Študentska prehrana

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Ann*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 282
Na forumu od: 28. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Ann* » 26. Avg. 2010 16:38

men se ta nou sistem ne sliš prou nč dobr s temi telefoni:/
pomoje bo to prnesl več problemou k koristi

ampak pustimo se presenetit mogoče se pa motm :)
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 26. Avg. 2010 18:50

No, čas, ki si ga prej porabil za nakup bonov, se je zdaj delno premaknil na blagajno (iskanje denarja, vračanje drobiža, klicanje kode). Meni je prejšnji sistem bolj ustrezal, ker sem bone kupovala 'na zalogo', enkrat na mesec, po možnosti ob taki uri, da sem bila takoj na vrsti. Dostikrat se mi tudi dogaja, da nimam gotovine pri sebi, kar je precej tečno (sploh, če naročam hrano na dom in potem ugotovim, da mi malo zmanjka). Verjamem pa, da tistim, ki so bone sproti kupovali, bolj odgovarja :)
Meni bi bila edina boljša varianta, da bi imeli na podoben način, kot je Urbana, tj. da bi na kartico lahko naložil denar in bi potem plačeval kar s kartico. Aja, pa ko smo že pri karticah, 15€ za kartico? :eek:
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
*pikapoka*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 16. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikapoka* » 26. Avg. 2010 21:04

inaa napisal/-a:meni je ta novi sistem super...končno ena dobra sprememba :D

+ ker se lahko v sekundi premisliš kam boš šel jest
+ ker ni treba čakat 100 let v vrsti da kupiš dva bona
+ ker ti ne pretečejo in ne mečeš denarja proč
+ ker ne dobiš kazni za napačno parkiranj ko skočiš po en bon in so na koncu na malci in se živčno prestopaš in čakaš da pojesta svoj sendvič :wink:
+ ker se ne valja dodaten papir po denarnici in se sčasoma zgubi :oops:
+ ker grem lahko jest tut v kranj, maribor oz kamorkoli, brez da bi iskala ljudi, ki so tam vpisani in lahko kupijo bone



:top:
×Sweety×
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 270
Na forumu od: 14. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ×Sweety× » 26. Avg. 2010 23:03

Js bom pa letos brucka tko da starga sistema iz lastnih izkušenj ne poznam... Ampak kolkor sm se pogovarjala je blo čakanje v vrstah res ubijalsko :? Pa da si planiraš za cel mesc kje boš jedu. Ja nevem no :D

Kokr pa vem boš pr tem sistemu samo na začetku leta mogu it v SŠ, da ti registrira telefon (al neki tazga? :gruebel: ) pol boš pa lahko jedu kjer češ in se mi zdi fajn sistem, seveda ja če bo delau brez kakih težav.
Uporabniški avatar
Fancy Nancy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 22. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Fancy Nancy » 27. Avg. 2010 9:57

^^ Ja, bruci boste verjetno tudi pri tem sistemu morali iti prvič na ŠS uredit osnovne zadeve (prineseš potrdilo o šolanju in kar je še teh obrazcev).
skyerka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 21. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a skyerka » 27. Avg. 2010 13:08

*SunFlower* napisal/-a:...
Meni bi bila edina boljša varianta, da bi imeli na podoben način, kot je Urbana, tj. da bi na kartico lahko naložil denar in bi potem plačeval kar s kartico. Aja, pa ko smo že pri karticah, 15€ za kartico? :eek:


se čist strinjam da bi blo kj tazga bolš.. sam 15€ za kartico je tut mal preveč :roll: očitn se hočjo zazihrat d bojo vseen neki dnarja dobil :?
jjanezeek
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 30. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a jjanezeek » 30. Avg. 2010 7:19

Ker že kar nekaj časa uporabljam telefon in plačujem z Moneto, bi bilo najboljše, če bi lahko naenkrat koristil bon in plačal preostanek z Moneto!

A ne bi bila to odlična rešitev?

p.s.: a res nastajajo gužve v restavracijah sedaj, ko se uporablja telefon za identifikacijo? jaz namreč še nisem naletel na ta primer?
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 30. Avg. 2010 20:33

^^^Ma itak da ne. To sam folk, ki je vajen je*ene rutine javka, ker se jim ne da probat neki novega pa morjo udrihat po sistemu. Jaz osebno v novem sistemu vidim absolutno več plusov kot minusov. Prej 4 leta bonov skorajda nisem koristila, zdaj jih redno.

+ da dodam še IMFO prednosti:

- ni več geografske omejenosti, tak da če se gre na sončen dan na obalo, za vikend v domače kraje, ali karkoli, lahko koristimo subvencije
- plačevanje ni prav nič zamudno; je dosti bolj zamudno it na bankomat po 50eur, se spravit do Rožne ali kamorkoli, iskat parking, stat v vrsti, povedat tipu ki zuni žica da naj se spoka bek, itd. Skratka nikakor se ne moram strinjat s tem, da naj bi bilo novo plačevanje zamudno.
- men je lažje izklašljat dva, tri evre na licu mesta ker kak kovanc je vedno v denanrci, kot pa se naenkrat olajšat za par deset eur. In ne vem koliko metrov globoke denarnice imate tisti, ki vam je iskanje drobiža zamudno. Ja si pa prej naštimite :roll:
- to sicer ne vem kako je urejeno na splošno, ampak meni se je do sedaj vedno zgodilo, da sem plačala preden sem dobila obrok. Kar pomeni - juhej - nič več čakanja da končno dobim tisti je*eni račun ko se najem.
- preostanek subvencij se prenese v naslednji mesec - kaj še čemo boljšega? Kdaj so še dali bone, ko si prišu pa reko ''Jaz pa prejšnji mesec nisem nič kupla, dej mi jih 60''.

Skratka, plus na plus.

Pa ne javkejte zarad kartic al česa še vse. Itak vas ima večina telefone, pa si pač tak zrihtate. Simpl ko pasulj. Če je pa kdo tako neumen, da si boš šel res kartico kupovat, pa ima telefon, pa tak prav da je ob tiste 15€, ker stupidity shoud be punished.

Če še komu manjka informacij, koristi se lahko 2 subvenciji na dan, v razmiku 4h ur. In tudi pri novem sistemu se mi je zgodilo, da mi po 20 uri niso dali obroka, ker se tam kjer imajo točno določen časovni termin študentskih kosil.
Zadnjič spremenil Tearjerker, dne 31. Avg. 2010 19:02, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Tara_108
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tara_108 » 30. Avg. 2010 20:38

ja, men se tud zdi ta nov sistem bolj koristen, praktičen in racionalen ...
edini minus, če že, je ta, da zdj pa res ni nobene omejitve več in če se ti ob 8h zvečer zlušta neki jest, ni več tistga...ah, nimam bona, bv, ne bom tuk plačvau...hehe, upam, da ne bojo šle preveč kilce gor :P :D
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 01. Sep. 2010 20:49

Tearjerker napisal/-a:^^^Ma itak da ne. To sam folk, ki je vajen je*ene rutine javka, ker se jim ne da probat neki novega pa morjo udrihat po sistemu.


Res je. Vse spremembe so spremembe na boljše za vse, mi smo samo neumni, ker tega ne vidimo. :)

Za gužvo pa počakajte na oktober. Jaz si skoraj ne predstavljam, da bi npr. v Maxiju potekalo vse enako hitro kot prej.
Every rose has its thorn
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 01. Sep. 2010 22:42

Js bom ene par mescov počakala s tem novim sistemom, da se ulaufajo. Men tud ni všeč tole s telefoni.
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 02. Sep. 2010 0:07

meni je pa ta zadeva najjača :D res se lahko ob devetih zvečer spomnim, da bi si naročila pico na dom, ali pa lahko grem ob dveh popoldne na blef v katerokoli restavracijo, brez nekih predhodnih planiranj in kompenzacij.. se mi zdi, da odkar je ta nov sistem, skoz žrem zunaj :D

ena boljših sprememb v zadnjem času!
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 02. Sep. 2010 14:12

*SunFlower* napisal/-a:Res je. Vse spremembe so spremembe na boljše za vse, mi smo samo neumni, ker tega ne vidimo. :)

Za gužvo pa počakajte na oktober. Jaz si skoraj ne predstavljam, da bi npr. v Maxiju potekalo vse enako hitro kot prej.


Ne, vi ste samo smotani, ker ne date prilike sploh novemu sistemu in imate a priori že predsodke. O neumnosti je nesmiselno debatirat, ker se taki itak prepaznajo v tem in že vnprej mečejo replike na to (še preden so kjerkoli eksplicitno napisane).

Kar se pa gužve tiče sem že obrazložila: bankomat + plac kjer se kupuje bone + vsi placi kamor greš jest > vsi placi kamot greš jest + plačaš kojci.

Obstaja čist ajnfoh rešitrev, za tiste ki jim je nov sistem tako glup: ne uporabljajte ga. Meni je bil prejšnji, pa ga pač nisem koristila, zdajšnji mi gre veliko bolj na roko, in ga zato koristim.
Uporabniški avatar
Fancy Nancy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 22. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Fancy Nancy » 03. Sep. 2010 16:23

Meni še nekaj ni jasno... kako je glede plačevanja s telefonom? Jaz mam Simobil, a ima to vezo s plačevanjem (nimam Monete), ali nima? :? Če na hitrco obnovim... Greš kadarkoli in kamorkoli v restavracijo, se naješ in potem poveš, da boš koristil "bon" ter plačaš s kartico/telefonom? To je to? Pač, nisem še uspela koristit novega sistema in bi rada, da mi je vse jasno. :D
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 03. Sep. 2010 16:28

Uporaba je čisto simple, nima veze ali si SiMobil al Marsmobil al karkoli in nima veze z Moneto, samo princip je podoben ;)

Stvar poteka pa takole: na spletni strani štud. prehrane se vpišeš v bazo (ne vem zdej linka na pamet, če googlas ''študentska prehrana'' prvi zadetek) in greš potem s število, ki ti jo dodeli sistem ob koncu vpisa, telefonom in potrdilom o vpisu/indeksom/študentsko na mesto, kjer si do zdaj kupovala bone in tam pa potem svoj telefon ''pofočkaš'' v sistem.

Greš lahko jest kamorkoli, poveš na začetku da ješ na bon, ponavadi kar na začetku plačaš (telefon+doplačilo) in to je to. Pa s sabo moraš imeti en osebno dokument, da dokažeš, da si to res ti :)

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov