Veganska hrana

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 22. Avg. 2011 9:33

Ug, moram vprašat: si ti te smoothieje delaš v blenderju? Jih spiješ takoj? Misliš da bi prenesli tovorjenje v flaški na faks?
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 22. Avg. 2011 9:42

Prenesli bi "tovorjenje", ampak bi se izgubili določeni vitamini (npr. vitamin C).
Bolj kot mikser ti priporočam kakšen polžast sokovnik, čeprav tam piše: Prednost polžastega sokovnika pred centrifugalnim je v tem, da iz vlaken iztiska tekočino počasi (80 obratov na minuto), ob čemer ne pride do cefranja vlaken in posledično ne do segrevanja tekočine. Ob tem se encimi, minerali in vitamini ne uničujejo. Sok zaužijemo takoj po pripravi.
Parkrat sem že pila stvari pripravljene v tem sokovniku in so super, ampak trenutno je tak sokovnik zame še predrag.
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
Trouble
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 481
Na forumu od: 30. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Trouble » 23. Avg. 2011 11:37

Tak sokovnik je top. Mamo doma. Usak dan pijemo zutri sokce, cez dan pa kšno kašico nardimo al pa kakšen napitek (lešnikovo mleko..).
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 23. Avg. 2011 14:42

Trouble napisal/-a:Sicer se pa s kuhanjem, nad 50 stopinj, uničijo vitamini in se spremenijo v minerale. Telo pa te minerale potem spreobrne v vitamine. (na kratko povedano).

Torej, zakaj bi nekdo hotel telesu delat delo, če mu ni treba in če lahko vitamine zaužije že takoj?
Nehi sam nehi govorit! Kok sovrazim debile, ki ne vejo nicesar, imajo 0 analiticne sposobnosti, so povsem nekriticni do kozlarij ki jih v teh knjigah in cajtungih pisejo njim podobne zenske z IQ pod 100 in nasplosno niso sposobni naredit osnovnega premisleka.

Kako se pri kuhanju vitamini spremenijo v minerale, ce pa so naprimer Vitamini A, C in D sestavljeni izkljucno iz vodika, ogljika in kisika?????
S tem da A in D pri kuhanju nista afektirana sploh..
Najbrz tudi pripadas ljudem, ki mislijo da je vitamin C v tabletah drugacen od tistega s zelenjavi.

Jst sem to razumel ko sem bil 8 let star ti pa tega se vedno ne razumes in tudi nikoli ne bos tega razumela takih osnovnih pravil realnosti, ker si magical thinker, kateremu koncepti nepovezani plavajo po glavi in ne vidis kavzalnih povezav med stvarmi, ki so jasne kot beli dan, razen ce se na pamet naucis konceptov, ki ti jih nekdo drug vbije v glavo.

In ni nobeno nakljucje da je vecina veganov takih. Sicer zdej vsi pravijo da je to medijska gonja proti veganom, in jst jih pri tem podpiram, naj futrajo otroka po svoje, ker podpiram idejo, da so bedaki reprodukcijsko hendikepirani.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 23. Avg. 2011 15:30

^^ahaahaa :lach: Tole ga je pa enmal mimo vsekala :D
Vitamini se spremenijo v minerale in ti potem nazaj v vitamine? ma nemoj :D You made my day, ej stara resno :D
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Trouble
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 481
Na forumu od: 30. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Trouble » 24. Avg. 2011 9:41

Ammm... ja sori, sm narobe napisala :) bom zbrisala bedarije :)

Mahagonij, za tvoj lep obnašanje pa nebom zgublala besed.
positive vibration - :) kul. se zgodi, js nimam problemov s tem :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 24. Avg. 2011 11:03

LuvDancin napisal/-a:Ug, moram vprašat: si ti te smoothieje delaš v blenderju? Jih spiješ takoj? Misliš da bi prenesli tovorjenje v flaški na faks?


Delam v blenderju, ker delam pretežno zelenjavne in moram razbit clulozo, hkrati pa želim celo zadevo spit, ne samo iztisnjen sok (zato mi na primer sokovnik ne koristi).

Naredim zjutraj doma, spijem v službi do max ene ure kar pridem. Nikoli ne mine več kot 2 uri od izdelave do porabe :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 24. Avg. 2011 11:09

Ajča napisal/-a:Prenesli bi "tovorjenje", ampak bi se izgubili določeni vitamini (npr. vitamin C).
Bolj kot mikser ti priporočam kakšen polžast sokovnik, čeprav tam piše: Prednost polžastega sokovnika pred centrifugalnim je v tem, da iz vlaken iztiska tekočino počasi (80 obratov na minuto), ob čemer ne pride do cefranja vlaken in posledično ne do segrevanja tekočine. Ob tem se encimi, minerali in vitamini ne uničujejo. Sok zaužijemo takoj po pripravi.
Parkrat sem že pila stvari pripravljene v tem sokovniku in so super, ampak trenutno je tak sokovnik zame še predrag.


Kolikor sem seznanjena, mi 30 sekund blendanja nič ne uniči vitamina C, ker niti slučajno ne dosežem omembe vredne temperaturne spremembe. Bolj kot to je pomembno kako sveže je živilo in kako je bilo hranjeno.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 24. Avg. 2011 11:21

Vitamin C na svetlobi hitro razpada, zato je pomaranče najbolje takoj pojesti oziroma spiti, če stisnemo iz njih sok. Zato sem rekla, da bi se določeni vitamini izgubili.
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 24. Avg. 2011 11:48

Lahko pa da ma temno flaško :)
Ne, sej v vsakem primeru je treba čim prej spit. :D
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 24. Avg. 2011 16:52

Lani sem kupila odličen Vitamix blender, ravno zaradi tega, ker sem začela piti zelene smootije in je bil moj star Gorenje blender rahlo neuporaben.

Sicer je drag, ampak je dolgoročna investicija, prav tako kot dober sokovnik (za katerega še zbiram evre).
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 24. Avg. 2011 21:14

^^mja, za ta denar si kupim že rabljen avto
sicer pa so naši zobje najboljši blender
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 25. Avg. 2011 7:15

punkie, to bi veljalo le, če so zate smoothiji izključno samo sadni.
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 28. Avg. 2011 10:06

punkie_ napisal/-a:^^mja, za ta denar si kupim že rabljen avto
sicer pa so naši zobje najboljši blender


Ma tudi jaz sem se zelo dolgo obotavljala in potem tudi varčevala za ta nakup. Vse kar lahko rečem je, da sem se odrekla enem dopustu in zato dobila litre in litre odličnih smootijev :) So pa tudi Blendtecovi precej v redu in malo cenejši blenderji.

To je stvar, ki jo imaš prektično celo življenje, tako da se mi res zdi smiselna investicija no.
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 31. Avg. 2011 9:51

^^ Hvala vsem. :top:

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov