Torta

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 10. Feb. 2009 11:58

in želim seveda okrogel biskvit, sem pozabila...
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 10. Feb. 2009 12:40

Če maš čas, nared biskvit sama, je velik boljši kot pa kupljen, vsaj za moj okus. potem pa daš not po želji, lahko tud tko, kot si ti rekla, se prav krema za torto - okus po želji, na to kremo sadje, potem naslednja plast biskvita in okrasiš po želji, lahko pa daš tud tuki vmes sadnje in potem še eno plast biskvita, pa potem okrasiš. Seveda mora bit pa vsaka plast biskvita prepojena, lahko s sadnim sokom (tko kot si ti rekla, iz kompota), lahko tud rum in mleko - čeprou to pride bolj v poštev za kake čokoladne torte, se mi zdi ... pač, da napojiš in se ne drobi.
Uporabniški avatar
Hyades
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 623
Na forumu od: 22. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Hyades » 10. Feb. 2009 12:58

uff... Jaz sicer sama se nisem delala torte, sem pa velikokrat pomagala (delati in jesti)..

Kupljen biskvit niti ni tako zelo slab, ampak meni je veliko bolj vsec doma narejen.
Tako, da ce priblizno ves kako se to naredi in imas cas, potem ti priporocam, da ga sama naredis.

In lepo bi bilo, ce bi pustila da se testo prepoji s sokom, ker ni je slabse stvari kot presusena sadna torta..
Uporabniški avatar
pepelčica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 483
Na forumu od: 10. 7. 2007
Kraj: koper

Neprebrana objavaNapisal/-a pepelčica » 10. Feb. 2009 13:05

Domač biskvit je 100x bolši, samo tudi kupljen ni tako slab. Če nimaš časa je dobra opcija...
Uspešen moški je tisti, ki zasluži več kot lahko njegova žena zapravi. Uspešna ženska je tista, ki najde takega moža.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 10. Feb. 2009 14:14

ne da nimam časa, ampak se nam je pečica pokvarila in se mi ne da ravno k babici iti pečt, ker bi mi celi čas pod prste gledala...in ona in teta :D
na netu sem pa našla ta recept:
za nadev zmiksaš smetano in smetano zmešaš s sadjem, s kremo za torte pa potem premažeš celo torto v bistvu na koncu.malo sem skeptična glede tega, kaj pravite?res pa je, da odlično izgleda...link:
http://www.shrani.si/pics/markorojst89.jpg
http://www.shrani.si/pics/markorohzv87.jpg
na linkih sta sliki malo večji, sliki pa sta iz planetalepote.si
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 10. Feb. 2009 14:19

Moja teta vedno dela "nadev" čist preprosto- prepoji testo, da sadje, povrh pa smetano (lih tolk da se zafila, da je ravno). Povrhu pa stopljena čokolada, ob strani pa smetana :hearts:
Sam res veliko prepoji.
Js nebi gor neke kreme iz vrečke dajala...
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
nutella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 864
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a nutella » 10. Feb. 2009 14:20

Jst vedno delam eno in isto torto in je najtaboljsa. Biskvit pecem sama, ampak lahko ga nadomestis tudi z oblati iz trgovine. Nadev gre pa takole. Soku od kompota (jaz dam mesanega) dodas toliko mleka da dobis 0,5l tekocine. Potem v tej tekocini skuhas vanilijev puding (po navodilih iz vrecke). Puding malo ohladis. Sadje narezes na cim manjse koscke in ga vmesas v puding. Dodas malo stepene sladke smetane. Potem vzames 1 del testa (jaz domacega narezem na 4 dele in vzamem 1 del) in ga natrgas na cim manjse koscke ter vmesas v maso za kremo. Testo dobro namocim kar z mlekom, premazem s kremo, spet testo, krema, testo. Potem vse premazem s smetano. Do zdej so to torto se vsi zelooo pohvalili.
Never pick a fight with an ugly person, they've got nothing to loose.
Uporabniški avatar
pepelčica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 483
Na forumu od: 10. 7. 2007
Kraj: koper

Neprebrana objavaNapisal/-a pepelčica » 10. Feb. 2009 14:25

Pomoje je bolše da sadje zmešaš v kakšno vanilijevo kremo (npr. od nutella) ker s smetano je pomoje še kar brezvezno.
Uspešen moški je tisti, ki zasluži več kot lahko njegova žena zapravi. Uspešna ženska je tista, ki najde takega moža.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 10. Feb. 2009 14:29

Jaz delam isto kot nutellaja, nadev iz soka od kompota, vanj pa vlijem zmešan puding z mlekom in malo slakdorja. Pač, kot da bi delala puding, samo da redčim prah za šuding v mleku, vlijem pa ga v sok od kompota, noter pa namečem sadje. Ponavadi višnje ali jagode, ker druga mi ni lih po godu. Če delam sadne torte, npr. višnjevo ali jagodno uporabim malinov puding, pač, odvisno od okusa. Takšne file so mi najboljše :)
Poison Girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 852
Na forumu od: 26. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Poison Girl » 10. Feb. 2009 16:01

nutella, pa ne pride vse skupi pregosta krema s tem pudingom? Se mi zdi, da se potem težje maže pa da tud hitrej zmanjka. But who am I to judge. :D K drugač mi je ideja ful všeč, sploh ker mam rada vanilijev puding pa v torti pomoje ful dobr pride.

Jaz ponavad naredim kremo tako, da stepem sladko smetano (lahko sladkaš po želji), na koncu dodam Nutello (pač po okusu) in še mal stepem da rata enotna zmes. Biskvit prej prepojim, dodam kremo, na kremo pa sadje (ponavad višnje, sveže jagode so tud v redu. Razen višnjevga kompota mi je sadje iz kompota čis zanič, sploh jagode. Bruham. :D
Uporabniški avatar
nutella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 864
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a nutella » 10. Feb. 2009 16:35

Ne, ne pride pregosto, ker je puding skuhan v kompotu velik bolj tekoc kot kuhan v mleku. Pa smetane ne stepem cist na trdo, biskvit sam vse tko fajn skp sprime. Komi cakam da bo kak rd, da bom pacala :D
Never pick a fight with an ugly person, they've got nothing to loose.
Uporabniški avatar
M|nChy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 14. 8. 2008
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a M|nChy » 15. Feb. 2009 23:22

za valentinovo sem zdaj nazadnje nardila eno torto in je bil fant navdušen...je čisto preprosta...
nebom opisovala celega postopka, ampak samo glave zadeve...

v glavnem spečeš temni biskvit, torej zraven osnovnih sestavin daš kakav ali čokolado v prahu...biskvit nato namažeš s sadno marmelado (najbolša je domača jagodna :P ) nato glavni nadev pa je kisla smetana, zmešana s kokosom in sladkorjem...čez pa polita čokolada...meni se zdi ful sočna...seveda biskvit vedno natopim s kavo in rumom...
za tiste bol čokoladne navdušence pa se lahko da zraven kisle smetane,kokosa in sladkorja tudi kakav...
*¤* It''s the little things that drives me crazy *¤*
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 15. Feb. 2009 23:25

Jst sem za fanta za valentinovo nardila tole torto in je božanska...:

Sestavine

Tortna podlaga:
250 g čokolade s 75% kakava
250 g masla
3/4 skodelice sladkorja
5 velikih jajc
1 žlica vanilijevega extrakta
ščep soli
1/4 skodelice moke

Mousse:
250 g čokolade s 60% kakava
125 g masla
4 rumenjaki
4 beljaki
0,5 dl sladke smetane
1 žlica vanilijevega extrakta
1/3 skodelice sladkorja

stepena sladka smetana za okras
maline ali jagode

1 skodelica je 2,25 dl

Postopek

Tortna podlaga:
čokolado in maslo nad soparo stopimo in malo ohladimo. Vmešamo sladkor, da se stopi. Dodamo po eno jajce in stalno mešamo. Dodamo vanilijo, sol in nazadnje moko.
Stresemo v tortni model in pečemo pri 160 stopinjah toliko časa, da se torta v sredini dvigne, približno 40 do 45 minut. Zobotrebec potisnjen v testo ne bo prišel ven čist. Ohladimo. Torta se bo sesedla.

Mousse:
nad soparo stopimo maslo. Rumenjake, smetano in vanilijo zmešamo in dodamo maslu. To stepamo nad soparo toliko časa, da se masa segreje do 60 ali 65 stopinj. Izgledalo bo, kot da so se jajca ločila od masla. Dodamo na koščke narezano čokolado in mešamo, da se stopi. Iz beljakov in sladkorja naredimo sneg in ga previdno v štirih delih dodamo rahlo ohlajeni čokoladni kremi. To stresemo na tortno podlago v modelu in postavimo na hladno, za kakšne 3 do 4 ure ali čez noč.
Okrasimo z rahlo osladkano smetano ter malinami ali jagodami.
V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 24. Maj. 2009 14:19

hm..za biskvit kupi ono zmes za brownise od dr. otkerja, pa dodaj malo kokosa v maso ;)
za nadev pa..500g skute, razdeli na 2 dela-v enega daj stopljeno belo čokolado, v drugega pa temno čokolado...pa vanilijev saladkor, sldkor v prahu in po želji žaletino...
namaži najprej z eno kremo, pa položi gor malo sadja, pa po sadju še drugo kremo...njamiiiiiiiii
Uporabniški avatar
KristinĆk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 18. 9. 2007
Kraj: somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a KristinĆk » 25. Maj. 2009 7:33

js sm zadnjič naredila sadno in sicer sm biskvit že kar kupila..sm pa kupila tistga okroglega, pa svetle barve, glede na to da je bla sadna torta..filo sm dala pa notr iz tega linka : http://www.kulinarika.net/recept/sladic ... -4140.html

torta je bla svetovna res.. in ti priporočam po tej fili k bo res noro ;) pa najbolše je če daš mešano sadje, pa potem dodaš še mal jagod pa tko.. fajna je res.. js nism niti do enga koščka pršla :)

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov