Tortilje

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 03. Apr. 2009 22:18

hm...jaz spražim čebulo, pa popraažim al piščančji file, al pa mleto meso..pa poleg papriko pa paradižnik...pa začinim...pa dam v lončeo posodo(spodaj 1 tortilja, pa nadev, pa preko spet tortilja)...po pa naribam sir preko pa popečem...no zaj zadnjih 2x pa sem namesto zelenjave dodla k mesu omako uncle beans-mexico.vam povem, da ma isti okus ko one omake v tortiljah v mehiški restavraciji :D njamiiiiiiiiii aja pa kisla smetana more bit poleg :D
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 04. Apr. 2009 13:08

softTouch napisal/-a:pa katera prav sama speče tortilje? ker v telih kupljenih je en kup E-jev


renatka_ napisal/-a:Zadnjič sva za večerjo tudi tortilje spekla sama, nardila sva jih pa iz polnozrnate moke. :cool:


Take so najboljše. :)
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 04. Apr. 2009 14:10

http://www.enaplus.com/1plus/kuhinja/re ... kuhinja=10

tuki je neki receptov kako jih delat.
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 04. Apr. 2009 16:06

Jaz sem prejšnji teden prvič delala tortilje in sem tortilje kupla, samo nadev sem naredila doma, ampak bom drugič tudi tortilje naredila sama.

Jaz dam v filo malo mletega mesa in ful zelenjave (čebula, paprika, malancane, paradižnik, korenček, koruza) in malo pekoče salse. Nafilam:
Slika

zavijem in po vrhu potresem nariban sir, potem pa za 10 min v pečico.

Slika
Ko bom velika, bom Lara Croft.
Uporabniški avatar
ena pač
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 5. 3. 2007
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a ena pač » 15. Apr. 2009 21:14

...
Zadnjič spremenil ena pač, dne 01. Jan. 2010 15:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*AnNy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 461
Na forumu od: 27. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *AnNy » 15. Apr. 2009 22:34

sm glih zadnč nardila in je blo suuuperr! :D
Prepražla sm zelenjavo, dodala mal sojine omake za okus.Tortilje sm pregrela u ponvi da so ble bolj mehke, nato sem dodala v tortilje zelenjavo, jih zavila. po tortiljah sm polila kislo smetano, naribala sir in dala v pečico. :wink:
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 18. Apr. 2009 7:02

a tortilje prodajajo v vsaki trgovini? (mercator, tuš ipd.?
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
tita123
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 101
Na forumu od: 4. 8. 2008
Kraj: Bela krajina/Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tita123 » 18. Apr. 2009 11:40

^^ js vem sigurno za spar, za ostale pa ne vem..
Najboljše šele prihaja...
kittybaby
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 63
Na forumu od: 29. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kittybaby » 05. Maj. 2009 10:35

lakeesha napisal/-a:a tortilje prodajajo v vsaki trgovini? (mercator, tuš ipd.?


v večjih hipermarketih od merkatorja imaš tri velikosti tortilj - ene ful ogromne, tipične srednje in manjše v premeru cca 6 cm.

drugače pa jaz skuham riž, začinim s kajenskim poprom, not vržem kakšen por, pa bučke. Ko je rižota kuhana da se malo zgosti dodam en KIRI sirček, da posta ne kremasto.
Ostale zelenjave ne kuham, tako da dodam v vsak otortiljo malo rižote, svež nariban korenček, koruza,malo čebule, svežo papriko pa ščep dimljenega sira s feferoni.
Z zobotrebci jih zaprem po vrhu še malo naribanega sira (edamca) in jih dam v segreto pečco na 200 dokler se sir na vrhu ne pozlati. Postrežem jih na velikem listu sveže solate. Fantu dam še notri koščke popečenega piščanca na olivnem olju.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 05. Maj. 2009 11:37

Prijatelj, Mehičan, mi je enkrat rekel, da je treba te kupljene tortilje (za doma narejene ne vem), ko jih daš v mikrovalovko, zaviti v kuhinjsko krpo in so potem lepo mehke.
Sem probala in je res. :)
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
cebelica_Kaja*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 78
Na forumu od: 23. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a cebelica_Kaja* » 05. Maj. 2009 17:35

Moj ati je kuhar...pa je neki časa delu u mehiški...in tut meu odprto svojo mehiško. In pol se nama je z mojim zadnič zluštal tortilj...in mi je zaupu recept... :D Meni osebno je ful dober...( pa tut ostali so lizali prste...)

Rabiš:
Za nadev:
-puranje / piščančje prsi
- zeleno papriko
- rdečo papriko
- čebulo
- dimljen rdeč fižol ( reče se tudi mehiški fižol)
- načo
- malo salse
- ( lahko dodaš tudi koruz)

Ostalo:

- kislo smetano
- naribano zelje (tko ko za solato)

Postopek

Piščančje / puranje prsi razrežeš na trakove, daš v en krožnik, posoliš, popopraš (čisto malo) ter dodaš malo vegete. Če rada eksperimentiraš z začimbami dodaš še malo curryja... Vse pustiš na krožniku...da se začimbe fajn "absorbirajo" v meso :razz: Medtem narežeš čebulo in papriki na koščke ( ne prenamalo ) .
V posodo daš malo olja, prepražiš čebulo, dodaš meso, ko se popeče, dodaš še papriko. pokriješ s posodo, da se paprika (zaradi pare) zmehča... Ko je že malo zmehčana dodaš fižol, (koruzo), salso in načo, ter kuhaš približno 20-25 min.

Tortilje pol pogreješ, al pa če jih sama spečeš...daš na krožnik...namažeš malo s kislo smetano...dodaš malo svežega zelja, nadev, zaviješ...in poješ ... :D


* drugač pa poznam še en recept...ko daš isti nadev, samo da namesto kisle smetane in zelja popečeš ananas, in preliješ z arašidovo- smetanovo omako. (njaam :) )

Pa dober tek!
Put your seatbelt on guys, I wanna try something*
_________________________________________

http://kajasbeautyblog.blogspot.com/
kittybaby
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 63
Na forumu od: 29. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kittybaby » 05. Maj. 2009 20:52

cebelica_Kaja* napisal/-a:Moj ati je kuhar...pa je neki časa delu u mehiški...in tut meu odprto svojo mehiško. In pol se nama je z mojim zadnič zluštal tortilj...in mi je zaupu recept... :D Meni osebno je ful dober...( pa tut ostali so lizali prste...)

Rabiš:
Za nadev:
-puranje / piščančje prsi
- zeleno papriko
- rdečo papriko
- čebulo
- dimljen rdeč fižol ( reče se tudi mehiški fižol)
- načo
- malo salse
- ( lahko dodaš tudi koruz)

Ostalo:

- kislo smetano
- naribano zelje (tko ko za solato)

Postopek

Piščančje / puranje prsi razrežeš na trakove, daš v en krožnik, posoliš, popopraš (čisto malo) ter dodaš malo vegete. Če rada eksperimentiraš z začimbami dodaš še malo curryja... Vse pustiš na krožniku...da se začimbe fajn "absorbirajo" v meso :razz: Medtem narežeš čebulo in papriki na koščke ( ne prenamalo ) .
V posodo daš malo olja, prepražiš čebulo, dodaš meso, ko se popeče, dodaš še papriko. pokriješ s posodo, da se paprika (zaradi pare) zmehča... Ko je že malo zmehčana dodaš fižol, (koruzo), salso in načo, ter kuhaš približno 20-25 min.

Tortilje pol pogreješ, al pa če jih sama spečeš...daš na krožnik...namažeš malo s kislo smetano...dodaš malo svežega zelja, nadev, zaviješ...in poješ ... :D


* drugač pa poznam še en recept...ko daš isti nadev, samo da namesto kisle smetane in zelja popečeš ananas, in preliješ z arašidovo- smetanovo omako. (njaam :) )

Pa dober tek!

mmmm tole se pa dobro sliši.naslednjič ko pridejo tortilje spet na vrsto sprobam to varianto;)
Uporabniški avatar
cebelica_Kaja*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 78
Na forumu od: 23. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a cebelica_Kaja* » 05. Maj. 2009 21:45

verjem da je dobro...zelooooo :D :)
Put your seatbelt on guys, I wanna try something*
_________________________________________

http://kajasbeautyblog.blogspot.com/
Uporabniški avatar
LoveLy*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 572
Na forumu od: 14. 7. 2007
Kraj: purple claud

Neprebrana objavaNapisal/-a LoveLy* » 04. Avg. 2009 13:49

no bom kar v tej temi vprašala...no kje naj kupim Nacho sir???...tudi v bolje založenih trgovinah ga nisem dobila...in to ne mislim kake omake nacho,ampak prav sir nacho.
če mi kera zna pomagat bom zelo vesela=)
Uporabniški avatar
ZeroCool
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 21. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ZeroCool » 04. Avg. 2009 14:10

V originalni verziji (kakor jo je izumil stric nacho) so delali omako s tem sirom:

http://en.wikipedia.org/wiki/Longhorn_cheddar

Prav "nacho" sir pa ne obstaja; v omake so pa itak dajali kasneje različne verzije sirov, ki so jih stopili z začimbami in/ali zelenjavo :)

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov