Sladkarije

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
tadeya_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 29. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a tadeya_ » 02. Avg. 2008 10:16

ful rada mam čokolado(milka more bit.pa vseeno katerega okusa je) :D pa tut ko sem slabe volje me čokolada vedno spravi v boljšo :D drugače pa mam rada tut domače pecivo(ruske kape,breskvice,čokoladne kroglice....) :D
Uporabniški avatar
Pika-20
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 25. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Pika-20 » 02. Avg. 2008 10:36

jaz sem preprosto obsedena s čokolado in to v kakšni koli obliki: puding, pecivo, tortica, lučka,karkoli....
najboljša pa mi je okoladna torta in čokolada (milka) s keksom in smetano :razz: njamiiiii
Uporabniški avatar
kizzy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 107
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a kizzy » 02. Avg. 2008 17:36

kinder pingui, milka al pa kerakol temna čokolada, čokoladni maffini, jaffa piškoti ... mmmmmmmm :D

še ena odvisnica skratka :)

aja pozabla sm čokoladni mousse, čez tega ga pa ni :P
Uporabniški avatar
*sanja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 617
Na forumu od: 2. 1. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *sanja* » 02. Avg. 2008 18:30

Jaz sem bila včasih že skoraj odvisna od čokolade, sedaj pa se zelo redko spomnim nanjo. Mi pa zato bolj pašejo kakšni piškoti (npr. jaffa, hit...).
Sicer sem pa nora na višnjevo pito. Kadarkoli grem mimo slaščičarne, moram na višnjevo pito ali pa si jo vsaj kupim za domov.
Slika :love:
Uporabniški avatar
black
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 78
Na forumu od: 18. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a black » 02. Avg. 2008 19:12

Čokoladni tartufi! :)

Slika

Sicer redkost na jedilniku, ampak ker je tole tema posvečena čokoladi, sem sklenil, da jih bom naredil enkrat v bližnji prihodnosti :) ... Do takrat, pa sam ugotavljajte kje se jih lahk kup, nazadnje sem jih jedel na Poljskem :D
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 02. Avg. 2008 19:49

black napisal/-a: Do takrat, pa sam ugotavljajte kje se jih lahk kup, nazadnje sem jih jedel na Poljskem :D


Povsod jih lahko kupiš :nixweiss: ...

V Tušu, Müllerju, verjetno tudi ostalih supermarketih, velikokrat jih vidim tudi v manjših okoliških trgovinah :D ... Take v visokih kartonastih škatlah (navadne ali pa z okusom lešnika, kapučina, šampanjca)..

Drugače pa lahko raznorazne podobne praline kupiš tudi v izbranih čokoladnicah po Sloveniji :P

Lahko jih pa tudi sam narediš, ja..
Uporabniški avatar
*sanja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 617
Na forumu od: 2. 1. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *sanja* » 02. Avg. 2008 19:55

No, ko že ravno govorimo o sladkarijah, me zanima, če kdo ve, kje bi dobila piškote, napolitanke, čokoladice...SEDITE? Jih iščem že dolgo, pa ne najdem... :(

Drugače imam pa zelo rada tudi vse od Kinder...
Uporabniški avatar
_ninchyka_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 324
Na forumu od: 8. 7. 2008
Kraj: *paradiž*

Neprebrana objavaNapisal/-a _ninchyka_ » 02. Avg. 2008 19:59

cukr8 napisal/-a:
black napisal/-a: Do takrat, pa sam ugotavljajte kje se jih lahk kup, nazadnje sem jih jedel na Poljskem :D


Povsod jih lahko kupiš :nixweiss: ...

V Tušu, Müllerju, verjetno tudi ostalih supermarketih, velikokrat jih vidim tudi v manjših okoliških trgovinah :D ... Take v visokih kartonastih škatlah (navadne ali pa z okusom lešnika, kapučina, šampanjca)..

Drugače pa lahko raznorazne podobne praline kupiš tudi v izbranih čokoladnicah po Sloveniji :P

Lahko jih pa tudi sam narediš, ja..


Sam tole je pa res ful dobr... Js si jih ponavadi kupim kr u Interšparu al pa Tušu... ni treba za to hodit na Poljsko hehe ... njami, kok bi zdele ;D
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 02. Avg. 2008 20:38

*sanja* napisal/-a:No, ko že ravno govorimo o sladkarijah, me zanima, če kdo ve, kje bi dobila piškote, napolitanke, čokoladice...SEDITE? Jih iščem že dolgo, pa ne najdem... :(

Drugače imam pa zelo rada tudi vse od Kinder...


Prvič vidim... Dobila bi jih pa lahko na Slovaškem, očitno :D :

sem našla njihovo stran:
http://www.sedita.sk/


:nixweiss:
Uporabniški avatar
*sanja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 617
Na forumu od: 2. 1. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *sanja* » 03. Avg. 2008 0:33

^^To stran poznam, ampak bi rada še poskusila kakšno njihovo čokolado (jih še nisem videla nikjer, čeprav naj bi jih imeli tudi pri nas).
Uporabniški avatar
black
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 78
Na forumu od: 18. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a black » 03. Avg. 2008 1:05

Včasih se mi zdi ta naša država tolk za nogo, da kar po defaultu domnevam, da se česa ne da dobit. Tehle tartufov tako tudi opazil nisem še v slo trgovinah, najprej bi pa mislu, da se jih da najt v Leclercu, kateri so vseeno bolj gourmet orientirani :)
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 03. Avg. 2008 1:07

black napisal/-a:Čokoladni tartufi! :)

Slika

Sicer redkost na jedilniku, ampak ker je tole tema posvečena čokoladi, sem sklenil, da jih bom naredil enkrat v bližnji prihodnosti :) ... Do takrat, pa sam ugotavljajte kje se jih lahk kup, nazadnje sem jih jedel na Poljskem :D


Mmmmmmmmmmmmmm ...
Uporabniški avatar
habibi7
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 144
Na forumu od: 13. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a habibi7 » 03. Avg. 2008 2:32

ojoj zej sem to brala..... jst bi kar useeeee :D

rada mam milko,
vse od kinderja,
razne domače slaščice -posebno take penaste al pa s skuto, ma take da so mokre no....
pa tiramisu pa....

raznih tort pa res ne maram preveč
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 03. Avg. 2008 2:37

Jaz imam pa najraje kakšno res dobro temno čokolado ...
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 03. Avg. 2008 9:36

black napisal/-a:Včasih se mi zdi ta naša država tolk za nogo, da kar po defaultu domnevam, da se česa ne da dobit. Tehle tartufov tako tudi opazil nisem še v slo trgovinah, najprej bi pa mislu, da se jih da najt v Leclercu, kateri so vseeno bolj gourmet orientirani :)


Ja, saj tam jih tudi lahko dobiš, glede na to, da zadeva nasplošno izvira iz Francije :ja: ..
(pa ta zadeva ni drugače nič posebnega oz. gourmet, ker jih ima vsak drugi diskont)


V Leclercu, Tuševih drogerijah Lepota&zdravje itd. imajo največkrat francosko znamko Jacquot: http://www.metrocandy.com/JACQUOT-CHOCOLATE-TRUFFLES

V Müllerju so pa v črnih višjih škatlah, meni so tisti bolj všeč, pa še več različnih arom imajo :P ..


Pri nas se dobi vse mogoče, samo malo je treba pogledat okoli sebe..
Ja, če pa okoli hodiš z zaplankanimi očmi in že v osnovi s slabim mnenjem o svoji deželi in njenem pomanjkanju (nimam pojma, zakaj :roll: ), jih pa pač prezreš :twisted:

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov