ljudje, ki ne jejo zivalskih izdelkov iz trgovine, ker ne vejo, iz kje so prisli in kako so ravnali z zivalmi, bodo pa pojedli izdelke od sosednjega kmeta, za katere vejo, da so bile zivali lepo tretirane. Nekateri pa pac enostavno ne marajo mesa in jajc in mlecnih izdelkov. Jaz sem vegetarijanka in ne jem nobenega mesa, ne glede na njegov izvor, ker ga ne maram in niti nimam zelje to "postimat". Vsak ima pac svoje razloge, zakaj se prehranjuje na dolocen nacin. Saj ni treba, da drugi razumejo zakaj.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 31. Jan. 2012 11:24

Jp... enim pač ni do tega, da bi jedli te živalske 'izločke' in 'produkte' :D (tud med recimo), ker jim npr. niso všeč po okusu / se jim gnusijo / nočejo zaužit teh zadev, ker naj bi bile zadnja leta živalce vse bolj nafilane s hormoni in raznimi aditivi ipd. :) Tako kot nekaterim se pa cvetača blazno gnusi in je ne jedo, čeprav je (baje) nič ne boli. Meni je npr. čisto vseeno, kako lepo in srečno živi putka (ji pa privoščim :D ), jajca se mi vseeno zdijo ogabna in jih ne bom jedla v nobenem primeru; prav tako ne pijem mleka, pa četudi je kravica čist vesela in nepoškodovana :)
principesa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 256
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a principesa » 31. Jan. 2012 11:43

dot napisal/-a:Jp... enim pač ni do tega, da bi jedli te živalske 'izločke' in 'produkte' :D (tud med recimo), ker jim npr. niso všeč po okusu / se jim gnusijo / nočejo zaužit teh zadev, ker naj bi bile zadnja leta živalce vse bolj nafilane s hormoni in raznimi aditivi ipd. :) Tako kot nekaterim se pa cvetača blazno gnusi in je ne jedo, čeprav je (baje) nič ne boli. Meni je npr. čisto vseeno, kako lepo in srečno živi putka (ji pa privoščim :D ), jajca se mi vseeno zdijo ogabna in jih ne bom jedla v nobenem primeru; prav tako ne pijem mleka, pa četudi je kravica čist vesela in nepoškodovana :)

ja seveda razumem čist,...Saj tud jaz ne jem vseh teh reči, sm tko prašam, da vidim razloge pa razmišljanje nekaterih,...predvsem glede na prejšne komentarje k so jih eni dajal...
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 01. Feb. 2012 0:15

ampak kako je to hudo, ko se veeeeedno najde nekdo, k bo hotu še naprej drgnit debato Jez pa ne razumem.
Jez pa ne razumem zakaj ne.
Ok, kul, jez pa ne razumem zakaj ja.
Ja, ampak jez še zmer ne razumem zakaj ne.
itd itd itd itd itd itd
V NESKONČNOST.
:roll:
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 01. Feb. 2012 7:19

ne razumem. :D
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 01. Feb. 2012 17:49

pridi kej v mojo vas, ti bom razložila :P
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 03. Sep. 2012 9:20

Hey...mene pa zanima kje prodajajo kokosov mus. Našla sem ga v spletnih trgovinah in je že tako drag, potem pa še poštnina. Torej zanima me, v kateri trgovini se ga da kupiti?
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 06. Jan. 2013 15:25

A je še kira aktivna veganka tu? :D Mene zanima če se da pri nas kje dobit kakšen rastlinski analog skuti ali kisli smetani?

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov