Študentska prehrana

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
love.<3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 148
Na forumu od: 18. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a love.<3 » 05. Jan. 2011 21:34

spice girl napisal/-a:A lahko malo bolj podrobno opišeš to? Kje se nahaj, kaj ponuje, cena bona...? Prvič namreč slišim za to :oops:


na aškerčevi, 2 minutki stran of filofaxa.. je pa ubistvu fast food varjanta.. če js prou vem :).. so pa vegeterjanci pomoje..
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 05. Jan. 2011 23:58

jullia_ napisal/-a:Rancidka, kolikokrat dnevno bi pa ti rada na bone jedla? Hudiča, če grem jaz enkrat, se za 3 dni najem od tistih porcij. A tebi je pa na vsake 4 ure premalo?


Evo to tudi mene zanima :D

Meni se enkrat na dan čist dost zdi. Če imaš res en konkreten obrok (juha, glavna jed, solata, sladica), si ne predstavljam, da bi več takih obrokov na dan pojedla.
Uporabniški avatar
rancidka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 23. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rancidka » 06. Jan. 2011 9:12

Jah, nekateri smo pač bolj lačni ko drugi:) Sploh, če ješ v takšnih restavracijah, kjer imajo le sendvič in sok. Drugače pa 2x na dan grem sigurno. dopoldne ob 11, in popoldne ob 4ih. Včasih bi pa zvečer kakšno pico, pa ne gre, a ne:D
Če ob 11 ješ na bone si do 4ih garantirano spet lačen. :D
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 06. Jan. 2011 10:26

Jaz bi to rešila tako, da bi sendvič pač jedla brez bona. Ampak nimam teh težav, ker mi tovrstna prehrana sploh ne paše in si čisto rada vsaj enkrat na dan nekaj doma skuham, ne pa, da sem samo na sendvičih in picah.
OT: Prav zanimivo, odkar hodim v službo, sem začela doma jest juhe, segedin, repo, gres, polento,... bognedaj, da bi kakšne makarone za večerjo jedla, glede na to, da sem cel dan na OH.
Uporabniški avatar
rancidka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 23. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rancidka » 06. Jan. 2011 10:41

No sej jst tud ne jem sendvičev, to je blo mišljeno na splošno. Tud jst rada doma kuham, ampak če kuham za več ljudi. Samo za sebe se mi pa ne splača, sploh če gledamo na to, da so boni cenejši, kot sestavine za kuho. Jem pa skoraj sigurno 2x na dan v restavracijah.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 06. Jan. 2011 10:53

A to resno? Jaz grem maksimalno 2-3x na teden, pa mi ta restavracijska hrana že iz ušes ven gleda. Vse se mi zdi mastno, slano, težko in več ali manj istega okusa.
Saj to se strinjam, da je ceneje jest na bon kot doma kuhat. Preden jaz nabavim sestavine za domačo pašto, ti že zdavnaj nekje testenine na bon dobiš, časovno in cenovno. Ampak vseeno ne zamenjam doma skuhane hrane za nič, se po njej mnogo bolje počutim.
Uporabniški avatar
rancidka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 23. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rancidka » 06. Jan. 2011 11:26

Ja, to je res, da kar doma skuhaš je točno tak kot ti hočeš in točno po tvojem okusu. Je pa res, da večina teh restavracij na bone ne nudi kvalitetne prehrane. Se pa najdejo nekatere z vrhunsko prehrano. Samo pri teh so boni malenkost dražji ponavadi.
Če hodiš dan za dnem v isto restavracijo, se res naveličaš vsega in ugotoviš, da ima skoraj vse "isti" okus. Zato je super, če preizkušaš nove, ker v vsaki so drugi kuharji, drugi načini priprave hrane itd.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 06. Jan. 2011 14:33

št bonov je razdeljeno na 1 na dan. nevem kako ti znese jest 2x pa bi še večkrat. kje dobiš toliko bonov? res se prenašajo iz meseca v mesec, ampak že za 2x na dan, pol mesca sploh ne smeš jest na bone da ti to znese..
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 06. Jan. 2011 14:53

Meni se zdi čist dost, da se enkrat na dan je na bone. Recimo za zajtrk si ne predstavljam, da greš ven jest na bone, si me zdi najbolj da se pripravi nekaj doma. Med predavanji so dost kaki prigrizki, pa kako sadje, pol za kak večji obrok pa štekam da se gre na bone jest, sm to se mi zdi čist dost enkrat na dan.

Se se pa strinjam z jullio_. Meni tudi ta hrana začne iz ušes ven gledat, ker se tudi meni zdi vsega preveč, vse mastno, nič kej preveč zdravo... Grem tud js rada na pico al pa v kitajsko restavracijo, sm pa ni šans da bi to vsak dan jedla.
Uporabniški avatar
rancidka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 23. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rancidka » 06. Jan. 2011 17:09

Hm, kako mi znese? Nisem vse dni v tednu v Mariboru, tak da mi od tega nekaj bonov ostane, potem pa še to je, da sem si novi sistem zrihtala sredi poletja, in mi je še od poletja veliko ostalo, saj takrat nisem jedla na bone. :)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 06. Jan. 2011 17:45

Boni na stanju so boni zadnjih treh mesecev, tako da onih poletnih že zdavnaj nimaš več.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 06. Jan. 2011 18:10

Ja, sam to se tak premika naprej, da se potem najprej stari rabijo. In se potem to lahko kar pozna.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 06. Jan. 2011 18:55

To je sicer res, ampak če bi se štel boni od sredine poletja, bi jih povprečen ''odjemalec'' imel cca. 2x toliko na stanju, kot jih ima sicer, kar se precej pozna.
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 07. Jan. 2011 14:04

Uf, js si sploh ne predstaulam, da bi vsak dan jedla na bone, kaj sele 2x na dan :? grem mogoce povprecno 1x na 14 dni na kosilo, pa vsake tok casa u meka, kjer tut kr bon dam, to je pa to. Pa se mi ze tko zdi, da mi ta hrana skoz usesa gleda ... Tko da si velik rajs kr doma skuham, sam dobr, ze u osnovi ful rada kuham, tko da mi ni problem :P
Live. Love. Surf.
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 07. Jan. 2011 15:26

Jez jem na bone vsak dan, ko sem v Lj., in sicer za kosilo. 90% obrokov pojem v Stadri- meni je njihova hrana res dobra, domača. Nič mastana ali pa kaj takega. Pa še bon je poceni. Vsake toliko časa si privoščim Joe Penas, da pa bi vsak dan jedla tam, pa ni govora.
Glede na to, de sem noseča, si potem zvečer skuham tudi večerjo-otrok pač mora jest :D Si pa ne predstavljam, da bi si kuhala tudi kosilo, vzame preveč časa, pa še pospravljanje itd. Res se mi ne da.
Bonov pa imam dovolj za cel mesec oz. mi le-ti ostajajo.
Me pa moti ta 4urni razmak. Včasih bi si kupila npr. kakšen sendvič za večerjo, sam kaj ko morajo pretečt 4ure, zvečer pa se mi ne da in časovno tudi ne splača hodit v center.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron