Solate

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hruška :)
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 281
Na forumu od: 12. 5. 2008
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a hruška :) » 26. Jan. 2009 10:57

Hei :)

Mene pa zanima kakšne solate so vm kej všeč?A imate sploh rade solato in kako pogosto se znajde na vašem jedilniku?Ali jeste solato kot samostojno jed ali samo zraven glavnega obroka?

Js jo jem vsak dan, večinoma zraven glavnega obroka, kot samostojno jed pa si jo naredim približno 1-2x na teden.
Najboljša mi je zelena solata z rukolo, češnjevim paradižnikom, mozzarelo in trdo kuhanim jajcem...za to solato pa uporabim balzamični kis in bučno olje :)

Skratka, fino bi blo da bi usaka mal napisala svoje pogruntavščine-->mogoče dobimo kkšno dobro idejo!
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 26. Jan. 2009 12:16

jest jem solato skoraj vsak dan, ponavadi zraven glavnega obroka. trenutno je aktualno domače kislo zelje,z malo olivnega olja in česna.
drugače pa mi je najboljš poleti,ko grem v vrt in si naberem svežo domačo zelenjavo (solato,papriko,paradižnik,feferone,...) in začimbe,včasih dam gor še tuno,jajce ali feto in to mi je res najboljša.
sicer pa doma še največ pojemo zelene solate
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 26. Jan. 2009 12:17

Jaz nisem pretirana ljubiteljica solat - no, kot prilogo jem paradižnikovo, zeljno in zeleno (najraje kristalko in motovilec). Pred kratkim sem prvič jedla solato kot samostojno jed v restavraciji - mešana solata + sir + koščki mesa in mi je bila zelo všeč. Mislim, da si bom tudi doma pripravila kaj takega, brez sira in mesa, ampak ogromno solate - ideje dobrodošle :D
Uporabniški avatar
študentka20
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 553
Na forumu od: 10. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a študentka20 » 26. Jan. 2009 12:21

mhm,jaz pa odkar sem vegeterijanka jem solate vedno ko sem doma! :D hehe najrajši mam itak poleti: sveži paradižnik, paprika, koruza, pa sir in kuhane testenine. :D mhm. zdaj pozimi pa obožujem zeleno s koruzo. :D pa motovilec je tud dober. nimam pa rada endivije s krompirom, blak. :D
življenje je igra,igraj jo,
življenje je izziv,sprejmi ga,
življenje je iskanje,razišči ga,
življenje so sanje,uresniči jih. (sai baba)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 26. Jan. 2009 12:24

Na morju itak cel teden živim od grške solate. Pa obožujem šopsko. Ampak obe morat biti sestavljene samo iz oprane in narezane zelenjave + sira. Nobenega kisa, olja ali soli.
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 26. Jan. 2009 12:44

Obožujem solate, kakršne kol. Obožuje jih tud moj, tko da so skor vsak dan na jedilniku. Pojeva je pa tako ogromno skledo, ki bi 'v mejah normale' zadoščala za 4 ljudi :)
Uporabniški avatar
pepelčica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 483
Na forumu od: 10. 7. 2007
Kraj: koper

Neprebrana objavaNapisal/-a pepelčica » 26. Jan. 2009 13:14

Meni so ful všeč une solate, ki jih prodajajo v trgovini in so že narejene. Ki ne rabiš nič sam čistit :) Drugače so mi pa všeč vse vrste solat, ponavadi jih s tuno jem za glavni obrok. Če pa jem kej drugega pa malo solate zraven, predvsem rdečo peso.
Uspešen moški je tisti, ki zasluži več kot lahko njegova žena zapravi. Uspešna ženska je tista, ki najde takega moža.
Uporabniški avatar
*skokica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 411
Na forumu od: 1. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *skokica* » 26. Jan. 2009 13:35

Najraje imam zeleno solato s tuno, koruzo in sirom. To seveda jem kot samostojno jed. :)
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 26. Jan. 2009 15:01

Jaz sem velik fan Tunel solate.

radič
zelena solata
paprika
paradajz
tuna
sir
jajce
Malo jogurta in malo tatarske omake
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 26. Jan. 2009 15:52

Jaz bi lahko živela od tunine solate:
- testenine
- tuna
- rdeča paprika
- koruza
- kumarice
- pa skup zmešaš z jogurtom, kislo smetano in majonezo, pa še sol dodaš

Mmmmmmm... :hearts:
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 26. Jan. 2009 16:20

Pri nas doma pojemo ogromno solate.Ni enega obroke brez.Največ pojemo zelene solate (js najraje ledenko), radiča, kitajskega zelja, pa tudi paradižnika in kumaric, sam to bolj poleti k mamo na domačem vrtu.Tko da dostikrat naredimo grško solato.

Meni je najljubša tale:
-kumarice
-paradižnik
-paprika (zelena, rumena,rdeča)
-čebula
-sir
-olivno olje
-sol
-kis
-origano

Zelenjavo in sir zrežemo naj čim manjše koščke, posolimo, dodamo olje kis in origano in to je to.Res je ful dobra, najboljš poleti.
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
*roxy*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 159
Na forumu od: 27. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *roxy* » 26. Jan. 2009 16:25

Solato jem kot samostojno jed...sploh poleti,k vroče ne paše.Skupi namečem prav vse...Tuno,zeleno solato,paradižnik(najraje češnjev),jajce,paprika...Povrhu pa navaden tekoč jogurt,malo soli,olja...njami.Pa najem se in tud po nekaj urah sem še vedno sita in nisem "nažrta".
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 26. Jan. 2009 16:31

Mmm, solate so zakon!

Meni trenutno najljubša kombinacija:
- motovilec
- paradižnik
- bučno olje

Drugače pa, če so sestavine na voljo, si v solato namešam: kalčke, paradižnik, kumare, bob, črne olive ter rdeči fižol. Vse skupaj začinim z bučnim (ali pa olivnim, če prej omenjenega ni) oljem. Občasno zadevo še začinim: črni poper, curry in redko malo limoninega soka. NJami!

Pa še ena fajn in preprosta solata:
- belo zelje, naribano
- kuhan fižol v semenu
- poper
- olivno olje

:D Se mi že sline cedijo...

Aja, pa še ena:
- radič (domač)
- paradižnik
- tuna ali jajce
- olivno olje
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 26. Jan. 2009 16:43

Js mam najrajš mešano solato (neokisano) - paradižnik (navaden ali češnjevec), koruza, zelena solata, rukola, paprika, zelje, kumarice, korenček, lahko tudi fižol, leča, čičerika, včasih dodam tudi baziliko, lanena, sezamova, bučna semena... Čez pa jogurtova polivka in če jem kot samostojen obrok včasih še kakšna tuna, jajce ali koščki purana. :) Kar imam pač pri roki.

Če jem samo zeleno solato, pa jabolčni kis + olivno ali bučno olje.
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 26. Jan. 2009 16:47

jullia_ napisal/-a:Na morju itak cel teden živim od grške solate.

+1
pa še od velikih količin paradižnika z mocarelo in svežo baziliko (z olivnim oljem in čisto malo ali nič soli), njam.
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov