Vaflji, "stiropor"

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 26. Sep. 2012 11:33

Hm, kakšne vaflje to misliš :) A tiste sladke iz testa? Kje pa to prodajajo pri nas, jaz sem zaenkrat videla le tiste mehke v Leclercu (belgijske) in tanke karamelne (nizozemske).


Drugače je pa ta tema o riževih vafljih ('stiropor' :D ) - a jih še kupujete, glede na to, da so nedolgo nazaj objavili, da jih večina vsebuje škodljive snovi? :? Jaz imam kar predsodke zdaj (no, itak jih že tako ali tako zelo redko kupujem), bi raje koruzne, če že :) (pri teh verjetno ni teh težav, glede na to, da so bile škodljive snovi zaradi pridelave riža, koruza se pa čisto drugače goji).
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 26. Sep. 2012 13:36

Men je vse ok, vaflji (kot debelejša palačinka - na Tromostovju se ga da dobiti, v trgovini pa tega že dolgo nisem kupila, včasih sem jih v DMju oblite s čokolado) in kruhki in "stiropor" - ravno danes koruzni.
Uporabniški avatar
Rollin #3
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 760
Na forumu od: 7. 6. 2011
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #3 » 26. Sep. 2012 13:42

jaz se bašem s koruznim stiroporom ful :D
ancica78
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 8. 12. 2012
Kraj: Vipava

Neprebrana objavaNapisal/-a ancica78 » 08. Dec. 2012 3:28

Jaz jih sicer nisem jedla, dokler mi niso predpisali brezglutenske diete, sedaj pa mi velikokrat rešijo, ko moram kaj na hitro pojest. sem se navadila da jih imam vedno nekje pri roki, da mi nadomestijo kruh.

Sem pa brala, ja, da niso najbolj zdravi. Zaradi postopka obdelave riža, da menda nastanejo škodljive snovi noter.
Spletni portal za polno življenje brez glutena
http://www.moja-celiakija.si
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 08. Dec. 2012 10:44

^^ Ja, pa predvsem zaradi onesnaženosti okolja, v katerem ga gojijo, in gnojil (kadmij, arzen in še nekatere rakotvorne snovi) :/
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 24. Feb. 2013 17:52

Riževi vaflji + nutella=heaven! :D drugač mi jih pa ni problema jesti brez dodatkov prav tako koruznih ne... njam njam. :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 25. Feb. 2013 13:30

Meni so koruzni dobri, riževi pa zanič. Res kot en stiropor, žvečiš, pa žvečiš, pa žvečiš...

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov