Torta

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

christianna cruz
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 226
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a christianna cruz » 04. Avg. 2009 22:53

tko da red_rosina ideja o pripravljanju ponoč odpade

prav tako tudi ideja ot rachka_ da bi kupla torto , ko dol mamo sam une trgovine ko so odprte na ulico in tort nimajo , en večji market (baje da je spar heh) pa tut dvomim da bi meu torte , če pa že majo , pa dvomim da so glih sveže
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 04. Avg. 2009 23:04

OT: aa, kdo ma rd? dado? :D
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
*skokica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 411
Na forumu od: 1. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *skokica* » 05. Avg. 2009 8:19

Kaj pa če daš po vrhu samo smetano? Problem vidim samo v tem, da bo čakala na 30 stopinj, tista smetana za brizgat pa že tako rada "dol pade". Drgače pa vzemi s sabo eno metlico za stepanje, pa jo sama obloži (takole: http://www.kulinarika.net/slikerecepti/400-2.jpg). Okrasiš pa s kakšnim sadjem ali bonbončki.
christianna cruz
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 226
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a christianna cruz » 05. Avg. 2009 9:02

OT: ja ja Libido. , Dado ma rd, mičkeno pred odhodom pa še Ines in niko tk da bo kr pestro :)
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 05. Avg. 2009 9:07

Kupi v trgovini nekaj v stilu gorenka roladic, kinder pingui, zloži na pladenj, okrasi s smetano in svečkami in rešen problem.
(s)mej se
christianna cruz
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 226
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a christianna cruz » 05. Avg. 2009 12:26

aaa piškotek* , hvala za idejoo :)
vidiš to pa se nism spomnla :oops:
lutkica*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 26. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lutkica* » 05. Avg. 2009 22:48

če se ti res da, lahko brez kuhanja nrdiš torto nutella. recept dobiš na kulinarika.net, se ne spomnim ga čist, vem pa da je ful enostavno.

jst sm kupila že narjen biskvit, potem pa dodatno še 1 konzervo ananasa in 1 konzervo višenj - sadje zato, da ni tok nasitno. pa ker se mi ni dal delat preliva, sem torto tut premazala z nutelo.. torta je bla ful dobra, pa hitr je narejen če biskvita ne delaš sam... vprašanje je samo, če se ti da zafrkavat s tem. :D

lepo se mej!
when you wake up it's a new morning,
the sun is shining it's a new morning
i'm coming.. i'm coming home
mali
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 3. 10. 2013
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a mali » 03. Okt. 2013 18:49

Pozdravljene!

Fant praznuje 19. rojstni dan čez 14 dni - takrat se odpravljamo na kratek oddih za 4 dni. Greva pa midva ter še 2 prijatelja. Ker ga želim presenetiti, sem se odločila, da mu spečem torto oz. kakšno drugo pecivo (obožuje sladke stvari).
Problem pa nastane ravno tu - v hotelu torte ne morem speči (bomo v hotelski sobi in nimamo svoje kuhinje), da pa bi ga peljala ven na tortico mi pa ni ravno ok (tudi njemu to ni všeč).
Zato se obračam na vas - kaj lahko pripravim sama, doma in bo zdržalo vsaj 3 dni? Da se ne bo pokvarilo do dneva, ko bi mu tortico/pecivo izročila? V mislih sem imela tudi muffine - bi ti počakali 3 dni? Dobrodošli so vsi predlogi in že v naprej hvala! :)
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 03. Okt. 2013 21:24

Mja muffini so tudi meni prvi padli na pamet, ko sem brala tvoj post. Drugače marsikatera slaščica zdrži vsaj 3 dni, če je le v hladilniku... sam to je pa bolj malo možno ali pač? :) Jaz, ko sem spekla torto smo jo jedli zihr še 4 dni po tem pa je bla prekleto dobra haha. :D
Tu es dans toutes mes pensées.*
oceangirl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 1. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a oceangirl » 04. Okt. 2013 8:38

drugače se lahko tudi pozanimaš v hotelu, če ti jo lahko shranijo v hladilniku v kuhinji do želenega dne...
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 04. Okt. 2013 10:09

Jaz ne bi tak fejst komplicirala, ampak bi mu spekla torto kak dan pred odhodom na oddih in mu tako dala darilo pac prej. Ker nobena torta ni boljsa, kot sveza :D
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 04. Okt. 2013 10:28

Torta po treh dneh tako ali drugače ne bo več najboljša ... se strinjam z vesno.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 04. Okt. 2013 11:04

Ne vem zakaj ne bi šla ven na tortico? Če gresta v kakšno dobro slaščičarno bo zihr zelo v redu. Glede na to da bodo take 'razmere' da mu je ne boš morala sama naredit, se mi zdi čisto ok opcija.
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 04. Okt. 2013 13:09

Zakaj pa mora biti ravno torta, saj je še veliko drugih sladkih stvari, če je sladkosned :) Kar koli mu boš podarila naj bo iz srca in to je to
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 04. Okt. 2013 13:23

js bi mu na tvojmu mestu torto dala preden greste v hotel, pač že doma ane. pa sej bo razumu da mu ne morš domače torte tm 3 dni v hotelu nek pacat :)
You make me smile, please stay for a while :)

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov