Torta

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 18. Jan. 2009 19:53

cvirn (sukanec) lepo oviješ okrog biskvita, potem obe strani cvirna lepo primeš skupaj in počasi vlečeš proti sebi...s tem se biskvit lepo razpolovi, morš pa dcelat na vročem biskvitu..

jz zadnje čase uporabljam posebno rezilo za torte, ki izgleda kot nekakšna mini žaga - ni enostavnejšega načina :) ne najdem nobene slikce...mislim, da je od Fackelmanna, izgleda pa nekako takole: ima polkrožno držalo, skoz katerega je spodej napet tanka žagca :D
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 18. Jan. 2009 21:28

*zverinica* napisal/-a:cvirn (sukanec) lepo oviješ okrog biskvita, potem obe strani cvirna lepo primeš skupaj in počasi vlečeš proti sebi...s tem se biskvit lepo razpolovi, morš pa dcelat na vročem biskvitu..

jz zadnje čase uporabljam posebno rezilo za torte, ki izgleda kot nekakšna mini žaga - ni enostavnejšega načina :) ne najdem nobene slikce...mislim, da je od Fackelmanna, izgleda pa nekako takole: ima polkrožno držalo, skoz katerega je spodej napet tanka žagca :D


Aaaahaaaa :razz: Mi je sedaj že bolj jasno...bom drugič na tak način sprobala. Hvala za obrazložitev! :)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 26. Jan. 2009 15:03

Evo včeraj sem naredila nutellino torto. Mislim, da je kar ratala. Sprobal jo bomo za večerjo. Pol javim kakšna je (če bomo še živi :D ).
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 26. Jan. 2009 20:44

Evo tortica sprobana! Super je! Tako, da jo res priporočam za izdelavo :)
Poison Girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 852
Na forumu od: 26. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Poison Girl » 26. Jan. 2009 20:53

Ni bila lih za fanta, sva pa s tamalim zadnjič naredila Nutellino torto z višnjami. Ful preprosto.
Kupiš oblate, jih navlažiš s sokom od višenj (kompot pač), stepeš sladko smetano (jaz sem dodala še en vanili sladkor), dodaš Nutello (po okusu), namažeš po oblatih, dodaš višnje in preliješ s čokoladnim oblivom in okrasiš po želji.
Ful ful je dobra!
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 26. Jan. 2009 21:09

pepelčica napisal/-a:Jz nardim mojemu večkrat nutellino torto ampk po svojem receptu in pravi da mu je najbolša od vseh.


In kakšn je tvoj recept??? Ko berem tole temo, bi najraj zdej šla torto delat :D
Uporabniški avatar
pepelčica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 483
Na forumu od: 10. 7. 2007
Kraj: koper

Neprebrana objavaNapisal/-a pepelčica » 26. Jan. 2009 22:29

Jz dam na biskvit (ki ga nardim sama) mascarpone in nutello in je res najboljše :) Joj nee me že prijema da bi jo delala :D
Uspešen moški je tisti, ki zasluži več kot lahko njegova žena zapravi. Uspešna ženska je tista, ki najde takega moža.
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 27. Jan. 2009 11:37

Poison Girl napisal/-a:Kupiš oblate, jih navlažiš s sokom od višenj


uf, kupljeni oblati so pa men nekaj najbolj nagravžnega :tot: res je bolš da sam spečeš biskvit, sploh ker ti to še najmanj časa vzame pr pripravi torte...največ dela je z mazanjem :)
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 28. Jan. 2009 11:22

hm,tale nutella torta je pomoje res za velike ljubitelje čokolade. meni je recimo redkokatera čokoladna torta dobra,ker so ponavadi preveč "sivne". rajši mam sadne torte
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 28. Jan. 2009 13:44

jz sm nutela torto nardila z dodatkom višenj iz kompota: biskvit sem razrezala na 3 dele, spodnjega in srednjega navlažila z mešanico mleko+rum (z rumom ne varčujem :P ), na spodnjo plato najprej naložila višnje iz kompota, ki sem jih en dan prej odcedila in čez noč namočila v rumu, čez premazala smetano+nutelo, položila srednjo plato biskvita, spet naložila višnje in namazala s smetano+nutelo, položila še zgornjo plato biskvita in potem torto okol in okol premazala s smetano+nutelo, po vrhu pa sem jo polila še s čokoladnim oblivom...men je bla za dol past dobra, taka fajn kot Kraševe griotte :D

meni osebno drugač torta nutela ni niti približek extra čokoladne torte (ker sem veeeeelik ljubitelj čokolade)...ker je itak nutela v smetani zamešana.... najboljša je torta, ki jo namažeš z v sladki smetani raztopljeno 200-gramsko čokolado, pustiš čez noč v hladilniku, da se fajn strdi in potem mal premešaš z mixerjem...mmmm :love:
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 28. Jan. 2009 19:26

uf Nutella torta je res kul ampak tale tvoj dodatek mi je tut usec..hehe morm probat (mogoce pa Valentinovo izkoristm) :wink:

a pride mal bolj socna ven ane? ker se mi zdi da ucasih ni dovolj socna in sem pol skos zejna
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 28. Jan. 2009 20:07

ta pride super sočna...sam namočit morš pa sam spodnji in srednji biskvit, če ne bo preveč mokra :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 10. Feb. 2009 10:40

imam eno vpr in sicer za vse kuharice recimo. torte še nisem delala in ker jo bom prvič ravno v petek, me zanima, ali je po vaših izkušnjah podobno ali kupim že narejeni biskvit ali ga spečem sama?
in sicer se gre za sadno torto, kar pomeni, da bo biskvit v vsakem primeru prelit s sokom iz konzerve(s sadjem).v glavnem, zanima me vaše mnenje in ideje za filo.sama jih sicer nekaj že imam, ampak mogoče ima katera boljšo :D hvala za odgovore :)
*roxy*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 159
Na forumu od: 27. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *roxy* » 10. Feb. 2009 11:04

odvisno je,kakšne oblike biskvit želiš.
js navadno delam okrogle in biskvit kupim.
delam bol sočne,sadno,jogurtne,skutine...zmešam sladko smetano,jogurt,sadje,želatino,pustim v hladilniku,da se shladi...prelijem po biskvitu in pustim,da se strdi in ohladi.po vrhu naložim sadje.torta je zelo sočna...primerna tudi poleti.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 10. Feb. 2009 11:57

hvala za nasvet:) torej kupljen biskvit sploh ni tako slab a ne?me skrbi, da bi se fejst krhal itd...
a se vam zdi ok da bi na prvo plast zmešala kremo za torte(ki se samo zmeša, pač iz vrečke) s sadjem(npr. banane in jagode), potem druga plast biskvita, na njo pa sadje in želatina?nimam pojma še, kako bom vse izpeljala.na zač. se mi zdi vse lahko, potem pa težje in težjee :D

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov