Vaše prehranjevalne navade

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Miss Evie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 24. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss Evie » 06. Avg. 2009 20:42

Katero hrano imate rade, ali imaste uro po kateri ne jeste več, ali pazite kaj jeste itd?


Nekaj me zanima: ali višina vpliva na težo? Ko ste rastle v najstniških letih (obdobje hitre rasti) ste se kaj zredile ali so kg ostali enaki? Tiste, ki ste pridobile kg ali mislite, da je razlog za to spremeba prehranjevalnih navad?
Uporabniški avatar
Mimi123
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 201
Na forumu od: 18. 6. 2009
Kraj: *somewhere over the rainbow*

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi123 » 06. Avg. 2009 20:47

jst sm se kr fajn zredila, fax, fant in ostale obveznosti pa nimam vec casa da bi kej gibala, telovadla. vcasih sm skoz neki migala. sm pa z leti postala tud bolj izbircna, rajs imam zacinjeno hrano, taka je pa ponavad tud bolj kaloricna.
ne razumem kaj mislis to z visino? :) a to s tistimi kao priporocenimi kilogrami za doloceno visino? a se vedno velja 10kg od višine (kao ce si velik 164cm, da mas 54 kg). :) :? :D
Ut ameris, ama...

“I will never be the woman with the perfect hair, who can wear white and not spill on it.”
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 06. Avg. 2009 20:50

ko sem nehala rast sem imela 58 kg ... zdej mi ves čas niha med 54 in 58, ampak čez ne gre nikoli ...

jem pa (skoraj) vse, povsod in ob vseh možnih urah ... nimam nobene meje kdaj se moram ustavit :D zadnjih par tednov sem še posebej lačna - v enem obroku pojem sama skoraj tolko kot ostali trije člani družine skupaj :gruebel: dostikrat jem tudi sredi noči, ker sem tako lačna da ne morem zaspat .... no, na srečo moji kilogramčki kar nočejo in nočejo gor, kljub temu da ves čas jem :)
Let's swim to the moon .....
Miss Evie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 24. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss Evie » 06. Avg. 2009 21:10

Mimi123 napisal/-a:ne razumem kaj mislis to z visino? :) a to s tistimi kao priporocenimi kilogrami za doloceno visino? a se vedno velja 10kg od višine (kao ce si velik 164cm, da mas 54 kg). :) :? :D


Mislila sem npr. da si najprej mel-a 50 kg, potem pa ko začneš rast pa zrasteš do 170cm - a ste se zredile ali so kg ostali pri okrog 50?

Upam, da je razumljivo. :)
Zadnjič spremenil Miss Evie, dne 06. Avg. 2009 21:21, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Mimi123
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 201
Na forumu od: 18. 6. 2009
Kraj: *somewhere over the rainbow*

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi123 » 06. Avg. 2009 21:19

aaa :D hvala, amm men se je visala z visino :?
Ut ameris, ama...

“I will never be the woman with the perfect hair, who can wear white and not spill on it.”
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 06. Avg. 2009 23:46

nebi ta tema bolj spadala pod Kuhinja? :gruebel:
načeloma ne pazim prav veliko kaj jem.. si kr precejkrat privoščim kaj nezdravega, ampak vglavnem mislim, da sem večino tistih Prepovedanih stvari iz preteklosti zbrisala iz svoje glave, jedilnika in hladilnika :)
kar se prehranjevalnih navad tiče, sem še v zadnjih dveh mescih opazila, da se vedno bolj nagibam k nemesni prehrani :D enostavno opažam, da na mesec jem največ 3x meso.. nikoli si nebi mislila, da bom kdaj sposobna živet brez mesa, ampak mi zdaj več kot paše.. aja pa dan skoraj obvezno začnem z otrobi in kivijem ali drugim sadjem, kar je sicer povezano tudi s prebavo.
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 07. Avg. 2009 10:05

Hrano imam rada skoraj vso, so določene izjeme, ki jih ne maram.
Uro na katero bi bila omejena nimam. Tako, da včasih jem zadnjič ob 7 zvečer, včasih pa ob 10 zvečer. Ponoči pa nimam navade jest.
Meso jem približno 6x na teden (1-2 x na dan). Pojem veliko čokolade in sadja. Izogibam pa se gazirani pijači in hitri prehrani. To ne pomeni, da nikoli ne sežem po tem, ampak res pa zelo malo. Pa preveč maščobne hrane ne maram.
Glede na to, da se pri hrani ne pazim, in da se zelo malo gibljem, sem kar srečna, da se moji kilogrami ne spreminjajo :)
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 08. Avg. 2009 9:45

Jem od 3-5 na dan. Odvisno od lakote oz. tega koliko mi paše tisti dan jest. Na sploh se mi zdi, da se zdravo prehranjujem, veliko beljakovin, malo OH. No mogoče pojem malo preveč čokolade in popijem malo premalo vode. Jem tudi zvečer in se s tem ne obremenjujem. Že od majhnega so me starši navadili jesti na tak način, tako da z zdravo prehrano nimam problemov. Včasih se mi je zdelo, da veliko pojem, potem pa sem videla koliko pojejo moje kolegice. :eek: Tako da bi rekla, da so moji obroki mogoče malo manjši kot pri večini ljudi. Ma ni važno, glavno je, da sem sita, ko neham jesti. Drugo me sploh ne zanima. :)

Isto kil imam že od kar sem nehala rast, postava pa se mi je seveda nekoliko spremenila v bolj žensko, kar je plus. :)
enaaa*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 16. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a enaaa* » 16. Sep. 2009 17:09

ne prehranjujem se preveč zdravo.. mislim da je tudi to razlog za nekaj kg preveč.. že od malega mam namreč zelo velik odpor proti sadju in zelenjavi :? in naj se še tako trudim s telovadbo in manj hrane mi teža nikoli ne pade na normalno raven :?
nasplošno imam 2-3 obroke dnevno, s tem da so vsi podnevi, zvečer ne jem (z redkimi izjemami)
am jaz ko sem rastla sem imela tudi kar velik apetit, tako da je teža rastla premo sorazmerno z višino bi rekla :D
What makes you different..
Makes you beautiful
Tamalla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 4. 9. 2009
Kraj: res vsepovsod :)

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamalla » 16. Sep. 2009 20:47

Jas pa sem ena izmed tistih ki živi zravo..oz. skoraj bol malo je :)

torej: nič mesa, le sadje in zelenjavo (ne vso..fižola in krompirja na tak ali drugačen način ne vključujem v svoj jedilnik)
..ne jem belga riža, bele soli, belga sladkorja, in pa nič kruha. 1krat na mesc si mogoče privoščim kos korznega kruha.

Ne jem kebaba, niti ne pomfrija --> tako da tudi v Mc'donald ne hodim :razz: ..ne jem sladkarij, čokolade.. itd.

Nekako jem res bol samo sadje, in zelenjavo, ter res veliko pijem in se veliko gibam. Ampak lakote res ne občutim ;) ..aja, pa tudi jaz ne jem po 19.00. :)

Vsak ma svoj način prehranjevanja, jas ga mam za večino čudn :P
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 16. Sep. 2009 21:19

Tiste, ki jeste veliko sadja, a jeste domače sadje ali kupljeno?
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 16. Sep. 2009 22:50

Dost slabe prehranjevalne navade mam. The biggest problem is, da jem, ko mi je dolgcajt in glede na to, da je to dokaj pogosta situacija, tud pogosto jem. In ko to nekaj let počneš se navadiš na to. Poskušam se navadt jest takrt k sm lačna pa kr ngre :P ne dojamem kako lahko en folk reče " ne nebom čokolade/čizburgrja, ker nism lačn/a". :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 17. Sep. 2009 7:26

jest mam določene prebliske, ko nekaj časa zelo zdravo pol se mi pa ne da več...zdej sem v fazi,ko jem vse. sploh zato,ker sem zaradi stresa mal shujšala in morm kšno kilco nazaj dobit. drugače sem bla v OŠ prava prekla in sem se trudila zredit, pol v srednji šoli sem se "nardila"-dobila mal jošk in se mal zredila, ampak sem še vedno suha tudi po več letih. ne vem zakaj so mi vedno vsi pravil da se bom zredila ko bom šla v srednjo šolo, pa pol na faks :gruebel: ostala sem ista, razen kar se tiče normalnih sprememb odraščanja
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 17. Sep. 2009 11:23

..Evelyn.. napisal/-a:The biggest problem is, da jem, ko mi je dolgcajt in glede na to, da je to dokaj pogosta situacija, tud pogosto jem. In ko to nekaj let počneš se navadiš na to. Poskušam se navadt jest takrt k sm lačna pa kr ngre :P ne dojamem kako lahko en folk reče " ne nebom čokolade/čizburgrja, ker nism lačn/a". :D


js tut...skos jem pudinge, orescke, cokolado... :frown: iz dolgcasa, pa ker sm navajena non stop neki jest....

poleti je ql, ker je to vecinoma sadje. se pac cel dan basem z nektarinami, lubenicami in melono...pozimi to postanejo sladkarije :willnicht:

drugac sem bla pa celo osnovno solo ful suha, potem pa sem se u enem letu zredila za dobrih 10kg pa tut zrastla. pa nehala sem trenirat tako da se tudi pozna...ampak morem rect, da takrat nism bla zadovoljna s svojim telesom, zdej pa sem :P
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 17. Sep. 2009 12:34

Miss Evie napisal/-a:Katero hrano imate rade, ali imaste uro po kateri ne jeste več, ali pazite kaj jeste itd?


Nekaj me zanima: ali višina vpliva na težo? Ko ste rastle v najstniških letih (obdobje hitre rasti) ste se kaj zredile ali so kg ostali enaki? Tiste, ki ste pridobile kg ali mislite, da je razlog za to spremeba prehranjevalnih navad?


Jaz sem bila vedno med tamalimi, potem sem se pa v 2-3 letih ful zrastla. In takrat se nisem redila sorazmerno z višino. Nekaj časa so me bile samo dolge roke in noge, čez nekaj časa sem bila že mal okrogla, potem pa spet ovo na novo :wink: .. Pa še ogromno sem trenirala in telovadila, tako da sem mela res neko hecno postavo tam okrog 13ega leta :lach:

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov