Sladice

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
nastasja
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 108
Na forumu od: 3. 1. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a nastasja » 03. Apr. 2009 20:16

Smo jo že poskusili in je ful dobra. Ko si napolnim baterije od digitalca, še pošljem slikico že vrezane torte.
Me veseli če vama je všeč :)
Some days ... the whole world seems upside down. And then somehow, and probably, and when you least expect it, the world rights itself again.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 03. Apr. 2009 20:17

^^ Kje živiš??
Že letim na 1 kos :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 03. Apr. 2009 21:22

nastasja napisal/-a:Smo jo že poskusili in je ful dobra. Ko si napolnim baterije od digitalca, še pošljem slikico že vrezane torte.
Me veseli če vama je všeč :)


Matr dobr zgleda tale tvoja tortica! :D Ja res pošlji še slikco vrezane torte, ker me res zanima kak zgleda...
Uporabniški avatar
nastasja
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 108
Na forumu od: 3. 1. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a nastasja » 03. Apr. 2009 21:34

*mala* napisal/-a:^^ Kje živiš??
Že letim na 1 kos :D


če veš malo naprej od gornje radgone prit ni problema:)

evo haley pa še slikica:

Slika
Some days ... the whole world seems upside down. And then somehow, and probably, and when you least expect it, the world rights itself again.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 03. Apr. 2009 21:51

Evo js tud letim na en kos zdej...prišparajte ga zame! :D
Uporabniški avatar
choco.cat
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1119
Na forumu od: 14. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a choco.cat » 04. Apr. 2009 10:36

nastasja, jaz sem nardila muffine borovnica banana in so bli ful dobri, lepo so uspeli :) :top:
Edino kaj bi svetovala je, da borovnic ne zmešaš z vsemi suhimi sestavinami, ampak kr dodaš suhe sestavine k mokrim ampak pustiš samo malo moke in z malo moke zmešaš borovnice in jih čist na koncu vmešaš, da se jih čimmanj zdrobi.
I laugh at gilded butterflies.
Uporabniški avatar
nastasja
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 108
Na forumu od: 3. 1. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a nastasja » 05. Apr. 2009 8:21

choco.cat napisal/-a:nastasja, jaz sem nardila muffine borovnica banana in so bli ful dobri, lepo so uspeli :) :top:
Edino kaj bi svetovala je, da borovnic ne zmešaš z vsemi suhimi sestavinami, ampak kr dodaš suhe sestavine k mokrim ampak pustiš samo malo moke in z malo moke zmešaš borovnice in jih čist na koncu vmešaš, da se jih čimmanj zdrobi.


hvala ti za ta nasvet, bom naslednjič tako naredila. ker nazadnje ko sem jih pekla sem bila jezna ker se mi je veliko borovnic zdrobilo, čeprav sem ji zelo previdno vmešala.
Some days ... the whole world seems upside down. And then somehow, and probably, and when you least expect it, the world rights itself again.
Uporabniški avatar
choco.cat
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1119
Na forumu od: 14. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a choco.cat » 05. Apr. 2009 9:04

^^Sej meni se jih je tudi zdrobilo, to sem se šele potem spomnila :)
I laugh at gilded butterflies.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 05. Apr. 2009 18:30

Tole je pa recept za eno zelooooooo simple pecivo, ki je pa dobro za umret...ko ga je žena prvič naredila, ji drugih peciv ne dovolim več delati, ker je to tako dobro...potrebujete pa 10 minut zanj! res simple!!!


skodelica = plastični lonček 2dl od jogurta

2 jajci
2 skodelici mleka
2 veliki olupljeni naribani jabolki
2 žlici moke
2 skodelici grisa (pšeničnega zdroba)
1,5 skodelica sladkorja
0,5 skodelice olja
2 skodelici mletih orehov ali lešnikov
1 pecilni prašek
naribana skorja ene limone
2 vanilijeva sladkorja

tole vse skupaj v mikserju zmešate v brozgo, res zgleda nagravžno....

tole je osnovni recept, ljubiteljem čokoladnih okusov pa priporočam še na notri vmešate koščke nalomljene/zdrobljene čokolade (ne naribane, malo večje koščke pa spet ne premajhne), lahko tudi rozine...

vzamete pekač (protfan), žena noter vstavi papir za pekač in tole brozgo vlijete v pekač (še enkrat: nagravžno zgleda! :D )

pečete 20 minut pri 180 stopinj celzija.

ko je pečeno, je več opcij: lahko se takoj spravite nad pecivo, lahko ga namažete z marmelado in potresete z orehi ali lešniki, lahko ga namažete s čokolado ali pa s kakšno svojo idejo.

lahko se je topel, hladen, itd...

kdo bo prvi preizkusil??? :D
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 10. Apr. 2009 9:01

tole pa je moje all time favourite pecivo

Potrebujemo:
-2 bio limoni
-sok ene pomaranče ali liker po želji
-500g margarine/masla
-700g sladkorja
-500g moke
-7 jajc
-1 žlička pec.praška
-1kg mešanega jagodičja (lahko zmrznjeno)
-750g skute
-250g smetane za stepanje
-2 zavitka svetlega preliva za torto

Limoni operite, eno stisnite in naribajte lupinico. Margrino/maslo,ki ima sobno temperaturo kremasto stepite s 500g sladkorja. Drugo za drugim vtepajte jajca, dodajte limonino lupinico in sok. Moko zmešajte s pecilnim praškom in vmešajte. Testo razporedite po namaščenem pekaču in pecite približno 40min na 175°C. Še vroč biskvit pokapajte s sokom pomaranče ali kakšnim likerjem.
Naribajte lupinico druge limone in iztisnite sok. To zmešajte s skuto in 150g sladkorja. Stepite smetano in vmešajte. Kremo premažite po ohlajenem biskvitu, obložite s sadjem in prelijte s prelivom,ki ste ga naredili iz 50g sladkorja in dveh vrečk preliva. Pecivo za vsaj tri ure postavite v hladilnik.

Količine v tem receptu so za velik pekač (največji,ki gre v pečico).Sestavine lahko prepolovite in naredite v manjšem pekaču. Tole je original recept, drugače pa jest dam v tole pecivo malo manj sladkorja kot je napisano.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 11. Apr. 2009 13:22

Panna cota s prelivom iz gozdnih sadežev

Slika

Slika

1 liter smetane (sladke) ali 1 liter mleka (lahko tudo pol smetane in pol mleka)
4 žlice sladkorja
1 vanilijev strok
8 lističev želatine

Mleko oz. smetano kuhamo počasi, da zavre. Med tem dodamo sladkor, vanilijev strok pa prerežemo po dolgem in s konico noža postrgamo vsebino (zrnca) ter jih damo v smetano oz. mleko.
Počasi naj vre 10 min, odcedimo.
V hladni vodi raztopimo lističe želatine in jih nato dodamo ohlajenemu mleku (smetani), ki naj bo še mlačno, da se želatina raztopi.
Posodice splaknemo s hladno vodo in v njih nalijemo zmes. ;)
Čez noč shranimo v hladilniku.

(kopirano iz kulinarična slovenija)

preliv: na oglju stopimo kokosovo maslo in dodamo sveže ali zmrznjeno sadje (gozdne sadeže) počakamo, da se spusti sok in vse mal prekuha. Dodamo malo sladkorja in limoninega soka.
Z gustinom lahko malo zgostimo. Počakamo, da se ohladi in zlijemo na panna coto.
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
small_star
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 30. 3. 2008
Kraj: made & heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a small_star » 11. Apr. 2009 19:50

Da še jaz prispevam svojega, za RAFAELO S SLADKO SMETANO

Sestavine:
125ml sladke smetane
80g sladkorja
1 vanilij sladkor
100g kokosove moke
olupljeni mandeljni

Sladko smetano zavreš in notri zmešaš vse sestavine. Vse skupaj kuhaš še 5minut. Nato pustiš, da se ohladi (najboljše v skrinjo, ker je dosti hitro). Res naj bo fino hladno, drugače se kroglice težje oblikujejo (lepi se na prste). Oblikuješ kroglice in v vsako vstaviš mandelj. Povaljaš še v kokosovi moki. Dobiš približno 20-25 kroglic. Odvisno kako velike delaš.
NiKoLi Ne ReCi NiKoLi
Uporabniški avatar
love.<3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 148
Na forumu od: 18. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a love.<3 » 12. Apr. 2009 10:51

no js sm pa učeri nardila jogurtovo strjenko:

400 ml jogurta (sadn alpa navadn)
400 ml sladke smetane
100 g sladkorja v prahu
želatina (js sm mela v vrečki k je 10 g pa je blo čist dost)
vanili sladkor
limonina lupina
po izbiri lahko tud sadje

Želatino daš v posodico in dodaš 4-6 žlic mlačne vode, jo daš na vodno kopel in mešaš dokler se ne raztopi. Smetano na trdo zmešaš. V drugi posodi zmešaš jogurt, sladkor v prahu, vanili sladkor, limonino lupino in želatino. To počas primešaš sladki smetani in mešaš z kuhalnico. Daš v posodice ali modelčke (js sm dala kr v pekač) in daš v hladilnik oz. na mrzlo da se strdi. Postrežeš lahko s vročim sadjem, prelivi, itd.
Uporabniški avatar
nastasja
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 108
Na forumu od: 3. 1. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a nastasja » 12. Apr. 2009 12:12

Summer055 napisal/-a:Panna cota s prelivom iz gozdnih sadežev

Slika

Slika

1 liter smetane (sladke) ali 1 liter mleka (lahko tudo pol smetane in pol mleka)
4 žlice sladkorja
1 vanilijev strok
8 lističev želatine

Mleko oz. smetano kuhamo počasi, da zavre. Med tem dodamo sladkor, vanilijev strok pa prerežemo po dolgem in s konico noža postrgamo vsebino (zrnca) ter jih damo v smetano oz. mleko.
Počasi naj vre 10 min, odcedimo.
V hladni vodi raztopimo lističe želatine in jih nato dodamo ohlajenemu mleku (smetani), ki naj bo še mlačno, da se želatina raztopi.
Posodice splaknemo s hladno vodo in v njih nalijemo zmes. ;)
Čez noč shranimo v hladilniku.

(kopirano iz kulinarična slovenija)

preliv: na oglju stopimo kokosovo maslo in dodamo sveže ali zmrznjeno sadje (gozdne sadeže) počakamo, da se spusti sok in vse mal prekuha. Dodamo malo sladkorja in limoninega soka.
Z gustinom lahko malo zgostimo. Počakamo, da se ohladi in zlijemo na panna coto.


mmmm...
kako to dobro izgleda. če bom mela čas, danes ziher naredim.
Some days ... the whole world seems upside down. And then somehow, and probably, and when you least expect it, the world rights itself again.
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 12. Apr. 2009 14:29

A ma kera recept za Šarlotko ?
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov